Fremantle Ports Swim Thru
12 Dec 2015
Results
Teams
Details
Links
Race Series
 
Contact
1600m Swim
400m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (173 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
State
Nation
Pace
Wave
2
Kerry ALLEN
Kerry ALLEN #2
Female 55-59
DNS
DNS
55-59
Female
BELMONT MASTERS
WA
AUS
min/km
Wave 2
6
Owen BARRETT
Owen BARRETT #6
Male 40-44
DNS
DNS
40-44
Male
Fremantle Masters
WA
GBR
min/km
Wave 1
17
Martin BRYANT
Martin BRYANT #17
Male 60-64
DNF
DNF
60-64
Male
WA
AUS
min/km
Wave 1
24
Kirsten CADLE
Kirsten CADLE #24
Female 45-49
DNS
DNS
45-49
Female
Fremantle Masters
WA
AUS
min/km
Wave 2
32
Emma CROAGER
Emma CROAGER #32
Female 40-44
DNF
DNF
40-44
Female
Cancer Council Crabs
01:43:30.10
2
WA
AUS
min/km
Wave 3
139
Rodney MOONEN
Rodney MOONEN #139
Male 60-64
DNS
DNS
60-64
Male
WA
AUS
min/km
Wave 2
141
Sandra MUTCH
Sandra MUTCH #141
Female 55-59
DNS
DNS
55-59
Female
Swan Hills Masters
WA
AUS
min/km
Wave 2
213
Yvonne RASH
Yvonne RASH #213
Female 45-49
DNS
DNS
45-49
Female
WA
AUS
min/km
Wave 2
219
John ROBERSON
John ROBERSON #219
Male 65-69
DNF
DNF
65-69
Male
WA
AUS
min/km
Wave 3
221
Lisa ROMEO
Lisa ROMEO #221
Female 40-44
DNS
DNS
40-44
Female
BELMONT MASTERS
WA
AUS
min/km
Wave 2
222
Dane ROSE
Dane ROSE #222
Male 30-34
DNS
DNS
30-34
Male
WA
AUS
min/km
Wave 2
224
Kate SCANLON
Kate SCANLON #224
Female 30-34
DNS
DNS
30-34
Female
WA
AUS
min/km
Wave 1
231
David SORENSEN
David SORENSEN #231
Male 40-44
DNS
DNS
40-44
Male
WA
AUS
min/km
Wave 1
1
105
Benjamin HEWITT
Benjamin HEWITT #105
Male 40-44
00:21:42.10
00:21:42.10
1
(1)
40-44
1
Male
1
Surgeons WA
01:30:13.99
1
1
WA
AUS
13:33 min/km
Wave 1
2
10
Paul BLACKBEARD
Paul BLACKBEARD #10
Male 55-59
00:22:00.50
00:22:00.50
1
(2)
55-59
1
Male
2
PERTH CITY SWIM CLUB
Perth City Swim CLub
01:45:34.20
3
1
WA
AUS
13:45 min/km
Wave 1
3
13
Jaime BOWLER
Jaime BOWLER #13
Female 30-34
00:22:11.90
00:22:11.90
1
(1)
30-34
1
Female
1
Surgeons WA
01:30:13.99
1
2
WA
AUS
13:52 min/km
Wave 1
4
311
Luke WATSON
Luke WATSON #311
Male 40-44
00:22:31.00
00:22:31.00
2
(3)
40-44
2
Male
3
Surgeons WA
01:30:13.99
1
3
WA
AUS
14:04 min/km
Wave 1
5
124
Michael LEDGER
Michael LEDGER #124
Male 40-44
00:23:49.00
00:23:49.00
3
(4)
40-44
3
Male
4
Surgeons WA
01:30:13.99
1
4
WA
AUS
14:53 min/km
Wave 1
6
122
Kieren Jon LAWRENSON
Kieren Jon LAWRENSON #122
Male 40-44
00:23:51.10
00:23:51.10
4
(5)
40-44
4
Male
5
Westcoast Masters
WA
AUS
14:54 min/km
Wave 1
7
28
Tessa CHAPMAN
Tessa CHAPMAN #28
Female U20
00:24:32.60
00:24:32.60
1
(2)
U20
1
Female
2
Cancer Council Crabs
01:43:30.10
2
1
WA
AUS
15:20 min/km
Wave 1
8
305
Frank VAN ROOYEN
Frank VAN ROOYEN #305
Male 45-49
00:24:36.50
00:24:36.50
1
(6)
45-49
1
Male
6
Westcoast Masters
WA
AUS
15:22 min/km
Wave 1
9
100
Jon HAINES
Jon HAINES #100
Male 50-54
00:25:11.30
00:25:11.30
1
(7)
50-54
1
Male
7
PERTH CITY SWIM CLUB
Perth City Swim CLub
01:45:34.20
3
2
WA
AUS
15:44 min/km
Wave 1
10
225
Kate SCANLON
Kate SCANLON #225
Female 30-34
00:25:19.10
00:25:19.10
2
(3)
30-34
2
Female
3
WA
AUS
15:49 min/km
Wave 1
11
121
Lyle KILDEA
Lyle KILDEA #121
Female 55-59
00:25:21.10
00:25:21.10
1
(4)
55-59
1
Female
4
Rockingham Masters
WA
AUS
15:50 min/km
Wave 1
12
108
Harry HEWITT
Harry HEWITT #108
Male U20
00:25:32.30
00:25:32.30
1
(8)
U20
1
Male
8
Surgeons WA
01:30:13.99
1
5
WA
AUS
15:57 min/km
Wave 1
13
102
Jon HART
Jon HART #102
Male 50-54
00:25:49.80
00:25:49.80
2
(9)
50-54
2
Male
9
Fremantle Masters
Cancer Council Crabs
