X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
[9]
10
Page 9 of 10 (494 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
154
1090
Brett DAVIES
Brett DAVIES #1090
Male Junior Male (U18)
01:53:50.82
01:53:50.82
16
(109)
Junior Male (U18)
16
Male
109
WA
AUS
Brett Davies
Brett Davies
Brett Davies
6:12 min/km
00:16:09.04
197
14
109
00:48:37.35
200
20
131
00:48:23.80
140
12
99
00:00:40.62
94
13
58
179
1591
Kelly Stevens
Kelly Stevens #1591
Mixed Mixed Team
01:55:40.57
01:55:40.57
15
(23)
Mixed Team
15
Mixed
23
WA
AUS
Kelly Stevens
Kelly Stevens
Steve De Meillon
6:18 min/km
00:18:23.86
293
22
36
00:48:58.39
206
15
23
00:47:37.89
129
12
17
00:00:40.42
93
10
18
132
1537
JKR
JKR #1537
Mixed Junior Team
01:52:21.99
01:52:21.99
8
(19)
Junior Team
8
Mixed
19
WA
AUS
Rory De Vaney
Jaiah Moore
Kyle Scott
6:07 min/km
00:15:04.98
128
10
19
00:45:23.12
127
7
13
00:51:13.52
185
7
22
00:00:40.36
92
8
17
128
1310
Wil REA
Wil REA #1310
Male Prime Male (18-39)
01:52:12.32
01:52:12.32
53
(94)
Prime Male (18-39)
53
Male
94
WA
AUS
Wil Rea
Wil Rea
Wil Rea
6:06 min/km
00:16:54.42
229
55
124
00:46:06.07
142
56
101
00:48:31.63
141
52
100
00:00:40.19
91
34
57
104
1098
Trent DELLA BOSCA
Trent DELLA BOSCA #1098
Male Prime Male (18-39)
01:48:08.74
01:48:08.74
42
(76)
Prime Male (18-39)
42
Male
76
WA
AUS
Trent Della Bosca
Trent Della Bosca
Trent Della Bosca
5:53 min/km
00:18:51.51
314
70
158
00:43:44.45
97
42
70
00:44:52.64
75
34
61
00:00:40.12
90
33
56
217
1221
Anais KUSAL
Anais KUSAL #1221
Female Junior Female (U18)
02:00:33.17
02:00:33.17
4
(54)
Junior Female (U18)
4
Female
54
WA
AUS
Anais Kusal
Anais Kusal
Anais Kusal
6:34 min/km
00:18:00.19
281
7
104
00:47:57.47
188
5
41
00:53:55.53
236
5
57
00:00:39.97
89
4
18
334
1158
Derek GRUENDING
Derek GRUENDING #1158
Male Prime Male (18-39)
02:15:14.57
02:15:14.57
83
(188)
Prime Male (18-39)
83
Male
188
WA
AUS
Derek Gruending
Derek Gruending
Derek Gruending
7:22 min/km
00:23:43.59
413
87
206
00:53:51.86
309
78
173
00:56:59.25
290
76
168
00:00:39.86
88
32
55
293
1505
Amare la vita
Amare la vita #1505
Mixed Mixed Team
02:09:48.43
02:09:48.43
26
(40)
Mixed Team
26
Mixed
40
WA
AUS
Mandy Edwards
Kevin Tognela
Lucy Nankervis
7:04 min/km
00:20:58.47
380
27
42
00:54:30.23
321
24
37
00:53:39.99
228
17
27
00:00:39.74
87
9
16
22
1052
Michael BURNS
Michael BURNS #1052
Male Veteran Male (40-49)
01:35:22.82
01:35:22.82
3
(21)
Veteran Male (40-49)
3
Male
21
WA
AUS
Michael Burns
Michael Burns
Michael Burns
5:11 min/km
00:12:24.03
25
1
13
00:42:01.11
61
7
44
00:40:18.04
29
5
22
00:00:39.62
86
6
54
103
1506
Avada Gold
Avada Gold #1506
Male Male Team
01:48:07.74
01:48:07.74
7
(75)
Male Team
7
Male
75
WA
AUS
Alex Teh
Brent Hall
Jason Kain
5:53 min/km
00:13:03.44
41
2
21
00:47:22.80
173
8
118
