X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 2 of 10 (494 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
404
1539
KoolKatz
KoolKatz #1539
Female Female Team
02:32:10.40
02:32:10.40
24
(151)
Female Team
24
Female
151
WA
AUS
Janelle Hartnett
Deb Moylan
8:17 min/km
00:21:33.04
391
24
154
01:04:14.99
398
25
149
01:05:28.36
379
20
131
00:00:54.00
286
18
110
62
1540
LeeMartin
LeeMartin #1540
Female Female Team
01:43:28.48
01:43:28.48
1
(7)
Female Team
1
Female
7
WA
AUS
Helen Lee
Leana Barnett Martin
5:38 min/km
00:12:49.47
39
2
8
00:42:41.76
76
2
13
00:47:19.38
121
3
15
00:00:37.85
56
2
12
266
1541
macca
macca #1541
Mixed Mixed Team
02:05:14.22
02:05:14.22
23
(37)
Mixed Team
23
Mixed
37
WA
AUS
Kate McCarthy
Matthew Blaney
Jarrad Norrish
6:49 min/km
00:23:53.73
415
30
45
00:46:15.92
149
8
15
00:54:21.80
238
21
31
00:00:42.76
126
13
23
211
1542
Maid for Adventure
Maid for Adventure #1542
Female Female Team
01:59:14.68
01:59:14.68
8
(51)
Female Team
8
Female
51
WA
AUS
Sarah Creagh
Angela Power
6:29 min/km
00:17:04.84
236
15
78
00:52:19.84
281
15
83
00:49:09.00
153
5
27
00:00:40.99
100
6
21
248
1543
Michaels Millipedes
Michaels Millipedes #1543
Mixed Mixed Team
02:04:13.73
02:04:13.73
22
(35)
Mixed Team
22
Mixed
35
WA
AUS
Penny Mcniff
Sean Watt
Sofia Watt
6:46 min/km
00:17:32.72
265
20
33
00:49:51.53
225
17
25
00:56:03.25
273
24
37
00:00:46.21
185
20
31
392
1381
Craig WALLIS
Craig WALLIS #1381
Male Veteran Male (40-49)
02:25:46.02
02:25:46.02
60
(206)
Veteran Male (40-49)
60
Male
206
WA
AUS
Craig Wallis
Craig Wallis
Craig Wallis
7:56 min/km
00:22:19.09
401
58
199
00:54:11.67
316
51
177
01:08:11.81
391
59
205
00:01:03.44
354
44
171
230
1382
Ruth WALLIS
Ruth WALLIS #1382
Female Prime Female (18-39)
02:02:04.88
02:02:04.88
28
(58)
Prime Female (18-39)
28
Female
58
WA
AUS
Ruth Wallis
Ruth Wallis
Ruth Wallis
6:39 min/km
00:17:19.19
249
37
85
00:47:19.79
171
16
37
00:56:04.71
274
35
75
00:01:21.17
408
77
164
63
1383
David WARE
David WARE #1383
Male Prime Male (18-39)
01:43:36.32
01:43:36.32
31
(52)
Prime Male (18-39)
31
Male
52
WA
AUS
David Ware
David Ware
David Ware
5:38 min/km
00:14:58.53
120
33
69
00:42:45.46
77
33
55
00:45:09.70
80
36
64
00:00:42.62
125
41
71
20
1384
Matthew WARE
Matthew WARE #1384
Male Prime Male (18-39)
01:34:40.92
01:34:40.92
14
(19)
Prime Male (18-39)
14
Male
19
WA
AUS
Matthew Ware
Matthew Ware
Matthew Ware
5:09 min/km
00:12:25.29
26
10
14
00:36:29.15
13
8
12
00:45:05.27
79
35
63
00:00:41.20
102
37
62
21
1385
James WASHBOURNE
James WASHBOURNE #1385
Male Prime Male (18-39)
01:35:13.21
01:35:13.21
15
(20)
Prime Male (18-39)
15
Male
20
WA
AUS
James Washbourne
James Washbourne
James Washbourne
5:11 min/km
