X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
Page 3 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
92
2183
Tom Sims
Tom Sims #2183
Male Under 11 male
00:44:09.50
00:44:09.50
26
(62)
Under 11 male
26
Male
62
6:26 min/km
00:05:14.40
127
29
68
00:19:18.70
101
27
60
00:19:36.40
82
2134
Jack Owen
Jack Owen #2134
Male Under 13 male
00:43:43.20
00:43:43.20
23
(56)
Under 13 male
23
Male
56
6:22 min/km
00:04:39.80
49
14
28
00:19:20.90
102
22
61
00:18:46.60
95
31
65
00:00:55.90
91
26
56
134
2078
Fraser Gilchrist
Fraser Gilchrist #2078
Male Under 11 male
00:47:23.30
00:47:23.30
34
(83)
Under 11 male
34
Male
83
6:55 min/km
00:05:12.30
122
26
65
00:19:24.10
103
28
62
00:21:59.30
151
37
90
00:00:47.60
37
14
29
165
2190
Team The Little Mermaids
Team The Little Mermaids #2190
Mixed Under 11 Team
00:51:00.00
00:51:00.00
19
(35)
Under 11 Team
19
Mixed
35
7:26 min/km
00:05:27.70
147
14
28
00:19:26.10
104
13
27
00:26:06.20
68
2003
Ava Bostelman
Ava Bostelman #2003
Female Under 11 female
00:42:48.60
00:42:48.60
2
(7)
Under 11 female
2
Female
7
6:14 min/km
00:05:04.40
101
6
32
00:19:30.50
105
5
16
00:17:29.50
52
1
4
00:00:44.20
16
2
3
137
2015
Maisy Rose
Maisy Rose #2015
Female Under 11 female
00:47:26.20
00:47:26.20
7
(28)
Under 11 female
7
Female
28
6:55 min/km
00:04:47.60
67
3
21
00:19:30.80
106
6
17
00:22:20.00
156
7
33
00:00:47.80
40
3
5
110
2128
Riley Howard-Turner
Riley Howard-Turner #2128
Male Under 13 male
00:45:43.00
00:45:43.00
31
(68)
Under 13 male
31
Male
68
6:40 min/km
00:05:55.50
176
36
91
00:19:31.70
107
23
63
00:19:23.90
102
32
67
00:00:51.90
64
18
39
80
2119
William Edmonds
William Edmonds #2119
Male Under 13 male
00:43:34.80
00:43:34.80
22
(55)
Under 13 male
22
Male
55
6:21 min/km
00:04:46.20
62
20
37
00:19:32.40
108
24
64
00:18:20.70
82
30
57
00:00:55.50
88
24
54
81
2023
Sofia Gaul
Sofia Gaul #2023
Female Under 13 female
00:43:36.80
00:43:36.80
4
(10)
Under 13 female
4
Female
10
6:22 min/km
00:04:18.10
23
3
7
00:19:34.90
109
8
18
00:18:32.10
90
4
12
00:01:11.70
162
16
40
138
2209
Team Lightening
Team Lightening #2209
Mixed Under 11 Team
00:47:34.20
00:47:34.20
12
(26)
Under 11 Team
12
Mixed
26
6:56 min/km
00:05:00.40
90
7
13
00:19:35.80
110
14
28
00:21:33.00
143
11
26
00:01:25.00
189
20
40
121
2006
Ella Frost
Ella Frost #2006
Female Under 11 female
00:46:33.10
00:46:33.10
4
(25)
Under 11 female
4
Female
25
6:47 min/km
00:05:11.30
118
10
39
00:19:37.20
111
7
19
00:20:50.60
136
4
25
00:00:54.00
77
6
16
126
2090
Ben Luplau
Ben Luplau #2090
Male Under 11 male
00:46:44.70
00:46:44.70
32
(77)
Under 11 male
32
Male
77
6:49 min/km
00:06:59.20
203
47
107
00:19:38.30
112
29
65
00:19:13.80
100
26
66
00:00:53.40
72
23
45
83
2136
Liam Proudfoot
Liam Proudfoot #2136
Male Under 13 male
00:43:44.00
00:43:44.00
24
