St Stephens Triathlon
10 Mar 2016
Results
Details
 
Contact
Individuals
Teams
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (79 items)
Pos
Race No
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Swimmer
Cyclist
Runner
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1482
Harrison / Martin / Gaunt
Harrison / Martin / Gaunt #1482
Female Yr 7 Team
DNS
DNS
Yr 7 Team
Female
Timae
Amy Harrison
Lara Martin
Ella Gaunt
1486
Harrison / French / Grimm
Harrison / French / Grimm #1486
Female Yr 7 Team
DNS
DNS
Yr 7 Team
Female
Timae
Amy Harrison
Bianca French
Jemma Grimm
1489
The triple t's
The triple t's #1489
Female Yr 7 Team
DNS
DNS
Yr 7 Team
Female
Timae
Eliza Wilson
Georgia Lodwick
Elise Ingvarson
1879
team
team #1879
Male Yr 7 Team
DNS
DNS
Yr 7 Team
Male
Timae
Joshua Thomas
James Gishubl
Oliver Mcfarland
1887
BeechStains
BeechStains #1887
Female Yr 8 Team
DNS
DNS
Yr 8 Team
Female
Timae
Isabella Beech
Elly Stainsby
Isabella Beech
1888
HSM
HSM #1888
Female Yr 8 Team
DNS
DNS
Yr 8 Team
Female
Timae
Madison Deegan
Hannah Davies
Shruti Deshmuhk
1895
Kade And Mitch
Kade And Mitch #1895
Male Yr 8 Team
Started
Started
Yr 8 Team
Male
Timae
Kade Harman
Mitchell Mccluskey
Kade Harman
00:04:32.90
5
3
4
00:00:37.09
53
6
24
00:33:16.93
54
6
29
1898
We couldn't think of a name
We couldn't think of a name #1898
Male Yr 8 Team
DNS
DNS
Yr 8 Team
Male
Timae
William Hutchings
Adam Germana
Oliver Dijkstra
60
1876
THE ILLUMINATI
THE ILLUMINATI #1876
Male Yr 7 Team
01:02:55.39
01:02:55.39
13
(29)
Yr 7 Team
13
Male
29
Timae
Mitchell Booth
Matthew Mariano
Ryan Dawes-Smith
13.6
00:10:07.48
72
14
32
00:00:27.28
10
3
7
00:29:09.48
31
6
17
00:00:33.69
51
9
20
00:22:37.44
70
14
31
63
1882
Terminators
Terminators #1882
Male Yr 7 Team
01:04:34.38
01:04:34.38
14
(30)
Yr 7 Team
14
Male
30
Alethea
Matsuki Kondo
Matsuki Kondo
Logan Vincent
13.3
00:10:06.87
71
13
31
00:01:26.50
72
14
32
00:32:59.28
51
11
26
00:00:25.76
17
1
4
00:19:35.95
57
13
30
34
1881
Frankel / McCormick
Frankel / McCormick #1881
Male Yr 7 Team
00:54:24.79
00:54:24.79
7
(21)
Yr 7 Team
7
Male
21
Alethea
Angus Frankel
Logan Mccormick
Logan Mccormick
15.8
00:07:58.12
54
11
27
00:00:46.61
64
13
30
00:26:16.62
17
3
9
00:01:00.29
71
14
31
00:18:23.13
46
12
29
38
1497
Lincjoel
Lincjoel #1497
Male Yr 7 Team
00:56:06.11
00:56:06.11
11
(25)
Yr 7 Team
11
Male
25
Alethea
Joel Bullard
Lincoln Wortlehock
Lincoln Wortlehock
15.3
00:04:32.10
4
1
3
00:00:37.39
54
9
25
00:33:11.93
53
13
28
00:00:42.50
65
13
29
00:17:02.18
38
11
26
68
1902
Neale / Faraone / Harrison