00:12:18.91
23
8
11
00:39:43.48
34
16
26
00:42:32.03
45
23
36
00:00:38.77
69
26
43
293
1505
Amare la vita
Amare la vita #1505
Mixed Mixed Team
02:09:48.43
02:09:48.43
26
(40)
Mixed Team
26
Mixed
40
WA
AUS
Mandy Edwards
Kevin Tognela
Lucy Nankervis
7:04 min/km
00:20:58.47
380
27
42
00:54:30.23
321
24
37
00:53:39.99
228
17
27
00:00:39.74
87
9
16
103
1506
Avada Gold
Avada Gold #1506
Male Male Team
01:48:07.74
01:48:07.74
7
(75)
Male Team
7
Male
75
WA
AUS
Alex Teh
Brent Hall
Jason Kain
5:53 min/km
00:13:03.44
41
2
21
00:47:22.80
173
8
118
00:47:01.99
116
7
87
00:00:39.50
85
4
53
221
1507
Beginner A & Ns
Beginner A & Ns #1507
Mixed Mixed Team
02:01:14.73
02:01:14.73
19
(29)
Mixed Team
19
Mixed
29
WA
AUS
Nishani Jacob
Nicole Davey
Andrew Davey
6:36 min/km
00:21:07.41
383
28
43
00:53:01.15
295
22
35
00:46:17.59
101
10
15
00:00:48.57
214
21
34
301
1508
Big O and the Minions
Big O and the Minions #1508
Male Male Team
02:10:16.82
02:10:16.82
9
(168)
Male Team
9
Male
168
WA
AUS
Dan Hall
Graeme Jones
7:05 min/km
00:17:42.01
270
8
138
00:51:53.72
271
9
162
00:59:45.55
328
10
184
00:00:55.54
307
9
148
134
1509
Bikeshed
Bikeshed #1509
Female Female Team
01:52:24.73
01:52:24.73
4
(19)
Female Team
4
Female
19
WA
AUS
Helen Baker
Jen Brown
6:07 min/km
00:15:15.03
141
7
41
00:48:53.55
204
8
49
00:47:25.36
123
4
17
00:00:50.77
248
14
87
36
1510
BikeShed Adoptees
BikeShed Adoptees #1510
Mixed Mixed Team
01:39:40.70
01:39:40.70
1
(3)
Mixed Team
1
Mixed
3
WA
AUS
Robbie Rhodes
Naomi Brown
5:25 min/km
00:23:13.79
411
29
44
00:38:20.99
24
2
3
00:37:19.72
18
4
4
00:00:46.19
184
19
30
89
1512
Caffeinated
Caffeinated #1512
Female Female Team
01:46:46.17
01:46:46.17
2
(11)
Female Team
2
Female
11
WA
AUS
Sally Clark
Sharon Heiden
Sharon Broad
5:49 min/km
00:16:31.79
214
11
66
00:47:39.87
179
5
39
00:41:44.94
37
1
3
00:00:49.56
227
13
73
94
1513
Crazy Chickens
Crazy Chickens #1513
Mixed Mixed Team
01:47:53.73
01:47:53.73
7
(12)
Mixed Team
7
Mixed
12
WA
AUS
Kirsty Dollisson
5:52 min/km
00:12:39.33
29
6
9
00:48:59.57
207
16
24
00:45:28.80
85
8
13
00:00:46.02
180
17
28
83
1514
Crosses
Crosses #1514
Mixed Mixed Team
01:46:05.80
01:46:05.80
6
(11)
Mixed Team
6
Mixed
11
WA
AUS
Elliott Cross
Kylie Cross
5:46 min/km
00:12:17.78
22
4
7
00:46:22.96
153
9
16
00:46:54.09
112
11
16
00:00:30.96
6
1
1
98
1545
Milne dog Gus and Haylz
Milne dog Gus and Haylz #1545
Mixed Mixed Team
01:48:02.57
01:48:02.57
8
(14)
Mixed Team
8
Mixed
14
WA
AUS
Hayley Robertson
Justin Adamson
Anna Milne
5:53 min/km
00:12:07.99
18
3
6
00:41:59.80
60
4
7
00:53:15.39
225
16
26
00:00:39.37
84
8
15
129
1546
Older we get Faster we were
Older we get Faster we were #1546
Mixed Mixed Team
01:52:12.58
01:52:12.58
11