01:43:30.10
2
2
WA
AUS
16:08 min/km
Wave 1
14
119
Michael KERMAN
Michael KERMAN #119
Male 55-59
00:25:50.00
00:25:50.00
2
(10)
55-59
2
Male
10
Westcoast Masters
WA
AUS
16:08 min/km
Wave 1
15
301
Erica THOMAS
Erica THOMAS #301
Female 45-49
00:25:58.20
00:25:58.20
1
(5)
45-49
1
Female
5
MANDURAH MASTERS
WA
AUS
16:13 min/km
Wave 1
16
234
Alistair STOLZ
Alistair STOLZ #234
Male 25-29
00:26:06.60
00:26:06.60
1
(11)
25-29
1
Male
11
WA
AUS
16:19 min/km
Wave 1
17
206
Vic PAUL
Vic PAUL #206
Male 70-74
00:26:16.40
00:26:16.40
1
(12)
70-74
1
Male
12
Claremont Masters
Claremont
1
WA
AUS
16:25 min/km
Wave 1
18
49
Sari GALSWORTHY
Sari GALSWORTHY #49
Female 45-49
00:26:23.80
00:26:23.80
2
(6)
45-49
2
Female
6
Fremantle Masters
Cancer Council Crabs
01:43:30.10
2
3
WA
AUS
16:29 min/km
Wave 1
19
31
Michael COOK
Michael COOK #31
Male 65-69
00:26:27.90
00:26:27.90
1
(13)
65-69
1
Male
13
WA
AUS
16:32 min/km
Wave 1
20
138
Perry MOLENDIJK
Perry MOLENDIJK #138
Male 45-49
00:26:34.50
00:26:34.50
2
(14)
45-49
2
Male
14
PERTH CITY SWIM CLUB
Perth City Swim CLub
01:45:34.20
3
3
WA
AUS
16:36 min/km
Wave 1
21
304
David TYDEMAN
David TYDEMAN #304
Male 55-59
00:26:43.90
00:26:43.90
3
(15)
55-59
3
Male
15
Fremantle Masters
Cancer Council Crabs
01:43:30.10
2
4
WA
AUS
16:42 min/km
Wave 1
22
45
Tony FAIRWEATHER
Tony FAIRWEATHER #45
Male 45-49
00:26:53.00
00:26:53.00
3
(16)
45-49
3
Male
16
Cancer Council Crabs
01:43:30.10
2
5
WA
AUS
16:48 min/km
Wave 1
23
409
Bruce JONES
Bruce JONES #409
Male 50-54
00:27:02.20
00:27:02.20
3
(17)
50-54
3
Male
17
AUS
16:53 min/km
Wave 3
24
400
Paige CHAMBEL
Paige CHAMBEL #400
Female U20
00:27:50.80
00:27:50.80
2
(7)
U20
2
Female
7
AUS
17:24 min/km
Wave 3
25
418
Jonathon COURTIS
Jonathon COURTIS #418
Male 30-34
00:28:12.10
00:28:12.10
1
(18)
30-34
1
Male
18
AUS
17:37 min/km
Wave 3
26
129
Peter MANNOLINI
Peter MANNOLINI #129
Male 55-59
00:28:16.20
00:28:16.20
4
(19)
55-59
4
Male
19
Claremont Masters
WA
AUS
17:40 min/km
Wave 1
27
109
Lynette HEWITT
Lynette HEWITT #109
Female 50-54
00:28:19.90
00:28:19.90
1
(8)
50-54
1
Female
8
WA
AUS
17:42 min/km
Wave 1
28
232
Ray STEFFANONI
Ray STEFFANONI #232
Male 50-54
00:28:28.10
00:28:28.10
4
(20)
50-54
4
Male
20
WA
AUS
17:47 min/km
Wave 1
29
106
Charlie HEWITT
Charlie HEWITT #106
Male U20
00:28:33.40
00:28:33.40
2
(21)
U20
2
Male
21
Surgeons WA
01:30:13.99
1
6
WA
AUS
17:50 min/km
Wave 1
30
18
Robert BUETLER
Robert BUETLER #18
Male 60-64
00:28:41.20
00:28:41.20
1
(22)
60-64
1
Male
22
Fremantle Masters
WA
AUS
17:55 min/km
Wave 1
31
226
Robyn SCOTT
Robyn SCOTT #226
Female 55-59
00:28:54.40
00:28:54.40
2
(9)
55-59
2
Female
9
WA
AUS
18:03 min/km
Wave 1
32
209
James PEDERICK
James PEDERICK #209
Male 30-34
00:29:04.00
00:29:04.00
2
(23)
30-34
2
Male
23
WA
AUS
18:10 min/km
Wave 1
33
415
Andrew RIGG
Andrew RIGG #415
Male 40-44
00:29:09.30
00:29:09.30
5
(24)
40-44
5
Male
24
AUS
18:13 min/km
Wave 3
34
408
Keith NORTON
Keith NORTON #408
Male 65-69
00:29:14.90
00:29:14.90
2
(25)
65-69
2
Male
25
AUS
18:16 min/km
Wave 3
35
131
Paul MCDADE
Paul MCDADE #131
Male 55-59
00:29:50.40
00:29:50.40
5
(26)
55-59
5
Male
26
Fremantle Masters
WA
AUS
18:38 min/km
Wave 1
36
404
Alexandra SLOCOMBE
Alexandra SLOCOMBE #404
Female U20
00:30:19.60
00:30:19.60
3
(10)
U20
3
Female
10
AUS
18:57 min/km
Wave 3
37
405
Peta SLOCOMBE
Peta SLOCOMBE #405
Female 40-44
00:30:24.50
00:30:24.50
1
(11)
40-44
1
Female
11
AUS
19:00 min/km
Wave 3
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (173 items)