City of Armadale Duathlon
5 Oct 2014
Results
Details
 
Contact
Long Course
Short Course
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
8
Page 2 of 8 (374 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Pace
Run1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
Cycle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
Run2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
22
436
John LOUGHNANE
John LOUGHNANE #436
Male 30-34
01:01:15
01:01:15
2
(22)
30-34
2
Male
22
Stadium Tri Club
2:08 min/km
00:18:06
34
4
33
00:00:55
00:32:08
13
2
11
00:00:41
00:09:22
44
7
42
14
411
Balinga PASCO
Balinga PASCO #411
Male 25-29
01:00:32
01:00:32
1
(14)
25-29
1
Male
14
Busselton Tri Club
2:07 min/km
00:17:32
20
1
20
00:01:08
00:32:04
11
2
9
00:00:43
00:09:04
29
3
28
19
384
Lindsay BENNETT
Lindsay BENNETT #384
Male 20-24
01:01:06
01:01:06
1
(19)
20-24
1
Male
19
North Coast Tri Club
2:08 min/km
00:17:53
28
3
27
00:00:52
00:32:47
22
2
20
00:00:46
00:08:45
17
2
17
306
379
Liam SHORT
Liam SHORT #379
Male Mates Wave
01:41:40
01:41:40
3
(194)
Mates Wave
3
Male
194
3:34 min/km
00:29:48
309
2
198
00:02:17
00:51:58
286
2
183
00:01:52
00:15:44
278
2
177
34
380
Damon BOAG
Damon BOAG #380
Male 16-19
01:02:23
01:02:23
2
(33)
16-19
2
Male
33
2:11 min/km
00:17:32
21
3
21
00:00:45
00:34:13
53
2
49
00:00:40
00:09:11
37
3
35
5
360
Brynt MCSWAIN
Brynt MCSWAIN #360
Male Open (Elite)
00:58:12
00:58:12
5
(5)
Open (Elite)
5
Male
5
Stadium Tri Club
2:02 min/km
00:17:45
25
15
25
00:00:39
00:30:24
4
2
2
00:00:37
00:08:45
16
14
16
31
361
Katey GIBB
Katey GIBB #361
Female Open (Elite)
01:02:11
01:02:11
1
(1)
Open (Elite)
1
Female
1
Exceed Tri Club
2:10 min/km
00:17:46
26
1
1
00:00:41
00:34:08
51
2
4
00:00:39
00:08:55
23
1
1
52
362
Mikala FALCONER
Mikala FALCONER #362
Female Open (Elite)
01:04:35
01:04:35
2
(2)
Open (Elite)
2
Female
2
Rockingham Tri Club
2:15 min/km
00:18:52
55
2
2
00:00:45
00:34:30
65
3
5
00:00:48
00:09:37
58
2
4
6
356
Justin Adam GHOSH
Justin Adam GHOSH #356
Male Open (Elite)
00:58:24
00:58:24
6
(6)
Open (Elite)
6
Male
6
UWA Tri Club
2:02 min/km
00:16:55
14
13
14
00:00:42
00:31:41
7
3
5
00:00:35
00:08:28
9
9
9
67
354
Mike BOSCH
Mike BOSCH #354
Male 55-59
01:06:53
01:06:53
1
(65)
55-59
1
Male
65
North Coast Tri Club
2:20 min/km
00:19:50
87
1
76
00:01:16
00:34:59
75
3
68
00:00:56
00:09:49
70
1
66
49
381
Drew CORRIGAN
Drew CORRIGAN #381
Male 16-19
01:04:17
01:04:17
4
(48)
16-19
4
Male
48
Break Your Limits Tri Academy
2:15 min/km
00:18:47
54
4
53
00:00:43
00:34:18
57
3
53
00:00:42
