X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 1 of 10 (489 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
82
1175
Lisa Treasure
Lisa Treasure #1175
Female Prime (18-39) female
01:48:07.70
01:48:07.70
3
(6)
Prime (18-39) female
3
Female
6
5:53 min/km
00:12:34.20
180
21
39
00:43:59.40
65
3
4
00:50:50.40
122
8
18
00:00:43.70
10
1
1
10
1263
Matt Ware
Matt Ware #1263
Male Prime (18-39) male
01:33:34.00
01:33:34.00
8
(10)
Prime (18-39) male
8
Male
10
5:05 min/km
00:11:01.40
41
10
25
00:38:08.30
5
2
4
00:43:44.20
35
19
27
00:00:40.10
1
1
1
65
1476
Team Korea
Team Korea #1476
Mixed Junior Team
01:45:55.00
01:45:55.00
4
(9)
Junior Team
4
Mixed
9
5:46 min/km
00:10:36.10
23
2
7
00:43:10.70
59
2
5
00:51:27.70
129
4
17
00:00:40.50
3
1
1
68
1498
Team The Minions
Team The Minions #1498
Mixed Mixed Team
01:46:24.10
01:46:24.10
5
(10)
Mixed Team
5
Mixed
10
5:47 min/km
00:12:12.30
144
17
24
00:51:23.30
209
12
21
00:42:05.30
18
2
3
00:00:43.20
9
1
2
23
1064
Matt Lucre
Matt Lucre #1064
Male Prime (18-39) male
01:36:57.60
01:36:57.60
16
(22)
Prime (18-39) male
16
Male
22
5:17 min/km
00:11:33.60
74
14
47
00:41:32.10
34
20
30
00:43:11.70
25
12
17
00:00:40.20
2
2
2
24
1126
Sarah Feldman
Sarah Feldman #1126
Female Prime (18-39) female
01:37:25.90
01:37:25.90
1
(1)
Prime (18-39) female
1
Female
1
5:18 min/km
00:12:44.20
199
28
53
00:39:34.90
15
2
2
00:44:22.80
40
2
5
00:00:44.00
11
2
2
185
1461
Team Biosymm Phast Physios
Team Biosymm Phast Physios #1461
Female Female Team
02:00:03.50
02:00:03.50
5
(23)
Female Team
5
Female
23
6:32 min/km
00:11:13.60
52
4
10
00:49:59.50
178
6
31
00:58:05.40
256
11
54
00:00:45.00
14
1
3
11
1302
Mathew WALKER
Mathew WALKER #1302
Male Veteran (40-49) male
01:34:44.30
01:34:44.30
1
(11)
Veteran (40-49) male
1
Male
11
5:09 min/km
00:12:40.70
193
38
115
00:37:37.30
4
1
3
00:43:45.70
36
5
28
00:00:40.60
4
1
3
190
1319
Ester PEDRICK
Ester PEDRICK #1319
Mixed Mixed Team
02:00:20.80
02:00:20.80
15
(23)
Mixed Team
15
Mixed
23
6:33 min/km
00:10:45.90
28
7
10
00:53:35.70
252
19
30
00:55:12.10
200
20
27
00:00:47.10
28
2
3
70
1514
Team Light Hoppers
Team Light Hoppers #1514
Mixed Mixed Team
01:46:58.70
01:46:58.70
6
(11)
Mixed Team
6
Mixed
11
5:49 min/km
00:10:28.20
20
5
6
00:49:14.10
160
9
16
00:46:29.30
53
5
7
00:00:47.10
30
3
4
69
1104
Kellie Baldwin
Kellie Baldwin #1104
Female Prime (18-39) female
01:46:40.50
01:46:40.50
2
(3)
Prime (18-39) female
2
Female
3
5:48 min/km
00:11:32.90
72
4
12
00:45:44.60
96
4
7
00:48:37.30
85
3
9
00:00:45.70
16
3
4
3
1051
Dave Janmaat
Dave Janmaat #1051
Male Prime (18-39) male
01:29:26.20
01:29:26.20
2
(3)
Prime (18-39) male
2
Male
3
4:52 min/km
00:10:42.60
26
6
14
00:39:56.40
18
10
16
00:38:05.20
6
2
4
00:00:42.00
5
3
4
108
1132
Kelly Holliday
Kelly Holliday #1132
Female Prime (18-39) female
