Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest Mini
1 Nov 2014
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
7
...
12
13
14
15
Page 3 of 15 (705 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
Run1
MTB
Run2
Paddle
50
575
Ward
Ward #575
Male Male Team
02:02:36
02:02:36
9
(32)
Male Team
9
Male
32
4:51 min/km
00:22:55
00:17:59
00:32:00
00:15:27
00:34:13
43
582
Seabrook Gamble
Seabrook Gamble #582
Mixed Mixed Team
02:01:50
02:01:50
9
(12)
Mixed Team
9
Mixed
12
4:50 min/km
00:19:14
00:17:46
00:28:15
00:13:52
00:42:40
145
817
Meghan CHUTE
Meghan CHUTE #817
Female Prime (18-39)
02:12:58
02:12:58
9
(19)
Prime (18-39)
9
Female
19
5:16 min/km
00:19:11
00:16:56
00:34:48
00:13:58
00:48:02
52
691
The Flying Scotts
The Flying Scotts #691
Mixed Mixed Team
02:02:57
02:02:57
10
(13)
Mixed Team
10
Mixed
13
4:52 min/km
00:18:33
00:17:48
00:29:26
00:14:44
00:42:24
151
603
Bunbury Trystars
Bunbury Trystars #603
Mixed Junior Team
02:13:17
02:13:17
10
(43)
Junior Team
10
Mixed
43
5:17 min/km
00:18:37
00:15:54
00:32:34
00:14:06
00:52:04
70
569
Timae
Timae #569
Male Male Team
02:05:21
02:05:21
10
(45)
Male Team
10
Male
45
4:58 min/km
00:15:26
00:14:17
00:31:43
00:13:16
00:50:38
220
496
The Possums
The Possums #496
Female Female Team
02:18:29
02:18:29
10
(35)
Female Team
10
Female
35
5:29 min/km
00:24:04
00:18:02
00:35:53
00:20:00
00:40:28
91
427
Darryl LONG
Darryl LONG #427
Male Vintage (50+)
02:07:32
02:07:32
10
(58)
Vintage (50+)
10
Male
58
5:03 min/km
00:21:29
00:20:44
00:32:15
00:19:32
00:33:31
72
362
Cameron MCRAE
Cameron MCRAE #362
Male Veteran (40-49)
02:05:31
02:05:31
10
(47)
Veteran (40-49)
10
Male
47
4:58 min/km
00:21:45
00:18:32
00:30:27
00:16:13
00:38:32
260
152
Pip SIVWRIGHT
Pip SIVWRIGHT #152
Female Veteran (40-49)
02:21:30
02:21:30
10
(44)
Veteran (40-49)
10
Female
44
5:36 min/km
00:20:01
00:21:01
00:36:05
00:17:07
00:47:15
23
256
Neil RAYMOND
Neil RAYMOND #256
Male Prime (18-39)
01:58:24
01:58:24
10
(18)
Prime (18-39)
10
Male
18
4:41 min/km
00:20:21
00:15:07
00:27:32
00:13:24
00:41:58
208
290
Gianluca COTTINO
Gianluca COTTINO #290
Male Junior (Under 18)
02:17:27
02:17:27
10
(118)
Junior (Under 18)
10
Male
118
5:27 min/km
00:21:05
00:19:01
00:35:16
00:19:14
00:42:49
154
29
Dorothee HAHNE
Dorothee HAHNE #29
Female Prime (18-39)
02:13:46
02:13:46
10
(20)
Prime (18-39)
10
Female
20
5:18 min/km
00:19:00
00:17:23
00:30:28
00:15:19
00:51:34
162
3
Meghan ARCHER
Meghan ARCHER #3
Female Prime (18-39)
02:14:12
02:14:12
11
(22)
Prime (18-39)
11
Female
22
5:19 min/km
00:20:31
00:19:40
00:33:16
00:16:32
00:44:11
275
137
Amanda MARTYN
Amanda MARTYN #137
Female Veteran (40-49)
02:22:40
02:22:40
11
(51)
Veteran (40-49)
11
Female
51
5:39 min/km
00:22:29
00:19:14
00:36:14
00:17:35
00:47:06
230
302
Mitch NORCLIFFE
Mitch NORCLIFFE #302
Male Junior (Under 18)
02:19:24
02:19:24
11
(132)
Junior (Under 18)
11
Male
132
5:31 min/km
00:20:58
00:19:41