00:09:46
66
5
62
305
378
Nigel PAY
Nigel PAY #378
Male Mates Wave
01:41:40
01:41:40
2
(193)
Mates Wave
2
Male
193
3:34 min/km
00:29:50
310
3
199
00:02:16
00:51:59
287
3
184
00:01:46
00:15:48
279
3
178
27
415
Michael SNART
Michael SNART #415
Male 25-29
01:02:07
01:02:07
3
(27)
25-29
3
Male
27
UWA Tri Club
2:10 min/km
00:18:16
39
4
38
00:01:00
00:32:42
20
3
18
00:01:03
00:09:03
28
2
27
26
422
David CLOWES
David CLOWES #422
Male 30-34
01:01:41
01:01:41
4
(26)
30-34
4
Male
26
BYL
2:09 min/km
00:17:54
29
3
28
00:00:46
00:33:09
29
3
27
00:00:56
00:08:54
20
2
20
51
389
Philip HARRIS
Philip HARRIS #389
Male 20-24
01:04:33
01:04:33
4
(50)
20-24
4
Male
50
2:15 min/km
00:19:48
85
5
74
00:00:49
00:32:55
27
3
25
00:00:44
00:10:15
94
6
83
32
467
James MACWATT
James MACWATT #467
Male 35-39
01:02:13
01:02:13
2
(31)
35-39
2
Male
31
Exceed Tri Club
2:10 min/km
00:17:55
30
3
29
00:01:02
00:33:12
31
3
29
00:00:55
00:09:07
33
3
31
46
500
Gavin MCKAY
Gavin MCKAY #500
Male 40-44
01:04:08
01:04:08
4
(45)
40-44
4
Male
45
Stadium Tri Club
2:15 min/km
00:19:38
81
7
72
00:00:52
00:33:16
32
3
30
00:00:48
00:09:32
53
5
51
50
522
Ross PEDLOW
Ross PEDLOW #522
Male 45-49
01:04:27
01:04:27
5
(49)
45-49
5
Male
49
Exceed Tri Club
2:15 min/km
00:19:07
63
7
60
00:01:04
00:33:25
33
3
31
00:00:42
00:10:08
85
6
76
86
535
Stephen DEW
Stephen DEW #535
Male 50-54
01:08:07
01:08:07
8
(78)
50-54
8
Male
78
2:23 min/km
00:20:37
118
7
93
00:01:28
00:34:20
60
3
56
00:01:02
00:10:37
127
7
98
261
559
Malcolm WILCOX
Malcolm WILCOX #559
Male 60-64
01:27:28
01:27:28
3
(180)
60-64
3
Male
180
EFS
3:04 min/km
00:27:28
294
3
192
00:01:40
00:42:24
221
3
164
00:01:24
00:14:31
261
3
169
213
574
Josie AITKEN
Josie AITKEN #574
Female 16-19
01:20:23
01:20:23
4
(54)
16-19
4
Female
54
2:49 min/km
00:23:38
215
4
57
00:01:02
00:42:54
228
3
62
00:00:51
00:11:56
196
4
55
299
570
Casey HYDE
Casey HYDE #570
Female Paraduathlete
01:36:17
01:36:17
3
(106)
Paraduathlete
3
Female
106
3:22 min/km
00:31:00
317
3
115
00:02:03
00:45:33
258
3
79
00:01:49
00:15:50
280
3
102
160
581
Mikaelha BYRNES
Mikaelha BYRNES #581
Female 20-24
01:13:49
01:13:49
3
(33)
20-24
3
Female
33
UWA Tri Club
2:35 min/km
00:21:37
157
3
37
00:00:59
00:39:58
182
3
41
00:00:49
00:10:24
107
2
21
99
610
Lyndsey FOSTER
Lyndsey FOSTER #610
Female 30-34
01:09:25
01:09:25
3
(14)
30-34
3
Female
14
2:26 min/km
00:19:34
79
1
9
00:01:18
00:36:52
123
3
20
00:01:06
00:10:33
118
5
26
110
675
Natalie STEVENSON
Natalie STEVENSON #675
Female 45-49
01:09:50
01:09:50
3
(19)
45-49
3
