Fremantle Ports Swim Thru
12 Dec 2015
Results
Teams
Details
Links
Race Series
 
Contact
1600m Swim
400m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
Page 3 of 4 (173 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
State
Nation
Pace
Wave
124
316
Pips WOODHOUSE
Pips WOODHOUSE #316
Female 50-54
00:39:34.70
00:39:34.70
7
(55)
50-54
7
Female
55
WA
AUS
24:44 min/km
Wave 2
68
1
Louise AINSWORTH
Louise AINSWORTH #1
Female 50-54
00:33:33.90
00:33:33.90
3
(25)
50-54
3
Female
25
Fremantle Masters
WA
AUS
20:58 min/km
Wave 2
2
Kerry ALLEN
Kerry ALLEN #2
Female 55-59
DNS
DNS
55-59
Female
BELMONT MASTERS
WA
AUS
min/km
Wave 2
64
3
Clive ANDA
Clive ANDA #3
Male 45-49
00:33:07.20
00:33:07.20
6
(42)
45-49
6
Male
42
WA
AUS
20:42 min/km
Wave 2
53
4
Vivienne ANTHONY
Vivienne ANTHONY #4
Female 55-59
00:32:12.90
00:32:12.90
3
(17)
55-59
3
Female
17
WA
SUI
20:08 min/km
Wave 2
96
5
Rod BAKER
Rod BAKER #5
Male 85-89
00:37:08.00
00:37:08.00
1
(61)
85-89
1
Male
61
MANDURAH MASTERS
WA
AUS
23:12 min/km
Wave 2
6
Owen BARRETT
Owen BARRETT #6
Male 40-44
DNS
DNS
40-44
Male
Fremantle Masters
WA
GBR
min/km
Wave 1
97
7
Anna BARTLETT
Anna BARTLETT #7
Female 45-49
00:37:24.00
00:37:24.00
4
(36)
45-49
4
Female
36
WA
AUS
23:22 min/km
Wave 2
150
8
Liz BARTON
Liz BARTON #8
Female 40-44
00:46:32.30
00:46:32.30
13
(70)
40-44
13
Female
70
Fremantle Masters
WA
AUS
29:05 min/km
Wave 3
89
9
Peter BECKINGHAM
Peter BECKINGHAM #9
Male 50-54
00:36:26.10
00:36:26.10
9
(57)
50-54
9
Male
57
WA
AUS
22:46 min/km
Wave 2
2
10
Paul BLACKBEARD
Paul BLACKBEARD #10
Male 55-59
00:22:00.50
00:22:00.50
1
(2)
55-59
1
Male
2
PERTH CITY SWIM CLUB
Perth City Swim CLub
01:45:34.20
3
1
WA
AUS
13:45 min/km
Wave 1
48
11
Maelle BOURDAIS
Maelle BOURDAIS #11
Female 25-29
00:31:47.90
00:31:47.90
1
(14)
25-29
1
Female
14
PERTH CITY SWIM CLUB
Perth City Swim CLub
01:45:34.20
3
4
WA
FRA
19:52 min/km
Wave 1
87
12
Greg BOURNE
Greg BOURNE #12
Male 30-34
00:36:19.80
00:36:19.80
5
(56)
30-34
5
Male
56
MAIDA VALE MASTERS
WA
AUS
22:42 min/km
Wave 1
3
13
Jaime BOWLER
Jaime BOWLER #13
Female 30-34
00:22:11.90
00:22:11.90
1
(1)
30-34
1
Female
1
Surgeons WA
01:30:13.99
1
2
WA
AUS
13:52 min/km
Wave 1
126
14
Jacqueline BRIGGS
Jacqueline BRIGGS #14
Female 20-24
00:39:45.90
00:39:45.90
3
(56)
20-24
3
Female
56
ARMADALE MASTERS
WA
AUS
24:51 min/km
Wave 2
103
15
Kath BRODERICK
Kath BRODERICK #15
Female 50-54
00:37:51.90
00:37:51.90
