Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
...
10
11
12
13
Page 5 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
313
516
Team Bush Chooks
Team Bush Chooks #516
Male Team of 4 Male
05:56:19.00
05:56:19.00
62
(164)
Team of 4 Male
62
Male
164
WA
AUS
Leigh Westcott
Chris Gilmore
Paul Watt
Gregory Bower
6:17 min/km
01:15:03.40
201
42
122
00:38:16.30
215
58
89
04:02:59.30
273
521
Team The Saints
Team The Saints #521
Male Team of 4 Male
05:46:46.60
05:46:46.60
54
(141)
Team of 4 Male
54
Male
141
WA
AUS
Adam Taseff
Wade Taseff
Shane Green
John Tsapazi
6:06 min/km
01:15:08.30
202
43
123
00:38:27.80
220
60
91
01:37:37.70
355
59
173
01:55:29.30
299
60
148
00:20:03.50
239
38
143
260
279
Andrew HEWLETT
Andrew HEWLETT #279
Male Vintage (50-59)
05:43:14.00
05:43:14.00
8
(131)
Vintage (50-59)
8
Male
131
WA
AUS
Andrew Hewlett
Andrew Hewlett
Andrew Hewlett
Andrew Hewlett
6:03 min/km
01:15:16.10
203
6
124
00:40:04.50
274
4
121
01:23:20.30
166
7
77
02:02:04.10
358
16
182
00:22:29.00
350
16
185
56
429
Team NiColt
Team NiColt #429
Mixed Team of 2 Veteran
04:51:10.20
04:51:10.20
2
(19)
Team of 2 Veteran
2
Mixed
19
WA
AUS
Todd Colton
Julian Nichols
Julian Nichols
Todd Colton
5:08 min/km
01:15:19.00
204
9
66
00:30:21.10
33
2
18
01:13:29.50
60
4
31
01:33:31.50
61
4
24
00:18:29.10
159
6
44
81
510
Team The A-Team
Team The A-Team #510
Male Team of 4 Male
05:01:32.60
05:01:32.60
19
(45)
Team of 4 Male
19
Male
45
WA
AUS
Andrew Baylee
Haize Joly
Trevor Tilley
Jason Pontre
5:19 min/km
01:15:21.30
205
44
125
00:27:03.80
4
2
2
01:11:15.30
37
11
20
01:49:58.70
233
49
118
00:17:53.50
131
16
83
277
550
Team Legends
Team Legends #550
Male Team of 4 Male
05:48:16.80
05:48:16.80
57
(145)
Team of 4 Male
57
Male
145
WA
AUS
Lee Smith
Shane Blackham
Tony Mills
Adam Eley
6:08 min/km
01:15:27.30
206
45
126
00:36:59.90
183
53
78
01:44:40.80
428
71
208
01:54:02.60
286
58
143
00:17:06.20
91
10
60
324
362
Team Brian and Justin
Team Brian and Justin #362
Mixed Team of 2 Prime
05:57:37.40
05:57:37.40
30
(134)
Team of 2 Prime
30
Mixed
134
WA
AUS
Brian Weinberg
Brian Weinberg
Justin Coe
Justin Coe
6:18 min/km
01:15:30.30
207
20
67
00:50:18.70
464
42
203
03:51:48.40
160
143
Nigel ADCOCK
Nigel ADCOCK #143
Male Veteran (40-49 years)
05:22:58.50
05:22:58.50
18
(79)
Veteran (40-49 years)
18
Male
79
WA
AUS
Nigel Adcock
Nigel Adcock
Nigel Adcock
Nigel Adcock
5:41 min/km
01:15:35.40
208
30
127
00:45:04.30
372
44
181
01:25:14.60
194
25
95
01:33:34.10
62
7
36
00:23:30.10
385
55
198
78
650
Team Kaitlin And The Boys
Team Kaitlin And The Boys #650
Mixed Team of 4 Mixed
04:59:42.60
