X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
Page 2 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
109
2212
Team Baby Bears
Team Baby Bears #2212
Mixed Under 11 Team
00:45:35.90
00:45:35.90
8
(21)
Under 11 Team
8
Mixed
21
6:39 min/km
00:05:10.10
116
8
17
00:18:59.70
93
11
25
00:19:21.90
101
7
19
00:02:04.20
206
23
44
61
2218
Team The Death Eaters
Team The Death Eaters #2218
Mixed Under 15 Team
00:41:43.10
00:41:43.10
10
(14)
Under 15 Team
10
Mixed
14
6:05 min/km
00:05:12.60
123
10
18
00:17:24.60
55
12
17
00:18:17.30
81
12
17
00:00:48.60
46
7
8
21
2140
Seb Taylor
Seb Taylor #2140
Male Under 13 male
00:37:41.70
00:37:41.70
7
(14)
Under 13 male
7
Male
14
5:30 min/km
00:04:24.90
33
9
18
00:16:12.80
25
7
15
00:15:48.80
19
7
13
00:01:15.20
171
35
91
102
2048
Tyler Hurst
Tyler Hurst #2048
Female Under 15 female
00:44:51.80
00:44:51.80
6
(17)
Under 15 female
6
Female
17
6:32 min/km
00:04:41.60
51
8
18
00:21:31.70
155
9
32
00:17:49.40
61
2
5
00:00:49.10
47
2
8
69
2064
Jack Barnes
Jack Barnes #2064
Male Under 11 male
00:42:50.00
00:42:50.00
21
(47)
Under 11 male
21
Male
47
6:15 min/km
00:04:25.80
35
6
19
00:18:09.80
66
20
42
00:19:30.70
105
27
69
00:00:43.70
12
6
10
84
2031
Eliza Prall
Eliza Prall #2031
Female Under 13 female
00:43:45.00
00:43:45.00
5
(11)
Under 13 female
5
Female
11
6:23 min/km
00:04:44.70
58
8
19
00:18:17.20
71
5
8
00:19:44.10
112
8
18
00:00:59.00
106
8
24
200
2206
Team The Swifts
Team The Swifts #2206
Mixed Under 11 Team
01:01:47.60
01:01:47.60
23
(44)
Under 11 Team
23
Mixed
44
9:01 min/km
00:05:13.20
125
9
19
00:16:41.60
34
3
12
00:38:37.20
207
23
44
00:01:15.60
173
18
38
161
2204
Team Lightening Bolts
Team Lightening Bolts #2204
Mixed Under 11 Team
00:50:04.90
00:50:04.90
18
(34)
Under 11 Team
18
Mixed
34
7:18 min/km
00:05:17.60
131
10
20
00:21:47.80
159
22
38
00:21:51.10
150
14
29
00:01:08.40
150
14
34
62
2054
Stella Young
Stella Young #2054
Female Under 15 female
00:41:47.20
00:41:47.20
3
(6)
Under 15 female
3
Female
6
6:06 min/km
00:04:46.70
63
9
20
00:16:59.50
42
1
3
00:18:58.70
96
6
14
00:01:02.30
120
9
27
36
2082
Rylan Hore
Rylan Hore #2082
Male Under 11 male
00:39:52.00
00:39:52.00
9
(24)
Under 11 male
9
Male
24
5:49 min/km
00:04:27.10
36
7
20
00:17:10.50
47
14
29
00:17:35.00
56
11
40
00:00:39.40
1
1
1
137
2015
Maisy Rose
Maisy Rose #2015
Female Under 11 female
00:47:26.20
00:47:26.20
7
(28)
Under 11 female
7
Female
28
6:55 min/km
00:04:47.60
67
3
21
00:19:30.80
106
6
17
00:22:20.00
156
7
33
00:00:47.80
40
3
5
73
2161
Kale Arena
Kale Arena #2161
Male Under 9 male
00:43:01.40
00:43:01.40
3
(50)
Under 9 male
3
Male
50
6:16 min/km
00:04:27.20
37
1
21
00:17:01.20
43
2
26
00:20:47.40
133
5
85
00:00:45.60
24
1
19
143
2227
Team Paddy's Challenge
Team Paddy's Challenge #2227
Mixed Under 15 Team
00:48:01.50
00:48:01.50
15
