X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2000
Tayla Andrew
Tayla Andrew #2000
Female Under 11 female
DNS
DNS
Under 11 female
Female
min/km
2007
Finlay Gobby
Finlay Gobby #2007
Female Under 11 female
DNS
DNS
Under 11 female
Female
min/km
2009
Mietta Johnson
Mietta Johnson #2009
Female Under 11 female
DNS
DNS
Under 11 female
Female
min/km
2013
Jocelyn Rice
Jocelyn Rice #2013
Female Under 11 female
DNS
DNS
Under 11 female
Female
min/km
2022
Riley Freeman
Riley Freeman #2022
Female Under 13 female
DNF
DNF
Under 13 female
Female
min/km
2024
Elise Hamilton
Elise Hamilton #2024
Female Under 13 female
DNS
DNS
Under 13 female
Female
min/km
2026
Hannah Hunt
Hannah Hunt #2026
Female Under 13 female
DNS
DNS
Under 13 female
Female
min/km
2029
Montanna Miller
Montanna Miller #2029
Female Under 13 female
DNS
DNS
Under 13 female
Female
min/km
2037
Emily Taylor
Emily Taylor #2037
Female Under 13 female
DNS
DNS
Under 13 female
Female
min/km
2050
Isabella Park
Isabella Park #2050
Female Under 15 female
DNS
DNS
Under 15 female
Female
min/km
2063
Kai Barnard
Kai Barnard #2063
Male Under 11 male
Not started
Not started
Under 11 male
Male
min/km
2083
Joshua Hunt
Joshua Hunt #2083
Male Under 11 male
DNS
DNS
Under 11 male
Male
min/km
2088
Kehaan Lange-Mcguire
Kehaan Lange-Mcguire #2088
Male Under 11 male
DNS
DNS
Under 11 male
Male
min/km
2092
James Ncniff
James Ncniff #2092
Male Under 11 male
DNS
DNS
Under 11 male
Male
min/km
2097
Lachie Phillips
Lachie Phillips #2097
Male Under 11 male
DNS
DNS
Under 11 male
Male
min/km
2130
Sam Jackson
Sam Jackson #2130
Male Under 13 male
DNS
DNS
Under 13 male
Male
min/km
2138
Elwood Rodda
Elwood Rodda #2138
Male Under 13 male
DNS
DNS
Under 13 male
Male
min/km
2145
Quinn Williams
Quinn Williams #2145
Male Under 13 male
DNS
DNS
Under 13 male
Male
min/km
2149
Finn Barrett-Lennard
Finn Barrett-Lennard #2149
Male Under 15 male
DNS
DNS
Under 15 male
Male
min/km
2150
Jaydon Brunke
Jaydon Brunke #2150
Male Under 15 male
DNS
DNS
Under 15 male
Male
min/km
2155
Ethan Mitchell
Ethan Mitchell #2155
Male Under 15 male
DNF
DNF
Under 15 male
Male
min/km
00:05:46.70
169
11
89
-01:44:53.30
2159
Jack Griffiths
Jack Griffiths #2159
Male Under 17 male
DNS
DNS
Under 17 male
Male
min/km
2166
Conor Donnetti
Conor Donnetti #2166
Male Under 9 male
DNS
DNS
Under 9 male
Male
min/km
2171
Kristian Kilian
Kristian Kilian #2171
Male Under 9 male
DNS
DNS
Under 9 male
Male
min/km
2172
Isharnd Lange-Mcguire
Isharnd Lange-Mcguire #2172
Male Under 9 male
DNS
DNS
Under 9 male
Male
min/km
2175
Luke Ritter
Luke Ritter #2175
Male Under 9 male
DNS
DNS
Under 9 male
Male
min/km
25
2210
Team Tharpaletes
Team Tharpaletes #2210
Mixed Under 11 Team
00:38:07.00
00:38:07.00
2
(9)
Under 11 Team
2
Mixed
9
5:33 min/km
00:38:07.00
2232
Team The Incredibles
Team The Incredibles #2232
Mixed Under 15 Team
DNS
DNS
Under 15 Team
Mixed
min/km
2182
Evie Campbell
Evie Campbell #2182
Female Under 11 female
DNS
DNS
Under 11 female
Female
min/km
210
2241
Anna Lockley
Anna Lockley #2241
Female Under 9 female
01:17:36.70
01:17:36.70
4
(54)
Under 9 female
4
Female
54
11:19 min/km
00:05:19.50
134
1
41
00:36:27.20
210
4
54
00:34:40.00
203
4
53
00:01:10.00
157
2
37
208
2036
Stella Simes
Stella Simes #2036
Female Under 13 female
01:10:22.00
01:10:22.00
19
(52)
Under 13 female
19
Female
52
10:16 min/km
00:06:29.80
191
19
52
00:31:12.10
209
19
53
00:31:31.00
199
19
50
00:01:09.10
153
13
35
209
2005
Alice Brisbane
Alice Brisbane #2005
Female Under 11 female
01:15:05.70
01:15:05.70
15
(53)
Under 11 female
15
Female
53
10:57 min/km
00:07:45.80
209
15
54
00:30:13.00
208
15
52
00:36:18.40
206
15
54
00:00:48.50
45
4
7
203
2087
Lee Keesing
Lee Keesing #2087
Male Under 11 male
01:03:15.90
01:03:15.90
48
(109)
Under 11 male
48
Male
109
9:14 min/km
00:06:21.00
186
41
98
00:29:01.70
207
48
111
00:26:14.40
186
45
105
00:01:38.80
