School Sport WA Triathlon Championship
4 Nov 2021
Results
Details
 
Contact
Senior
Intermediate
Junior
Novice
Teams
Primary
Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
Page 4 of 4 (164 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Member1
Member2
Member3
Dist
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
Cycle
Pace
O/Pos
C/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
Run 1km
Pace
O/Pos
C/Pos
Run
Pace
O/Pos
C/Pos
12
706
Carramar Ps 1A
Carramar Ps 1A #706
Mixed Div A
00:26:32.96
00:26:32.96
11
(12)
Div A
11
00:03:09.72
Mixed
12
Carramar Primary School
1
Max Dean
Blake Hambrook
James Knoesen
8.4
3:09 min/km
00:03:44.67
18:43 min/km
69
24
00:00:44.28
112
26
00:13:32.36
26.6 km/h
14
13
00:00:19.90
24
7
00:04:10.37
3:56 min/km
10
8
00:08:11.74
4:05 min/km
6
4
14
794
Sacred Heart Ps 1
Sacred Heart Ps 1 #794
Mixed Div A
00:26:47.54
00:26:47.54
13
(14)
Div A
13
00:03:24.29
Mixed
14
Sacred Heart Primary School
1
Seight Sarah
Liam Hardy
Liam Carroll
8.4
3:11 min/km
00:02:50.97
14:14 min/km
8
5
00:01:05.51
155
29
00:13:26.60
26.8 km/h
13
12
00:00:29.12
132
26
00:04:25.16
4:08 min/km
22
15
00:08:55.32
4:27 min/km
46
21
16
831
Gooseberry Hill Primary School 1
Gooseberry Hill Primary School 1 #831
Mixed Div A
00:26:48.44
00:26:48.44
14
(16)
Div A
14
00:03:25.20
Mixed
16
Gooseberry Hill Primary School
1
Samuel Hindle
Toby Winter
Joshua Lynam
8.4
3:11 min/km
00:04:29.91
22:29 min/km
119
27
00:00:31.23
2
1
00:13:13.69
27.2 km/h
12
11
00:00:18.34
7
2
00:04:10.40
4:01 min/km
13
10
00:08:15.26
4:07 min/km
9
6
7
816
St Mark's Anglican Community School 1
St Mark's Anglican Community School.. #816
Mixed Div A
00:25:31.00
00:25:31.00
6
(7)
Div A
6
00:02:07.76
Mixed
7
St Mark's Anglican Community School
2
Harry Linehan
Jake Poat
Kane Byers
8.4
3:02 min/km
00:02:38.71
13:13 min/km
2
2
00:00:40.27
76
21
00:13:12.97
27.2 km/h
11
10
00:00:25.32
99
21
00:04:35.53
3:53 min/km
7
6
00:08:33.72
4:16 min/km
17
11
9
822
St Mark's Anglican Community School 5
St Mark's Anglican Community School.. #822
Mixed Div A
00:25:50.54
00:25:50.54
8
(9)
Div A
8
00:02:27.30
Mixed
9
St Mark's Anglican Community School
3
Oliver Browne
Oscar Johnson
Leo Harvey
8.4
3:04 min/km
00:02:49.14
14:05 min/km
7
4
00:00:38.70
54
15
00:13:07.32
27.4 km/h
10
9
00:00:22.48
60
13
00:04:20.45
4:12 min/km
32
20
00:08:52.89
4:26 min/km
43
19
50
833
Gooseberry Hill Primary School 3
Gooseberry Hill Primary School 3 #833
Mixed Div A
00:29:15.31
00:29:15.31
24
(46)
Div A
24
00:05:52.07
Mixed
46
Gooseberry Hill Primary School
3
Dylan Harrison
Oliver Bennett
Nathan Scott
8.4
3:28 min/km
00:05:51.43
29:17 min/km
151
29
00:00:35.92
26
8
00:12:55.71
27.8 km/h
7
6
00:00:27.29
117
25
00:04:44.22
4:29 min/km
69
23
00:09:24.94
4:42 min/km
67
26
8
754
Holy Rosary 1
Holy Rosary 1 #754
Mixed Div A
00:25:33.52