00:47:01.99
116
7
87
00:00:39.50
85
4
53
98
1545
Milne dog Gus and Haylz
Milne dog Gus and Haylz #1545
Mixed Mixed Team
01:48:02.57
01:48:02.57
8
(14)
Mixed Team
8
Mixed
14
WA
AUS
Hayley Robertson
Justin Adamson
Anna Milne
5:53 min/km
00:12:07.99
18
3
6
00:41:59.80
60
4
7
00:53:15.39
225
16
26
00:00:39.37
84
8
15
243
1578
Wolf Aid
Wolf Aid #1578
Mixed Junior Team
02:03:47.72
02:03:47.72
13
(34)
Junior Team
13
Mixed
34
WA
AUS
Jane Wolf
Jane Wolf
6:44 min/km
00:18:56.29
319
15
38
00:59:14.06
373
15
41
00:44:58.02
77
4
9
00:00:39.34
83
7
14
24
1306
Joel QUARTERMAINE
Joel QUARTERMAINE #1306
Male Prime Male (18-39)
01:35:40.97
01:35:40.97
16
(23)
Prime Male (18-39)
16
Male
23
WA
AUS
Joel Quartermaine
Joel Quartermaine
Joel Quartermaine
5:12 min/km
00:11:48.00
12
4
6
00:41:23.46
50
24
39
00:41:50.20
40
19
31
00:00:39.30
82
31
52
297
1273
Adam NOLAN
Adam NOLAN #1273
Male Prime Male (18-39)
02:10:08.75
02:10:08.75
76
(167)
Prime Male (18-39)
76
Male
167
WA
AUS
Adam Nolan
Adam Nolan
Adam Nolan
7:05 min/km
00:19:30.22
338
77
167
00:51:22.69
261
77
160
00:58:36.53
314
81
178
00:00:39.29
81
30
51
174
1250
Cam MCRAE
Cam MCRAE #1250
Male Veteran Male (40-49)
01:54:58.66
01:54:58.66
25
(123)
Veteran Male (40-49)
25
Male
123
WA
AUS
Cam Mcrae
Cam Mcrae
Cam Mcrae
6:15 min/km
00:15:08.54
133
19
74
00:46:46.71
160
20
110
00:52:24.20
207
35
136
00:00:39.21
80
5
50
23
1190
Dave HURST
Dave HURST #1190
Male Veteran Male (40-49)
01:35:24.82
01:35:24.82
4
(22)
Veteran Male (40-49)
4
Male
22
WA
AUS
Dave Hurst
Dave Hurst
Dave Hurst
5:11 min/km
00:14:05.61
76
9
39
00:37:27.40
17
2
16
00:43:12.60
54
8
45
00:00:39.20
79
4
49
165
1309
Robin RAAB
Robin RAAB #1309
Male Prime Male (18-39)
01:54:08.33
01:54:08.33
62
(119)
Prime Male (18-39)
62
Male
119
WA
AUS
Robin Raab
Robin Raab
Robin Raab
6:13 min/km
00:15:55.43
186
44
102
00:49:39.82
217
68
139
00:47:53.96
133
50
95
00:00:39.11
78
29
48
80
1575
Tri Hards
Tri Hards #1575
Mixed Mixed Team
01:45:31.95
01:45:31.95
5
(10)
+00:12:00
Mixed Team
5
Mixed
10
WA
AUS
Tenielle Stone
Ben Holloway
Chris Holloway
5:45 min/km
00:15:16.04
142
11
22
00:47:35.27
178
13
20
00:30:01.60
7
2
2
00:00:39.02
77
7
13
226
1551
RFC Adventurers
RFC Adventurers #1551
Female Female Team
02:01:46.22
02:01:46.22
10
(56)
Female Team
10
Female
56
WA
AUS
Francine McGuinness
Cindy Heyes
Rose Williamson
6:38 min/km
00:19:43.79
345
21
136
00:46:06.54
143
4
28
00:55:16.86
257
12
66
00:00:39.01
76
4
17
119
1196
Lachlan JAMIESON
Lachlan JAMIESON #1196
Male Junior Male (U18)
01:50:42.60
01:50:42.60
11
(87)
Junior Male (U18)
11
Male
87
WA
AUS
Lachlan Jamieson
Lachlan Jamieson
Lachlan Jamieson
6:01 min/km
00:11:15.03
10
1
4
00:43:34.43
96
10
69
00:55:14.22
255
18
156
00:00:38.91
75
12
47
68
1296
Kris PLUMB
Kris PLUMB #1296
