Swimming WA Open Water Series 2
16 Nov 2014
Results
Details
 
Contact
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
10km Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (222 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Country
Pace
Wave
Start Time
1
73
Guy HARRISON-MURRAY
Guy HARRISON-MURRAY #73
Male 17 & Under
00:18:44.10
00:18:44.10
1
(1)
17 & Under
1
Male
1
NO
14:59 min/km
Wave 1
08:00:01
2
74
Nicholas THROSSELL
Nicholas THROSSELL #74
Male 17 & Under
00:19:42.30
00:19:42.30
2
(2)
17 & Under
2
Male
2
AUS
15:45 min/km
Wave 1
08:00:01
3
100
Kyle LEE
Kyle LEE #100
Male 14 & Under
00:19:53.20
00:19:53.20
1
(3)
14 & Under
1
Male
3
AUS
15:54 min/km
Wave 1
08:00:01
4
70
Thurston HEWITT
Thurston HEWITT #70
Male 18 & Over
00:20:10.50
00:20:10.50
1
(4)
18 & Over
1
Male
4
AUS
16:08 min/km
Wave 1
08:00:01
5
89
Rahul JEGATHEVA
Rahul JEGATHEVA #89
Male 14 & Under
00:20:21.60
00:20:21.60
2
(5)
14 & Under
2
Male
5
AUS
16:17 min/km
Wave 1
08:00:01
6
62
Hamish ROSE
Hamish ROSE #62
Male 18 & Over
00:20:51.40
00:20:51.40
2
(6)
18 & Over
2
Male
6
AUS
16:41 min/km
Wave 1
08:00:01
7
168
Rosie WOOD
Rosie WOOD #168
Female 17 & Under
00:21:05.50
00:21:05.50
1
(1)
17 & Under
1
Female
1
AUS
16:52 min/km
Wave 2
08:04:25
8
21
Hamish BUDDLE
Hamish BUDDLE #21
Male 35 & Over
00:21:25.10
00:21:25.10
1
(7)
35 & Over
1
Male
7
AUS
17:08 min/km
Wave 1
08:00:01
9
179
Courtney LEE
Courtney LEE #179
Female 14 & Under
00:21:37.60
00:21:37.60
1
(2)
14 & Under
1
Female
2
AUS
17:18 min/km
Wave 2
08:04:25
10
79
Tristan TAN
Tristan TAN #79
Male 17 & Under
00:21:37.60
00:21:37.60
3
(8)
17 & Under
3
Male
8
AUS
17:18 min/km
Wave 1
08:00:01
11
102
Joshua EDWARDS-SMITH
Joshua EDWARDS-SMITH #102
Male 14 & Under
00:21:53.80
00:21:53.80
3
(9)
14 & Under
3
Male
9
AUS
17:31 min/km
Wave 1
08:00:01
12
92
Justin KALUGIN
Justin KALUGIN #92
Male 14 & Under
00:22:03.50
00:22:03.50
4
(10)
14 & Under
4
Male
10
NO
17:38 min/km
Wave 1
08:00:01
13
169
Louise HEWITT
Louise HEWITT #169
Female 17 & Under
00:22:19.60
00:22:19.60
2
(3)
17 & Under
2
Female
3
AUS
17:51 min/km
Wave 2
08:04:25
14
181
Natasha ANGELIDIS
Natasha ANGELIDIS #181
Female 14 & Under
00:22:21.50
00:22:21.50
2
(4)
14 & Under
2
Female
4
AUS
17:53 min/km
Wave 2
08:04:25
15
315
Brandon BENNIER
Brandon BENNIER #315
Male 18 & Over
00:22:25.20
00:22:25.20
3
(11)
18 & Over
3
Male
11
AUS
17:56 min/km
Wave 1
08:00:01
16
175
Jessica LING
Jessica LING #175
Female 17 & Under
00:22:41.10
00:22:41.10
3
(5)
17 & Under
3
Female
5
AUS
