2016 Minara Resources Swim Thru Perth
17 Jan 2016
Results
Teams
Details
Links
Race Series
 
Contact
4km Minara Solo
1.6km Minara Mile
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
Page 2 of 2 (90 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Team
Pace
47
165
Marit KRAGT
Marit KRAGT #165
Female 35-39
00:31:23.1
00:31:23.1
6
(30)
35-39
6
Female
30
19:36 min/km
52
166
Sue LIBBIS
Sue LIBBIS #166
Female 50-54
00:31:46.7
00:31:46.7
7
(34)
50-54
7
Female
34
19:51 min/km
55
167
Kelly LISTER
Kelly LISTER #167
Female 50-54
00:32:24.7
00:32:24.7
8
(37)
50-54
8
Female
37
Cockburn
THE CRUMPETS
20:15 min/km
20
168
Martin LODGE
Martin LODGE #168
Male 50-54
00:28:11.4
00:28:11.4
1
(10)
50-54
1
Male
10
CLAREMONT
17:37 min/km
45
169
Peter MARR
Peter MARR #169
Male 50-54
00:31:08.3
00:31:08.3
2
(17)
50-54
2
Male
17
Cockburn
ONESTEEL
19:27 min/km
41
170
David MARTIN
David MARTIN #170
Male 55-59
00:30:35.2
00:30:35.2
5
(16)
55-59
5
Male
16
Cockburn
COCKBURN.MAESTROS
19:07 min/km
73
171
Helen MARTINDALE
Helen MARTINDALE #171
Female 50-54
00:37:25.5
00:37:25.5
9
(44)
50-54
9
Female
44
Cockburn
COCKBURN.MAESTROS
23:23 min/km
80
172
Mary MCHENRY
Mary MCHENRY #172
Female 60-64
00:38:59.9
00:38:59.9
5
(49)
60-64
5
Female
49
CLAREMONT
ESWIM MARLINS
24:22 min/km
72
173
Terry MCKIE
Terry MCKIE #173
Male 80-84
00:36:41.7
00:36:41.7
1
(29)
80-84
1
Male
29
Maida Vale
22:56 min/km
10
174
Emile MERCIER
Emile MERCIER #174
Male Under 18
00:26:47.8
00:26:47.8
1
(6)
Under 18
1
Male
6
16:44 min/km
44
175
Tanya MICHOFF
Tanya MICHOFF #175
Female 35-39
00:31:02.9
00:31:02.9
5
(28)
35-39
5
Female
28
ESWIM STINGRAYS
19:24 min/km
13
176
Kimberley MODRA
Kimberley MODRA #176
Male 60-64
00:27:06.6
00:27:06.6
1
(8)
60-64
1
Male
8
CLAREMONT
16:56 min/km
75
177
Jil MOGYOROSY
Jil MOGYOROSY #177
Female 60-64
00:37:37.5
00:37:37.5
4
(45)
60-64
4
Female
45
Stadium Masters
ESWIM MARLINS
23:30 min/km
178
Eamon MURPHY
Eamon MURPHY #178
Male 25-29
DNS
DNS
25-29
Male
min/km
32
179
Narelle NYEHOLT
Narelle NYEHOLT #179
Female 40-44
00:29:27.9
00:29:27.9
2
(20)
40-44
2
Female
20
ESWIM DOLPHINS
18:24 min/km
31
180
Gary PAYNE
Gary PAYNE #180
Male 55-59
00:29:25.5
00:29:25.5
4
(12)
55-59
4
Male
12
WESTCOAST
18:23 min/km
14
181
Marissa PIDGEON
Marissa PIDGEON #181
Female 35-39
00:27:24.2
00:27:24.2
1
(6)
35-39
1
Female
6
17:07 min/km
70
182
Ross QUARTERMAINE
Ross QUARTERMAINE #182
Male 55-59
00:36:28.9
00:36:28.9
8
(28)
55-59
8
Male
28
22:48 min/km
40
183
Stacey RAMSAY
Stacey RAMSAY #183
Female 35-39
00:30:23.8
00:30:23.8
4
(25)
35-39
4
Female