Male Prime Male (18-39)
01:44:18.57
01:44:18.57
34
(55)
Prime Male (18-39)
34
Male
55
WA
AUS
Kris Plumb
Kris Plumb
Kris Plumb
5:41 min/km
00:15:44.51
172
40
96
00:44:06.73
108
47
79
00:43:48.42
60
29
49
00:00:38.90
74
28
46
159
1148
Graeme GLASS
Graeme GLASS #1148
Male Prime Male (18-39)
01:54:02.78
01:54:02.78
60
(114)
Prime Male (18-39)
60
Male
114
WA
AUS
Graeme Glass
Graeme Glass
Graeme Glass
6:12 min/km
00:16:01.00
192
47
106
00:47:56.24
187
66
126
00:49:26.66
159
55
110
00:00:38.86
73
27
45
138
1046
Cameron BROUGHTON
Cameron BROUGHTON #1046
Male Junior Male (U18)
01:52:32.32
01:52:32.32
12
(97)
Junior Male (U18)
12
Male
97
WA
AUS
Cameron Broughton
Cameron Broughton
Cameron Broughton
6:07 min/km
00:15:26.39
153
12
83
00:42:16.16
67
6
48
00:54:10.90
237
17
150
00:00:38.86
72
11
44
173
1251
Marion MCRAE
Marion MCRAE #1251
Female Veteran Female (40-49)
01:54:58.25
01:54:58.25
10
(29)
Veteran Female (40-49)
10
Female
29
WA
AUS
Marion Mcrae
Marion Mcrae
Marion Mcrae
6:15 min/km
00:15:08.43
132
18
40
00:46:46.90
161
12
34
00:52:24.08
206
12
47
00:00:38.83
71
3
16
97
1523
Frosty Blondie & Liv
Frosty Blondie & Liv #1523
Mixed Junior Team
01:47:58.98
01:47:58.98
6
(13)
Junior Team
6
Mixed
13
WA
AUS
Mitchell Frost
Paige Stegmann
Olivia Pether
5:53 min/km
00:13:45.80
63
8
16
00:41:46.43
55
3
5
00:51:47.96
195
9
24
00:00:38.78
70
6
12
21
1385
James WASHBOURNE
James WASHBOURNE #1385
Male Prime Male (18-39)
01:35:13.21
01:35:13.21
15
(20)
Prime Male (18-39)
15
Male
20
WA
AUS
James Washbourne
James Washbourne
James Washbourne
5:11 min/km
00:12:18.91
23
8
11
00:39:43.48
34
16
26
00:42:32.03
45
23
36
00:00:38.77
69
26
43
146
1185
Kolby HOUGH
Kolby HOUGH #1185
Male Junior Male (U18)
01:52:51.16
01:52:51.16
15
(104)
Junior Male (U18)
15
Male
104
WA
AUS
Kolby Hough
Kolby Hough
Kolby Hough
6:09 min/km
00:20:28.29
371
21
184
00:45:39.63
135
15
98
00:46:04.45
98
8
76
00:00:38.77
68
10
42
130
1277
Claire O'BRIEN-SMITH
Claire O'BRIEN-SMITH #1277
Female Prime Female (18-39)
01:52:14.23
01:52:14.23
6
(18)
Prime Female (18-39)
6
Female
18
WA
AUS
Claire O'Brien-Smith
Claire O'Brien-Smith
Claire O'Brien-Smith
6:06 min/km
00:16:43.92
224
28
70
00:40:29.56
40
2
6
00:54:21.98
239
27
58
00:00:38.76
67
6
15
114
1349
Luke SKANE
Luke SKANE #1349
Male Prime Male (18-39)
01:49:25.66
01:49:25.66
45
(82)
Prime Male (18-39)
45
Male
82
WA
AUS
Luke Skane
Luke Skane
Luke Skane
5:57 min/km
00:15:23.04
151
36
82
00:43:49.06
99
43
72
00:49:35.25
162
57
112
00:00:38.29
66
25
41
147
1332
Katherine ROSS
Katherine ROSS #1332
Female Prime Female (18-39)
01:52:55.49
01:52:55.49
8
(23)
Prime Female (18-39)
8
Female
23
WA
AUS
Katherine Ross
Katherine Ross
Katherine Ross
6:09 min/km
00:12:11.03
19
2
4
00:45:29.46
130
11
24
00:54:36.70
242
28
59