(18)
Mixed Team
11
Mixed
18
WA
AUS
Attila Hagymas
Ranee Wilson
Kea Mumford
6:06 min/km
00:15:20.29
149
14
25
00:42:13.68
64
5
8
00:53:53.72
235
20
30
00:00:44.87
165
16
27
18
1547
Parkwater Posse
Parkwater Posse #1547
Male Male Team
01:33:06.57
01:33:06.57
2
(18)
Male Team
2
Male
18
WA
AUS
Nathan Bowler
Ben Tassone
Matt Haste
5:04 min/km
00:15:36.90
166
5
92
00:35:57.08
11
2
10
00:40:56.16
32
3
24
00:00:36.42
37
2
24
30
1548
Peanut Gallery
Peanut Gallery #1548
Male Male Team
01:37:05.76
01:37:05.76
3
(28)
Male Team
3
Male
28
WA
AUS
Paul Sheridan
Javan Marsh
5:17 min/km
00:13:24.53
55
3
26
00:37:22.87
16
3
15
00:45:45.48
94
5
74
00:00:32.87
12
1
9
343
1554
sonjane
sonjane #1554
Female Female Team
02:16:18.39
02:16:18.39
17
(109)
Female Team
17
Female
109
WA
AUS
Sonja Spiro
Jane Cross
7:25 min/km
00:17:57.04
280
18
103
00:54:11.92
317
19
104
01:03:14.94
366
19
123
00:00:54.48
296
19
113
185
1555
Stillettis
Stillettis #1555
Mixed Mixed Team
01:56:09.79
01:56:09.79
16
(24)
Mixed Team
16
Mixed
24
WA
AUS
Nicole Joanne Wreford
Damon Diletti
6:19 min/km
00:16:28.21
211
18
31
00:50:52.02
249
19
28
00:47:59.15
136
14
19
00:00:50.39
241
24
37
222
1556
T L Rules
T L Rules #1556
Mixed Junior Team
02:01:21.32
02:01:21.32
11
(30)
Junior Team
11
Mixed
30
WA
AUS
Tyler Verwijmeren
Lexie Edwards
6:36 min/km
00:13:35.14
58
7
14
00:51:58.60
276
13
34
00:55:06.40
251
12
34
00:00:41.17
101
9
19
272
1557
Tashtillynik
Tashtillynik #1557
Female Female Team
02:06:33.79
02:06:33.79
14
(81)
Female Team
14
Female
81
WA
AUS
Natasha Amor
Nicola Stanley
Matilda Varnavides
6:53 min/km
00:19:44.54
346
22
137
00:54:16.43
318
20
105
00:51:49.23
196
8
40
00:00:43.58
137
10
39
339
1558
Team Awesome
Team Awesome #1558
Mixed Mixed Team
02:15:57.32
02:15:57.32
28
(43)
Mixed Team
28
Mixed
43
WA
AUS
Sam Williamson
Jack Williamson
Jane Kelsbie
7:24 min/km
00:18:59.19
324
24
39
01:08:33.29
410
30
45
00:47:48.14
131
13
18
00:00:36.69
45
4
9
202
1559
Team Blowson
Team Blowson #1559
Female Female Team
01:57:51.23
01:57:51.23
7
(47)
Female Team
7
Female
47
WA
AUS
Tamara Blow
Sue Benson
6:25 min/km
00:15:48.12
178
9
53
00:49:59.88
228
10
57
00:51:21.58
190
7
38
00:00:41.64
108
7
22
391
1560
Team DKT
Team DKT #1560
Female Female Team
02:25:43.76
02:25:43.76
22
(141)
Female Team
22
Female
141
WA
AUS
Karen Wallis
Dorothy Richardson
Natasha Benson
7:56 min/km
00:22:44.71
405
25
160
01:01:59.27
388
24
142
00:59:54.48
331
16
104
00:01:05.29
368
22
145
107
1389
Brendan WEBSTER
Brendan WEBSTER #1389
Male Junior Male (U18)
01:48:27.64
01:48:27.64
9
(78)
Junior Male (U18)
9
Male
78
WA
AUS
Brendan Webster
Brendan Webster
Brendan Webster
5:54 min/km
00:13:55.78
71
4
34
00:45:50.96
139
16
99