6
(41)
50-54
6
Female
41
Fremantle Masters
WA
AUS
23:39 min/km
Wave 2
132
16
Debra BROWN
Debra BROWN #16
Female 60-64
00:40:57.40
00:40:57.40
6
(58)
60-64
6
Female
58
MANDURAH MASTERS
WA
AUS
25:35 min/km
Wave 2
17
Martin BRYANT
Martin BRYANT #17
Male 60-64
DNF
DNF
60-64
Male
WA
AUS
min/km
Wave 1
30
18
Robert BUETLER
Robert BUETLER #18
Male 60-64
00:28:41.20
00:28:41.20
1
(22)
60-64
1
Male
22
Fremantle Masters
WA
AUS
17:55 min/km
Wave 1
144
19
Merilyn BURBIDGE
Merilyn BURBIDGE #19
Female 70-74
00:43:47.50
00:43:47.50
4
(67)
70-74
4
Female
67
Stadium Snappers Masters
Snappers
02:31:15.80
4
4
WA
AUS
27:22 min/km
Wave 2
94
20
Rex BURKE
Rex BURKE #20
Male 60-64
00:36:54.00
00:36:54.00
6
(59)
60-64
6
Male
59
WA
AUS
23:03 min/km
Wave 2
134
21
Isabel BUSCH
Isabel BUSCH #21
Female 65-69
00:41:15.20
00:41:15.20
3
(60)
65-69
3
Female
60
Fremantle Masters
WA
AUS
25:46 min/km
Wave 2
141
22
Jack BUSCH
Jack BUSCH #22
Male 65-69
00:42:30.90
00:42:30.90
4
(76)
65-69
4
Male
76
Fremantle Masters
WA
AUS
26:34 min/km
Wave 3
75
23
Wayne CABLE
Wayne CABLE #23
Male 60-64
00:34:30.40
00:34:30.40
4
(49)
60-64
4
Male
49
MANDURAH MASTERS
WA
AUS
21:34 min/km
Wave 2
24
Kirsten CADLE
Kirsten CADLE #24
Female 45-49
DNS
DNS
45-49
Female
Fremantle Masters
WA
AUS
min/km
Wave 2
58
25
Gillian CARUSO
Gillian CARUSO #25
Female 45-49
00:32:35.10
00:32:35.10
3
(21)
45-49
3
Female
21
ARMADALE MASTERS
WA
AUS
20:21 min/km
Wave 2
113
26
Erin CASHMAN
Erin CASHMAN #26
Female 25-29
00:38:18.00
00:38:18.00
2
(47)
25-29
2
Female
47
WA
AUS
23:56 min/km
Wave 2
43
27
Shane CAVANAGH
Shane CAVANAGH #27
Male 50-54
00:31:34.90
00:31:34.90
6
(31)
50-54
6
Male
31
WA
AUS
19:44 min/km
Wave 1
7
28
Tessa CHAPMAN
Tessa CHAPMAN #28
Female U20
00:24:32.60
00:24:32.60
1
(2)
U20
1
Female
2
Cancer Council Crabs
01:43:30.10
2
1
WA
AUS
15:20 min/km
Wave 1
118
29
Sonya CLYNE
Sonya CLYNE #29
Female 35-39
00:38:59.90
00:38:59.90
6
(50)
35-39
6
Female
50
WA
AUS
24:22 min/km
Wave 2
82
30
Hazel COCKRAM
Hazel COCKRAM #30
Female 60-64
00:35:47.50
00:35:47.50
3
(30)
60-64
3
Female
30
MANDURAH MASTERS
WA
AUS
22:22 min/km
Wave 2
19
31
Michael COOK
Michael COOK #31
Male 65-69
00:26:27.90
00:26:27.90
1
(13)
65-69
1
Male
13
WA
AUS
16:32 min/km
Wave 1
32
Emma CROAGER
Emma CROAGER #32
Female 40-44
DNF
DNF
40-44
Female
Cancer Council Crabs
01:43:30.10
2
WA
AUS
min/km
Wave 3
86
33
Lucy CURNOW
Lucy CURNOW #33
Female 40-44
