Collie Adventure Race 2013
12 Oct 2013
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
Advanced
Advanced
1
[2]
Page 2 of 2 (78 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Paddler
MTB
Swimmer
Road Bike
Runner
Pace
Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
Cycle
Pace
O/Pos
C/Pos
Run
Pace
O/Pos
C/Pos
64
3
Samantha HIGGINS
Samantha HIGGINS #3
Female Ironwoman
05:12:38.6
05:12:38.6
5
(5)
Ironwoman
5
01:12:21.4
Female
5
4:35 min/km
01:12:59.8
7:17 min/km
51
4
01:29:20.8
15.3 km/h
62
6
00:23:42.9
23:42 min/km
65
6
01:09:24.2
22.5 km/h
66
5
00:57:10.9
6:43 min/km
55
4
27
52
Wok don't run
Wok don't run #52
Male Open Team
04:25:07.2
04:25:07.2
6
(26)
Open Team
6
01:16:19.0
Male
26
Jeremy Ong
Stephen Chan
Michael Fong
Jason Yapp
Richard Lee
3:53 min/km
01:13:35.7
7:21 min/km
52
10
01:15:45.1
18.0 km/h
37
11
00:20:22.1
20:22 min/km
44
13
00:50:05.2
31.1 km/h
13
3
00:45:19.1
5:19 min/km
18
7
33
4
Kimiko HOLDER
Kimiko HOLDER #4
Female Ironwoman
04:33:18.1
04:33:18.1
2
(2)
Ironwoman
2
00:33:00.9
Female
2
4:01 min/km
01:13:36.8
7:21 min/km
53
5
01:12:06.2
18.9 km/h
31
2
00:21:44.4
21:44 min/km
55
3
00:54:32.0
28.6 km/h
30
2
00:51:18.7
6:02 min/km
36
2
65
14
John GOW
John GOW #14
Male Ironman
05:13:52.1
05:13:52.1
22
(60)
Ironman
22
01:42:19.7
Male
60
4:36 min/km
01:13:38.6
7:21 min/km
54
25
01:21:36.5
16.7 km/h
50
21
00:18:48.9
18:48 min/km
29
12
01:07:19.7
23.2 km/h
60
22
01:12:28.4
8:31 min/km
73
24
62
47
Saints
Saints #47
Male Open Team
05:12:02.8
05:12:02.8
17
(58)
Open Team
17
02:03:14.6
Male
58
Digby Short
David Prince
Karyn Cronin
Paul Cronin
Jane Short
4:35 min/km
01:13:39.5
7:21 min/km
55
11
01:29:42.6
15.2 km/h
65
16
00:20:56.4
20:56 min/km
48
15
01:08:20.8
22.8 km/h
63
18
00:59:23.5
6:59 min/km
59
16
43
44
Ma & Pa & the kids
Ma & Pa & the kids #44
Male Open Team
04:49:01.0
04:49:01.0
11
(41)
Open Team
11
01:40:12.8
Male
41
Chantal Mchugh
Michael Ketelaar
Pascale Ketelaar
Hugh Ketelaar
Hugh Ketelaar
4:15 min/km
01:14:02.2
7:24 min/km
56
12
01:29:30.7
15.2 km/h
63
15
00:19:29.7
19:29 min/km
35
9
00:55:37.6
28.0 km/h
37
11
00:50:20.8
5:55 min/km
32
11
19
55
Beserkers
Beserkers #55
Male Veteran Team
04:12:37.2
04:12:37.2
3
(18)
Veteran Team
3
00:13:16.5
Male
18
Rob Greig
Allison Hass
Robyn Richmond
Jason Lord
Bill Richmond
3:42 min/km
01:14:06.4
7:24 min/km
57
5
01:02:05.1
22.0 km/h
11
1
00:18:38.5
18:38 min/km
28
5
00:46:21.4
33.7 km/h
9
3
00:51:25.8
6:03 min/km
37
5
24
32
Crank'n Kids
Crank'n Kids #32
Male Junior Team
04:21:24.9
04:21:24.9
1
(23)
Junior Team
1
Male
23
Tim Putt
Kieran Sheppard
Lewis Putt
Kieran Sheppard
Gareth Old
3:50 min/km
01:14:17.4
7:25 min/km
58
1
01:07:26.7
20.2 km/h
21
2
00:15:40.0
15:40 min/km
12
1
00:54:53.7
28.4 km/h
32
1
00:49:07.1
5:46 min/km
28
2
54
73
Rory O'CONNOR
Rory O'CONNOR #73
Male Ironman
05:03:26.4
05:03:26.4
20
(51)
Ironman
20
01:31:54.0
Male
51
4:27 min/km
01:14:41.8
7:28 min/km
59
26
01:19:37.5
17.1 km/h
45
17
00:21:17.8
21:17 min/km
52
21
01:07:28.3
23.1 km/h
61
23
01:00:21.0
7:06 min/km
62
18
63
75
Dennis DEVEREAUX
Dennis DEVEREAUX #75
Male Ironman
05:12:03.8
05:12:03.8
21
(59)
Ironman
21
01:40:31.4
Male
59
4:35 min/km
01:14:49.0
7:28 min/km
60
27
01:30:34.7
15.1 km/h
68
24
00:23:07.9
23:07 min/km