25
18:59 min/km
60
184
Maggie READ
Maggie READ #184
Female 60-64
00:32:52.1
00:32:52.1
1
(40)
60-64
1
Female
40
Maida Vale
20:32 min/km
34
185
Sean REDDAN
Sean REDDAN #185
Male 45-49
00:29:37.5
00:29:37.5
3
(13)
45-49
3
Male
13
18:30 min/km
186
Andrew RIGG
Andrew RIGG #186
Male 40-44
DNS
DNS
40-44
Male
MELVILLE
min/km
21
187
Samara ROGERS
Samara ROGERS #187
Female 30-34
00:28:18.9
00:28:18.9
3
(11)
30-34
3
Female
11
Cockburn
COCKBURN.MAESTROS
17:41 min/km
24
188
Lisette ROONEY
Lisette ROONEY #188
Female 35-39
00:28:54.7
00:28:54.7
2
(14)
35-39
2
Female
14
ESWIM ORCAS
18:04 min/km
83
189
Fiona RYAN
Fiona RYAN #189
Female 45-49
00:40:01.3
00:40:01.3
5
(51)
45-49
5
Female
51
Cockburn
THE CRUMPETS
25:00 min/km
82
190
Tom SCHEIBLING
Tom SCHEIBLING #190
Male 30-34
00:39:55.3
00:39:55.3
4
(32)
30-34
4
Male
32
24:57 min/km
39
191
David SORENSEN
David SORENSEN #191
Male 40-44
00:29:43.6
00:29:43.6
2
(15)
40-44
2
Male
15
18:34 min/km
42
192
Kate SORENSEN
Kate SORENSEN #192
Female 45-49
00:30:36.1
00:30:36.1
3
(26)
45-49
3
Female
26
MELVILLE
19:07 min/km
77
193
Ian STEWART
Ian STEWART #193
Male 80-84
00:37:45.1
00:37:45.1
2
(31)
80-84
2
Male
31
Maida Vale
23:35 min/km
8
194
Brigid TAIT
Brigid TAIT #194
Female 55-59
00:24:07.5
00:24:07.5
1
(3)
55-59
1
Female
3
CLAREMONT
WESFARMERS
15:04 min/km
11
195
Tristan TAN
Tristan TAN #195
Male Under 18
00:26:48.2
00:26:48.2
2
(7)
Under 18
2
Male
7
16:45 min/km
74
196
Adrian TARCA
Adrian TARCA #196
Male 30-34
00:37:36.2
00:37:36.2
3
(30)
30-34
3
Male
30
ESWIM STINGRAYS
23:30 min/km
59
197
Vanessa TOOP
Vanessa TOOP #197
Female 35-39
00:32:32.9
00:32:32.9
7
(39)
35-39
7
Female
39
ARMADALE
20:20 min/km
2
198
Frank VAN ROOYEN
Frank VAN ROOYEN #198
Male 45-49
00:22:38.0
00:22:38.0
1
(2)
45-49
1
Male
2
WESTCOAST
14:08 min/km
66
199
Pamela WALTER
Pamela WALTER #199
Female 60-64
00:35:01.0
00:35:01.0
2
(42)
60-64
2
Female
42
Stadium Masters
21:53 min/km
46
201
Kerri WATERMAN
Kerri WATERMAN #201
Female 50-54
00:31:21.5
00:31:21.5
6
(29)
50-54
6
Female
29
19:35 min/km
33
202
Angela WILLIAMSON
Angela WILLIAMSON #202
Female 30-34
00:29:35.0
00:29:35.0
6
(21)
30-34
6
Female
21
ESWIM DOLPHINS
18:29 min/km
38
221
Fynn Evans Ochaven
Fynn Evans Ochaven #221
Female Under 18
00:29:43.0
00:29:43.0
1
(24)
Under 18
1
Female
24
18:34 min/km
22
222
Katrine Mangold
Katrine Mangold #222
Female 25-29
00:28:32.5
00:28:32.5
1
(12)
25-29
1
Female
12
17:50 min/km
1
223
Michael Lori
Michael Lori #223
Male 18-24
00:20:57.4
00:20:57.4
1
(1)
18-24
1
Male
1
13:05 min/km
1
[2]
Page 2 of 2 (90 items)