X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
Page 2 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
149
2193
Team Lifesports Kids
Team Lifesports Kids #2193
Mixed Under 11 Team
00:48:29.20
00:48:29.20
14
(30)
Under 11 Team
14
Mixed
30
7:04 min/km
00:05:36.20
161
16
32
00:22:51.40
176
23
40
00:19:04.80
97
6
18
00:00:56.80
98
5
15
51
2231
Team Midgets With Attitude
Team Midgets With Attitude #2231
Mixed Under 15 Team
00:40:36.30
00:40:36.30
9
(13)
Under 15 Team
9
Mixed
13
5:55 min/km
00:05:20.30
135
12
22
00:16:44.60
35
10
13
00:17:43.60
60
9
13
00:00:47.80
41
5
6
7
2180
Duncan Erasmus
Duncan Erasmus #2180
Male Under 13 male
00:34:34.80
00:34:34.80
3
(5)
Under 13 male
3
Male
5
5:02 min/km
00:04:08.10
15
4
9
00:15:46.70
20
5
12
00:13:55.90
8
2
4
00:00:44.10
15
6
13
32
2225
Team March Flies
Team March Flies #2225
Mixed Under 15 Team
00:39:39.50
00:39:39.50
8
(12)
Under 15 Team
8
Mixed
12
5:47 min/km
00:05:26.10
143
14
25
00:17:24.00
54
11
16
00:16:01.50
23
6
7
00:00:47.90
42
6
7
156
2156
Jack Monkhouse
Jack Monkhouse #2156
Male Under 15 male
00:49:19.00
00:49:19.00
10
(92)
Under 15 male
10
Male
92
7:11 min/km
00:05:03.20
96
6
54
00:22:13.90
166
10
94
00:20:57.80
140
9
87
00:01:04.10
132
6
75
193
2162
Charlie Banfield
Charlie Banfield #2162
Male Under 9 male
00:58:37.00
00:58:37.00
12
(107)
Under 9 male
12
Male
107
8:33 min/km
00:06:05.50
181
7
94
00:20:29.70
136
7
77
00:30:53.50
196
14
108
00:01:08.30
148
6
82
117
2191
Team Happy
Team Happy #2191
Mixed Under 11 Team
00:46:17.20
00:46:17.20
9
(22)
Under 11 Team
9
Mixed
22
6:45 min/km
00:04:34.90
46
2
5
00:19:06.70
95
12
26
00:21:37.50
144
12
27
00:00:58.10
102
6
17
69
2064
Jack Barnes
Jack Barnes #2064
Male Under 11 male
00:42:50.00
00:42:50.00
21
(47)
Under 11 male
21
Male
47
6:15 min/km
00:04:25.80
35
6
19
00:18:09.80
66
20
42
00:19:30.70
105
27
69
00:00:43.70
12
6
10
59
2047
Natasha Huntley
Natasha Huntley #2047
Female Under 15 female
00:41:33.60
00:41:33.60
2
(5)
Under 15 female
2
Female
5
6:04 min/km
00:03:57.20
11
3
4
00:18:37.70
85
3
11
00:18:04.00
73
4
8
00:00:54.70
82
6
18
139
2020
Flora Davies
Flora Davies #2020
Female Under 13 female
00:47:48.90
00:47:48.90
13
(29)
Under 13 female
13
Female
29
6:58 min/km
00:04:25.60
34
5
13
00:20:49.60
143
13
27
00:21:38.90
145
12
29
00:00:54.80
83
6
19
121
2006
Ella Frost
Ella Frost #2006
Female Under 11 female
00:46:33.10
00:46:33.10
4
(25)
Under 11 female
4
Female
25
6:47 min/km
00:05:11.30
118
10
39
00:19:37.20
111
7
19
00:20:50.60
136
4
25
00:00:54.00
77
6
16
135
2001
Elijah Birrell
Elijah Birrell #2001
Female Under 11 female
00:47:23.50
00:47:23.50
6
(27)
Under 11 female
6
Female
27
6:55 min/km
00:05:08.70
111
8
37
00:18:51.80
89
2
12
00:22:22.30
157
8
34
00:01:00.70
111
7
25
90
2028
Eve Mcroberts