04:59:42.60
10
(29)
Team of 4 Mixed
10
Mixed
29
USA
Kaitlin Chandler
William Brooks
Matt Hill
Tim Auton
5:17 min/km
01:15:35.90
209
23
68
00:36:21.00
163
32
87
01:23:08.00
164
31
78
01:28:53.70
33
5
12
00:15:44.00
47
2
6
36
Lee HALL
Lee HALL #36
Male Prime (18-39 years)
DNF
DNF
Prime (18-39 years)
Male
WA
AUS
Lee Hall
Lee Hall
Lee Hall
Lee Hall
min/km
01:15:40.50
210
46
128
00:59:58.90
514
71
245
195
187
Kevin KELLY
Kevin KELLY #187
Male Veteran (40-49 years)
05:30:47.40
05:30:47.40
23
(100)
Veteran (40-49 years)
23
Male
100
WA
AUS
Kevin Kelly
Kevin Kelly
Kevin Kelly
Kevin Kelly
5:50 min/km
01:15:45.00
211
31
129
00:42:22.70
328
33
150
01:23:40.00
171
21
80
01:49:38.00
226
22
112
00:19:21.70
201
37
128
328
188
Angus KEOGH
Angus KEOGH #188
Male Veteran (40-49 years)
05:58:13.50
05:58:13.50
40
(170)
Veteran (40-49 years)
40
Male
170
WA
AUS
Angus Keogh
Angus Keogh
Angus Keogh
Angus Keogh
6:19 min/km
01:15:47.50
212
32
130
00:41:22.80
304
23
134
01:37:22.90
353
45
171
02:01:34.60
353
44
178
00:22:05.70
332
46
178
256
583
Team AGED IN OAK
Team AGED IN OAK #583
Mixed Team of 4 Mixed
05:42:39.70
05:42:39.70
40
(112)
Team of 4 Mixed
40
Mixed
112
WA
AUS
Andrew Jardine
Jo Eastcott
Rod Styles
Frank Waters
6:02 min/km
01:15:49.20
213
24
69
00:38:38.20
226
39
111
01:31:58.50
286
46
129
01:54:26.10
289
48
127
00:21:47.70
320
40
119
402
609
Team Oops!
Team Oops! #609
Mixed Team of 4 Veteran
06:19:06.70
06:19:06.70
34
(166)
Team of 4 Veteran
34
Mixed
166
WA
AUS
Bruce Godden
Bill James
Fred Annesley
Peter Lane
6:41 min/km
01:15:49.70
214
12
70
00:38:57.70
237
28
115
01:32:11.50
290
29
132
02:15:22.80
437
36
183
00:36:45.00
511
39
216
204
585
Team The Middle Ages
Team The Middle Ages #585
Mixed Team of 4 Mixed
05:32:57.40
05:32:57.40
31
(87)
Team of 4 Mixed
31
Mixed
87
WA
AUS
Brad Potgieter
Alexandra Kiely
Damian Kiely
Ben Forrest
5:52 min/km
01:15:50.00
215
25
71
00:34:19.90
110
24
66
01:17:00.60
95
19
47
02:04:25.50
372
58
152
00:21:21.40
300
36
107
38
Sari HEINONEN
Sari HEINONEN #38
Male Prime (18-39 years)
DNF
DNF
Prime (18-39 years)
Male
WA
AUS
Sari Heinonen
Sari Heinonen
Sari Heinonen
Sari Heinonen
min/km
01:15:53.00
216
47
131
274
33
Adam GREENWOOD
Adam GREENWOOD #33
Male Prime (18-39 years)
05:47:16.10
05:47:16.10
46
(142)
Prime (18-39 years)
46
Male
142
WA
AUS
Adam Greenwood
Adam Greenwood
Adam Greenwood
Adam Greenwood
6:07 min/km
01:15:55.00
217
48
132
00:40:46.80
293
35
130
01:40:14.00
388
53
186
01:52:46.20
266
42
131
00:17:34.10
116
34
73
188
220
Team Batman And Superman
Team Batman And Superman #220
Mixed AR Pair
05:29:36.10
05:29:36.10