00:33:16
00:19:04
00:46:23
74
329
Peter CAPORN
Peter CAPORN #329
Male Veteran (40-49)
02:05:37
02:05:37
11
(49)
Veteran (40-49)
11
Male
49
4:59 min/km
00:20:17
00:16:51
00:28:03
00:15:45
00:44:39
110
434
John ODEA
John ODEA #434
Male Vintage (50+)
02:09:44
02:09:44
11
(69)
Vintage (50+)
11
Male
69
5:08 min/km
00:20:52
00:18:37
00:30:41
00:16:39
00:42:53
245
492
The GCU Racers
The GCU Racers #492
Female Female Team
02:20:19
02:20:19
11
(40)
Female Team
11
Female
40
5:34 min/km
00:20:20
00:18:58
00:36:00
00:18:32
00:46:27
165
518
Dunny Boys
Dunny Boys #518
Mixed Junior Team
02:14:14
02:14:14
11
(46)
Junior Team
11
Mixed
46
5:19 min/km
00:21:49
00:15:42
00:32:40
00:14:07
00:49:54
76
530
Hazza and dad
Hazza and dad #530
Male Male Team
02:06:00
02:06:00
11
(50)
Male Team
11
Male
50
5:00 min/km
00:20:14
00:18:27
00:32:18
00:14:56
00:40:04
53
682
Team Erasmus
Team Erasmus #682
Mixed Mixed Team
02:03:00
02:03:00
11
(14)
Mixed Team
11
Mixed
14
4:52 min/km
00:21:16
00:15:48
00:31:43
00:13:55
00:40:17
28
187
Ryan BRIDGES
Ryan BRIDGES #187
Male Prime (18-39)
01:59:53
01:59:53
11
(21)
Prime (18-39)
11
Male
21
4:45 min/km
00:18:17
00:16:38
00:29:30
00:13:37
00:41:49
56
810
VMX3
VMX3 #810
Mixed Mixed Team
02:03:37
02:03:37
12
(15)
Mixed Team
12
Mixed
15
4:54 min/km
00:20:28
00:18:09
00:34:40
00:15:10
00:35:07
168
532
Isaac E20
Isaac E20 #532
Mixed Junior Team
02:14:28
02:14:28
12
(47)
Junior Team
12
Mixed
47
5:20 min/km
00:21:57
00:16:26
00:33:25
00:14:39
00:47:59
107
573
Vic Park Magpies
Vic Park Magpies #573
Male Male Team
02:08:59
02:08:59
12
(66)
Male Team
12
Male
66
5:07 min/km
00:29:44
00:15:53
00:34:45
00:14:45
00:33:50
269
493
The girls
The girls #493
Female Female Team
02:22:21
02:22:21
12
(48)
Female Team
12
Female
48
5:38 min/km
00:23:10
00:19:25
00:39:19
00:17:17
00:43:08
118
415
Geoff GROSE
Geoff GROSE #415
Male Vintage (50+)
02:10:09
02:10:09
12
(72)
Vintage (50+)
12
Male
72
5:09 min/km
00:20:48
00:19:06
00:32:49
00:16:56
00:40:29
80
324
Andrew BREMNER
Andrew BREMNER #324
Male Veteran (40-49)
02:06:24
02:06:24
12
(53)
Veteran (40-49)
12
Male
53
5:00 min/km
00:19:56
00:17:57
00:34:05
00:14:26
00:39:59
233
298
Tom KUSAL
Tom KUSAL #298
Male Junior (Under 18)
02:19:27
02:19:27
12
(133)
Junior (Under 18)
12
Male
133
5:32 min/km
00:23:32
00:16:36
00:30:57
00:15:26
00:52:54
32
244
Brad MCFARLAND
Brad MCFARLAND #244
Male Prime (18-39)
02:00:22
02:00:22
12
(24)
Prime (18-39)
12
Male
24
4:46 min/km
00:19:58
00:15:53
00:27:37
00:13:33
00:43:20
171
44
Jasmin LUTTRELL
Jasmin LUTTRELL #44
Female Prime (18-39)
02:14:43
02:14:43
12
(24)
Prime (18-39)
12
Female
24
5:20 min/km
00:18:13
00:17:43
00:36:11
00:15:05
00:47:29
308
135
Sarah LORIMER
Sarah LORIMER #135
Female Veteran (40-49)
02:25:14
02:25:14
12
(59)
Veteran (40-49)
12
Female
59
5:45 min/km
00:23:31
00:21:44
00:39:08
00:19:20
00:41:29
201
76
Joanne ROOKE
Joanne ROOKE #76
Female Prime (18-39)
02:16:59
