X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
Page 2 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
88
2192
Team West Coast Juniors
Team West Coast Juniors #2192
Mixed Under 11 Team
00:43:55.50
00:43:55.50
6
(17)
Under 11 Team
6
Mixed
17
6:24 min/km
00:05:29.00
150
15
29
00:17:16.60
51
5
15
00:20:05.30
120
10
24
00:01:04.60
135
11
27
49
2105
Dylan Vernon
Dylan Vernon #2105
Male Under 11 male
00:40:35.90
00:40:35.90
15
(34)
Under 11 male
15
Male
34
5:55 min/km
00:05:10.10
115
24
61
00:17:19.70
52
16
33
00:17:12.90
47
9
35
00:00:53.20
71
22
44
55
2084
Nathan Hunt
Nathan Hunt #2084
Male Under 11 male
00:41:03.00
00:41:03.00
18
(38)
Under 11 male
18
Male
38
5:59 min/km
00:04:10.20
18
4
12
00:17:21.30
53
17
34
00:18:29.50
89
22
61
00:01:02.00
118
30
69
32
2225
Team March Flies
Team March Flies #2225
Mixed Under 15 Team
00:39:39.50
00:39:39.50
8
(12)
Under 15 Team
8
Mixed
12
5:47 min/km
00:05:26.10
143
14
25
00:17:24.00
54
11
16
00:16:01.50
23
6
7
00:00:47.90
42
6
7
61
2218
Team The Death Eaters
Team The Death Eaters #2218
Mixed Under 15 Team
00:41:43.10
00:41:43.10
10
(14)
Under 15 Team
10
Mixed
14
6:05 min/km
00:05:12.60
123
10
18
00:17:24.60
55
12
17
00:18:17.30
81
12
17
00:00:48.60
46
7
8
43
2044
Megan Fowler
Megan Fowler #2044
Female Under 15 female
00:40:19.80
00:40:19.80
1
(1)
Under 15 female
1
Female
1
5:53 min/km
00:03:38.30
3
1
1
00:17:31.90
56
2
5
00:18:26.80
88
5
11
00:00:42.80
11
1
2
45
2062
Bailey Banfield
Bailey Banfield #2062
Male Under 11 male
00:40:27.20
00:40:27.20
13
(31)
Under 11 male
13
Male
31
5:54 min/km
00:05:14.00
126
28
67
00:17:34.30
57
18
35
00:16:45.40
37
6
27
00:00:53.50
73
24
46
54
2018
Emma Stegmann
Emma Stegmann #2018
Female Under 11 female
00:41:02.90
00:41:02.90
1
(4)
Under 11 female
1
Female
4
5:59 min/km
00:04:20.00
25
1
8
00:17:36.70
58
1
6
00:18:23.40
85
2
10
00:00:42.80
10
1
1
30
2132
Zac Morrison
Zac Morrison #2132
Male Under 13 male
00:39:17.00
00:39:17.00
10
(19)
Under 13 male
10
Male
19
5:44 min/km
00:04:17.70
22
6
13
00:17:41.20
59
12
36
00:16:35.60
34
14
24
00:00:42.50
9
4
9
136
2086
Willem Irons
Willem Irons #2086
Male Under 11 male
00:47:26.10
00:47:26.10
35
(84)
Under 11 male
35
Male
84
6:55 min/km
00:06:41.10
195
43
101
00:17:42.70
60
19
37
00:22:10.30
153
38
92
00:00:52.00
65
18
40
31
2141
Ben Taylor
Ben Taylor #2141
Male Under 13 male
00:39:27.40
00:39:27.40
11
(20)
Under 13 male
11
Male
20
5:45 min/km
00:04:52.20
73
22
39
00:17:44.70
61
13
38
00:16:00.50
22
9
15
00:00:50.00
57
16
35
63
2137
Felix Rice
Felix Rice #2137
Male Under 13 male
00:41:52.90
00:41:52.90
18
(43)
Under 13 male
18
Male
43
6:06 min/km
00:05:00.50
91
25
49
00:17:59.30
62
14
39
00:18:06.20
76
28
54
00:00:46.90
31
12
25
53
2147
Jordan Baker