Neale / Faraone / Harrison #1902
Female Yr 9 Team
01:06:20.58
01:06:20.58
11
(34)
Yr 9 Team
11
Female
34
Carana
Holly Neale
Juliette Faraone
Alicia Harrison
12.9
00:09:46.74
68
11
35
00:00:46.17
63
10
32
00:33:18.09
55
10
23
00:00:26.88
27
9
17
00:22:02.69
67
11
33
67
1915
KML
KML #1915
Female Yr 10 Team
01:05:55.20
01:05:55.20
10
(33)
Yr 10 Team
10
Female
33
Timae
Kerry Naughtin
Madeleine Torrens
Leah Nesbitt
13.0
00:09:57.91
69
11
36
00:00:31.08
31
4
18
00:32:16.26
47
5
19
00:00:45.17
68
11
35
00:22:24.78
69
11
35
47
1918
Year 10 Girls
Year 10 Girls #1918
Female Yr 10 Team
00:59:05.13
00:59:05.13
4
(18)
Yr 10 Team
4
Female
18
Timae
Jaimee Hunter
Georgia Graham
Jessica Hewlett
14.5
00:06:30.56
31
4
16
00:00:29.05
21
3
12
00:29:32.91
34
4
14
00:00:26.14
20
3
12
00:22:06.46
68
10
34
28
1904
S.E.A
S.E.A #1904
Female Yr 9 Team
00:52:28.86
00:52:28.86
5
(10)
Yr 9 Team
5
Female
10
Carana
Ellie Richmond
Amelia Hodder
Sophie Thompson
16.3
00:04:30.38
1
1
1
00:00:27.97
13
3
5
00:26:09.09
14
2
5
00:00:20.23
1
1
1
00:21:01.19
63
10
29
27
1499
Guns
Guns #1499
Male Yr 7 Team
00:52:23.44
00:52:23.44
5
(16)
Yr 7 Team
5
Male
16
Alethea
Xavier Lloyd
James Quinn-Schofield
Sam Bartlett
16.4
00:06:55.98
39
6
18
00:00:35.25
49
7
21
00:27:23.39
22
4
11
00:00:27.29
29
4
10
00:17:01.51
37
10
25
54
1877
LOC Team
LOC Team #1877
Male Yr 7 Team
01:00:27.32
01:00:27.32
12
(28)
Yr 7 Team
12
Male
28
Timae
Ollie Richmond
Luke Gardiner
Callan Hilton-Shepherd
14.2
00:05:29.72
17
3
9
00:00:44.76
61
11
28
00:37:12.76
70
14
32
00:00:26.09
19
2
6
00:16:33.97
33
9
24
46
1901
Williams / Vaghijani
Williams / Vaghijani #1901
Female Yr 9 Team
00:58:29.20
00:58:29.20
9
(17)
Yr 9 Team
9
Female
17
Alethea
Stacey Williams
Kashvi Vaghjiani
Kashvi Vaghjiani
14.7
00:05:32.30
20
6
10
00:00:58.94
70
11
36
00:32:02.22
46
7
18
00:00:25.20
14
6
10
00:19:30.52
56
9
24
69
1914
Fern / Sorrell / Whitfield
Fern / Sorrell / Whitfield #1914
Female Yr 10 Team
01:13:13.48
01:13:13.48
11
(35)
Yr 10 Team
11
Female
35
Timae
Caitlin Fern
Jessica Sorrell
Amy Whitfield
11.7
00:09:02.10
64
10
32
00:00:32.73
41
6
23
00:40:57.67
71
10
35
00:00:41.44
63
10
32
00:21:59.54
66
9
32
45
1909
MCC
MCC #1909
Female Yr 9 Team
00:58:24.57
00:58:24.57
8
(16)
Yr 9 Team
8
Female
16
Timae
Mikayla Goldberg
Charlotte Brown
Cambell Boutle
14.7
00:09:04.62
65
10
33
00:00:26.53
7
2
3
00:29:12.33
32
5
13
00:00:22.90
7
5
6
00:19:18.18
55
8
23
36
1496
Team JIM
Team JIM #1496
Male Yr 7 Team
00:55:20.30
00:55:20.30
9
(23)
Yr 7 Team
9
Male
23
Alethea
Julian Lombardo
Isaac Abraham
Mason Neale