4
(84)
AR Pair
4
Mixed
84
WA
AUS
5:48 min/km
01:16:05.20
218
4
72
00:48:44.20
446
10
194
01:21:03.80
139
3
66
01:42:13.60
150
3
66
00:21:29.30
306
10
109
248
366
Team Sleek and Elite
Team Sleek and Elite #366
Mixed Team of 2 Prime
05:41:29.00
05:41:29.00
26
(108)
Team of 2 Prime
26
Mixed
108
WA
AUS
Christian Sailer
David Jeisman
David Jeisman
Christian Sailer
6:01 min/km
01:16:06.50
219
21
73
00:37:21.20
190
21
94
01:43:20.40
416
37
184
01:43:33.00
161
16
73
00:21:07.90
293
32
105
250
403
Team The Yips
Team The Yips #403
Mixed Team of 2 Prime
05:41:32.10
05:41:32.10
27
(110)
Team of 2 Prime
27
Mixed
110
WA
AUS
Darren Miller
Darren Miller
Andrew Marshall
Andrew Marshall
6:01 min/km
01:16:08.20
220
22
74
00:54:53.60
498
45
218
01:30:32.00
267
24
120
01:42:27.90
153
13
68
00:17:30.40
110
12
29
312
89
Tim TUDOR-OWEN
Tim TUDOR-OWEN #89
Male Prime (18-39 years)
05:55:40.40
05:55:40.40
51
(163)
Prime (18-39 years)
51
Male
163
WA
AUS
Tim Tudor-Owen
Tim Tudor-Owen
Tim Tudor-Owen
Tim Tudor-Owen
6:16 min/km
01:16:10.80
221
49
133
00:39:19.20
246
27
106
01:36:55.80
347
48
169
02:03:28.70
364
54
187
00:19:45.90
227
56
138
336
488
Team Wavemasters
Team Wavemasters #488
Female Team of 4 Female
05:59:45.00
05:59:45.00
9
(25)
Team of 4 Female
9
Female
25
WA
AUS
Mauretta Johnson
Lisa Barndon
Jenna Allen
Robyn Harris
6:20 min/km
01:16:12.40
222
4
15
00:50:41.60
468
15
40
01:30:29.40
266
6
18
01:57:52.60
324
8
22
00:24:29.00
420
10
37
128
645
Team SHAKEN NOT STIRRED
Team SHAKEN NOT STIRRED #645
Mixed Team of 4 Mixed
05:15:50.30
05:15:50.30
16
(51)
Team of 4 Mixed
16
Mixed
51
WA
AUS
Dorian Moro
Sarita Bennett
Ian Kininmonth
Nikky Lee
5:34 min/km
01:16:14.10
223
26
75
00:40:25.10
286
50
137
01:06:48.50
17
4
6
01:53:32.60
276
47
124
00:18:50.00
175
11
49
109
459
Team Isosceles
Team Isosceles #459
Male Team of 4 Male
05:08:47.30
05:08:47.30
23
(57)
Team of 4 Male
23
Male
57
WA
AUS
Kayne Semmens
Gary Kjellgren
Dave Campbell
Kayne Semmens
5:26 min/km
01:16:20.00
224
46
134
00:33:01.20
83
25
30
01:24:04.70
177
32
85
01:37:20.20
101
22
52
00:18:01.20
135
18
86
254
504
Team 1969
Team 1969 #504
Male Team of 4 Male
05:41:55.80
05:41:55.80
52
(127)
Team of 4 Male
52
Male
127
WA
AUS
Damian Kestel
Chris Viol
Tim Andrew
Ben Farquharson
6:01 min/km
01:16:23.20
225
47
135
00:39:19.50
247
66
107
01:29:55.30
257
46
128
01:53:52.70
284
56
141
00:22:25.10
348
55
184
288
122
Jessica BARCLAY
Jessica BARCLAY #122
Female Prime (18-39 years)
05:50:50.70
05:50:50.70
10
(18)
Prime (18-39 years)
10
Female
18
WA
AUS
Jessica Barclay
Jessica Barclay
Jessica Barclay
Jessica Barclay