202
46
107
207
2163
Kai Banks
Kai Banks #2163
Male Under 9 male
01:08:18.30
01:08:18.30
14
(110)
Under 9 male
14
Male
110
9:58 min/km
00:08:10.90
210
14
111
00:27:45.50
206
15
110
00:30:53.80
197
15
109
00:01:28.10
195
12
102
206
2057
Ava Calleja
Ava Calleja #2057
Female Under 9 female
01:05:33.40
01:05:33.40
3
(51)
Under 9 female
3
Female
51
9:34 min/km
00:05:48.10
171
2
46
00:26:26.90
205
3
51
00:31:45.00
200
2
51
00:01:33.40
199
4
53
198
2205
Team Grammar Girls
Team Grammar Girls #2205
Mixed Under 11 Team
01:00:53.10
01:00:53.10
22
(43)
Under 11 Team
22
Mixed
43
8:53 min/km
00:07:26.70
207
24
45
00:26:23.00
204
24
45
00:26:00.30
184
19
37
00:01:03.10
124
10
25
188
2034
Taylah Shaw
Taylah Shaw #2034
Female Under 13 female
00:57:02.10
00:57:02.10
16
(44)
Under 13 female
16
Female
44
8:19 min/km
00:05:11.80
121
15
40
00:25:54.40
203
18
50
00:24:44.60
178
16
44
00:01:11.30
160
15
39
113
2058
Kayla Freeman
Kayla Freeman #2058
Female Under 9 female
00:46:07.80
00:46:07.80
1
(22)
Under 9 female
1
Female
22
6:44 min/km
00:06:48.90
198
4
53
00:25:24.70
202
2
49
00:12:57.70
3
1
1
00:00:56.50
95
1
23
196
2010
Riley Mcdowall
Riley Mcdowall #2010
Female Under 11 female
00:59:53.10
00:59:53.10
14
(46)
Under 11 female
14
Female
46
8:44 min/km
00:05:25.00
141
13
44
00:25:24.00
201
14
48
00:27:50.70
193
14
46
00:01:13.40
166
12
42
204
2040
Emily Wallace
Emily Wallace #2040
Female Under 13 female
01:03:32.40
01:03:32.40
18
(49)
Under 13 female
18
Female
49
9:16 min/km
00:05:49.30
172
17
47
00:25:17.00
200
17
47
00:31:06.90
198
18
49
00:01:19.20
177
18
45
186
2167
Paulo Gaul
Paulo Gaul #2167
Male Under 9 male
00:56:42.70
00:56:42.70
10
(103)
Under 9 male
10
Male
103
8:16 min/km
00:06:51.70
200
11
104
00:25:11.30
199
14
109
00:23:09.50
169
10
99
00:01:30.20
196
13
103
199
2038
Chloe Thomas
Chloe Thomas #2038
Female Under 13 female
01:00:59.40
01:00:59.40
17
(48)
Under 13 female
17
Female
48
8:54 min/km
00:04:15.90
21
2
6
00:25:07.00
198
16
46
00:29:54.40
195
17
48
00:01:42.10
203
19
54
177
2107
Darcy Wallace
Darcy Wallace #2107
Male Under 11 male
00:53:00.00
00:53:00.00
42
(98)
Under 11 male
42
Male
98
7:44 min/km
00:05:35.80
159
36
83
00:24:51.10
197
47
108
00:21:11.60
142
36
89
00:01:21.50
185
43
99
179
2229
Team Power Plugs
Team Power Plugs #2229
Mixed Under 15 Team
00:53:35.90
00:53:35.90
17
(38)
Under 15 Team
17
Mixed
38
7:49 min/km
00:03:55.30
7
1
1
00:24:32.70
196
20
44
00:24:09.30
175
17
33
00:00:58.60
103
12
18
191
2085
Zoe Huntley
Zoe Huntley #2085
Male Under 11 male
00:57:14.70
00:57:14.70
47
(106)
Under 11 male
47
Male
106
8:21 min/km
00:05:34.20
157
35
82
00:24:31.10
195
46
107
00:26:06.00
185
44
104
00:01:03.40
128
32
72
197
2043
Lexie Cosgriff
Lexie Cosgriff #2043
Female Under 15 female
01:00:02.10
01:00:02.10
14
(47)
Under 15 female
14
Female
47
8:45 min/km
00:06:25.50
188
14
50
00:24:25.90
194
14
45
00:27:51.50
194
14
47
00:01:19.20
178
12
46
176
2053
Grace Smith
Grace Smith #2053
Female Under 15 female
00:52:57.90
00:52:57.90
13
(42)
Under 15 female
13
Female
42
7:43 min/km
00:04:12.10
20
4
5
00:24:23.40
193
13
44
00:23:30.10
173
13
41
00:00:52.30
67
4
13
72
2131
Jack Luplau
Jack Luplau #2131
Male Under 13 male
00:43:01.40
00:43:01.40
20
(49)
Under 13 male
20
Male
49
6:16 min/km
00:00:04.30
1
1
1
00:24:23.20
192
38
106
00:17:38.10
58
23
42
00:00:55.80
90
25
55
195
2177
Bede Wetherell
Bede Wetherell #2177
Male Under 9 male
00:59:15.90
00:59:15.90
13
(108)
Under 9 male
13
Male
108
8:39 min/km
00:07:08.60
204
12
108
00:24:12.70
191
13
105
00:26:33.10
188
13
106
00:01:21.50
186
10
100
205
2187
Ruby Williams
Ruby Williams #2187
Female Under 9 female
01:03:55.00
01:03:55.00
2
(50)
Under 9 female
2
Female
50
9:19 min/km
00:06:04.50
180
3
49
00:24:10.00
190
1
43
00:32:14.70
201
3
52
00:01:25.80
191
3
49
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (239 items)
© 2023