Female
19
Mandurah Tri Club
2:27 min/km
00:20:44
127
4
27
00:00:55
00:36:46
119
3
19
00:00:53
00:10:30
115
2
25
94
654
Joanne JOHNSON
Joanne JOHNSON #654
Female 40-44
01:08:55
01:08:55
2
(11)
40-44
2
Female
11
SPTC
2:25 min/km
00:19:11
66
1
4
00:01:05
00:37:40
132
3
24
00:00:56
00:10:01
79
1
7
95
641
Eve O'HARE
Eve O'HARE #641
Female 35-39
01:09:02
01:09:02
1
(12)
35-39
1
Female
12
North Coast Tri Club
2:25 min/km
00:20:36
117
5
25
00:01:03
00:36:11
102
3
12
00:00:59
00:10:11
91
2
10
322
693
Elaine DANCE
Elaine DANCE #693
Female 60-64
01:58:19
01:58:19
4
(121)
60-64
4
Female
121
4:09 min/km
00:33:19
324
4
121
00:01:55
00:59:58
297
3
110
00:02:22
00:20:44
294
3
111
197
714
Lauren WALTON
Lauren WALTON #714
Female 25-29
01:18:31
01:18:31
4
(49)
25-29
4
Female
49
North Coast Tri Club
2:45 min/km
00:23:48
220
5
61
00:01:13
00:40:19
190
3
44
00:00:59
00:12:08
204
5
59
136
684
Loretta WESLEY
Loretta WESLEY #684
Female 50-54
01:11:28
01:11:28
3
(29)
50-54
3
Female
29
North Coast Tri Club
2:30 min/km
00:20:05
95
3
15
00:01:14
00:38:38
159
3
34
00:01:09
00:10:20
102
3
18
238
696
Sheridan SMITH
Sheridan SMITH #696
Female 14-15
01:24:27
01:24:27
2
(67)
14-15
2
Female
67
North Coast Tri Club
2:57 min/km
00:26:45
281
3
96
00:01:06
00:42:22
220
3
56
00:01:04
00:13:08
232
3
74
254
691
Sue ROBERTSON
Sue ROBERTSON #691
Female 55-59
01:26:15
01:26:15
3
(77)
55-59
3
Female
77
North Coast Tri Club
3:01 min/km
00:26:24
274
4
90
00:01:26
00:43:14
234
3
65
00:01:31
00:13:38
246
5
84
288
690
Mary PINDER
Mary PINDER #690
Female 55-59
01:32:39
01:32:39
5
(96)
55-59
5
Female
96
Stadium Tri Club
3:15 min/km
00:27:38
295
5
102
00:01:42
00:48:16
269
4
88
00:01:26
00:13:36
244
4
82
60
698
Casey GOLLAN
Casey GOLLAN #698
Male 40-44
01:05:57
01:05:57
8
(58)
40-44
8
Male
58
2:18 min/km
00:19:41
83
8
73
00:01:03
00:33:25
35
4
33
00:00:55
00:10:50
139
10
108
127
643
Tracey SCHMIDT
Tracey SCHMIDT #643
Female 35-39
01:10:59
01:10:59
5
(24)
35-39
5
Female
24
Rockingham Tri Club
2:29 min/km
00:21:47
161
8
39
00:01:18
00:36:14
104
4
13
00:01:09
00:10:29
114
6
24
163
650
Petra GLENNIE
Petra GLENNIE #650
Female 40-44
01:14:36
01:14:36
3
(35)
40-44
3
Female
35
Stadium Tri Club
2:37 min/km
00:23:08
204
6
53
00:00:59
00:37:47
136
4
27
00:01:19
00:11:21
172
4
41
185
678
Jane DAVIS
Jane DAVIS #678
Female 50-54
01:17:10
01:17:10
4
(44)
50-54
4
Female
44
Fremantle Tri Club
2:42 min/km
00:22:03
174
4
41
00:01:11
00:41:42
207
4
53
00:01:11
00:11:02
153
4
36
120
673
Elizabeth SINCLAIR
Elizabeth SINCLAIR #673
Female 45-49