6:11 min/km
01:16:25.40
226
10
16
00:34:55.00
123
2
7
01:23:27.60
167
7
12
02:18:56.70
452
14
37
00:17:06.00
90
9
11
420
357
Team The DengBog
Team The DengBog #357
Mixed Team of 2 Prime
06:26:27.50
06:26:27.50
38
(179)
Team of 2 Prime
38
Mixed
179
WA
AUS
Cameron Bossie
Chris Moreton
Cameron Bossie
Chris Moreton
6:48 min/km
01:16:29.50
227
23
76
00:39:38.10
263
30
125
01:38:31.70
366
33
164
02:23:19.60
469
41
197
00:28:28.60
481
42
200
154
660
Team Narwhals
Team Narwhals #660
Mixed Team of 4 Veteran
05:21:49.10
05:21:49.10
18
(67)
Team of 4 Veteran
18
Mixed
67
WA
AUS
Bob Anderson
Rob Wallwork
Barry Ashwin
John Wray
5:40 min/km
01:16:30.10
228
13
77
00:35:45.00
149
20
82
01:11:18.20
38
4
18
01:52:54.00
270
29
123
00:25:21.80
438
32
181
320
549
TEAM Bunbury Subaru
TEAM Bunbury Subaru #549
Male Team of 4 Male
05:57:15.80
05:57:15.80
64
(167)
Team of 4 Male
64
Male
167
WA
AUS
Troy Hollands
Allan Loffler
Ben Andel
Ryan Krikke
6:18 min/km
01:16:32.20
229
48
136
00:35:04.70
128
40
49
02:03:08.20
487
80
232
01:42:43.00
155
33
77
00:19:47.70
230
34
139
145
207
Team RETIRED DOUBLES
Team RETIRED DOUBLES #207
Mixed AR Pair
05:20:09.00
05:20:09.00
3
(63)
AR Pair
3
Mixed
63
WA
AUS
Bruce Dewar
Keira Macfarlane
5:38 min/km
01:16:33.50
230
5
78
00:35:43.50
147
2
80
01:21:52.40
150
4
70
01:45:43.80
191
4
87
00:20:15.80
251
6
84
295
70
James PINNINGTON
James PINNINGTON #70
Male Prime (18-39 years)
05:51:36.70
05:51:36.70
48
(155)
Prime (18-39 years)
48
Male
155
WA
AUS
James Pinnington
James Pinnington
James Pinnington
James Pinnington
6:12 min/km
01:16:37.20
231
50
137
00:47:07.90
415
55
202
01:36:14.90
334
46
163
01:53:03.90
271
43
133
00:18:32.80
162
45
101
141
674
SOPHIE Row
SOPHIE Row #674
Mixed Team of 4 Veteran
05:19:13.20
05:19:13.20
15
(60)
Team of 4 Veteran
15
Mixed
60
WA
AUS
Naree Cowan
Sophie Row
Jeff Vidler
Scott Bradley
5:37 min/km
01:16:40.90
232
14
79
00:38:27.10
218
27
109
01:12:45.90
53
7
28
01:50:49.80
245
27
110
00:20:29.50
261
14
90
269
179
Travis HOCART
Travis HOCART #179
Male Veteran (40-49 years)
05:46:19.30
05:46:19.30
31
(138)
Veteran (40-49 years)
31
Male
138
WA
AUS
Travis Hocart
Travis Hocart
Travis Hocart
Travis Hocart
6:06 min/km
01:16:42.10
233
33
138
00:44:22.60
360
41
175
01:26:54.20
223
31
111
01:59:21.30
338
40
167
00:18:59.10
184
32
115
456
581
Team Seeking a Challenge
Team Seeking a Challenge #581
Mixed Team of 4 Mixed
06:47:38.60
06:47:38.60
73
(193)
Team of 4 Mixed
73
Mixed
193
WA
AUS
Melanie Cathie
Peter Harris
Tash Glass
Stacey Saunders
7:11 min/km
01:16:43.30
234
27
80
00:47:59.20
439
75
192
02:05:43.50
495
76