Eve Mcroberts #2028
Female Under 13 female
00:44:08.80
00:44:08.80
6
(12)
Under 13 female
6
Female
12
6:26 min/km
00:03:46.00
4
1
2
00:18:34.50
81
6
9
00:20:52.20
137
11
26
00:00:56.10
92
7
22
101
2052
Lily Roberts
Lily Roberts #2052
Female Under 15 female
00:44:51.40
00:44:51.40
5
(16)
Under 15 female
5
Female
16
6:32 min/km
00:04:20.80
27
5
10
00:19:44.30
114
5
20
00:19:50.80
115
7
19
00:00:55.50
87
7
20
35
2076
Joshua Fowler
Joshua Fowler #2076
Male Under 11 male
00:39:51.50
00:39:51.50
8
(23)
Under 11 male
8
Male
23
5:49 min/km
00:04:42.50
53
10
30
00:15:44.20
18
5
10
00:18:40.70
93
24
63
00:00:44.10
14
7
12
174
2165
Tom Boisvert
Tom Boisvert #2165
Male Under 9 male
00:52:28.60
00:52:28.60
8
(97)
Under 9 male
8
Male
97
7:39 min/km
00:05:42.80
165
6
87
00:20:35.90
139
8
79
00:25:01.20
179
11
101
00:01:08.70
151
7
84
22
2144
Cody Wilkinson
Cody Wilkinson #2144
Male Under 13 male
00:37:53.00
00:37:53.00
8
(15)
Under 13 male
8
Male
15
5:31 min/km
00:03:48.00
5
2
3
00:17:16.10
49
10
31
00:16:04.10
25
10
17
00:00:44.80
18
7
15
142
2146
Dylan Allen
Dylan Allen #2146
Male Under 15 male
00:48:00.70
00:48:00.70
9
(86)
Under 15 male
9
Male
86
7:00 min/km
00:05:17.00
130
9
71
00:20:26.60
134
9
75
00:21:07.40
141
10
88
00:01:09.70
155
7
85
61
2218
Team The Death Eaters
Team The Death Eaters #2218
Mixed Under 15 Team
00:41:43.10
00:41:43.10
10
(14)
Under 15 Team
10
Mixed
14
6:05 min/km
00:05:12.60
123
10
18
00:17:24.60
55
12
17
00:18:17.30
81
12
17
00:00:48.60
46
7
8
118
2208
Team Supersonic Champs
Team Supersonic Champs #2208
Mixed Under 11 Team
00:46:18.20
00:46:18.20
10
(23)
Under 11 Team
10
Mixed
23
6:45 min/km
00:05:26.80
145
13
27
00:20:19.90
132
19
34
00:19:32.50
107
8
21
00:00:59.00
107
7
20
5
2214
Team Ccc Challengers
Team Ccc Challengers #2214
Mixed Under 15 Team
00:34:22.20
00:34:22.20
2
(2)
Under 15 Team
2
Mixed
2
5:01 min/km
00:05:05.20
104
9
16
00:13:59.60
3
1
1
00:14:27.70
12
4
4
00:00:49.70
55
8
11
27
2154
Joe Garwood
Joe Garwood #2154
Male Under 15 male
00:39:00.50
00:39:00.50
4
(18)
Under 15 male
4
Male
18
5:41 min/km
00:05:14.70
128
8
69
00:16:32.00
31
3
20
00:16:03.90
24
4
16
00:01:09.90
156
8
86
66
2176
Campbell Taylor
Campbell Taylor #2176
Male Under 9 male
00:42:20.60
00:42:20.60
1
(46)
Under 9 male
1
Male
46
6:10 min/km
00:04:56.90
82
2
46
00:16:31.70
30
1
19
00:19:41.80
110
3
71
00:01:10.20
158
8
87
74
2244
Scout Mccormack
Scout Mccormack #2244
Female Under 15 female
00:43:03.70
00:43:03.70
4
(8)
Under 15 female
4
Female
8
6:17 min/km
00:05:08.20
110
13
36
00:19:53.10
120
6
21
00:17:06.70
42
1
3
00:00:55.70
89
8
21
151
2247
Charlie Clynk
Charlie Clynk #2247
Mixed Under 11 Team
00:48:40.30
00:48:40.30
15
(31)
Under 11 Team
15
Mixed
31
7:06 min/km
00:05:50.70
173
20
37
00:18:28.90
77
8
21