(27)
Under 15 Team
15
Mixed
27
7:00 min/km
00:05:18.70
133
11
21
00:23:23.80
185
19
43
00:18:15.90
80
11
16
00:01:03.10
125
16
26
51
2231
Team Midgets With Attitude
Team Midgets With Attitude #2231
Mixed Under 15 Team
00:40:36.30
00:40:36.30
9
(13)
Under 15 Team
9
Mixed
13
5:55 min/km
00:05:20.30
135
12
22
00:16:44.60
35
10
13
00:17:43.60
60
9
13
00:00:47.80
41
5
6
93
2027
Brooke Hurst
Brooke Hurst #2027
Female Under 13 female
00:44:18.70
00:44:18.70
7
(13)
Under 13 female
7
Female
13
6:28 min/km
00:04:48.30
69
9
22
00:20:04.10
127
9
23
00:18:22.70
84
3
9
00:01:03.60
130
10
31
12
2126
Indiana Hill
Indiana Hill #2126
Male Under 13 male
00:35:40.00
00:35:40.00
6
(9)
Under 13 male
6
Male
9
5:12 min/km
00:04:29.60
39
10
22
00:16:00.70
22
6
13
00:14:23.90
11
5
7
00:00:45.80
26
10
21
20
2094
Ross Paoliello
Ross Paoliello #2094
Male Under 11 male
00:37:39.20
00:37:39.20
4
(13)
Under 11 male
4
Male
13
5:29 min/km
00:04:30.80
40
8
23
00:15:42.10
16
4
8
00:16:38.80
35
5
25
00:00:47.50
36
13
28
44
2021
Zoe Davison
Zoe Davison #2021
Female Under 13 female
00:40:23.20
00:40:23.20
1
(2)
Under 13 female
1
Female
2
5:53 min/km
00:04:48.40
70
10
23
00:18:12.80
69
4
7
00:16:27.50
30
1
2
00:00:54.50
79
5
17
67
2211
Team Till And Will Skill
Team Till And Will Skill #2211
Mixed Under 11 Team
00:42:21.90
00:42:21.90
5
(15)
Under 11 Team
5
Mixed
15
6:11 min/km
00:05:22.60
139
11
23
00:18:22.00
74
6
19
00:17:23.00
51
3
11
00:01:14.30
168
17
37
194
2235
Team The Wobbegongs
Team The Wobbegongs #2235
Mixed Under 15 Team
00:59:02.80
00:59:02.80
20
(42)
Under 15 Team
20
Mixed
42
8:37 min/km
00:05:25.70
142
13
24
00:18:02.70
65
13
18
00:34:26.50
202
20
41
00:01:07.90
146
18
32
2
2186
Riley Martin
Riley Martin #2186
Male Under 13 male
00:32:55.80
00:32:55.80
1
(2)
Under 13 male
1
Male
2
4:48 min/km
00:04:30.90
41
11
24
00:13:32.10
2
1
2
00:14:07.60
10
4
6
00:00:45.20
22
9
17
140
2056
Sophie Proudfoot
Sophie Proudfoot #2056
Female Under 17 female
00:47:56.40
00:47:56.40
1
(30)
Under 17 female
1
Female
30
6:59 min/km
00:04:48.60
71
2
24
00:23:09.00
181
2
39
00:19:07.70
98
1
15
00:00:51.10
61
1
12
163
2008
Salli Howden-Woodland
Salli Howden-Woodland #2008
Female Under 11 female
00:50:49.40
00:50:49.40
10
(37)
Under 11 female
10
Female
37
7:25 min/km
00:04:54.30
77
4
25
00:20:55.40
146
9
29
00:23:33.80
174
11
42
00:01:25.90
192
13
50
42
2123
Mitchell Frost
Mitchell Frost #2123
Male Under 13 male
00:40:18.30
00:40:18.30
14
(30)
Under 13 male
14
Male
30
5:53 min/km
00:04:32.80
42
12
25
00:18:20.60
73
16
47
00:16:28.30
32
12
22
00:00:56.60
97
28
60
32
2225
Team March Flies
Team March Flies #2225
Mixed Under 15 Team
00:39:39.50
00:39:39.50
8
(12)
Under 15 Team
8
Mixed
12
5:47 min/km
00:05:26.10
143
14
25
00:17:24.00
54
11
16
00:16:01.50
23
6
7
00:00:47.90
42
6
7
145
2199
Team Double Trouble