00:25:33.52
7
(8)
Div A
7
00:02:10.28
Mixed
8
Holy Rosary
1
Edward Mclean
Patrick Borgas
Keagan Dos Santos
8.4
3:02 min/km
00:03:02.36
15:11 min/km
18
9
00:00:36.58
36
11
00:12:56.89
27.8 km/h
9
8
00:00:19.66
19
5
00:04:20.70
4:10 min/km
27
18
00:08:38.01
4:19 min/km
22
14
4
1497
Trinity College 1
Trinity College 1 #1497
Mixed Div A
00:25:10.52
00:25:10.52
4
(4)
Div A
4
00:01:47.27
Mixed
4
Trinity College
1
Tyson Cass
Sam Keys
Liam Breakingbury
8.4
2:59 min/km
00:02:55.37
14:36 min/km
11
6
00:00:33.98
16
5
00:12:56.70
27.8 km/h
8
7
00:00:21.49
44
10
00:04:16.96
3:55 min/km
9
7
00:08:22.97
4:11 min/km
12
9
18
832
Gooseberry Hill Primary School 2
Gooseberry Hill Primary School 2 #832
Mixed Div A
00:26:56.46
00:26:56.46
16
(18)
Div A
16
00:03:33.22
Mixed
18
Gooseberry Hill Primary School
2
Jack Dudek
Ryder Lack-Moran
Orson Bennett
8.4
3:12 min/km
00:04:31.18
22:35 min/km
121
28
00:00:32.71
11
4
00:12:54.63
27.9 km/h
6
5
00:00:23.00
66
15
00:04:19.72
4:04 min/km
17
12
00:08:34.93
4:17 min/km
19
12
3
820
St Mark's Anglican Community School 3
St Mark's Anglican Community School.. #820
Mixed Div A
00:24:49.36
00:24:49.36
3
(3)
Div A
3
00:01:26.11
Mixed
3
St Mark's Anglican Community School
1
Lua Wilson
Kai Bowden
Charlie Killoh
8.4
2:57 min/km
00:02:40.87
13:24 min/km
4
3
00:00:36.08
28
9
00:12:50.39
28.0 km/h
5
4
00:00:21.19
40
8
00:04:19.40
3:45 min/km
4
4
00:08:20.81
4:10 min/km
11
8
5
768
Kapinara 1
Kapinara 1 #768
Mixed Div A
00:25:13.27
00:25:13.27
5
(5)
Div A
5
00:01:50.02
Mixed
5
Kapinara Primary School
1
Ashton Gale
Jeremy Flavel
Christopher Drury
8.4
3:00 min/km
00:03:27.77
17:18 min/km
44
18
00:00:31.90
4
2
00:12:33.19
28.7 km/h
4
3
00:00:21.32
41
9
00:04:11.83
3:58 min/km
11
9
00:08:19.08
4:09 min/km
10
7
6
702
Aquinas College 2
Aquinas College 2 #702
Mixed Div B
00:25:30.24
00:25:30.24
1
(6)
Div B
1
Mixed
6
Aquinas College
1
Finn Marsden
Christopher Chan
William Rusbatch
8.4
3:02 min/km
00:03:04.01
15:20 min/km
20
3
00:00:36.68
38
8
00:12:28.42
28.9 km/h
3
1
00:00:19.45
18
2
00:04:29.42
4:15 min/km
36
9
00:09:01.68
4:30 min/km
51
15
2
775
Marmion Ps
Marmion Ps #775
Mixed Div A
00:23:50.83
00:23:50.83
2
(2)
Div A
2
00:00:27.59
Mixed
2
Marmion Primary School
1
Cooper Jambu
Luke Williams
Bo Watters
8.4
2:50 min/km
00:03:17.77
16:28 min/km
35
14
00:00:39.26
66
17
00:11:47.06
30.5 km/h
2
2
00:00:18.59
8
3
00:03:53.19
3:40 min/km
1
1
00:07:48.13
3:54 min/km
2
2
1
731
Floreat Park Ps 1
Floreat Park Ps 1 #731
Mixed Div A
00:23:23.24
00:23:23.24
1
(1)
Div A
1
Mixed
1
Floreat Park Primary School
1
Layla Valibhoy Smith
Campbell McDowell
Cormac O'Shea
8.4
2:47 min/km
00:02:36.70
13:03 min/km
1
1
00:00:38.67
53
14
00:11:00.71
32.7 km/h
1
1
00:00:26.34
110
24
00:04:21.04
4:09 min/km
24
16
00:08:40.81
4:20 min/km
25
16
1
2
3
[4]
Page 4 of 4 (164 items)
© 2023