St Stephens Triathlon
10 Mar 2016
Results
Details
 
Contact
Individuals
Teams
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
Page 2 of 2 (79 items)
Pos
Race No
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Swimmer
Cyclist
Runner
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
63
1882
Terminators
Terminators #1882
Male Yr 7 Team
01:04:34.38
01:04:34.38
14
(30)
Yr 7 Team
14
Male
30
Alethea
Matsuki Kondo
Matsuki Kondo
Logan Vincent
13.3
00:10:06.87
71
13
31
00:01:26.50
72
14
32
00:32:59.28
51
11
26
00:00:25.76
17
1
4
00:19:35.95
57
13
30
37
1880
The C.A's
The C.A's #1880
Male Yr 7 Team
00:55:55.26
00:55:55.26
10
(24)
Yr 7 Team
10
Male
24
Timae
Craig Raath
Angus Brown
Craig Raath
15.3
00:07:36.42
46
8
21
00:00:31.81
35
6
15
00:33:09.89
52
12
27
00:00:41.82
64
12
28
00:13:55.30
8
3
6
38
1497
Lincjoel
Lincjoel #1497
Male Yr 7 Team
00:56:06.11
00:56:06.11
11
(25)
Yr 7 Team
11
Male
25
Alethea
Joel Bullard
Lincoln Wortlehock
Lincoln Wortlehock
15.3
00:04:32.10
4
1
3
00:00:37.39
54
9
25
00:33:11.93
53
13
28
00:00:42.50
65
13
29
00:17:02.18
38
11
26
1895
Kade And Mitch
Kade And Mitch #1895
Male Yr 8 Team
Started
Started
Yr 8 Team
Male
Timae
Kade Harman
Mitchell Mccluskey
Kade Harman
00:04:32.90
5
3
4
00:00:37.09
53
6
24
00:33:16.93
54
6
29
68
1902
Neale / Faraone / Harrison
Neale / Faraone / Harrison #1902
Female Yr 9 Team
01:06:20.58
01:06:20.58
11
(34)
Yr 9 Team
11
Female
34
Carana
Holly Neale
Juliette Faraone
Alicia Harrison
12.9
00:09:46.74
68
11
35
00:00:46.17
63
10
32
00:33:18.09
55
10
23
00:00:26.88
27
9
17
00:22:02.69
67
11
33
59
1883
Inglis / Herbert / Lawler
Inglis / Herbert / Lawler #1883
Mixed Yr 7 Team Mixed
01:02:53.43
01:02:53.43
1
(4)
Yr 7 Team Mixed
1
Mixed
4
Alethea
Aimee Inglis
Nathan Herbert
Ryan Lawler
13.6
00:10:03.37
70
1
4
00:00:50.79
68
1
3
00:33:43.00
56
1
4
00:00:24.25
9
1
1
00:17:52.01
45
1
2
53
1903
Abi; Emily and brooke
Abi; Emily and brooke #1903
Female Yr 9 Team
01:00:19.19
01:00:19.19
10
(23)
Yr 9 Team
10
Female
23
Alethea
Abigail Kemp
Emily Bartlett
Booke Lawer
14.2
00:07:49.87
50
9
24
00:00:32.56
40
8
22
00:34:01.32
57
11
24
00:00:31.67
43
11
27
00:17:23.77
41
6
13
48
1485
Parsons / Tushingham / Skinner
Parsons / Tushingham / Skinner #1485
Female Yr 7 Team
00:59:16.32
00:59:16.32
3
(19)
Yr 7 Team
3
Female
19
Timae
Eloise Parsons
Annalise Tushingham
Naomi Skinner
14.5
00:07:34.81
45
6
23
00:00:30.94
30
3
17
00:34:02.75
58
5
25
00:00:45.17
67