15.5
00:07:36.84
47
9
22
00:00:26.25
6
2
4
00:30:07.64
37
8
21
00:00:36.16
59
10
25
00:16:33.39
32
8
23
57
1491
The Biggest Losers
The Biggest Losers #1491
Female Yr 7 Team
01:02:37.91
01:02:37.91
6
(26)
Yr 7 Team
6
Female
26
Timae
Emma Jane Baker
Natasha Dijkstra
Lara Martin
13.7
00:06:15.63
27
5
14
00:00:32.08
36
4
19
00:32:22.53
48
4
20
00:00:30.02
38
5
24
00:22:57.64
71
8
36
66
1931
Russell / Person / Brisejones
Russell / Person / Brisejones #1931
Female Yr 10 Team
01:05:50.44
01:05:50.44
9
(32)
Yr 10 Team
9
Female
32
Timae
Phoebe Russell
Astrid Person
Hannah Brisejones
13.0
00:06:27.31
30
3
15
00:00:46.72
65
11
33
00:36:49.21
69
9
34
00:00:34.17
54
8
29
00:21:13.01
65
8
31
64
1923
The Incredibles
The Incredibles #1923
Female Yr 10 Team
01:05:01.40
01:05:01.40
7
(30)
Yr 10 Team
7
Female
30
Timae
Sophie Woodcock
Megan Pickering
Lauren Bishop
13.2
00:08:13.07
58
7
28
00:00:32.30
37
5
20
00:35:08.27
65
8
31
00:00:26.27
21
4
13
00:20:41.47
61
7
27
58
1492
Bates / Ansell / Tholen
Bates / Ansell / Tholen #1492
Female Yr 7 Team
01:02:39.74
01:02:39.74
7
(27)
Yr 7 Team
7
Female
27
Carana
Lauren Bates
Jasmine Ansell
Yalmarie Tholen
13.7
00:06:04.87
24
4
13
00:00:50.21
67
8
35
00:34:03.16
59
6
26
00:00:29.97
37
4
23
00:21:11.51
64
7
30
35
1495
R.E.D
R.E.D #1495
Male Yr 7 Team
00:54:53.16
00:54:53.16
8
(22)
Yr 7 Team
8
Male
22
Carana
Declan Graham
Ryan Harrison
Ethan Roberts
15.6
00:07:43.88
48
10
23
00:00:31.55
34
5
14
00:29:45.56
35
7
19
00:00:26.61
23
3
7
00:16:25.54
29
7
21
41
1900
Pryor / Humphreys / Roberts
Pryor / Humphreys / Roberts #1900
Female Yr 9 Team
00:57:46.17
00:57:46.17
7
(14)
Yr 9 Team
7
Female
14
Carana
Darcy Pryor
Alana Humphreys
Olivia Roberts
14.9
00:05:24.37
14
4
7
00:00:28.32
15
5
7
00:32:23.30
49
8
21
00:00:26.83
26
8
16
00:19:03.33
53
7
21
53
1903
Abi; Emily and brooke
Abi; Emily and brooke #1903
Female Yr 9 Team
01:00:19.19
01:00:19.19
10
(23)
Yr 9 Team
10
Female
23
Alethea
Abigail Kemp
Emily Bartlett
Booke Lawer
14.2
00:07:49.87
50
9
24
00:00:32.56
40
8
22
00:34:01.32
57
11
24
00:00:31.67
43
11
27
00:17:23.77
41
6
13
30
1892
Mitch and Michael
Mitch and Michael #1892
Male Yr 8 Team
00:53:21.80
00:53:21.80
4
(17)
Yr 8 Team
4
Male
17
Carana
Michael Lewis
Mitchell Dallin
Michael Lewis
16.1
00:09:26.12
67
7
30
00:00:32.37
38
3
16
00:25:06.18
10
2
6
00:00:26.99
28
2
9
00:17:50.12
43
6
28
39
1921
Ellie; Nikita and Lauren
Ellie; Nikita and Lauren #1921
Female Yr 10 Team
00:56:17.90
00:56:17.90
3
(12)
Yr 10 Team
3
Female
12
Alethea
Lauren Nice
Ellie Thompson
Nikita Smout
15.2
00:08:02.67