Jordan Baker #2147
Male Under 15 male
00:40:48.80
00:40:48.80
5
(37)
Under 15 male
5
Male
37
5:57 min/km
00:05:27.80
148
10
75
00:18:00.10
63
5
40
00:16:08.30
27
5
19
00:01:12.60
165
9
89
106
2153
Kye Docker
Kye Docker #2153
Male Under 15 male
00:45:13.40
00:45:13.40
8
(67)
Under 15 male
8
Male
67
6:36 min/km
00:05:11.50
119
7
63
00:18:02.60
64
6
41
00:20:40.10
130
8
83
00:01:19.20
179
10
95
194
2235
Team The Wobbegongs
Team The Wobbegongs #2235
Mixed Under 15 Team
00:59:02.80
00:59:02.80
20
(42)
Under 15 Team
20
Mixed
42
8:37 min/km
00:05:25.70
142
13
24
00:18:02.70
65
13
18
00:34:26.50
202
20
41
00:01:07.90
146
18
32
69
2064
Jack Barnes
Jack Barnes #2064
Male Under 11 male
00:42:50.00
00:42:50.00
21
(47)
Under 11 male
21
Male
47
6:15 min/km
00:04:25.80
35
6
19
00:18:09.80
66
20
42
00:19:30.70
105
27
69
00:00:43.70
12
6
10
58
2118
Cayden Eddy
Cayden Eddy #2118
Male Under 13 male
00:41:28.10
00:41:28.10
17
(41)
Under 13 male
17
Male
41
6:03 min/km
00:05:30.60
153
32
78
00:18:10.90
67
15
43
00:17:04.60
41
17
30
00:00:42.00
8
3
8
46
2099
Johann Scholtz
Johann Scholtz #2099
Male Under 11 male
00:40:30.30
00:40:30.30
14
(32)
Under 11 male
14
Male
32
5:54 min/km
00:05:00.60
92
18
50
00:18:12.70
68
21
44
00:16:20.50
29
3
20
00:00:56.50
96
26
59
44
2021
Zoe Davison
Zoe Davison #2021
Female Under 13 female
00:40:23.20
00:40:23.20
1
(2)
Under 13 female
1
Female
2
5:53 min/km
00:04:48.40
70
10
23
00:18:12.80
69
4
7
00:16:27.50
30
1
2
00:00:54.50
79
5
17
71
2168
Prairie Hill
Prairie Hill #2168
Male Under 9 male
00:43:01.10
00:43:01.10
2
(48)
Under 9 male
2
Male
48
6:16 min/km
00:06:06.10
182
8
95
00:18:16.00
70
3
45
00:17:36.00
57
2
41
00:01:03.00
123
5
71
84
2031
Eliza Prall
Eliza Prall #2031
Female Under 13 female
00:43:45.00
00:43:45.00
5
(11)
Under 13 female
5
Female
11
6:23 min/km
00:04:44.70
58
8
19
00:18:17.20
71
5
8
00:19:44.10
112
8
18
00:00:59.00
106
8
24
147
2170
Tim Hunt
Tim Hunt #2170
Male Under 9 male
00:48:24.50
00:48:24.50
5
(87)
Under 9 male
5
Male
87
7:04 min/km
00:06:07.00
183
9
96
00:18:18.70
72
4
46
00:22:16.40
155
7
94
00:01:42.40
204
15
108
42
2123
Mitchell Frost
Mitchell Frost #2123
Male Under 13 male
00:40:18.30
00:40:18.30
14
(30)
Under 13 male
14
Male
30
5:53 min/km
00:04:32.80
42
12
25
00:18:20.60
73
16
47
00:16:28.30
32
12
22
00:00:56.60
97
28
60
67
2211
Team Till And Will Skill
Team Till And Will Skill #2211
Mixed Under 11 Team
00:42:21.90
00:42:21.90
5
(15)
Under 11 Team
5
Mixed
15
6:11 min/km
00:05:22.60
139
11
23
00:18:22.00
74
6
19
00:17:23.00
51
3
11
00:01:14.30
168
17
37
122
2075
Coby Della-Sale
Coby Della-Sale #2075
Male Under 11 male
00:46:38.90
00:46:38.90
29
(74)
Under 11 male
29
Male
74
6:48 min/km
00:06:44.30
196
44
102
00:18:25.60
75
22
48
00:20:31.00
129