00:00:38.28
65
5
14
64
1360
Henry Stratford
Henry Stratford #1360
Mixed Mixed Team
01:43:37.40
01:43:37.40
2
(5)
+00:12:00
Mixed Team
2
Mixed
5
WA
AUS
Henry Stratford
Henry Stratford
Henry Stratford
5:38 min/km
00:15:51.29
180
17
29
00:47:01.05
164
11
18
00:28:06.85
4
1
1
00:00:38.21
64
6
11
48
1222
Tom KUSAL
Tom KUSAL #1222
Male Junior Male (U18)
01:41:21.12
01:41:21.12
4
(41)
Junior Male (U18)
4
Male
41
WA
AUS
Tom Kusal
Tom Kusal
Tom Kusal
5:31 min/km
00:16:56.68
232
17
127
00:39:15.06
27
3
22
00:44:31.20
72
5
58
00:00:38.17
63
9
40
12
1054
Adam BYATT
Adam BYATT #1054
Male Prime Male (18-39)
01:30:31.57
01:30:31.57
10
(12)
Prime Male (18-39)
10
Male
12
WA
AUS
Adam Byatt
Adam Byatt
Adam Byatt
4:55 min/km
00:14:49.78
115
31
65
00:37:37.09
19
12
18
00:37:26.56
19
6
13
00:00:38.13
62
24
39
76
1599
David Locke
David Locke #1599
Mixed Mixed Team
01:45:20.99
01:45:20.99
4
(8)
+00:12:00
Mixed Team
4
Mixed
8
WA
AUS
David Locke
Ciara Locke
David Locke
5:44 min/km
00:10:52.05
3
1
2
00:51:20.04
260
21
30
00:30:30.79
10
3
3
00:00:38.11
61
5
10
120
1573
Trap Queens
Trap Queens #1573
Female Female Team
01:50:49.90
01:50:49.90
3
(17)
Female Team
3
Female
17
WA
AUS
Brooke Dunlea
Ellie Williams
Lucy Warhurst
6:02 min/km
00:14:48.45
113
6
32
00:39:30.98
31
1
3
00:55:52.41
268
13
72
00:00:38.05
60
3
13
124
1104
Glenn DIEDRICH
Glenn DIEDRICH #1104
Male Prime Male (18-39)
01:51:12.22
01:51:12.22
51
(91)
Prime Male (18-39)
51
Male
91
WA
AUS
Glenn Diedrich
Glenn Diedrich
Glenn Diedrich
6:03 min/km
00:15:52.29
181
43
99
00:47:42.88
182
64
123
00:46:59.03
114
46
85
00:00:38.01
59
23
38
8
1366
Nick THOMPSON
Nick THOMPSON #1366
Male Junior Male (U18)
01:28:53.56
01:28:53.56
1
(8)
Junior Male (U18)
1
Male
8
WA
AUS
Nick Thompson
Nick Thompson
Nick Thompson
4:50 min/km
00:11:20.27
11
2
5
00:33:02.94
2
1
2
00:43:52.34
61
3
50
00:00:38.00
58
8
37
144
1406
Benjamin ZNIDARSICH
Benjamin ZNIDARSICH #1406
Male Junior Male (U18)
01:52:48.32
01:52:48.32
14
(102)
Junior Male (U18)
14
Male
102
WA
AUS
Benjamin Znidarsich
Benjamin Znidarsich
Benjamin Znidarsich
6:08 min/km
00:15:04.95
127
9
71
00:44:01.79
106
11
77
00:53:03.59
221
15
144
00:00:37.98
57
7
36
62
1540
LeeMartin
LeeMartin #1540
Female Female Team
01:43:28.48
01:43:28.48
1
(7)
Female Team
1
Female
7
WA
AUS
Helen Lee
Leana Barnett Martin
5:38 min/km
00:12:49.47
39
2
8
00:42:41.76
76
2
13
00:47:19.38
121
3
15
00:00:37.85
56
2
12
106
1199
Nathalie JOACHIM
Nathalie JOACHIM #1199
Female Prime Female (18-39)
01:48:13.83
01:48:13.83
4
(15)
Prime Female (18-39)
4
Female
15
WA
AUS
Nathalie Joachim
Nathalie Joachim
Nathalie Joachim
5:53 min/km
00:16:51.30
227
31
73
00:45:15.45
125
9
22
00:45:29.39
86
3
7
00:00:37.69
55
4
11
112
1182
Chris HOLMES
Chris HOLMES #1182
Male Prime Male (18-39)