7
34
00:16:22.65
26
3
6
58
1492
Bates / Ansell / Tholen
Bates / Ansell / Tholen #1492
Female Yr 7 Team
01:02:39.74
01:02:39.74
7
(27)
Yr 7 Team
7
Female
27
Carana
Lauren Bates
Jasmine Ansell
Yalmarie Tholen
13.7
00:06:04.87
24
4
13
00:00:50.21
67
8
35
00:34:03.16
59
6
26
00:00:29.97
37
4
23
00:21:11.51
64
7
30
56
1916
Shaw / Glasson / Toutountzis
Shaw / Glasson / Toutountzis #1916
Female Yr 10 Team
01:02:01.77
01:02:01.77
5
(25)
Yr 10 Team
5
Female
25
Carana
Georgia Shaw
Brianna Glasson
Madison Toutountzis
13.8
00:08:17.34
59
8
29
00:00:35.81
50
8
27
00:34:11.29
60
6
27
00:00:32.22
46
7
28
00:18:25.10
47
3
16
51
1488
Babes in blue
Babes in blue #1488
Female Yr 7 Team
00:59:39.36
00:59:39.36
5
(22)
Yr 7 Team
5
Female
22
Timae
Abbey Thompson
Asha Dickerson
Alexa Wallis
14.4
00:05:10.37
12
2
6
00:00:30.04
26
2
14
00:34:26.33
61
7
28
00:00:27.42
30
2
18
00:19:05.18
54
4
22
50
1484
Kerr / Ward
Kerr / Ward #1484
Female Yr 7 Team
00:59:33.21
00:59:33.21
4
(21)
Yr 7 Team
4
Female
21
Timae
Cara-Anne Kerr
Alice Ward
Cara-Anne Kerr
14.4
00:07:56.13
53
7
25
00:00:28.76
18
1
9
00:34:48.60
62
8
29
00:00:25.61
16
1
11
00:15:54.09
24
2
5
61
1922
Bianca; Billie; Kiara
Bianca; Billie; Kiara #1922
Female Yr 10 Team
01:03:03.30
01:03:03.30
6
(28)
Yr 10 Team
6
Female
28
Alethea
Kiara Dowdeswell
Bianca Pickering
Billie Robson
13.6
00:08:21.00
60
9
30
00:00:35.23
48
7
26
00:34:56.00
63
7
30
00:00:26.67
25
5
15
00:18:44.39
49
5
18
43
1927
Unathletic Christian
Unathletic Christian #1927
Male Yr 10 Team
00:58:15.36
00:58:15.36
5
(27)
Yr 10 Team
5
Male
27
Alethea
Christian Maresse
Samuel Hays
Isaac Reid
14.7
00:07:44.16
49
4
24
00:00:33.52
43
4
18
00:35:05.31
64
5
30
00:00:27.71
31
1
11
00:14:24.64
13
3
11
64
1923
The Incredibles
The Incredibles #1923
Female Yr 10 Team
01:05:01.40
01:05:01.40
7
(30)
Yr 10 Team
7
Female
30
Timae
Sophie Woodcock
Megan Pickering
Lauren Bishop
13.2
00:08:13.07
58
7
28
00:00:32.30
37
5
20
00:35:08.27
65
8
31
00:00:26.27
21
4
13
00:20:41.47
61
7
27
49
1884
Paige; Ellen and Sam
Paige; Ellen and Sam #1884
Female Yr 8 Team
00:59:27.10
00:59:27.10
4
(20)
Yr 8 Team
4
Female
20
Timae
Ellen Gastevich
Samantha Ross
Paige Kemp
14.4
00:06:45.36
35
2
19
00:00:27.79
11
2
4
00:35:13.10
66
4
32
00:00:23.68
8
2
7
00:16:37.16
34
3
9
62
1886
SpongeBob Slowpants
SpongeBob Slowpants #1886
Female Yr 8 Team
01:03:04.34
01:03:04.34
5
(29)
Yr 8 Team
5
Female
29
Timae
Natasha Forgan
Olivia Conway
Caitlin Baker