01:51:08.80
01:51:08.80
4
(8)
Prime (18-39) female
4
Female
8
6:03 min/km
00:12:35.40
182
23
41
00:47:52.70
136
11
17
00:49:54.40
108
5
12
00:00:46.30
21
4
5
31
1504
Team Les Dunsbos
Team Les Dunsbos #1504
Mixed Mixed Team
01:39:27.00
01:39:27.00
1
(2)
Mixed Team
1
Mixed
2
5:25 min/km
00:09:17.60
5
1
1
00:47:56.10
138
8
15
00:41:22.80
11
1
2
00:00:50.50
57
4
5
42
1378
Chaice Kelly-Wilson
Chaice Kelly-Wilson #1378
Male Under 18 male
01:42:51.60
01:42:51.60
2
(37)
Under 18 male
2
Male
37
5:36 min/km
00:10:46.00
29
4
15
00:45:05.70
85
7
71
00:46:17.60
49
1
38
00:00:42.30
6
1
5
76
1451
Team Too Old For This
Team Too Old For This #1451
Female Female Team
01:47:38.10
01:47:38.10
1
(5)
Female Team
1
Female
5
5:51 min/km
00:12:44.50
200
11
54
00:44:07.20
69
1
5
00:49:59.60
111
2
13
00:00:46.80
25
2
6
159
1484
Team Where's The Finish
Team Where's The Finish #1484
Mixed Junior Team
01:57:02.60
01:57:02.60
6
(16)
Junior Team
6
Mixed
16
6:22 min/km
00:11:56.80
115
5
21
00:47:31.40
125
6
13
00:56:43.80
226
7
32
00:00:50.60
58
2
6
32
1063
Nick Lonie
Nick Lonie #1063
Male Prime (18-39) male
01:40:08.00
01:40:08.00
21
(29)
Prime (18-39) male
21
Male
29
5:27 min/km
00:13:09.80
250
59
143
00:42:57.50
56
33
50
00:43:18.10
27
14
19
00:00:42.60
7
4
6
160
1500
Team Bower Power
Team Bower Power #1500
Mixed Mixed Team
01:57:13.80
01:57:13.80
10
(17)
Mixed Team
10
Mixed
17
6:23 min/km
00:12:26.50
168
20
27
00:51:57.00
218
13
23
00:51:57.60
138
13
18
00:00:52.70
79
5
7
211
1549
Naomi Davey
Naomi Davey #1549
Female Prime (18-39) female
02:02:26.60
02:02:26.60
20
(34)
Prime (18-39) female
20
Female
34
6:40 min/km
00:13:21.40
276
44
86
00:51:16.80
208
20
40
00:57:01.60
237
20
44
00:00:46.80
26
5
7
52
1362
Greg Oneill
Greg Oneill #1362
Male Vintage (50+) male
01:43:59.70
01:43:59.70
2
(45)
Vintage (50+) male
2
Male
45
5:40 min/km
00:11:23.40
65
6
41
00:45:01.30
83
2
69
00:46:52.20
56
4
43
00:00:42.80
8
1
7
367
1304
Leigh BREEN
Leigh BREEN #1304
Male Prime (18-39) male
02:25:14.30
02:25:14.30
94
(211)
Prime (18-39) male
94
Male
211
7:54 min/km
00:17:06.70
422
100
219
00:57:07.10
302
89
194
01:10:15.90
392
95
214
00:00:44.60
12
5
8
161
1519
Team Pete & Jules
Team Pete & Jules #1519
Mixed Mixed Team
01:57:15.30
01:57:15.30
11
(18)
Mixed Team
11
Mixed
18
6:23 min/km
00:12:51.60
216
22
31
00:52:36.10
236
16
27
00:50:54.90
123
12
16
00:00:52.70
80
6
8
205
1159
Belinda Rennie
Belinda Rennie #1159
Female Prime (18-39) female
02:02:12.00
02:02:12.00
16
(30)
Prime (18-39) female
16
Female
30
6:39 min/km
00:12:07.70
135
10
22
00:52:10.30
225
22
44
00:57:07.00
240
21
46
00:00:47.00
27
6
8
366
1524
Team 1524
Team 1524 #1524
Mixed Mixed Team
02:24:58.10
02:24:58.10
33
(43)
Mixed Team
33
Mixed
43
7:54 min/km
00:11:25.40
67
9
14
01:12:13.90
421
33
44
01:00:25.40
295
30
40
00:00:53.40