55
6
26
00:00:28.76
17
1
8
00:28:15.41
27
3
11
00:00:30.33
41
6
26
00:19:00.73
52
6
20
44
1490
The Little Shitaki Mushrooms
The Little Shitaki Mushrooms #1490
Female Yr 7 Team
00:58:21.71
00:58:21.71
2
(15)
Yr 7 Team
2
Female
15
Timae
Amy Harrison
Bianca French
Jemma Grimm
14.7
00:05:05.77
10
1
4
00:00:47.72
66
7
34
00:31:25.26
45
3
17
00:00:44.42
66
6
33
00:20:18.54
60
6
26
33
1500
Awesomecow
Awesomecow #1500
Male Yr 7 Team
00:53:53.51
00:53:53.51
6
(20)
Yr 7 Team
6
Male
20
Timae
Caleb Bolt
Niall Goldberg
Jake Weston
15.9
00:06:06.97
25
5
12
00:00:44.52
60
10
27
00:31:06.76
43
9
24
00:00:31.92
44
6
14
00:15:23.33
22
6
19
21
1885
batman
batman #1885
Female Yr 8 Team
00:51:39.97
00:51:39.97
2
(8)
Yr 8 Team
2
Female
8
Carana
Bree Elliott
Lillian Anderson
Olivia Barton
16.6
00:04:37.71
7
1
3
00:00:29.02
20
3
11
00:27:04.96
21
2
9
00:00:34.72
56
5
30
00:18:53.55
51
5
19
1487
Stars
Stars #1487
Female Yr 7 Team
DNF
DNF
Yr 7 Team
Female
Timae
Lindsay Macfarlane
Olivia Brown
Brooke Skinner
00:09:21.58
66
8
34
00:00:39.53
57
6
29
00:17:39.14
2
1
1
00:00:46.36
70
8
36
00:20:08.84
59
5
25
6
1498
#winners
#winners #1498
Male Yr 7 Team
00:47:39.85
00:47:39.85
2
(5)
Yr 7 Team
2
Male
5
Alethea
Neil.Erasmus
Zak.Dallin
Jonathan Nillson
18.0
00:05:23.01
13
2
7
00:00:44.84
62
12
29
00:26:11.89
15
2
8
00:00:32.60
47
7
16
00:14:47.49
19
5
17
61
1922
Bianca; Billie; Kiara
Bianca; Billie; Kiara #1922
Female Yr 10 Team
01:03:03.30
01:03:03.30
6
(28)
Yr 10 Team
6
Female
28
Alethea
Kiara Dowdeswell
Bianca Pickering
Billie Robson
13.6
00:08:21.00
60
9
30
00:00:35.23
48
7
26
00:34:56.00
63
7
30
00:00:26.67
25
5
15
00:18:44.39
49
5
18
10
1925
AMPS
AMPS #1925
Male Yr 10 Team
00:49:12.85
00:49:12.85
2
(8)
Yr 10 Team
2
Male
8
Carana
Adam Mcalpine
Patrick Smith
Adam Mcalpine
17.4
00:07:50.88
51
5
25
00:00:29.91
25
2
10
00:23:49.95
6
1
4
00:00:35.67
57
4
23
00:16:26.42
30
5
22
7
1899
3 amigos
3 amigos #1899
Female Yr 9 Team
00:47:42.17
00:47:42.17
1
(1)
Yr 9 Team
1
Female
1
Carana
Anahera Fox
Jasmyn Quick
Camille Copley
18.0
00:05:08.99
11
3
5
00:00:32.47
39
7
21
00:24:16.26
8
1
2
00:00:21.58
3
3
3
00:17:22.87
40
5
12
31
1894
DMZ
DMZ #1894
Male Yr 8 Team
00:53:24.26
00:53:24.26
5
(18)
Yr 8 Team
5
Male
18
Timae
Daniel Papasergio
Zac Grosser
Matthew.Jordan
16.1
00:04:30.82
2
1
1
00:00:34.50
46
4
20
00:30:31.67
39
5
23
00:00:32.77
48
3
17
00:17:14.48
39
5
27
2
1893
JJA
JJA #1893
Male Yr 8 Team
00:44:09.73
00:44:09.73
1
(2)
Yr 8 Team
1
Male
2
Carana
Aidan Naughtin
Jake Rossiter
Jack Quinn-Schofield
19.4
00:04:31.43
3
2
2