01:10:44
01:10:44
4
(22)
45-49
4
Female
22
Exceed Tri Club
2:28 min/km
00:20:29
113
3
23
00:00:59
00:38:02
142
4
29
00:00:38
00:10:34
120
3
27
170
727
Bethany HOLLAND
Bethany HOLLAND #727
Female 25-29
01:15:29
01:15:29
3
(39)
25-29
3
Female
39
2:38 min/km
00:20:27
110
2
21
00:01:18
00:42:15
219
4
55
00:01:05
00:10:22
104
1
19
96
626
Emma ULGEN
Emma ULGEN #626
Female 30-34
01:09:09
01:09:09
2
(13)
30-34
2
Female
13
City Tri Club
2:25 min/km
00:20:08
98
3
16
00:00:56
00:36:59
125
4
21
00:00:45
00:10:18
98
2
14
244
578
Caitlin RICHARDS
Caitlin RICHARDS #578
Female 16-19
01:25:32
01:25:32
5
(71)
16-19
5
Female
71
Exceed Tri Club
3:00 min/km
00:26:38
278
5
94
00:01:09
00:43:31
237
4
66
00:01:08
00:13:04
231
5
73
220
587
Lija SULCS
Lija SULCS #587
Female 20-24
01:20:43
01:20:43
4
(58)
20-24
4
Female
58
2:49 min/km
00:23:55
222
4
63
00:01:07
00:41:24
202
4
51
00:01:32
00:12:42
221
4
69
88
555
Barry SILVERLOCK
Barry SILVERLOCK #555
Male 55-59
01:08:30
01:08:30
3
(80)
55-59
3
Male
80
North Coast Tri Club
2:24 min/km
00:20:03
94
2
80
00:01:07
00:35:57
98
4
88
00:00:52
00:10:29
113
3
90
55
541
Andrew JOHNS
Andrew JOHNS #541
Male 50-54
01:04:50
01:04:50
1
(53)
50-54
1
Male
53
Bunbury Tri Club
2:16 min/km
00:19:26
76
2
68
00:00:50
00:34:30
64
4
60
00:00:44
00:09:18
40
1
38
40
510
Joe BONTEMPO
Joe BONTEMPO #510
Male 45-49
01:03:11
01:03:11
4
(39)
45-49
4
Male
39
Exceed Tri Club
2:13 min/km
00:18:02
33
2
32
00:01:04
00:33:53
44
4
42
00:00:46
00:09:24
46
3
44
25
477
Bernie STREETER
Bernie STREETER #477
Male 35-39
01:01:32
01:01:32
1
(25)
35-39
1
Male
25
North Coast Tri Club
2:09 min/km
00:17:25
19
1
19
00:00:42
00:33:32
37
4
35
00:00:50
00:09:00
27
2
26
41
440
Benjamin MARTON
Benjamin MARTON #440
Male 30-34
01:03:18
01:03:18
6
(40)
30-34
6
Male
40
Stadium Tri Club
2:13 min/km
00:19:07
62
10
59
00:01:04
00:33:25
34
4
32
00:00:44
00:08:56
25
4
24
20
392
Anthony SCIANO
Anthony SCIANO #392
Male 20-24
01:01:08
01:01:08
2
(20)
20-24
2
Male
20
Fremantle Tri Club
2:08 min/km
00:17:12
17
1
17
00:00:55
00:33:41
39
4
37
00:00:48
00:08:30
11
1
11
43
410
Matthew OSWALD
Matthew OSWALD #410
Male 25-29
01:03:36
01:03:36
5
(42)
25-29
5
Male
42
Kalgoorlie Tri Club
2:13 min/km
00:18:59
58
6
55
00:00:52
00:32:55
26
4
24
00:01:03
00:09:46
67
7
63
83
368
Tegan SCOTT
Tegan SCOTT #368
Female Open (Elite)
01:07:55
01:07:55
4
(7)
Open (Elite)
4
Female
7
North Coast Tri Club
2:22 min/km
00:20:28
111
3
22
00:00:45
00:35:38
95
4
9
00:00:39
00:10:23
105
3
20
1
[2]
3
4
5
6
7
8
Page 2 of 8 (374 items)
© 2023