(57)
Under 13 male
24
Male
57
6:23 min/km
00:05:29.20
151
31
77
00:19:39.20
113
25
66
00:17:40.60
59
24
43
00:00:55.00
84
23
51
101
2052
Lily Roberts
Lily Roberts #2052
Female Under 15 female
00:44:51.40
00:44:51.40
5
(16)
Under 15 female
5
Female
16
6:32 min/km
00:04:20.80
27
5
10
00:19:44.30
114
5
20
00:19:50.80
115
7
19
00:00:55.50
87
7
20
87
2091
Hamish Melvin
Hamish Melvin #2091
Male Under 11 male
00:43:51.60
00:43:51.60
25
(60)
Under 11 male
25
Male
60
6:24 min/km
00:05:12.70
124
27
66
00:19:47.50
115
30
67
00:17:59.20
70
15
49
00:00:52.20
66
19
41
131
2133
Jaxon Nettelbeck
Jaxon Nettelbeck #2133
Male Under 13 male
00:47:08.50
00:47:08.50
36
(81)
Under 13 male
36
Male
81
6:52 min/km
00:06:48.90
199
38
103
00:19:49.20
116
26
68
00:19:24.00
103
33
68
00:01:06.40
140
33
78
175
2196
Team Z-Boys
Team Z-Boys #2196
Mixed Under 11 Team
00:52:44.80
00:52:44.80
21
(37)
Under 11 Team
21
Mixed
37
7:42 min/km
00:04:47.90
68
5
9
00:19:49.70
117
15
29
00:26:41.10
189
20
38
00:01:26.10
193
21
42
160
2195
Team The Swifties
Team The Swifties #2195
Mixed Under 11 Team
00:50:01.60
00:50:01.60
17
(33)
Under 11 Team
17
Mixed
33
7:18 min/km
00:04:44.30
57
3
6
00:19:50.10
118
16
30
00:24:21.40
176
17
34
00:01:05.80
138
12
29
173
2197
Team The Duncraig Girls
Team The Duncraig Girls #2197
Mixed Under 11 Team
00:52:24.50
00:52:24.50
20
(36)
Under 11 Team
20
Mixed
36
7:39 min/km
00:05:46.80
170
19
36
00:19:50.90
119
17
31
00:25:26.50
182
18
35
00:01:20.30
181
19
39
74
2244
Scout Mccormack
Scout Mccormack #2244
Female Under 15 female
00:43:03.70
00:43:03.70
4
(8)
Under 15 female
4
Female
8
6:17 min/km
00:05:08.20
110
13
36
00:19:53.10
120
6
21
00:17:06.70
42
1
3
00:00:55.70
89
8
21
98
2246
Rory Plackett
Rory Plackett #2246
Male Under 13 male
00:44:25.50
00:44:25.50
28
(64)
Under 13 male
28
Male
64
6:29 min/km
00:06:07.70
184
37
97
00:19:53.20
121
27
69
00:17:22.70
50
21
37
00:01:01.90
117
30
68
180
2234
Team Lighting Bolts
Team Lighting Bolts #2234
Mixed Team
00:54:13.90
00:54:13.90
1
(39)
Team
1
Mixed
39
7:55 min/km
00:06:12.70
185
1
39
00:19:53.90
122
1
32
00:27:02.10
191
1
40
00:01:05.20
137
1
28
125
2065
Charlie Best
Charlie Best #2065
Male Under 11 male
00:46:44.50
00:46:44.50
31
(76)
Under 11 male
31
Male
76
6:49 min/km
00:05:45.00
167
38
88
00:19:54.50
123
31
70
00:19:56.60
117
30
76
00:01:08.40
149
37
83
157
2014
Iliana Roberts
Iliana Roberts #2014
Female Under 11 female
00:49:19.80
00:49:19.80
8
(34)
Under 11 female
8
Female
34
7:12 min/km
00:05:22.80
140
12
43
00:19:56.10
124
8
22
00:22:50.00
164
10
37
00:01:10.90
159
11
38
112
2169
Jake Hollemans
Jake Hollemans #2169
Male Under 9 male
00:45:57.80
00:45:57.80
4
(70)
Under 9 male
4
Male
70
6:42 min/km
00:05:04.60
102
4
56
00:19:57.20
125
6
71
00:20:06.20
122
4
78
00:00:49.80
