X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
[9]
10
Page 9 of 10 (489 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
148
1473
Team 1473
Team 1473 #1473
Female Female Team
01:55:14.60
01:55:14.60
3
(19)
Female Team
3
Female
19
6:16 min/km
00:12:45.70
204
12
56
00:49:58.60
176
5
30
00:51:41.60
135
4
21
00:00:48.70
40
4
14
190
1319
Ester PEDRICK
Ester PEDRICK #1319
Mixed Mixed Team
02:00:20.80
02:00:20.80
15
(23)
Mixed Team
15
Mixed
23
6:33 min/km
00:10:45.90
28
7
10
00:53:35.70
252
19
30
00:55:12.10
200
20
27
00:00:47.10
28
2
3
169
1528
Team Dirty 30
Team Dirty 30 #1528
Mixed Mixed Team
01:58:32.50
01:58:32.50
12
(20)
Mixed Team
12
Mixed
20
6:27 min/km
00:11:54.80
110
14
20
00:52:55.70
243
18
29
00:52:45.00
155
15
21
00:00:57.00
130
13
18
22
1026
Adam Culley
Adam Culley #1026
Male Prime (18-39) male
01:36:28.20
01:36:28.20
15
(21)
Prime (18-39) male
15
Male
21
5:15 min/km
00:11:46.40
93
21
60
00:41:29.50
33
19
29
00:42:19.30
19
8
12
00:00:53.00
83
28
48
240
1215
Stephanie Keogh
Stephanie Keogh #1215
Female Veteran (40-49) female
02:04:26.70
02:04:26.70
11
(47)
Veteran (40-49) female
11
Female
47
6:46 min/km
00:13:01.20
237
13
71
00:49:50.40
173
7
29
01:00:29.60
298
18
74
00:01:05.50
222
16
77
188
1157
Katrina Palmer
Katrina Palmer #1157
Female Prime (18-39) female
02:00:19.00
02:00:19.00
14
(25)
Prime (18-39) female
14
Female
25
6:33 min/km
00:12:37.10
188
24
45
00:49:46.60
171
15
28
00:56:48.30
231
19
43
00:01:07.00
241
41
83
45
1017
Alf Catalano
Alf Catalano #1017
Male Prime (18-39) male
01:43:17.70
01:43:17.70
23
(40)
Prime (18-39) male
23
Male
40
5:37 min/km
00:13:01.10
236
56
134
00:41:12.80
31
18
28
00:48:14.80
79
37
63
00:00:49.00
43
13
24
225
1529
Team Triple Deuce
Team Triple Deuce #1529
Mixed Mixed Team
02:03:33.50
02:03:33.50
20
(29)
Mixed Team
20
Mixed
29
6:44 min/km
00:13:04.60
243
24
33
00:52:43.70
239
17
28
00:56:50.20
232
24
33
00:00:55.00
107
11
15
161
1519
Team Pete & Jules
Team Pete & Jules #1519
Mixed Mixed Team
01:57:15.30
01:57:15.30
11
(18)
Mixed Team
11
Mixed
18
6:23 min/km
00:12:51.60
216
22
31
00:52:36.10
236
16
27
00:50:54.90
123
12
16
00:00:52.70
80
6
8
256
1472
Team Pocket Rockets
Team Pocket Rockets #1472
Female Female Team
02:07:11.00
02:07:11.00
9
(51)
Female Team
9
Female
51
6:55 min/km
00:10:11.60
12
1
2
00:49:42.90
170
4
27
01:07:16.50
14
1061
Justin Linney
Justin Linney #1061
Male Prime (18-39) male
01:35:16.70
01:35:16.70
10
(14)
Prime (18-39) male
10
Male
14
5:11 min/km
00:09:49.90
8
1
7
00:40:54.90
30
17
27
00:43:41.80
33
18
25
00:00:50.10
52
18
30
128
1158
Kyla Paterson
Kyla Paterson #1158
Female Prime (18-39) female
01:53:54.60
01:53:54.60
9
(14)
Prime (18-39) female
9
Female
14
6:12 min/km
00:11:56.40
113
8
18
00:49:41.80
169
14
26
00:51:28.80
130
10
20
00:00:47.60
34
7
11
43
1379
Tom Kusal
Tom Kusal #1379
Male Under 18 male
01:42:55.40
01:42:55.40
3
(38)
Under 18 male
3
Male
38
5:36 min/km
00:12:43.20
197
16
116
00:40:52.20
28
2
26
00:48:35.40
84
5
68
00:00:44.60
13
2
9
151
1509
Team What Are We In For Now!