62
23
01:02:47.7
24.8 km/h
53
19
01:00:44.5
7:08 min/km
64
20
68
35
Podiummy Mummies
Podiummy Mummies #35
Male Female Team
05:18:45.3
05:18:45.3
4
(62)
Female Team
4
00:28:59.6
Male
62
Melanie Capper
Lee Vivian
Lee Vivian
Melanie Capper
Belinda Denning
4:41 min/km
01:14:51.8
7:29 min/km
61
3
01:38:43.1
13.8 km/h
75
4
00:23:27.0
23:27 min/km
64
2
01:02:46.6
24.8 km/h
52
4
00:58:56.8
6:56 min/km
57
3
30
18
Benjamin MARTON
Benjamin MARTON #18
Male Ironman
04:29:24.7
04:29:24.7
13
(29)
Ironman
13
00:57:52.3
Male
29
3:57 min/km
01:15:13.7
7:31 min/km
62
28
01:25:32.3
16.0 km/h
58
23
00:18:38.0
18:38 min/km
27
11
00:51:01.0
30.6 km/h
18
9
00:38:59.7
4:35 min/km
5
2
69
54
Go happy old ladies
Go happy old ladies #54
Female Veteran Team
05:23:23.6
05:23:23.6
1
(7)
Veteran Team
1
Female
7
Toni Abbot
Sheila Four
Sheila Three
Sheila Two
Sheila One
4:45 min/km
01:15:36.4
7:33 min/km
63
1
01:35:24.1
14.3 km/h
73
1
00:24:04.1
24:04 min/km
66
1
01:09:21.5
22.5 km/h
65
1
00:58:57.5
6:56 min/km
58
1
20
56
Day Dreamers
Day Dreamers #56
Male Veteran Team
04:13:52.8
04:13:52.8
4
(19)
Veteran Team
4
00:14:32.1
Male
19
Julian Martin
Troy Sheppard
Adam Colton
Mick Darlington
John Williamson
3:44 min/km
01:18:21.9
7:50 min/km
64
6
01:07:21.4
20.3 km/h
20
2
00:15:00.9
15:00 min/km
8
1
00:42:45.9
36.5 km/h
3
1
00:50:22.7
5:55 min/km
33
4
60
64
Antique Roadshow
Antique Roadshow #64
Male Veteran Team
05:08:21.5
05:08:21.5
7
(56)
Veteran Team
7
01:09:00.8
Male
56
Brad Goldsmith
Nigel Paine
Paul Miller
Lee Paine
Meredith Dixon
4:32 min/km
01:18:39.1
7:51 min/km
65
7
01:34:58.9
14.4 km/h
72
7
00:18:11.5
18:11 min/km
24
4
00:57:43.4
27.0 km/h
41
6
00:58:48.6
6:55 min/km
56
7
72
1
Kathryn FORREST
Kathryn FORREST #1
Female Ironwoman
06:03:38.2
06:03:38.2
7
(8)
Ironwoman
7
02:03:21.0
Female
8
5:20 min/km
01:21:30.6
8:09 min/km
66
6
01:49:36.4
12.5 km/h
76
7
00:28:49.3
28:49 min/km
73
7
01:14:21.5
21.0 km/h
71
7
01:09:20.4
8:09 min/km
71
7
47
66
Brew 42
Brew 42 #66
Male Supervet Team
04:53:57.2
04:53:57.2
7
(44)
Supervet Team
7
00:38:29.3
Male
44
Gavin Brown
Kevin Simpson
Andy Pimm
Jim Keir
Gary King
4:19 min/km
01:22:25.1
8:14 min/km
67
9
01:24:27.9
16.2 km/h
56
8
00:25:12.2
25:12 min/km
67
9
00:52:33.3
29.7 km/h
27
1
00:49:18.7
5:48 min/km
29
2
37
41
Eddies and Roadies
Eddies and Roadies #41
Male Open Team
04:42:08.9
04:42:08.9
10
(35)
Open Team
10
01:33:20.7
Male
35
Karen Edwards
Brant Edwards
Kent Rodsjo
Kent Rodsjo
Narelle Rodsjo
4:08 min/km
01:23:01.6
8:18 min/km
68
13
01:07:34.0
20.2 km/h
23
7
00:19:36.8
19:36 min/km
36
10
00:55:24.1
28.2 km/h
36
10
00:56:32.4
6:39 min/km
53
14
66
6
Jemma READ
Jemma READ #6
Female Ironwoman
05:17:51.4
05:17:51.4
6
(6)
Ironwoman
6
01:17:34.2
Female
6
4:40 min/km
01:23:56.9
8:23 min/km
69
7
01:28:17.8
15.5 km/h
61
5
00:22:21.2
22:21 min/km
56
4
01:10:46.2
22.0 km/h
68
6
00:52:29.3
6:10 min/km
42
3
59
46
Pocket Rocket PT
Pocket Rocket PT #46
Male Open Team
05:06:28.2
05:06:28.2
15
(55)
Open Team
15
01:57:40.0
Male
55
Floyd Carbone
Brad Jones
Stacey Malatesta
Nicole Jones
Terresa Briggs
4:30 min/km
01:25:31.3
8:33 min/km
70
14
01:07:17.4
20.3 km/h
19
6
00:30:39.2
30:39 min/km
75
18
00:59:23.4
26.3 km/h
43
13
01:03:36.9
7:29 min/km
68
17
42
31
Collie juniors!