34
82
00:00:58.00
100
27
61
123
2194
Team G-Force Kids
Team G-Force Kids #2194
Mixed Under 11 Team
00:46:43.10
00:46:43.10
11
(24)
Under 11 Team
11
Mixed
24
6:49 min/km
00:05:45.20
168
18
35
00:18:28.30
76
7
20
00:21:40.10
146
13
28
00:00:49.50
52
3
10
151
2247
Charlie Clynk
Charlie Clynk #2247
Mixed Under 11 Team
00:48:40.30
00:48:40.30
15
(31)
Under 11 Team
15
Mixed
31
7:06 min/km
00:05:50.70
173
20
37
00:18:28.90
77
8
21
00:23:21.10
171
16
31
00:00:59.60
109
8
22
78
2077
Stewart Gifford
Stewart Gifford #2077
Male Under 11 male
00:43:21.00
00:43:21.00
24
(54)
Under 11 male
24
Male
54
6:19 min/km
00:05:11.60
120
25
64
00:18:29.50
78
23
49
00:18:22.00
83
20
58
00:01:17.90
175
40
94
39
2115
Daniel Davies
Daniel Davies #2115
Male Under 13 male
00:40:04.20
00:40:04.20
12
(27)
Under 13 male
12
Male
27
5:50 min/km
00:04:45.70
60
19
35
00:18:32.20
79
17
50
00:15:59.10
21
8
14
00:00:47.20
34
13
27
94
2220
Team H2o
Team H2o #2220
Mixed Under 15 Team
00:44:20.30
00:44:20.30
13
(19)
Under 15 Team
13
Mixed
19
6:28 min/km
00:05:03.40
98
7
14
00:18:33.90
80
14
22
00:19:36.40
109
14
22
00:01:06.60
141
17
30
90
2028
Eve Mcroberts
Eve Mcroberts #2028
Female Under 13 female
00:44:08.80
00:44:08.80
6
(12)
Under 13 female
6
Female
12
6:26 min/km
00:03:46.00
4
1
2
00:18:34.50
81
6
9
00:20:52.20
137
11
26
00:00:56.10
92
7
22
115
2033
Priya Richardson
Priya Richardson #2033
Female Under 13 female
00:46:13.20
00:46:13.20
12
(24)
Under 13 female
12
Female
24
6:44 min/km
00:05:07.10
109
14
35
00:18:35.80
82
7
10
00:21:41.90
147
13
30
00:00:48.40
44
2
6
97
2201
Team The 3 Amigos
Team The 3 Amigos #2201
Mixed Under 11 Team
00:44:23.80
00:44:23.80
7
(20)
Under 11 Team
7
Mixed
20
6:28 min/km
00:07:12.60
206
23
44
00:18:36.20
83
9
23
00:17:32.50
55
4
12
00:01:02.50
121
9
24
91
2181
Flynn Campbell
Flynn Campbell #2181
Male Under 13 male
00:44:09.10
00:44:09.10
26
(61)
Under 13 male
26
Male
61
6:26 min/km
00:05:55.30
175
35
90
00:18:36.40
84
18
51
00:17:31.60
54
22
39
00:02:05.80
207
38
109
59
2047
Natasha Huntley
Natasha Huntley #2047
Female Under 15 female
00:41:33.60
00:41:33.60
2
(5)
Under 15 female
2
Female
5
6:04 min/km
00:03:57.20
11
3
4
00:18:37.70
85
3
11
00:18:04.00
73
4
8
00:00:54.70
82
6
18
65
2127
Laurence Hooper
Laurence Hooper #2127
Male Under 13 male
00:42:04.40
00:42:04.40
19
(45)
Under 13 male
19
Male
45
6:08 min/km
00:05:41.30
164
34
86
00:18:39.60
86
19
52
00:16:49.90
40
16
29
00:00:53.60
74
19
47
52
2072
Luka Coulson
Luka Coulson #2072
Male Under 11 male
00:40:43.40
00:40:43.40
17
(36)
Under 11 male
17
Male
36
5:56 min/km
00:04:00.10
13
2
8
00:18:47.40
87
24
53
00:17:08.20
43
7
31
00:00:47.70
38
15
30
2179
Jordan Eddy
Jordan Eddy #2179
Male Under 9 male
Query
Query
Under 9 male
Male
min/km