Team What Are We In For Now! #1509
Mixed Mixed Team
01:55:48.40
01:55:48.40
9
(15)
Mixed Team
9
Mixed
15
6:18 min/km
00:14:17.00
333
30
40
00:52:34.30
235
15
26
00:47:47.40
72
6
8
00:01:09.70
269
25
33
133
1510
Team Three Legged Dog
Team Three Legged Dog #1510
Mixed Mixed Team
01:54:02.30
01:54:02.30
8
(14)
Mixed Team
8
Mixed
14
6:12 min/km
00:10:26.50
18
3
4
00:52:18.20
227
14
25
00:49:55.00
110
11
15
00:01:22.60
361
32
42
86
1348
Andrew Young
Andrew Young #1348
Male Veteran (40-49) male
01:48:41.10
01:48:41.10
16
(68)
Veteran (40-49) male
16
Male
68
5:55 min/km
00:11:26.40
70
18
44
00:40:48.80
27
5
25
00:55:33.80
204
49
147
00:00:52.10
73
8
42
214
1204
Rachel Goddard
Rachel Goddard #1204
Female Veteran (40-49) female
02:02:33.60
02:02:33.60
6
(36)
Veteran (40-49) female
6
Female
36
6:40 min/km
00:14:13.30
329
27
113
00:49:38.10
167
6
25
00:57:40.40
252
11
52
00:01:01.80
174
11
55
30
1000
Edward Allen
Edward Allen #1000
Male Prime (18-39) male
01:39:19.70
01:39:19.70
20
(28)
Prime (18-39) male
20
Male
28
5:24 min/km
00:13:52.00
304
77
173
00:40:43.10
26
16
24
00:43:47.70
37
20
29
00:00:56.90
127
41
70
164
1464
Team Dream Up Something
Team Dream Up Something #1464
Female Female Team
01:57:28.00
01:57:28.00
4
(20)
Female Team
4
Female
20
6:24 min/km
00:14:27.60
349
21
124
00:49:38.00
166
3
24
00:52:17.00
143
5
23
00:01:05.40
221
14
76
194
1507
Team Mother And Son
Team Mother And Son #1507
Mixed Team
02:00:44.00
02:00:44.00
2
(24)
Team
2
Mixed
24
6:34 min/km
00:11:05.80
44
1
11
00:52:10.50
226
2
24
00:56:18.70
219
2
30
00:01:09.00
261
2
32
160
1500
Team Bower Power
Team Bower Power #1500
Mixed Mixed Team
01:57:13.80
01:57:13.80
10
(17)
Mixed Team
10
Mixed
17
6:23 min/km
00:12:26.50
168
20
27
00:51:57.00
218
13
23
00:51:57.60
138
13
18
00:00:52.70
79
5
7
51
1345
Simon Wallwork
Simon Wallwork #1345
Male Veteran (40-49) male
01:43:57.40
01:43:57.40
12
(44)
Veteran (40-49) male
12
Male
44
5:39 min/km
00:12:23.70
162
35
106
00:40:41.50
25
4
23
00:49:43.40
105
23
81
00:01:08.80
259
37
138
191
1244
Helen Sivertsen
Helen Sivertsen #1244
Female Vintage (50+) female
02:00:30.70
02:00:30.70
1
(26)
Vintage (50+) female
1
Female
26
6:34 min/km
00:14:24.00
343
6
121
00:49:38.00
165
1
23
00:55:38.50
206
3
32
00:00:50.20
53
2
19
248
1198
Emma Cross
Emma Cross #1198
Female Veteran (40-49) female
02:05:29.80
02:05:29.80
12
(48)
Veteran (40-49) female
12
Female
48
6:50 min/km
00:14:58.60
375
33
134
00:49:27.40
162
5
22
01:00:12.70
289
16
69
00:00:51.10
62
4
20
67
1088
Andrew Smith
Andrew Smith #1088
Male Prime (18-39) male
01:46:09.70
01:46:09.70
32
(56)
Prime (18-39) male
32
Male
56
5:47 min/km
00:12:01.00
121
31
82
00:40:41.40
24
15
22
00:52:19.10
144
51
102
00:01:08.20
251
66
136
243
1480
Team Lorraine's
Team Lorraine's #1480