Team Double Trouble #2199
Mixed Under 11 Team
00:48:10.80
00:48:10.80
13
(28)
Under 11 Team
13
Mixed
28
7:02 min/km
00:05:26.30
144
12
26
00:21:27.80
154
21
36
00:20:02.80
118
9
23
00:01:13.90
167
16
36
133
2011
Femke Negus
Femke Negus #2011
Female Under 11 female
00:47:21.10
00:47:21.10
5
(26)
Under 11 female
5
Female
26
6:54 min/km
00:04:56.20
81
5
26
00:19:09.10
97
4
14
00:21:44.80
149
6
32
00:01:31.00
197
15
52
26
2061
Christian Atkins-Gardner
Christian Atkins-Gardner #2061
Male Under 11 male
00:38:51.70
00:38:51.70
5
(17)
Under 11 male
5
Male
17
5:40 min/km
00:04:33.90
44
9
26
00:16:20.30
28
8
18
00:17:09.50
45
8
33
00:00:48.00
43
16
31
166
2042
Mia Brisbane
Mia Brisbane #2042
Female Under 15 female
00:51:18.80
00:51:18.80
12
(39)
Under 15 female
12
Female
39
7:29 min/km
00:04:58.30
85
10
27
00:24:02.70
189
12
42
00:20:56.00
139
11
28
00:01:21.80
187
14
48
132
2143
Max Wallis
Max Wallis #2143
Male Under 13 male
00:47:17.70
00:47:17.70
37
(82)
Under 13 male
37
Male
82
6:54 min/km
00:04:34.50
45
13
27
00:20:36.70
140
30
80
00:20:48.80
134
38
86
00:01:17.70
174
36
93
118
2208
Team Supersonic Champs
Team Supersonic Champs #2208
Mixed Under 11 Team
00:46:18.20
00:46:18.20
10
(23)
Under 11 Team
10
Mixed
23
6:45 min/km
00:05:26.80
145
13
27
00:20:19.90
132
19
34
00:19:32.50
107
8
21
00:00:59.00
107
7
20
165
2190
Team The Little Mermaids
Team The Little Mermaids #2190
Mixed Under 11 Team
00:51:00.00
00:51:00.00
19
(35)
Under 11 Team
19
Mixed
35
7:26 min/km
00:05:27.70
147
14
28
00:19:26.10
104
13
27
00:26:06.20
82
2134
Jack Owen
Jack Owen #2134
Male Under 13 male
00:43:43.20
00:43:43.20
23
(56)
Under 13 male
23
Male
56
6:22 min/km
00:04:39.80
49
14
28
00:19:20.90
102
22
61
00:18:46.60
95
31
65
00:00:55.90
91
26
56
48
2039
Maddie Townsend-Hyde
Maddie Townsend-Hyde #2039
Female Under 13 female
00:40:35.00
00:40:35.00
2
(3)
Under 13 female
2
Female
3
5:55 min/km
00:04:59.10
87
11
28
00:16:56.00
40
2
2
00:17:50.20
64
2
6
00:00:49.70
53
4
11
104
2032
Chloe Reid
Chloe Reid #2032
Female Under 13 female
00:45:10.40
00:45:10.40
10
(18)
Under 13 female
10
Female
18
6:35 min/km
00:04:59.80
88
12
29
00:20:26.00
133
11
25
00:18:35.40
91
5
13
00:01:09.20
154
14
36
96
2120
Toby Emmett
Toby Emmett #2120
Male Under 13 male
00:44:22.20
00:44:22.20
27
(63)
Under 13 male
27
Male
63
6:28 min/km
00:04:42.40
52
15
29
00:20:30.00
137
29
78
00:18:08.80
78
29
56
00:01:01.00
114
29
66
88
2192
Team West Coast Juniors
Team West Coast Juniors #2192
Mixed Under 11 Team
00:43:55.50
00:43:55.50
6
(17)
Under 11 Team
6
Mixed
17
6:24 min/km
00:05:29.00
150
15
29
00:17:16.60
51
5
15
00:20:05.30
120
10
24
00:01:04.60
135
11
27
185
2221
Team Gavin Kids
Team Gavin Kids #2221
Mixed Under 15 Team
00:56:41.70
00:56:41.70
18
(40)
Under 15 Team
18
Mixed
40
8:16 min/km
00:05:30.00
152
15
30