Collie juniors! #31
Male Junior Team
04:48:35.4
04:48:35.4
2
(40)
Junior Team
2
00:27:10.5
Male
40
Nick Warrand
Corey Gulvin
Kelsey Salmeri
James Abbott HASHSEP Luke Abbot
Kate Varis Ethan Williams
4:14 min/km
01:29:23.3
8:56 min/km
71
2
01:06:47.3
20.4 km/h
18
1
00:18:58.5
18:58 min/km
31
3
01:08:39.1
22.7 km/h
64
3
00:44:47.2
5:16 min/km
15
1
57
49
TTubrag Tryhards
TTubrag Tryhards #49
Male Open Team
05:05:53.7
05:05:53.7
13
(53)
Open Team
13
01:57:05.5
Male
53
Wes Muller
Nathan Garbutt
Sarah Muller
Zac Garbutt
Randal Garbutt
4:29 min/km
01:29:39.7
8:57 min/km
72
15
01:26:40.0
15.8 km/h
59
14
00:17:05.6
17:05 min/km
17
3
01:04:23.5
24.2 km/h
56
16
00:48:04.9
5:39 min/km
25
8
55
33
Narrogin Juniors
Narrogin Juniors #33
Male Junior Team
05:04:29.7
05:04:29.7
3
(52)
Junior Team
3
00:43:04.8
Male
52
Bill Wiese
Brennan Pratt
Sophie Potts
Rhett Cheney
Dan Wiese
4:28 min/km
01:31:52.0
9:11 min/km
73
3
01:29:35.7
15.2 km/h
64
3
00:17:45.7
17:45 min/km
22
2
00:55:03.1
28.3 km/h
33
2
00:50:13.2
5:54 min/km
31
3
52
34
Crank'n Chicks
Crank'n Chicks #34
Male Female Team
05:02:05.3
05:02:05.3
3
(49)
Female Team
3
00:12:19.6
Male
49
Abi Paterson
Jayne Richards
Louise Wallace
Rebecca Rule
Deanne Scally
4:26 min/km
01:32:11.1
9:13 min/km
74
4
01:14:40.9
18.3 km/h
36
1
00:26:34.7
26:34 min/km
69
4
00:56:28.7
27.6 km/h
39
2
00:52:09.9
6:08 min/km
40
2
61
43
Juswannafinish
Juswannafinish #43
Male Open Team
05:08:32.1
05:08:32.1
16
(57)
Open Team
16
01:59:43.9
Male
57
Ken Woods
Shayne Evans
Carly O'Brien
Laura Martin
Ben Forrest
4:32 min/km
01:33:31.6
9:21 min/km
75
16
01:22:03.0
16.6 km/h
52
13
00:20:34.1
20:34 min/km
47
14
01:07:07.1
23.2 km/h
59
17
00:45:16.3
5:19 min/km
17
6
67
42
Go go go
Go go go #42
Male Open Team
05:18:34.0
05:18:34.0
18
(61)
Open Team
18
02:09:45.8
Male
61
Dion Fraser
Rebecca O'Connor
Danni Pesci
Rebecca Oconnor
Simone Fraser
4:41 min/km
01:33:46.1
9:22 min/km
76
17
01:30:24.1
15.1 km/h
67
18
00:17:36.0
17:36 min/km
20
6
01:02:41.4
24.9 km/h
51
15
00:54:06.4
6:21 min/km
48
13
73
65
Asap
Asap #65
Male Supervet Team
06:28:01.4
06:28:01.4
9
(65)
Supervet Team
9
02:12:33.5
Male
65
Allison Fergie
Megan Mcdermott
Alison Walker
Sandra Robertson
Rikki Nettleton
5:42 min/km
01:49:10.0
10:55 min/km
77
10
01:38:26.4
13.9 km/h
74
10
00:28:07.0
28:07 min/km
70
10
01:20:58.1
19.3 km/h
74
9
01:11:19.9
8:23 min/km
72
9
58
72
Narrogin Nutters
Narrogin Nutters #72
Male Open Team
05:05:59.2
05:05:59.2
14
(54)
Open Team
14
01:57:11.0
Male
54
James Davies
Aiden Lill
Emma Potts
Alistair Potts
Paul Lill
4:29 min/km
02:08:37.8
12:51 min/km
78
18
01:04:01.2
21.3 km/h
14
5
00:18:52.9
18:52 min/km
30
8
00:50:21.0
31.0 km/h
14
4
00:44:06.3
5:11 min/km
12
5
1
[2]
Page 2 of 2 (78 items)