18:08 min/km
Wave 2
08:04:25
17
501
Eric JONES
Eric JONES #501
Male 14 & Under
00:22:50.90
00:22:50.90
5
(12)
14 & Under
5
Male
12
AUS
18:16 min/km
Wave 1
08:00:01
18
27
Dean KERNS
Dean KERNS #27
Male 35 & Over
00:23:03.60
00:23:03.60
2
(13)
35 & Over
2
Male
13
AUS
18:26 min/km
Wave 1
08:00:01
19
98
Harper BARON-HAY
Harper BARON-HAY #98
Male 14 & Under
00:23:08.60
00:23:08.60
6
(14)
14 & Under
6
Male
14
AUS
18:30 min/km
Wave 1
08:00:01
20
182
Alexandra TINCOMBE
Alexandra TINCOMBE #182
Female 14 & Under
00:23:08.60
00:23:08.60
3
(6)
14 & Under
3
Female
6
AUS
18:30 min/km
Wave 2
08:04:25
21
196
Isabelle WHITE
Isabelle WHITE #196
Female 14 & Under
00:23:12.30
00:23:12.30
4
(7)
14 & Under
4
Female
7
AUS
18:33 min/km
Wave 2
08:04:25
22
166
Melissa LING
Melissa LING #166
Female 17 & Under
00:23:14.90
00:23:14.90
4
(8)
17 & Under
4
Female
8
AUS
18:35 min/km
Wave 2
08:04:25
23
195
Seria HASEBE
Seria HASEBE #195
Female 14 & Under
00:23:16.20
00:23:16.20
5
(9)
14 & Under
5
Female
9
NO
18:36 min/km
Wave 2
08:04:25
24
80
Henry LYNCH
Henry LYNCH #80
Male 17 & Under
00:23:21.50
00:23:21.50
4
(15)
17 & Under
4
Male
15
AUS
18:41 min/km
Wave 1
08:00:01
25
204
Sophie HARRISON
Sophie HARRISON #204
Female 14 & Under
00:23:23.70
00:23:23.70
6
(10)
14 & Under
6
Female
10
AUS
18:42 min/km
Wave 2
08:04:25
26
85
Luke LUMSDEN
Luke LUMSDEN #85
Male 14 & Under
00:23:40.10
00:23:40.10
7
(16)
14 & Under
7
Male
16
AUS
18:56 min/km
Wave 1
08:00:01
27
197
Lauren ROTHNIE
Lauren ROTHNIE #197
Female 14 & Under
00:23:42.10
00:23:42.10
7
(11)
14 & Under
7
Female
11
AUS
18:57 min/km
Wave 2
08:04:25
28
198
Jamie CANNON
Jamie CANNON #198
Female 14 & Under
00:23:50.50
00:23:50.50
8
(12)
14 & Under
8
Female
12
AUS
19:04 min/km
Wave 2
08:04:25
29
176
Indiana WILLIAMS
Indiana WILLIAMS #176
Female 14 & Under
00:23:52.60
00:23:52.60
9
(13)
14 & Under
9
Female
13
AUS
19:06 min/km
Wave 2
08:04:25
30
149
Rebecca ROBINSON
Rebecca ROBINSON #149
Female 18 & Over
00:23:56.80
00:23:56.80
1
(14)
18 & Over
1
Female
14
NO
19:09 min/km
Wave 2
08:04:25
31
158
Stefanie CARRARA
Stefanie CARRARA #158
Female 18 & Over
00:23:59.60
00:23:59.60
2
(15)
18 & Over
2
Female
15
AUS
19:11 min/km
Wave 2
08:04:25
32
193
Aisling RIEDERER
Aisling RIEDERER #193
Female 14 & Under
00:24:02.20
00:24:02.20
10
(16)
14 & Under
10
Female
16
NO
19:13 min/km
Wave 2
08:04:25
33
188
Sana BROTHERSON
Sana BROTHERSON #188
Female 14 & Under
00:24:45.60
00:24:45.60
11
(17)
14 & Under
11
Female
17
AUS
19:48 min/km
Wave 2
08:04:25
34
183