00:23:10.10
182
17
41
00:26:53.60
190
19
39
00:01:08.00
147
19
33
79
2184
Abbie Gregory-Cuthbert
Abbie Gregory-Cuthbert #2184
Female Under 13 female
00:43:27.00
00:43:27.00
3
(9)
Under 13 female
3
Female
9
6:20 min/km
00:05:03.30
97
13
30
00:17:08.40
44
3
4
00:20:11.10
124
9
22
00:01:04.20
133
11
32
35
2076
Joshua Fowler
Joshua Fowler #2076
Male Under 11 male
00:39:51.50
00:39:51.50
8
(23)
Under 11 male
8
Male
23
5:49 min/km
00:04:42.50
53
10
30
00:15:44.20
18
5
10
00:18:40.70
93
24
63
00:00:44.10
14
7
12
99
2116
Brett Davies
Brett Davies #2116
Male Under 13 male
00:44:31.90
00:44:31.90
29
(65)
Under 13 male
29
Male
65
6:30 min/km
00:04:42.50
54
16
31
00:21:20.60
150
32
84
00:17:08.60
44
18
32
00:01:20.20
180
37
96
105
2045
Lauren Garcia
Lauren Garcia #2045
Female Under 15 female
00:45:10.70
00:45:10.70
7
(19)
Under 15 female
7
Female
19
6:35 min/km
00:05:03.60
99
11
31
00:20:52.00
144
7
28
00:17:54.20
67
3
7
00:01:20.90
184
13
47
15
2216
Team Dunsborough Destructors
Team Dunsborough Destructors #2216
Mixed Under 15 Team
00:36:41.00
00:36:41.00
4
(5)
Under 15 Team
4
Mixed
5
5:21 min/km
00:05:35.60
158
16
31
00:16:28.10
29
8
10
00:13:47.30
7
3
3
00:00:50.00
58
9
12
149
2193
Team Lifesports Kids
Team Lifesports Kids #2193
Mixed Under 11 Team
00:48:29.20
00:48:29.20
14
(30)
Under 11 Team
14
Mixed
30
7:04 min/km
00:05:36.20
161
16
32
00:22:51.40
176
23
40
00:19:04.80
97
6
18
00:00:56.80
98
5
15
68
2003
Ava Bostelman
Ava Bostelman #2003
Female Under 11 female
00:42:48.60
00:42:48.60
2
(7)
Under 11 female
2
Female
7
6:14 min/km
00:05:04.40
101
6
32
00:19:30.50
105
5
16
00:17:29.50
52
1
4
00:00:44.20
16
2
3
9
2112
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden #2112
Male Under 13 male
00:35:13.10
00:35:13.10
4
(6)
Under 13 male
4
Male
6
5:08 min/km
00:04:43.10
55
17
32
00:15:43.60
17
3
9
00:13:56.70
9
3
5
00:00:49.70
54
15
33
103
2117
Rory De Vaney
Rory De Vaney #2117
Male Under 13 male
00:45:02.70
00:45:02.70
30
(66)
Under 13 male
30
Male
66
6:34 min/km
00:04:44.10
56
18
33
00:21:20.60
151
33
85
00:17:50.40
65
26
46
00:01:07.60
144
34
80
182
2004
Holly Brisbane
Holly Brisbane #2004
Female Under 11 female
00:54:38.90
00:54:38.90
12
(43)
Under 11 female
12
Female
43
7:58 min/km
00:05:06.30
106
7
33
00:23:29.10
186
12
40
00:24:37.30
177
12
43
00:01:26.20
194
14
51
17
2219
Team Terrific Trio
Team Terrific Trio #2219
Mixed Under 15 Team
00:36:47.00
00:36:47.00
5
(6)
Under 15 Team
5
Mixed
6
5:22 min/km
00:05:37.60
163
17
33
00:15:22.30
11
6
7
00:14:47.60
14
5
5
00:00:59.50
108
14
21
159
2203
Team Soaring Eagles
Team Soaring Eagles #2203
Mixed Under 11 Team
00:49:57.40
00:49:57.40
16
(32)
Under 11 Team
16
Mixed
32
7:17 min/km
00:05:43.60
166
17
34
00:20:39.60
141
20
35
00:22:22.60
159
15
30
00:01:11.60
161
15
35
1
[2]
3
4
5
Page 2 of 5 (239 items)
© 2023