00:23:21.10
171
16
31
00:00:59.60
109
8
22
116
2081
Tim Hollemans
Tim Hollemans #2081
Male Under 11 male
00:46:14.30
00:46:14.30
27
(71)
Under 11 male
27
Male
71
6:45 min/km
00:04:52.40
74
13
40
00:21:56.40
162
39
92
00:18:41.00
94
25
64
00:00:44.50
17
8
14
57
2122
Nathan Evers
Nathan Evers #2122
Male Under 13 male
00:41:25.20
00:41:25.20
16
(40)
Under 13 male
16
Male
40
6:02 min/km
00:04:54.60
78
23
43
00:19:13.30
98
21
58
00:16:32.20
33
13
23
00:00:45.10
20
8
16
84
2031
Eliza Prall
Eliza Prall #2031
Female Under 13 female
00:43:45.00
00:43:45.00
5
(11)
Under 13 female
5
Female
11
6:23 min/km
00:04:44.70
58
8
19
00:18:17.20
71
5
8
00:19:44.10
112
8
18
00:00:59.00
106
8
24
192
2016
Jasmine Simes
Jasmine Simes #2016
Female Under 11 female
00:57:25.20
00:57:25.20
13
(45)
Under 11 female
13
Female
45
8:22 min/km
00:06:27.30
189
14
51
00:23:38.60
188
13
41
00:26:18.30
187
13
45
00:01:01.00
113
8
26
167
2012
Hannah Orchard
Hannah Orchard #2012
Female Under 11 female
00:51:27.30
00:51:27.30
11
(40)
Under 11 female
11
Female
40
7:30 min/km
00:05:21.10
137
11
42
00:22:35.80
174
11
37
00:22:27.20
160
9
35
00:01:03.20
126
9
29
158
2025
Elli Howard Turner
Elli Howard Turner #2025
Female Under 13 female
00:49:22.10
00:49:22.10
14
(35)
Under 13 female
14
Female
35
7:12 min/km
00:05:51.60
174
18
48
00:22:04.40
164
15
33
00:20:23.30
126
10
23
00:01:02.80
122
9
28
62
2054
Stella Young
Stella Young #2054
Female Under 15 female
00:41:47.20
00:41:47.20
3
(6)
Under 15 female
3
Female
6
6:06 min/km
00:04:46.70
63
9
20
00:16:59.50
42
1
3
00:18:58.70
96
6
14
00:01:02.30
120
9
27
2
2186
Riley Martin
Riley Martin #2186
Male Under 13 male
00:32:55.80
00:32:55.80
1
(2)
Under 13 male
1
Male
2
4:48 min/km
00:04:30.90
41
11
24
00:13:32.10
2
1
2
00:14:07.60
10
4
6
00:00:45.20
22
9
17
10
2185
Connor Martin
Connor Martin #2185
Male Under 11 male
00:35:32.30
00:35:32.30
1
(7)
Under 11 male
1
Male
7
5:11 min/km
00:04:45.30
59
11
34
00:14:50.50
7
1
3
00:15:11.00
15
1
9
00:00:45.50
23
9
18
181
2173
Logan Manson
Logan Manson #2173
Male Under 9 male
00:54:19.90
00:54:19.90
9
(100)
Under 9 male
9
Male
100
7:55 min/km
00:08:40.60
211
15
112
00:22:22.60
171
11
98
00:22:01.20
152
6
91
00:01:15.50
172
9
92
53
2147
Jordan Baker
Jordan Baker #2147
Male Under 15 male
00:40:48.80
00:40:48.80
5
(37)
Under 15 male
5
Male
37
5:57 min/km
00:05:27.80
148
10
75
00:18:00.10
63
5
40
00:16:08.30
27
5
19
00:01:12.60
165
9
89
15
2216
Team Dunsborough Destructors
Team Dunsborough Destructors #2216
Mixed Under 15 Team
00:36:41.00
00:36:41.00
4
(5)
Under 15 Team
4
Mixed
5
5:21 min/km
00:05:35.60
158
16
31
00:16:28.10
29
8
10
00:13:47.30
7
3
3
00:00:50.00
58
9
12
97
2201
Team The 3 Amigos
Team The 3 Amigos #2201
Mixed Under 11 Team
00:44:23.80
00:44:23.80
7
(20)