02:16:59
13
(29)
Prime (18-39)
13
Female
29
5:26 min/km
00:19:52
00:19:56
00:35:13
00:19:06
00:42:49
343
151
Kirsten SCHWEDER
Kirsten SCHWEDER #151
Female Veteran (40-49)
02:27:42
02:27:42
13
(73)
Veteran (40-49)
13
Female
73
5:51 min/km
00:21:45
00:19:20
00:40:26
00:17:17
00:48:52
33
181
Peter BALDWIN
Peter BALDWIN #181
Male Prime (18-39)
02:00:24
02:00:24
13
(25)
Prime (18-39)
13
Male
25
4:46 min/km
00:19:45
00:16:27
00:27:21
00:15:00
00:41:49
272
306
Charles REDDIN
Charles REDDIN #306
Male Junior (Under 18)
02:22:32
02:22:32
13
(151)
Junior (Under 18)
13
Male
151
5:39 min/km
00:20:21
00:18:32
00:35:54
00:17:43
00:50:01
90
359
Darren MARSHALL
Darren MARSHALL #359
Male Veteran (40-49)
02:07:27
02:07:27
13
(57)
Veteran (40-49)
13
Male
57
5:03 min/km
00:20:46
00:19:38
00:32:26
00:15:39
00:38:56
136
407
Graham CRAGG
Graham CRAGG #407
Male Vintage (50+)
02:11:55
02:11:55
13
(82)
Vintage (50+)
13
Male
82
5:14 min/km
00:20:42
00:18:45
00:31:21
00:17:03
00:44:01
288
484
Sea slugs
Sea slugs #484
Female Female Team
02:23:19
02:23:19
13
(54)
Female Team
13
Female
54
5:41 min/km
00:22:23
00:15:24
00:39:07
00:13:53
00:52:30
183
577
Wilkosz-Cary
Wilkosz-Cary #577
Mixed Junior Team
02:15:38
02:15:38
13
(52)
Junior Team
13
Mixed
52
5:22 min/km
00:20:19
00:14:56
00:33:26
00:13:24
00:53:31
108
544
Piragi
Piragi #544
Male Male Team
02:09:09
02:09:09
13
(67)
Male Team
13
Male
67
5:07 min/km
00:20:03
00:18:33
00:31:16
00:17:47
00:41:27
59
598
Biosymm Phast Physios
Biosymm Phast Physios #598
Mixed Mixed Team
02:03:44
02:03:44
13
(16)
Mixed Team
13
Mixed
16
4:54 min/km
00:23:00
00:16:21
00:34:03
00:14:29
00:35:48
64
591
Accidental Adventurers
Accidental Adventurers #591
Mixed Mixed Team
02:04:15
02:04:15
14
(17)
Mixed Team
14
Mixed
17
4:55 min/km
00:18:16
00:15:55
00:38:10
00:14:01
00:37:52
109
555
Team 40plus
Team 40plus #555
Male Male Team
02:09:37
02:09:37
14
(68)
Male Team
14
Male
68
5:08 min/km
00:19:35
00:16:45
00:31:56
00:14:34
00:46:45
289
486
SMG Girl Power
SMG Girl Power #486
Female Female Team
02:23:20
02:23:20
14
(55)
Female Team
14
Female
55
5:41 min/km
00:28:07
00:17:29
00:34:50
00:15:56
00:46:56
181
424
Simon KIRKE
Simon KIRKE #424
Male Vintage (50+)
02:15:32
02:15:32
14
(106)
Vintage (50+)
14
Male
106
5:22 min/km
00:20:01
00:20:17
00:33:36
00:18:17
00:43:21
192
305
Wise Power Mason
Wise Power Mason #305
Mixed Junior Team
02:16:27
02:16:27
14
(54)
Junior Team
14
Mixed
54
5:24 min/km
00:26:38
00:14:31
00:33:05
00:12:44
00:49:27
285
288
Declan BOTTOMLEY
Declan BOTTOMLEY #288
Male Junior (Under 18)
02:22:57
02:22:57
14
(156)
Junior (Under 18)
14
Male
156
5:40 min/km
00:23:35
00:20:47
00:33:41
00:17:34
00:47:18
97
318
Gavin BICKNELL
Gavin BICKNELL #318
Male Veteran (40-49)
02:07:53
02:07:53
14
(60)
Veteran (40-49)
14
Male
60
5:04 min/km
00:20:30
00:19:31
00:30:48
00:17:59
00:39:03
1
2
[3]
4
5
6
7
...
12
13
14
15
Page 3 of 15 (705 items)
© 2023