87
7
9
43
1379
Tom Kusal
Tom Kusal #1379
Male Under 18 male
01:42:55.40
01:42:55.40
3
(38)
Under 18 male
3
Male
38
5:36 min/km
00:12:43.20
197
16
116
00:40:52.20
28
2
26
00:48:35.40
84
5
68
00:00:44.60
13
2
9
130
1467
Team 1467
Team 1467 #1467
Female Female Team
01:53:57.50
01:53:57.50
2
(16)
Female Team
2
Female
16
6:12 min/km
00:12:43.50
198
10
52
00:47:31.50
126
2
13
00:52:55.40
159
6
25
00:00:47.10
29
3
9
99
1482
Team Rocky 1
Team Rocky 1 #1482
Mixed Junior Team
01:50:15.60
01:50:15.60
5
(13)
Junior Team
5
Mixed
13
6:00 min/km
00:13:34.60
290
8
36
00:43:33.80
63
4
7
00:52:13.50
142
5
19
00:00:53.70
88
3
10
47
1227
Melanie Rodrigue
Melanie Rodrigue #1227
Female Veteran (40-49) female
01:43:45.50
01:43:45.50
1
(2)
Veteran (40-49) female
1
Female
2
5:39 min/km
00:12:24.50
165
6
32
00:42:54.90
53
1
3
00:47:38.80
70
3
8
00:00:47.30
31
1
10
9
1019
Paul Chapman
Paul Chapman #1019
Male Prime (18-39) male
01:33:25.70
01:33:25.70
7
(9)
Prime (18-39) male
7
Male
9
5:05 min/km
00:11:58.00
117
30
78
00:39:09.80
13
6
12
00:41:32.50
14
6
10
00:00:45.40
15
6
10
128
1158
Kyla Paterson
Kyla Paterson #1158
Female Prime (18-39) female
01:53:54.60
01:53:54.60
9
(14)
Prime (18-39) female
9
Female
14
6:12 min/km
00:11:56.40
113
8
18
00:49:41.80
169
14
26
00:51:28.80
130
10
20
00:00:47.60
34
7
11
162
1475
Team Presitge Worldwide
Team Presitge Worldwide #1475
Mixed Junior Team
01:57:17.10
01:57:17.10
7
(19)
Junior Team
7
Mixed
19
6:23 min/km
00:12:36.50
186
7
30
00:49:37.20
164
8
18
00:54:09.40
183
6
25
00:00:54.00
97
4
11
49
1301
Peter Ginbey
Peter Ginbey #1301
Male Veteran (40-49) male
01:43:51.40
01:43:51.40
11
(43)
Veteran (40-49) male
11
Male
43
5:39 min/km
00:11:16.30
57
14
36
00:42:38.40
48
10
44
00:49:10.70
90
20
72
00:00:46.00
17
2
11
16
1309
Dave Hurst
Dave Hurst #1309
Male Veteran (40-49) male
01:35:19.40
01:35:19.40
4
(16)
Veteran (40-49) male
4
Male
16
5:11 min/km
00:10:59.60
39
8
24
00:38:35.70
8
2
7
00:44:58.10
43
7
33
00:00:46.00
18
3
12
57
1515
Team Batman Wheelie Can't Swim
Team Batman Wheelie Can't Swim #1515
Mixed Mixed Team
01:44:32.40
01:44:32.40
4
(8)
Mixed Team
4
Mixed
8
5:41 min/km
00:13:32.10
287
26
35
00:47:10.20
116
6
12
00:42:55.70
23
3
4
00:00:54.40
99
8
12
187
1252
Hayley Gulberti
Hayley Gulberti #1252
Female Under 18 female
02:00:12.40
02:00:12.40
2
(24)
Under 18 female
2
Female
24
6:33 min/km
00:11:52.40
103
2
16
00:46:47.80
110
1
9
01:00:44.60
304
2
76
00:00:47.60
35
1
12
208
1161
Jill Roberts
Jill Roberts #1161
Female Prime (18-39) female
02:02:21.00
02:02:21.00
18
(32)
Prime (18-39) female
18
Female
32
6:40 min/km
00:11:04.40
43
2
7
00:54:16.70
262
25
54
00:56:11.80
216
16
37
00:00:48.10
38
8
13
284
1508
Team Fun Times
Team Fun Times #1508
Mixed Mixed Team
02:10:31.20
02:10:31.20
27
(37)
Mixed Team
27
Mixed
37
7:06 min/km