Mixed Junior Team
02:05:09.70
02:05:09.70
8
(32)
Junior Team
8
Mixed
32
6:49 min/km
00:12:27.70
171
6
28
00:51:43.20
214
9
22
00:59:44.80
280
8
38
00:01:14.00
303
8
39
68
1498
Team The Minions
Team The Minions #1498
Mixed Mixed Team
01:46:24.10
01:46:24.10
5
(10)
Mixed Team
5
Mixed
10
5:47 min/km
00:12:12.30
144
17
24
00:51:23.30
209
12
21
00:42:05.30
18
2
3
00:00:43.20
9
1
2
141
1116
Fern Cooper
Fern Cooper #1116
Female Prime (18-39) female
01:54:43.90
01:54:43.90
12
(18)
Prime (18-39) female
12
Female
18
6:15 min/km
00:11:53.90
107
7
17
00:49:12.40
158
13
21
00:52:47.60
157
11
24
00:00:50.00
51
9
18
13
1268
Shane Williams
Shane Williams #1268
Male Prime (18-39) male
01:35:11.30
01:35:11.30
9
(13)
Prime (18-39) male
9
Male
13
5:11 min/km
00:11:53.00
105
25
70
00:40:34.00
23
14
21
00:41:49.30
15
7
11
00:00:55.00
105
35
59
74
1192
Louise Black
Louise Black #1192
Female Veteran (40-49) female
01:47:25.60
01:47:25.60
2
(4)
Veteran (40-49) female
2
Female
4
5:51 min/km
00:11:07.50
46
3
9
00:48:41.90
151
4
20
00:46:35.60
54
2
6
00:01:00.60
163
10
50
5
1081
Samuel Reeves
Samuel Reeves #1081
Male Prime (18-39) male
01:30:19.10
01:30:19.10
4
(5)
Prime (18-39) male
4
Male
5
4:55 min/km
00:10:18.20
16
2
9
00:40:27.30
22
13
20
00:38:40.70
10
5
7
00:00:52.90
81
27
47
204
1511
Team Young And Old
Team Young And Old #1511
Mixed Mixed Team
02:02:08.00
02:02:08.00
17
(26)
Mixed Team
17
Mixed
26
6:39 min/km
00:11:34.20
76
11
16
00:51:15.10
205
11
20
00:58:14.40
260
28
37
00:01:04.30
205
20
27
220
1526
Team Terrible Turtles
Team Terrible Turtles #1526
Mixed Mixed Team
02:02:55.60
02:02:55.60
19
(28)
Mixed Team
19
Mixed
28
6:41 min/km
00:12:01.90
125
15
22
00:49:38.90
168
10
19
00:59:54.00
284
29
39
00:01:20.80
350
31
41
12
1311
Karl Leavy
Karl Leavy #1311
Male Veteran (40-49) male
01:35:07.00
01:35:07.00
2
(12)
Veteran (40-49) male
2
Male
12
5:11 min/km
00:10:04.60
10
3
8
00:40:24.60
21
3
19
00:43:42.30
34
4
26
00:00:55.50
111
13
62
112
1189
Patti Algie
Patti Algie #1189
Female Veteran (40-49) female
01:51:42.80
01:51:42.80
4
(10)
Veteran (40-49) female
4
Female
10
6:05 min/km
00:13:12.10
253
15
76
00:48:11.20
143
3
19
00:49:21.80
97
4
10
00:00:57.70
137
8
43
182
1171
Prue Standen
Prue Standen #1171
Female Prime (18-39) female
01:59:38.10
01:59:38.10
13
(22)
Prime (18-39) female
13
Female
22
6:31 min/km
00:12:21.00
157
15
29
00:47:54.70
137
12
18
00:58:12.60
259
27
56
00:01:09.80
270
44
91
28
1030
David Deany
David Deany #1030
Male Prime (18-39) male
01:38:34.60
01:38:34.60
19
(26)
Prime (18-39) male
19
Male
26
5:22 min/km
00:13:59.90
315
80
176
00:40:14.60
20
12
18
00:43:30.40
31
16
23
00:00:49.70
47
15
27
162
1475
Team Presitge Worldwide
Team Presitge Worldwide #1475
Mixed Junior Team
01:57:17.10
01:57:17.10