00:05:01.10
93
3
51
00:18:51.40
88
5
54
00:15:43.30
18
1
12
00:00:46.10
28
2
22
135
2001
Elijah Birrell
Elijah Birrell #2001
Female Under 11 female
00:47:23.50
00:47:23.50
6
(27)
Under 11 female
6
Female
27
6:55 min/km
00:05:08.70
111
8
37
00:18:51.80
89
2
12
00:22:22.30
157
8
34
00:01:00.70
111
7
25
75
2073
Ben Cox
Ben Cox #2073
Male Under 11 male
00:43:05.80
00:43:05.80
22
(51)
Under 11 male
22
Male
51
6:17 min/km
00:05:14.90
129
30
70
00:18:53.80
90
25
55
00:18:06.30
77
19
55
00:00:50.80
59
17
36
201
2198
Team The Beach Gang
Team The Beach Gang #2198
Mixed Under 11 Team
01:02:10.60
01:02:10.60
24
(45)
Under 11 Team
24
Mixed
45
9:04 min/km
00:06:45.90
197
22
43
00:18:53.80
91
10
24
00:34:43.30
205
22
43
00:01:47.60
205
22
43
77
2098
Dale Reid
Dale Reid #2098
Male Under 11 male
00:43:19.70
00:43:19.70
23
(53)
Under 11 male
23
Male
53
6:19 min/km
00:05:06.90
108
22
58
00:18:54.60
92
26
56
00:18:05.80
74
18
52
00:01:12.40
164
38
88
109
2212
Team Baby Bears
Team Baby Bears #2212
Mixed Under 11 Team
00:45:35.90
00:45:35.90
8
(21)
Under 11 Team
8
Mixed
21
6:39 min/km
00:05:10.10
116
8
17
00:18:59.70
93
11
25
00:19:21.90
101
7
19
00:02:04.20
206
23
44
76
2114
Levi Cosgriff
Levi Cosgriff #2114
Male Under 13 male
00:43:15.50
00:43:15.50
21
(52)
Under 13 male
21
Male
52
6:18 min/km
00:05:01.80
94
26
52
00:19:04.30
94
20
57
00:18:06.00
75
27
53
00:01:03.40
129
31
73
117
2191
Team Happy
Team Happy #2191
Mixed Under 11 Team
00:46:17.20
00:46:17.20
9
(22)
Under 11 Team
9
Mixed
22
6:45 min/km
00:04:34.90
46
2
5
00:19:06.70
95
12
26
00:21:37.50
144
12
27
00:00:58.10
102
6
17
108
2017
Lara Sivwright
Lara Sivwright #2017
Female Under 11 female
00:45:25.80
00:45:25.80
3
(21)
Under 11 female
3
Female
21
6:37 min/km
00:04:38.90
47
2
15
00:19:07.00
96
3
13
00:20:46.20
131
3
24
00:00:53.70
75
5
15
133
2011
Femke Negus
Femke Negus #2011
Female Under 11 female
00:47:21.10
00:47:21.10
5
(26)
Under 11 female
5
Female
26
6:54 min/km
00:04:56.20
81
5
26
00:19:09.10
97
4
14
00:21:44.80
149
6
32
00:01:31.00
197
15
52
57
2122
Nathan Evers
Nathan Evers #2122
Male Under 13 male
00:41:25.20
00:41:25.20
16
(40)
Under 13 male
16
Male
40
6:02 min/km
00:04:54.60
78
23
43
00:19:13.30
98
21
58
00:16:32.20
33
13
23
00:00:45.10
20
8
16
60
2148
Connor Barrett-Lennard
Connor Barrett-Lennard #2148
Male Under 15 male
00:41:41.30
00:41:41.30
6
(42)
Under 15 male
6
Male
42
6:05 min/km
00:04:53.20
76
5
42
00:19:14.20
99
7
59
00:16:42.80
36
6
26
00:00:51.10
62
1
38
114
2051
Lucca Paterson
Lucca Paterson #2051
Female Under 15 female
00:46:11.70
00:46:11.70
8
(23)
Under 15 female
8
Female
23
6:44 min/km
00:05:06.70
107
12
34
00:19:18.60
100
4
15
00:20:53.70
138
10
27
00:00:52.70
68
5
14
1
[2]
3
4
5
Page 2 of 5 (239 items)
© 2023