211
02:14:53.50
435
68
181
00:22:19.10
340
46
130
135
382
Team Hale & Pace
Team Hale & Pace #382
Mixed Team of 2 Prime
05:17:47.10
05:17:47.10
18
(57)
Team of 2 Prime
18
Mixed
57
WA
AUS
Travis Kell
Nic Christie
Nic Christie
Travis Kell
5:36 min/km
01:16:44.50
235
24
81
00:31:04.20
43
6
26
01:31:59.10
287
25
130
01:37:41.00
106
11
47
00:20:18.30
255
28
85
84
663
Team Team caffeinated
Team Team caffeinated #663
Mixed Team of 4 Veteran
05:02:06.40
05:02:06.40
9
(32)
Team of 4 Veteran
9
Mixed
32
WA
AUS
Charlie Gilkes
Jason Spiro
Gregory Bayne
Richard Clark
5:19 min/km
01:16:45.50
236
15
82
00:33:22.10
92
15
55
01:08:32.00
24
2
10
01:43:52.40
164
17
74
00:19:34.40
216
10
66
348
599
Team The Love Boat
Team The Love Boat #599
Mixed Team of 4 Mixed
06:02:34.20
06:02:34.20
55
(143)
Team of 4 Mixed
55
Mixed
143
WA
AUS
Margot Seneque
Remy Semeque
Sacha Seneque
6:23 min/km
01:17:03.40
237
28
83
00:30:47.50
40
10
23
01:22:03.30
153
26
71
02:23:40.50
473
72
200
00:28:59.50
487
73
203
163
495
Team 3 BLIND MICE
Team 3 BLIND MICE #495
Male Team of 4 Male
05:23:20.60
05:23:20.60
31
(82)
Team of 4 Male
31
Male
82
WA
AUS
Stuart Hall
Timothy Rowberry
Simone Jespersen
Stefan Norgaard
5:42 min/km
01:17:06.20
238
49
139
00:35:54.80
154
46
62
01:20:17.50
128
24
64
01:46:00.00
194
39
95
00:24:02.10
407
66
206
329
189
Nicholas KIRBY
Nicholas KIRBY #189
Male Veteran (40-49 years)
05:58:17.80
05:58:17.80
41
(171)
Veteran (40-49 years)
41
Male
171
WA
AUS
Nicholas Kirby
Nicholas Kirby
Nicholas Kirby
Nicholas Kirby
6:19 min/km
01:17:06.40
239
34
140
00:48:12.00
442
60
217
01:30:50.80
269
34
131
02:01:50.60
357
45
181
00:20:18.00
254
39
147
140
377
Team Accidental Adventurers
Team Accidental Adventurers #377
Mixed Team of 2 Prime
05:18:42.00
05:18:42.00
19
(59)
Team of 2 Prime
19
Mixed
59
WA
AUS
Darren Gogan
Katherine Ross
Katherine Ross
Darren Gogan
5:37 min/km
01:17:08.00
240
25
84
00:33:49.80
101
16
61
01:19:10.20
116
11
58
01:50:16.40
239
24
106
00:18:17.60
149
15
40
281
668
Team Havinacrack
Team Havinacrack #668
Mixed Team of 4 Veteran
05:48:59.80
05:48:59.80
26
(117)
Team of 4 Veteran
26
Mixed
117
WA
AUS
Paul Cullen
Graeme Docker
Brad Shepherd
Peter Eddy
6:09 min/km
01:17:15.00
241
16
85
00:45:08.80
377
34
166
01:36:12.80
333
32
149
01:50:39.00
242
26
108
00:19:44.20
223
11
70
216
623
Team Killer Pythons
Team Killer Pythons #623
Mixed Team of 4 Mixed
05:35:48.10
05:35:48.10
33
(92)
Team of 4 Mixed
33
Mixed
92
WA
AUS
Marilyn Morin
Scott Balloch
Des Naughton
Kevin Balloch
5:55 min/km
01:17:21.90
242
29
86
00:38:41.30
229
40
112
01:33:35.40
309
48
140
01:44:30.00