56
3
34
120
2236
Matthew Myburgh
Matthew Myburgh #2236
Male Under 13 male
00:46:31.40
00:46:31.40
33
(73)
Under 13 male
33
Male
73
6:47 min/km
00:05:10.30
117
28
62
00:19:58.40
126
28
72
00:20:26.60
128
37
81
00:00:56.10
93
27
57
93
2027
Brooke Hurst
Brooke Hurst #2027
Female Under 13 female
00:44:18.70
00:44:18.70
7
(13)
Under 13 female
7
Female
13
6:28 min/km
00:04:48.30
69
9
22
00:20:04.10
127
9
23
00:18:22.70
84
3
9
00:01:03.60
130
10
31
86
2151
Ben Cole
Ben Cole #2151
Male Under 15 male
00:43:51.50
00:43:51.50
7
(59)
Under 15 male
7
Male
59
6:24 min/km
00:04:18.90
24
4
14
00:20:05.50
128
8
73
00:18:25.80
87
7
60
00:01:01.30
115
5
67
100
2030
Olivia Pether
Olivia Pether #2030
Female Under 13 female
00:44:47.60
00:44:47.60
9
(15)
Under 13 female
9
Female
15
6:32 min/km
00:04:28.70
38
6
14
00:20:05.80
129
10
24
00:19:26.00
104
7
17
00:00:47.10
33
1
4
124
2074
Bo Davies
Bo Davies #2074
Male Under 11 male
00:46:43.40
00:46:43.40
30
(75)
Under 11 male
30
Male
75
6:49 min/km
00:05:37.10
162
37
85
00:20:11.10
130
32
74
00:19:49.30
113
28
73
00:01:05.90
139
34
77
202
2200
Team Gec3
Team Gec3 #2200
Mixed Under 11 Team
01:02:27.10
01:02:27.10
25
(46)
Under 11 Team
25
Mixed
46
9:07 min/km
00:06:23.60
187
21
40
00:20:13.10
131
18
33
00:34:43.20
204
21
42
00:01:07.20
142
13
31
118
2208
Team Supersonic Champs
Team Supersonic Champs #2208
Mixed Under 11 Team
00:46:18.20
00:46:18.20
10
(23)
Under 11 Team
10
Mixed
23
6:45 min/km
00:05:26.80
145
13
27
00:20:19.90
132
19
34
00:19:32.50
107
8
21
00:00:59.00
107
7
20
104
2032
Chloe Reid
Chloe Reid #2032
Female Under 13 female
00:45:10.40
00:45:10.40
10
(18)
Under 13 female
10
Female
18
6:35 min/km
00:04:59.80
88
12
29
00:20:26.00
133
11
25
00:18:35.40
91
5
13
00:01:09.20
154
14
36
142
2146
Dylan Allen
Dylan Allen #2146
Male Under 15 male
00:48:00.70
00:48:00.70
9
(86)
Under 15 male
9
Male
86
7:00 min/km
00:05:17.00
130
9
71
00:20:26.60
134
9
75
00:21:07.40
141
10
88
00:01:09.70
155
7
85
154
2069
Oliver Brightman
Oliver Brightman #2069
Male Under 11 male
00:48:52.10
00:48:52.10
39
(90)
Under 11 male
39
Male
90
7:08 min/km
00:06:38.80
193
42
99
00:20:26.80
135
33
76
00:20:26.10
127
33
80
00:01:20.40
182
41
97
193
2162
Charlie Banfield
Charlie Banfield #2162
Male Under 9 male
00:58:37.00
00:58:37.00
12
(107)
Under 9 male
12
Male
107
8:33 min/km
00:06:05.50
181
7
94
00:20:29.70
136
7
77
00:30:53.50
196
14
108
00:01:08.30
148
6
82
96
2120
Toby Emmett
Toby Emmett #2120
Male Under 13 male
00:44:22.20
00:44:22.20
27
(63)
Under 13 male
27
Male
63
6:28 min/km
00:04:42.40
52
15
29
00:20:30.00
137
29
78
00:18:08.80
78
29
56
00:01:01.00
114
29
66
107
2035
Amber Shepherd
Amber Shepherd #2035
Female Under 13 female
00:45:15.40
00:45:15.40
11
(20)
Under 13 female
11
Female
20
6:36 min/km