00:47:59.99
137
11
98
00:00:40.90
97
14
60
205
1390
Dean WEST
Dean WEST #1390
Male Prime Male (18-39)
01:58:40.32
01:58:40.32
68
(132)
Prime Male (18-39)
68
Male
132
WA
AUS
Dean West
Dean West
Dean West
6:28 min/km
00:21:43.54
393
85
195
00:49:17.76
211
67
136
00:46:40.33
108
43
81
00:00:58.68
330
75
163
329
1391
Sonia WEST
Sonia WEST #1391
Female Prime Female (18-39)
02:14:26.72
02:14:26.72
51
(104)
Prime Female (18-39)
51
Female
104
WA
AUS
Sonia West
Sonia West
Sonia West
7:19 min/km
00:19:14.98
332
60
130
00:58:14.78
364
62
128
00:55:52.69
269
34
73
00:01:04.26
361
66
142
291
1392
Mark WESTMAN
Mark WESTMAN #1392
Male Veteran Male (40-49)
02:09:36.48
02:09:36.48
47
(165)
Veteran Male (40-49)
47
Male
165
WA
AUS
Mark Westman
Mark Westman
Mark Westman
7:03 min/km
00:18:38.55
305
41
153
00:57:36.71
358
54
195
00:51:13.44
184
31
127
00:02:07.77
419
60
208
234
1393
Daniel WHISTON
Daniel WHISTON #1393
Male Veteran Male (40-49)
02:02:38.57
02:02:38.57
36
(145)
Veteran Male (40-49)
36
Male
145
WA
AUS
Daniel Whiston
Daniel Whiston
Daniel Whiston
6:41 min/km
00:15:38.74
168
26
93
00:47:44.53
183
24
124
00:58:24.33
310
49
176
00:00:50.96
252
27
125
348
1394
Jake WHITE
Jake WHITE #1394
Male Prime Male (18-39)
02:17:47.99
02:17:47.99
85
(194)
Prime Male (18-39)
85
Male
194
WA
AUS
Jake White
Jake White
Jake White
7:30 min/km
00:18:45.04
311
69
157
00:55:32.47
335
84
187
01:02:16.44
358
87
196
00:01:14.03
398
85
195
287
1395
Nev WHITE
Nev WHITE #1395
Male Vintage Male (50-59)
02:09:00.57
02:09:00.57
13
(161)
Vintage Male (50-59)
13
Male
161
WA
AUS
Nev White
Nev White
Nev White
7:01 min/km
00:15:35.79
164
9
91
00:56:46.47
350
19
192
00:54:40.26
243
14
152
00:01:58.04
418
22
207
56
1396
Paul WHITTOCK
Paul WHITTOCK #1396
Male Prime Male (18-39)
01:42:45.71
01:42:45.71
29
(48)
Prime Male (18-39)
29
Male
48
WA
AUS
Paul Whittock
Paul Whittock
Paul Whittock
5:36 min/km
00:14:03.54
74
20
37
00:43:29.01
91
38
65
00:44:18.91
66
31
54
00:00:54.24
291
69
137
323
1398
Karen WILDING
Karen WILDING #1398
Female Veteran Female (40-49)
02:13:04.51
02:13:04.51
29
(102)
Veteran Female (40-49)
29
Female
102
WA
AUS
Karen Wilding
Karen Wilding
Karen Wilding
7:15 min/km
00:17:08.62
239
23
79
00:58:39.74
369
34
129
00:56:26.63
279
19
79
00:00:49.51
226
20
72
376
1399
Jorja WILLIAMSON
Jorja WILLIAMSON #1399
Female Junior Female (U18)
02:23:27.62
02:23:27.62
8
(129)
Junior Female (U18)
8
Female
129
WA
AUS
Jorja Williamson
Jorja Williamson
Jorja Williamson
7:49 min/km
00:16:27.79
210
6
64
00:55:08.70
328
7
109
01:11:05.01
405
9
152
00:00:46.10
182
6
52
167
1400
Steve WILLIS
Steve WILLIS #1400
Male Prime Male (18-39)
01:54:13.56
01:54:13.56
63
(120)
Prime Male (18-39)
63
Male