Sarah CROWLEY
Sarah CROWLEY #183
Female 14 & Under
00:24:54.50
00:24:54.50
12
(18)
14 & Under
12
Female
18
AUS
19:55 min/km
Wave 2
08:04:25
35
167
Aleisha SLEIGHT
Aleisha SLEIGHT #167
Female 17 & Under
00:25:19.70
00:25:19.70
5
(19)
17 & Under
5
Female
19
AUS
20:15 min/km
Wave 2
08:04:25
36
184
Bella DANS
Bella DANS #184
Female 14 & Under
00:25:20.30
00:25:20.30
13
(20)
14 & Under
13
Female
20
AUS
20:16 min/km
Wave 2
08:04:25
37
186
Bianca JERVIS
Bianca JERVIS #186
Female 14 & Under
00:25:21.80
00:25:21.80
14
(21)
14 & Under
14
Female
21
AUS
20:17 min/km
Wave 2
08:04:25
38
157
Karla MILICI
Karla MILICI #157
Female 18 & Over
00:25:22.30
00:25:22.30
3
(22)
18 & Over
3
Female
22
AUS
20:17 min/km
Wave 2
08:04:25
39
81
Maxwell BLACK
Maxwell BLACK #81
Male 17 & Under
00:25:22.80
00:25:22.80
5
(17)
17 & Under
5
Male
17
AUS
20:18 min/km
Wave 1
08:00:01
40
87
Jack BEATTIE
Jack BEATTIE #87
Male 14 & Under
00:25:23.60
00:25:23.60
8
(18)
14 & Under
8
Male
18
NO
20:18 min/km
Wave 1
08:00:01
41
199
Chelsea EXELL
Chelsea EXELL #199
Female 14 & Under
00:25:24.80
00:25:24.80
15
(23)
14 & Under
15
Female
23
AUS
20:19 min/km
Wave 2
08:04:25
42
99
Trent HUZZARD
Trent HUZZARD #99
Male 14 & Under
00:25:26.60
00:25:26.60
9
(19)
14 & Under
9
Male
19
AUS
20:21 min/km
Wave 1
08:00:01
43
635
Daniel DAVIS
Daniel DAVIS #635
Male 18 & Over
00:25:32.00
00:25:32.00
4
(20)
18 & Over
4
Male
20
AUS
20:25 min/km
Wave 1
08:00:01
44
101
Joshua SHIPTON
Joshua SHIPTON #101
Male 14 & Under
00:25:41.50
00:25:41.50
10
(21)
14 & Under
10
Male
21
NO
20:33 min/km
Wave 1
08:00:01
45
14
Brad ROTHNIE
Brad ROTHNIE #14
Male 35 & Over
00:25:42.00
00:25:42.00
3
(22)
35 & Over
3
Male
22
AUS
20:33 min/km
Wave 1
08:00:01
46
61
Christopher ELMSLIE
Christopher ELMSLIE #61
Male 18 & Over
00:25:50.40
00:25:50.40
5
(23)
18 & Over
5
Male
23
AUS
20:40 min/km
Wave 1
08:00:01
47
82
James BLACKMORE
James BLACKMORE #82
Male 17 & Under
00:25:53.40
00:25:53.40
6
(24)
17 & Under
6
Male
24
AUS
20:42 min/km
Wave 1
08:00:01
48
180
Hannah POTTS
Hannah POTTS #180
Female 14 & Under
00:25:53.80
00:25:53.80
16
(24)
14 & Under
16
Female
24
AUS
20:43 min/km
Wave 2
08:04:25
49
174
Claire MALONEY
Claire MALONEY #174
Female 17 & Under
00:25:53.90
00:25:53.90
6
(25)
17 & Under
6
Female
25
AUS
20:43 min/km
Wave 2
08:04:25
50
69
Calum MACDONALD
Calum MACDONALD #69
Male 18 & Over
00:25:56.20
00:25:56.20
6
(25)
18 & Over
6
Male
25
AUS
20:44 min/km
Wave 1
08:00:01
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (222 items)
© 2023