00:04:40.20
50
7
17
00:20:35.80
138
12
26
00:19:09.90
99
6
16
00:00:49.50
51
3
10
174
2165
Tom Boisvert
Tom Boisvert #2165
Male Under 9 male
00:52:28.60
00:52:28.60
8
(97)
Under 9 male
8
Male
97
7:39 min/km
00:05:42.80
165
6
87
00:20:35.90
139
8
79
00:25:01.20
179
11
101
00:01:08.70
151
7
84
132
2143
Max Wallis
Max Wallis #2143
Male Under 13 male
00:47:17.70
00:47:17.70
37
(82)
Under 13 male
37
Male
82
6:54 min/km
00:04:34.50
45
13
27
00:20:36.70
140
30
80
00:20:48.80
134
38
86
00:01:17.70
174
36
93
159
2203
Team Soaring Eagles
Team Soaring Eagles #2203
Mixed Under 11 Team
00:49:57.40
00:49:57.40
16
(32)
Under 11 Team
16
Mixed
32
7:17 min/km
00:05:43.60
166
17
34
00:20:39.60
141
20
35
00:22:22.60
159
15
30
00:01:11.60
161
15
35
130
2070
Fletcher Bucat
Fletcher Bucat #2070
Male Under 11 male
00:47:02.50
00:47:02.50
33
(80)
Under 11 male
33
Male
80
6:52 min/km
00:05:00.10
89
17
48
00:20:47.30
142
34
81
00:19:54.40
116
29
75
00:01:20.70
183
42
98
139
2020
Flora Davies
Flora Davies #2020
Female Under 13 female
00:47:48.90
00:47:48.90
13
(29)
Under 13 female
13
Female
29
6:58 min/km
00:04:25.60
34
5
13
00:20:49.60
143
13
27
00:21:38.90
145
12
29
00:00:54.80
83
6
19
105
2045
Lauren Garcia
Lauren Garcia #2045
Female Under 15 female
00:45:10.70
00:45:10.70
7
(19)
Under 15 female
7
Female
19
6:35 min/km
00:05:03.60
99
11
31
00:20:52.00
144
7
28
00:17:54.20
67
3
7
00:01:20.90
184
13
47
129
2110
Jasper Blunt
Jasper Blunt #2110
Male Under 13 male
00:46:46.60
00:46:46.60
35
(79)
Under 13 male
35
Male
79
6:49 min/km
00:05:08.80
112
27
59
00:20:52.60
145
31
82
00:19:50.70
114
36
74
00:00:54.50
80
21
49
163
2008
Salli Howden-Woodland
Salli Howden-Woodland #2008
Female Under 11 female
00:50:49.40
00:50:49.40
10
(37)
Under 11 female
10
Female
37
7:25 min/km
00:04:54.30
77
4
25
00:20:55.40
146
9
29
00:23:33.80
174
11
42
00:01:25.90
192
13
50
150
2066
Harry Birks
Harry Birks #2066
Male Under 11 male
00:48:29.70
00:48:29.70
37
(88)
Under 11 male
37
Male
88
7:04 min/km
00:05:59.90
178
39
92
00:20:56.50
147
35
83
00:20:46.30
132
35
84
00:00:47.00
32
12
26
153
2049
Georgia Ker
Georgia Ker #2049
Female Under 15 female
00:48:44.10
00:48:44.10
11
(33)
Under 15 female
11
Female
33
7:06 min/km
00:03:54.60
6
2
3
00:21:20.10
148
8
30
00:22:40.10
161
12
36
00:00:49.30
49
3
9
164
2019
Lily Boisvert
Lily Boisvert #2019
Female Under 13 female
00:50:57.30
00:50:57.30
15
(38)
Under 13 female
15
Female
38
7:26 min/km
00:05:26.90
146
16
45
00:21:20.60
149
14
31
00:22:50.60
165
14
38
00:01:19.20
176
17
44
99
2116
Brett Davies
Brett Davies #2116
Male Under 13 male
00:44:31.90
00:44:31.90
29
(65)
Under 13 male
29
Male
65
6:30 min/km
00:04:42.50
54
16
31
00:21:20.60
150
32
84
00:17:08.60
44
18
32
00:01:20.20
180
37
96
1
2
[3]
4
5
Page 3 of 5 (239 items)
© 2023