01:48:43.57
01:48:43.57
44
(81)
Prime Male (18-39)
44
Male
81
WA
AUS
Chris Holmes
Chris Holmes
Chris Holmes
5:55 min/km
00:14:47.53
112
30
63
00:46:35.46
156
58
107
00:46:42.90
110
44
82
00:00:37.67
54
22
35
93
1016
Paul BANKS
Paul BANKS #1016
Male Veteran Male (40-49)
01:47:47.57
01:47:47.57
10
(70)
Veteran Male (40-49)
10
Male
70
WA
AUS
Paul Banks
Paul Banks
Paul Banks
5:52 min/km
00:13:54.72
69
6
33
00:47:40.58
181
23
122
00:45:34.64
89
13
69
00:00:37.62
53
3
34
44
1232
Michael LUPLAU
Michael LUPLAU #1232
Male Veteran Male (40-49)
01:40:53.30
01:40:53.30
5
(37)
Veteran Male (40-49)
5
Male
37
WA
AUS
Michael Luplau
Michael Luplau
Michael Luplau
5:29 min/km
00:17:25.75
255
35
135
00:39:37.48
32
4
25
00:43:12.46
53
7
44
00:00:37.59
52
2
33
122
1341
David SHARP
David SHARP #1341
Male Prime Male (18-39)
01:51:08.36
01:51:08.36
49
(89)
Prime Male (18-39)
49
Male
89
WA
AUS
David Sharp
David Sharp
David Sharp
6:03 min/km
00:18:42.04
307
68
155
00:42:13.92
65
28
46
00:49:35.02
161
56
111
00:00:37.37
51
21
32
42
1069
David COLE
David COLE #1069
Male Vintage Male (50-59)
01:40:50.51
01:40:50.51
3
(35)
+00:12:00
Vintage Male (50-59)
3
Male
35
WA
AUS
David Cole
David Cole
David Cole
5:29 min/km
00:14:47.38
111
6
62
00:43:12.19
86
3
61
00:30:13.62
8
1
5
00:00:37.31
50
1
31
135
1357
Kerrie STEVENSON
Kerrie STEVENSON #1357
Female Veteran Female (40-49)
01:52:25.57
01:52:25.57
8
(20)
Veteran Female (40-49)
8
Female
20
WA
AUS
Kerrie Stevenson
Kerrie Stevenson
Kerrie Stevenson
6:07 min/km
00:13:48.28
64
10
19
00:43:11.90
85
5
15
00:54:48.19
246
16
61
00:00:37.19
49
2
10
267
1062
Charlotte CHURCHER
Charlotte CHURCHER #1062
Female Junior Female (U18)
02:05:15.45
02:05:15.45
6
(76)
Junior Female (U18)
6
Female
76
WA
AUS
Charlotte Churcher
Charlotte Churcher
Charlotte Churcher
6:49 min/km
00:13:55.48
70
2
21
00:49:07.27
208
6
50
01:01:35.54
348
7
111
00:00:37.16
48
3
9
123
1095
Kristopher DAVIS
Kristopher DAVIS #1095
Male Prime Male (18-39)
01:51:11.21
01:51:11.21
50
(90)
Prime Male (18-39)
50
Male
90
WA
AUS
Kristopher Davis
Kristopher Davis
Kristopher Davis
6:03 min/km
00:16:40.23
218
53
121
00:47:18.77
170
62
116
00:46:35.20
107
42
80
00:00:37.00
47
20
30
294
1300
Ande POWYS
Ande POWYS #1300
Male Junior Male (U18)
02:09:48.82
02:09:48.82
21
(166)
Junior Male (U18)
21
Male
166
WA
AUS
Ande Powys
Ande Powys
Ande Powys
7:04 min/km
00:17:34.77
268
19
137
00:51:45.20
269
23
161
00:59:51.98
330
19
185
00:00:36.86
46
6
29
339
1558
Team Awesome
Team Awesome #1558
Mixed Mixed Team
02:15:57.32
02:15:57.32
28
(43)
Mixed Team
28
Mixed
43
WA
AUS
Sam Williamson
Jack Williamson
Jane Kelsbie
7:24 min/km
00:18:59.19
324
24
39
01:08:33.29
410
30
45
00:47:48.14
131
13
18
00:00:36.69
45
4
9
1
2
3
4
5
6
7
8
[9]
10
Page 9 of 10 (494 items)