173
30
77
00:21:39.50
315
38
115
111
452
Team Look out Mud
Team Look out Mud #452
Female Team of 4 Female
05:09:44.60
05:09:44.60
1
(9)
Team of 4 Female
1
Female
9
WA
AUS
Karlene Marzec
Linda Jackson
Tricia Gilbert
Linda Jackson
5:27 min/km
01:17:22.50
243
5
17
00:31:35.00
54
3
3
01:12:31.10
49
1
1
01:48:29.70
220
3
13
00:19:46.30
228
2
19
423
31
Michael GOMES
Michael GOMES #31
Male Prime (18-39 years)
06:26:42.80
06:26:42.80
60
(212)
Prime (18-39 years)
60
Male
212
WA
AUS
Michael Gomes
Michael Gomes
Michael Gomes
Michael Gomes
6:49 min/km
01:17:24.90
244
51
141
00:40:03.00
273
31
120
02:05:33.00
494
68
239
02:01:19.00
350
53
176
00:22:22.90
343
62
181
201
538
Team Lost and Found 2015
Team Lost and Found 2015 #538
Male Team of 4 Male
05:32:30.40
05:32:30.40
37
(103)
Team of 4 Male
37
Male
103
WA
AUS
Stuart Preston
James Edwards
Graham Hunt
Adriaan Rootman
5:51 min/km
01:17:26.70
245
50
142
00:34:55.30
124
37
46
01:18:09.70
108
20
54
01:59:58.30
340
63
169
00:22:00.40
326
54
175
71
627
Team MARGARET RIVER HEMP CO
Team MARGARET RIVER HEMP CO #627
Mixed Team of 4 Veteran
04:56:55.60
04:56:55.60
8
(25)
Team of 4 Veteran
8
Mixed
25
WA
AUS
Georgina Wilkinson
Geoff Gibbs
Gary Rogers
Mandy Lane
5:14 min/km
01:17:30.10
246
17
87
00:32:25.10
72
10
42
01:14:04.20
66
8
32
01:35:42.60
79
7
30
00:17:13.60
97
4
23
86
406
Team 2 Long Men
Team 2 Long Men #406
Mixed Team of 2 Prime
05:02:07.50
05:02:07.50
9
(33)
Team of 2 Prime
9
Mixed
33
WA
AUS
Mike Longman
Andrew Longman
Mike Longman
Andrew Longman
5:19 min/km
01:17:31.30
247
26
88
00:37:47.60
203
23
100
01:30:00.70
260
21
115
01:20:02.50
12
1
3
00:16:45.40
78
5
13
149
81
Paul SZIJARTO
Paul SZIJARTO #81
Male Prime (18-39 years)
05:20:30.90
05:20:30.90
26
(73)
Prime (18-39 years)
26
Male
73
WA
AUS
Paul Szijarto
Paul Szijarto
Paul Szijarto
Paul Szijarto
5:39 min/km
01:17:35.50
248
52
143
00:40:45.40
291
34
128
01:19:43.30
123
19
60
01:46:13.30
195
32
96
00:16:13.40
62
25
43
212
315
Tim ROACH
Tim ROACH #315
Male Vintage (50-59)
05:35:24.20
05:35:24.20
6
(110)
Vintage (50-59)
6
Male
110
WA
AUS
Tim Roach
Tim Roach
Tim Roach
Tim Roach
5:54 min/km
01:17:37.50
249
7
144
00:46:16.90
399
15
196
01:27:54.30
238
12
118
01:45:31.30
185
8
90
00:18:04.20
139
6
89
167
439
Team The PB's
Team The PB's #439
Mixed Team of 2 Veteran
05:23:49.80
05:23:49.80
7
(73)
Team of 2 Veteran
7
Mixed
73
WA
AUS
Jez Evans
Paul Bennett
Paul Bennett
Jez Evans
5:42 min/km
01:17:40.20
250
10
89
00:37:01.20
185
12
92
01:25:29.50
196
11
87
01:43:24.50
159
10
72
00:20:14.40
247
13
81
1
2
3
4
[5]
6
7
...
10
11
12
13
Page 5 of 13 (625 items)