7
(19)
Junior Team
7
Mixed
19
6:23 min/km
00:12:36.50
186
7
30
00:49:37.20
164
8
18
00:54:09.40
183
6
25
00:00:54.00
97
4
11
1481
Team Mr Magoo
Team Mr Magoo #1481
Mixed Junior Team
DNF
DNF
Junior Team
Mixed
min/km
00:14:17.10
334
9
41
00:49:16.70
161
7
17
02:48:59.90
437
9
44
-00:00:34.30
21
1041
Brendan Harris
Brendan Harris #1041
Male Prime (18-39) male
01:36:26.60
01:36:26.60
14
(20)
Prime (18-39) male
14
Male
20
5:15 min/km
00:12:04.20
127
33
87
00:40:01.30
19
11
17
00:43:27.90
30
15
22
00:00:53.20
85
29
49
108
1132
Kelly Holliday
Kelly Holliday #1132
Female Prime (18-39) female
01:51:08.80
01:51:08.80
4
(8)
Prime (18-39) female
4
Female
8
6:03 min/km
00:12:35.40
182
23
41
00:47:52.70
136
11
17
00:49:54.40
108
5
12
00:00:46.30
21
4
5
3
1051
Dave Janmaat
Dave Janmaat #1051
Male Prime (18-39) male
01:29:26.20
01:29:26.20
2
(3)
Prime (18-39) male
2
Male
3
4:52 min/km
00:10:42.60
26
6
14
00:39:56.40
18
10
16
00:38:05.20
6
2
4
00:00:42.00
5
3
4
122
1153
Sarah Muller
Sarah Muller #1153
Female Prime (18-39) female
01:53:22.90
01:53:22.90
8
(13)
Prime (18-39) female
8
Female
13
6:10 min/km
00:13:14.50
263
42
82
00:47:51.70
134
10
16
00:51:24.10
128
9
19
00:00:52.60
75
13
26
70
1514
Team Light Hoppers
Team Light Hoppers #1514
Mixed Mixed Team
01:46:58.70
01:46:58.70
6
(11)
Mixed Team
6
Mixed
11
5:49 min/km
00:10:28.20
20
5
6
00:49:14.10
160
9
16
00:46:29.30
53
5
7
00:00:47.10
30
3
4
109
1533
Meghan ARCHER
Meghan ARCHER #1533
Female Prime (18-39) female
01:51:18.20
01:51:18.20
5
(9)
Prime (18-39) female
5
Female
9
6:03 min/km
00:12:56.50
226
35
66
00:47:46.00
131
9
15
00:49:38.50
103
4
11
00:00:57.20
132
19
41
31
1504
Team Les Dunsbos
Team Les Dunsbos #1504
Mixed Mixed Team
01:39:27.00
01:39:27.00
1
(2)
Mixed Team
1
Mixed
2
5:25 min/km
00:09:17.60
5
1
1
00:47:56.10
138
8
15
00:41:22.80
11
1
2
00:00:50.50
57
4
5
4
1056
Joe Keith
Joe Keith #1056
Male Prime (18-39) male
01:29:34.40
01:29:34.40
3
(4)
Prime (18-39) male
3
Male
4
4:52 min/km
00:10:42.50
25
5
13
00:39:55.50
17
9
15
00:38:07.50
7
3
5
00:00:48.90
41
12
23
7
1014
Adam Byatt
Adam Byatt #1014
Male Prime (18-39) male
01:32:29.60
01:32:29.60
5
(7)
Prime (18-39) male
5
Male
7
5:02 min/km
00:13:06.80
248
58
142
00:39:39.80
16
8
14
00:38:36.80
9
4
6
00:01:06.20
230
59
123
136
1167
Amy Smith
Amy Smith #1167
Female Prime (18-39) female
01:54:18.70
01:54:18.70
11
(17)
Prime (18-39) female
11
Female
17
6:13 min/km
00:12:45.90
205
29
57
00:47:39.70
130
8
14
00:53:00.10
162
12
26
00:00:53.00
84
14
28
237
1513
Team Paulee
Team Paulee #1513
Mixed Mixed Team
02:04:07.40
02:04:07.40
21
(30)
Mixed Team
21
Mixed
30
6:45 min/km
00:14:14.80
330
29
39
00:47:52.00
135
7
14
01:00:35.50
299
31
41
00:01:25.10
370
33
43
1
2
3
4
5
6
7
8
[9]
10
Page 9 of 10 (489 items)
© 2023