00:14:08.90
324
27
37
01:01:14.10
354
27
38
00:54:13.50
185
19
26
00:00:54.70
102
9
13
33
1312
Mick Luplau
Mick Luplau #1312
Male Veteran (40-49) male
01:40:58.30
01:40:58.30
6
(30)
Veteran (40-49) male
6
Male
30
5:30 min/km
00:13:01.60
238
43
135
00:41:57.40
40
7
36
00:45:13.20
44
8
34
00:00:46.10
19
4
13
148
1473
Team 1473
Team 1473 #1473
Female Female Team
01:55:14.60
01:55:14.60
3
(19)
Female Team
3
Female
19
6:16 min/km
00:12:45.70
204
12
56
00:49:58.60
176
5
30
00:51:41.60
135
4
21
00:00:48.70
40
4
14
87
1483
Team The Leschenault Crew
Team The Leschenault Crew #1483
Mixed Mixed Team
01:48:48.10
01:48:48.10
7
(12)
Mixed Team
7
Mixed
12
5:55 min/km
00:12:22.60
160
19
26
00:45:36.10
94
4
10
00:49:54.40
109
10
14
00:00:55.00
106
10
14
19
1548
Zach Goss
Zach Goss #1548
Male Prime (18-39) male
01:36:19.40
01:36:19.40
12
(18)
Prime (18-39) male
12
Male
18
5:14 min/km
00:11:55.80
112
29
75
00:38:11.50
6
3
5
00:45:25.90
45
23
35
00:00:46.20
20
7
14
225
1529
Team Triple Deuce
Team Triple Deuce #1529
Mixed Mixed Team
02:03:33.50
02:03:33.50
20
(29)
Mixed Team
20
Mixed
29
6:44 min/km
00:13:04.60
243
24
33
00:52:43.70
239
17
28
00:56:50.20
232
24
33
00:00:55.00
107
11
15
2
1491
Team Young & Old
Team Young & Old #1491
Male Male Team
01:28:48.60
01:28:48.60
1
(2)
Male Team
1
Male
2
4:50 min/km
00:09:01.90
2
1
2
00:37:29.60
3
1
2
00:41:30.60
12
3
8
00:00:46.50
22
1
15
83
1201
Shirley Erasmus
Shirley Erasmus #1201
Female Veteran (40-49) female
01:48:14.70
01:48:14.70
3
(7)
Veteran (40-49) female
3
Female
7
5:53 min/km
00:12:42.00
195
9
50
00:44:14.20
74
2
6
00:50:29.60
115
5
15
00:00:48.90
42
2
15
1224
Carolyn Powley
Carolyn Powley #1224
Female Veteran (40-49) female
Query
Query
Veteran (40-49) female
Female
min/km
00:13:56.80
310
19
100
01:08:40.60
406
39
148
00:06:34.40
1
1
1
00:00:49.20
45
3
16
58
1094
James Townsend
James Townsend #1094
Male Prime (18-39) male
01:45:14.10
01:45:14.10
25
(48)
Prime (18-39) male
25
Male
48
5:44 min/km
00:12:49.80
214
51
124
00:45:09.80
87
41
73
00:46:27.90
52
24
41
00:00:46.60
23
8
16
41
1477
Team Duo
Team Duo #1477
Mixed Junior Team
01:42:35.50
01:42:35.50
1
(4)
Junior Team
1
Mixed
4
5:35 min/km
00:10:45.40
27
3
9
00:41:28.60
32
1
2
00:49:26.30
98
2
11
00:00:55.20
109
5
16
210
1370
Cameron Broughton
Cameron Broughton #1370
Male Under 18 male
02:02:26.60
02:02:26.60
18
(151)
Under 18 male
18
Male
151
6:40 min/km
00:13:21.40
275
21
156
00:51:16.80
207
20
148
00:57:01.60
236
14
160
00:00:46.80
24
3
17
173
1525
Team Parkwater Posse 1
Team Parkwater Posse 1 #1525
Mixed Mixed Team
01:58:44.50
01:58:44.50
13
(21)
Mixed Team
13
Mixed
21
6:28 min/km
00:12:07.80
136
16
23
00:56:21.90
295
22
33
00:49:18.90
95
8
10
00:00:55.90
115
12
17
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Page 1 of 10 (489 items)
© 2023