13.6
00:08:10.22
57
5
27
00:00:30.86
29
4
16
00:36:24.59
67
5
33
00:00:28.24
32
3
19
00:17:30.41
42
4
14
42
1897
JLJ
JLJ #1897
Male Yr 8 Team
00:57:48.78
00:57:48.78
6
(26)
Yr 8 Team
6
Male
26
Timae
Josh Streeter
Luke Strahan
Jeffrey Genovese
14.8
00:04:48.69
9
4
6
00:01:00.04
71
7
31
00:36:31.03
68
7
31
00:00:45.43
69
6
30
00:14:43.57
18
3
16
66
1931
Russell / Person / Brisejones
Russell / Person / Brisejones #1931
Female Yr 10 Team
01:05:50.44
01:05:50.44
9
(32)
Yr 10 Team
9
Female
32
Timae
Phoebe Russell
Astrid Person
Hannah Brisejones
13.0
00:06:27.31
30
3
15
00:00:46.72
65
11
33
00:36:49.21
69
9
34
00:00:34.17
54
8
29
00:21:13.01
65
8
31
54
1877
LOC Team
LOC Team #1877
Male Yr 7 Team
01:00:27.32
01:00:27.32
12
(28)
Yr 7 Team
12
Male
28
Timae
Ollie Richmond
Luke Gardiner
Callan Hilton-Shepherd
14.2
00:05:29.72
17
3
9
00:00:44.76
61
11
28
00:37:12.76
70
14
32
00:00:26.09
19
2
6
00:16:33.97
33
9
24
69
1914
Fern / Sorrell / Whitfield
Fern / Sorrell / Whitfield #1914
Female Yr 10 Team
01:13:13.48
01:13:13.48
11
(35)
Yr 10 Team
11
Female
35
Timae
Caitlin Fern
Jessica Sorrell
Amy Whitfield
11.7
00:09:02.10
64
10
32
00:00:32.73
41
6
23
00:40:57.67
71
10
35
00:00:41.44
63
10
32
00:21:59.54
66
9
32
65
1917
MAC
MAC #1917
Female Yr 10 Team
01:05:48.17
01:05:48.17
8
(31)
Yr 10 Team
8
Female
31
Alethea
Mila Snyman
Caitlin Lewis
Alexander Wolff
13.0
00:05:58.87
23
2
12
00:00:37.61
55
9
28
00:49:29.40
72
11
36
00:00:24.65
11
1
8
00:09:17.62
1
1
1
1898
We couldn't think of a name
We couldn't think of a name #1898
Male Yr 8 Team
DNS
DNS
Yr 8 Team
Male
Timae
William Hutchings
Adam Germana
Oliver Dijkstra
1486
Harrison / French / Grimm
Harrison / French / Grimm #1486
Female Yr 7 Team
DNS
DNS
Yr 7 Team
Female
Timae
Amy Harrison
Bianca French
Jemma Grimm
1489
The triple t's
The triple t's #1489
Female Yr 7 Team
DNS
DNS
Yr 7 Team
Female
Timae
Eliza Wilson
Georgia Lodwick
Elise Ingvarson
1887
BeechStains
BeechStains #1887
Female Yr 8 Team
DNS
DNS
Yr 8 Team
Female
Timae
Isabella Beech
Elly Stainsby
Isabella Beech
1888
HSM
HSM #1888
Female Yr 8 Team
DNS
DNS
Yr 8 Team
Female
Timae
Madison Deegan
Hannah Davies
Shruti Deshmuhk
1482
Harrison / Martin / Gaunt
Harrison / Martin / Gaunt #1482
Female Yr 7 Team
DNS
DNS
Yr 7 Team
Female
Timae
Amy Harrison
Lara Martin
Ella Gaunt
1879
team
team #1879
Male Yr 7 Team
DNS
DNS
Yr 7 Team
Male
Timae
Joshua Thomas
James Gishubl
Oliver Mcfarland
1
[2]
Page 2 of 2 (79 items)