00:00:27.05
9
2
6
00:23:38.76
5
1
3
00:00:24.27
10
1
2
00:15:08.21
21
4
18
13
1905
Barrowman / Salfinger / Stell
Barrowman / Salfinger / Stell #1905
Female Yr 9 Team
00:49:41.10
00:49:41.10
2
(3)
Yr 9 Team
2
Female
3
Alethea
Abigail Barrowman
Sienna Salfinger
Haleigh Stell
17.3
00:05:30.34
18
5
9
00:00:41.42
59
9
31
00:26:14.49
16
3
6
00:00:29.29
36
10
22
00:16:45.54
36
4
11
25
1926
Paul; Will and Daniel
Paul; Will and Daniel #1926
Male Yr 10 Team
00:52:01.40
00:52:01.40
4
(14)
Yr 10 Team
4
Male
14
Timae
Paul Forgan
William Nilsson
Daniel Hill
16.5
00:06:53.11
36
2
15
00:00:33.40
42
3
17
00:29:24.44
33
3
18
00:00:33.71
52
3
21
00:14:36.72
15
4
13
22
1913
Runciman / Raine
Runciman / Raine #1913
Male Yr 9 Team
00:51:46.54
00:51:46.54
3
(12)
Yr 9 Team
3
Male
12
Timae
Daniel Runciman
Mitchell Raine
Daniel Runciman
16.6
00:06:53.52
37
2
16
00:00:31.46
33
3
13
00:27:26.01
24
2
13
00:00:32.09
45
3
15
00:16:23.45
27
4
20
51
1488
Babes in blue
Babes in blue #1488
Female Yr 7 Team
00:59:39.36
00:59:39.36
5
(22)
Yr 7 Team
5
Female
22
Timae
Abbey Thompson
Asha Dickerson
Alexa Wallis
14.4
00:05:10.37
12
2
6
00:00:30.04
26
2
14
00:34:26.33
61
7
28
00:00:27.42
30
2
18
00:19:05.18
54
4
22
62
1886
SpongeBob Slowpants
SpongeBob Slowpants #1886
Female Yr 8 Team
01:03:04.34
01:03:04.34
5
(29)
Yr 8 Team
5
Female
29
Timae
Natasha Forgan
Olivia Conway
Caitlin Baker
13.6
00:08:10.22
57
5
27
00:00:30.86
29
4
16
00:36:24.59
67
5
33
00:00:28.24
32
3
19
00:17:30.41
42
4
14
14
1878
CLC
CLC #1878
Male Yr 7 Team
00:49:50.47
00:49:50.47
3
(10)
Yr 7 Team
3
Male
10
Timae
Luka Moore
Connor Mcarthur
Callum Stephens
17.2
00:05:49.88
22
4
11
00:00:25.35
4
1
3
00:28:45.93
30
5
16
00:00:30.76
42
5
13
00:14:18.55
11
4
9
15
1920
Leah; Samantha; Esther
Leah; Samantha; Esther #1920
Female Yr 10 Team
00:50:25.65
00:50:25.65
1
(4)
Yr 10 Team
1
Female
4
Alethea
Esther Mussell
Leah Schutz
Samantha Bailey
17.0
00:05:27.37
16
1
8
00:00:29.00
19
2
10
00:25:31.10
12
1
3
00:00:24.94
13
2
9
00:18:33.22
48
4
17
37
1880
The C.A's
The C.A's #1880
Male Yr 7 Team
00:55:55.26
00:55:55.26
10
(24)
Yr 7 Team
10
Male
24
Timae
Craig Raath
Angus Brown
Craig Raath
15.3
00:07:36.42
46
8
21
00:00:31.81
35
6
15
00:33:09.89
52
12
27
00:00:41.82
64
12
28
00:13:55.30
8
3
6
49
1884
Paige; Ellen and Sam
Paige; Ellen and Sam #1884
Female Yr 8 Team
00:59:27.10
00:59:27.10
4
(20)
Yr 8 Team
4
Female
20
Timae
Ellen Gastevich
Samantha Ross
Paige Kemp
14.4
00:06:45.36
35
2
19
00:00:27.79
11
2
4
00:35:13.10
66
4
32
00:00:23.68
8
2
7
00:16:37.16
34
3
9
[1]
2
Page 1 of 2 (79 items)