00:36:14.90
00:36:14.90
6
(31)
40-44
6
Female
31
WA
AUS
22:39 min/km
Wave 3
156
34
Garry DARE
Garry DARE #34
Male 60-64
00:51:29.00
00:51:29.00
9
(83)
60-64
9
Male
83
WA
AUS
32:10 min/km
Wave 3
133
35
Roz DAVIES
Roz DAVIES #35
Female 50-54
00:41:10.20
00:41:10.20
8
(59)
50-54
8
Female
59
WA
AUS
25:43 min/km
Wave 2
131
36
Shane DAWSON
Shane DAWSON #36
Male 35-39
00:40:55.10
00:40:55.10
8
(74)
35-39
8
Male
74
WA
AUS
25:34 min/km
Wave 3
57
37
Aithne DELL
Aithne DELL #37
Female 20-24
00:32:31.20
00:32:31.20
1
(20)
20-24
1
Female
20
MELVILLE MASTERS
WA
AUS
20:19 min/km
Wave 1
158
38
Alexis DENNESS
Alexis DENNESS #38
Female 65-69
00:52:07.30
00:52:07.30
5
(74)
65-69
5
Female
74
WA
AUS
32:34 min/km
Wave 3
139
39
Kirsty DOCHERTY
Kirsty DOCHERTY #39
Female 40-44
00:41:53.50
00:41:53.50
11
(64)
40-44
11
Female
64
WA
GBR
26:10 min/km
Wave 3
120
40
Carly DONOHUE
Carly DONOHUE #40
Female 25-29
00:39:16.90
00:39:16.90
3
(51)
25-29
3
Female
51
WA
AUS
24:33 min/km
Wave 3
98
41
Julie DUNMORE
Julie DUNMORE #41
Female 40-44
00:37:27.00
00:37:27.00
7
(37)
40-44
7
Female
37
WA
AUS
23:24 min/km
Wave 2
85
42
Ron EDWARDS
Ron EDWARDS #42
Male 80-84
00:36:01.20
00:36:01.20
1
(55)
80-84
1
Male
55
Bunbury AUSSI Masters
WA
AUS
22:30 min/km
Wave 2
55
43
Jackie EGAN
Jackie EGAN #43
Female 50-54
00:32:23.20
00:32:23.20
2
(18)
50-54
2
Female
18
Stadium Snappers Masters
Snappers
02:31:15.80
4
1
WA
AUS
20:14 min/km
Wave 1
135
44
Theresa ELLIOTT
Theresa ELLIOTT #44
Female 70-74
00:41:47.60
00:41:47.60
3
(61)
70-74
3
Female
61
Claremont Masters
Claremont
2
WA
AUS
26:07 min/km
Wave 2
22
45
Tony FAIRWEATHER
Tony FAIRWEATHER #45
Male 45-49
00:26:53.00
00:26:53.00
3
(16)
45-49
3
Male
16
Cancer Council Crabs
01:43:30.10
2
5
WA
AUS
16:48 min/km
Wave 1
59
46
Peter FRANKLIN
Peter FRANKLIN #46
Male 50-54
00:32:35.80
00:32:35.80
8
(38)
50-54
8
Male
38
Cancer Council Crabs
01:43:30.10
2
9
WA
AUS
20:22 min/km
Wave 1
42
47
Greg FREY
Greg FREY #47
Male 55-59
00:31:28.10
00:31:28.10
6
(30)
55-59
6
Male
30
ARMADALE MASTERS
WA
AUS
19:40 min/km
Wave 1
148
48
Alan FRIDAY
Alan FRIDAY #48
Male 55-59
00:44:34.30
00:44:34.30
14
(80)
55-59
14
Male
80
MAIDA VALE MASTERS
WA
AUS
27:51 min/km
Wave 3
18
49
Sari GALSWORTHY
Sari GALSWORTHY #49
Female 45-49
00:26:23.80
00:26:23.80
2
(6)
45-49
2
Female
6
Fremantle Masters
Cancer Council Crabs
01:43:30.10
2
3
WA
AUS
16:29 min/km
Wave 1
1
2
[3]
4
Page 3 of 4 (173 items)