120
WA
AUS
Steve Willis
Steve Willis
Steve Willis
6:13 min/km
00:15:46.76
176
42
98
00:45:37.98
134
55
97
00:51:36.45
193
66
132
00:01:12.36
391
84
191
330
1401
Bruce WILSON
Bruce WILSON #1401
Male Masters Male (60+)
02:14:41.82
02:14:41.82
2
(184)
Masters Male (60+)
2
Male
184
WA
AUS
Bruce Wilson
Bruce Wilson
Bruce Wilson
7:20 min/km
00:14:29.33
101
2
53
00:50:42.87
246
2
154
01:08:35.49
394
4
206
00:00:54.11
289
2
136
37
1402
David WOODHOUSE
David WOODHOUSE #1402
Male Prime Male (18-39)
01:39:45.32
01:39:45.32
21
(32)
Prime Male (18-39)
21
Male
32
WA
AUS
David Woodhouse
David Woodhouse
David Woodhouse
5:26 min/km
00:13:38.23
60
15
28
00:40:51.50
46
20
35
00:44:40.03
73
33
59
00:00:35.54
29
14
20
281
1403
Stuart WOODS
Stuart WOODS #1403
Male Prime Male (18-39)
02:07:31.23
02:07:31.23
74
(159)
Prime Male (18-39)
74
Male
159
WA
AUS
Stuart Woods
Stuart Woods
Stuart Woods
6:56 min/km
00:19:56.34
356
80
175
00:45:14.16
124
52
91
01:01:00.20
344
85
190
00:01:20.53
406
86
200
289
1404
Richard WRIGHTSON
Richard WRIGHTSON #1404
Male Veteran Male (40-49)
02:09:14.74
02:09:14.74
45
(163)
Veteran Male (40-49)
45
Male
163
WA
AUS
Richard Wrightson
Richard Wrightson
Richard Wrightson
7:02 min/km
00:22:46.04
406
60
203
00:49:43.46
220
32
142
00:55:44.47
264
44
158
00:01:00.76
343
43
167
1
1405
Steve YORK
Steve YORK #1405
Male Prime Male (18-39)
01:24:51.37
01:24:51.37
1
(1)
Prime Male (18-39)
1
Male
1
WA
AUS
Steve York
Steve York
Steve York
4:37 min/km
00:12:13.53
21
7
10
00:34:28.59
4
2
4
00:37:34.80
20
7
14
00:00:34.43
19
8
13
144
1406
Benjamin ZNIDARSICH
Benjamin ZNIDARSICH #1406
Male Junior Male (U18)
01:52:48.32
01:52:48.32
14
(102)
Junior Male (U18)
14
Male
102
WA
AUS
Benjamin Znidarsich
Benjamin Znidarsich
Benjamin Znidarsich
6:08 min/km
00:15:04.95
127
9
71
00:44:01.79
106
11
77
00:53:03.59
221
15
144
00:00:37.98
57
7
36
310
1501
2 girls & 1 guy
2 girls & 1 guy #1501
Mixed Mixed Team
02:11:20.27
02:11:20.27
27
(42)
Mixed Team
27
Mixed
42
WA
AUS
Nicole Kirkman
Karen Turpin
Adam Blakey
7:09 min/km
00:19:36.86
341
25
40
01:02:37.55
393
28
43
00:48:12.79
138
15
20
00:00:53.06
279
26
40
265
1502
3KIDS
3KIDS #1502
Mixed Junior Team
02:05:13.10
02:05:13.10
14
(36)
Junior Team
14
Mixed
36
WA
AUS
Laurence Hooper
Ashlee Hooper
Thomas Smith
6:49 min/km
00:17:56.54
279
14
35
00:51:57.85
275
12
33
00:54:43.89
245
11
33
00:00:34.81
22
2
4
235
1503
59km too far
59km too far #1503
Female Female Team
02:02:41.81
02:02:41.81
11
(59)
Female Team
11
Female
59
WA
AUS
Misty Lord
Suzy Rogers
6:41 min/km
00:14:11.16
83
5
24
00:52:26.57
283
16
85
00:55:11.11
253
11
64
00:00:52.96
278
17
105
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 2 of 10 (494 items)