Under 11 Team
7
Mixed
20
6:28 min/km
00:07:12.60
206
23
44
00:18:36.20
83
9
23
00:17:32.50
55
4
12
00:01:02.50
121
9
24
198
2205
Team Grammar Girls
Team Grammar Girls #2205
Mixed Under 11 Team
01:00:53.10
01:00:53.10
22
(43)
Under 11 Team
22
Mixed
43
8:53 min/km
00:07:26.70
207
24
45
00:26:23.00
204
24
45
00:26:00.30
184
19
37
00:01:03.10
124
10
25
106
2153
Kye Docker
Kye Docker #2153
Male Under 15 male
00:45:13.40
00:45:13.40
8
(67)
Under 15 male
8
Male
67
6:36 min/km
00:05:11.50
119
7
63
00:18:02.60
64
6
41
00:20:40.10
130
8
83
00:01:19.20
179
10
95
195
2177
Bede Wetherell
Bede Wetherell #2177
Male Under 9 male
00:59:15.90
00:59:15.90
13
(108)
Under 9 male
13
Male
108
8:39 min/km
00:07:08.60
204
12
108
00:24:12.70
191
13
105
00:26:33.10
188
13
106
00:01:21.50
186
10
100
148
2230
Team The Warriors
Team The Warriors #2230
Mixed Under 15 Team
00:48:27.90
00:48:27.90
16
(29)
Under 15 Team
16
Mixed
29
7:04 min/km
00:04:58.30
86
6
12
00:21:45.50
158
15
37
00:20:50.00
135
15
25
00:00:54.10
78
10
14
144
2041
Janaya Beddow
Janaya Beddow #2041
Female Under 15 female
00:48:10.10
00:48:10.10
9
(31)
Under 15 female
9
Female
31
7:01 min/km
00:04:24.00
31
6
11
00:22:25.30
172
10
35
00:20:08.40
123
9
21
00:01:12.40
163
10
41
93
2027
Brooke Hurst
Brooke Hurst #2027
Female Under 13 female
00:44:18.70
00:44:18.70
7
(13)
Under 13 female
7
Female
13
6:28 min/km
00:04:48.30
69
9
22
00:20:04.10
127
9
23
00:18:22.70
84
3
9
00:01:03.60
130
10
31
162
2002
Lucy Blunt
Lucy Blunt #2002
Female Under 11 female
00:50:25.20
00:50:25.20
9
(36)
Under 11 female
9
Female
36
7:21 min/km
00:05:09.70
114
9
38
00:22:22.50
170
10
34
00:21:43.90
148
5
31
00:01:09.10
152
10
34
12
2126
Indiana Hill
Indiana Hill #2126
Male Under 13 male
00:35:40.00
00:35:40.00
6
(9)
Under 13 male
6
Male
9
5:12 min/km
00:04:29.60
39
10
22
00:16:00.70
22
6
13
00:14:23.90
11
5
7
00:00:45.80
26
10
21
18
2102
Boda Stocks
Boda Stocks #2102
Male Under 11 male
00:36:57.70
00:36:57.70
3
(12)
Under 11 male
3
Male
12
5:23 min/km
00:04:21.70
28
5
15
00:15:22.40
12
2
5
00:16:27.90
31
4
21
00:00:45.70
25
10
20
41
2079
Reuben Ginbey
Reuben Ginbey #2079
Male Under 11 male
00:40:18.00
00:40:18.00
12
(29)
Under 11 male
12
Male
29
5:52 min/km
00:05:06.00
105
21
57
00:16:55.60
39
12
24
00:17:29.90
53
10
38
00:00:46.50
29
11
23
11
2121
Neil Erasmus
Neil Erasmus #2121
Male Under 13 male
00:35:39.80
00:35:39.80
5
(8)
Under 13 male
5
Male
8
5:12 min/km
00:04:09.20
16
5
10
00:15:17.50
10
2
4
00:15:26.30
17
6
11
00:00:46.80
30
11
24
157
2014
Iliana Roberts
Iliana Roberts #2014
Female Under 11 female
00:49:19.80
00:49:19.80
8
(34)
Under 11 female
8
Female
34
7:12 min/km
00:05:22.80
140
12
43
00:19:56.10
124
8
22
00:22:50.00
164
10
37
00:01:10.90
159
11
38
1
[2]
3
4
5
Page 2 of 5 (239 items)
© 2023