School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
Page 5 of 7 (308 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.5km
Pace
O/Pos
2.5km
Pace
O/Pos
108
1339
Ryley SCHWERDT
Ryley SCHWERDT #1339
Male Y06
00:09:59.98
00:09:59.98
108
(108)
Y06
108
00:01:37.89
Male
108
Quinns Rocks Primary School
611
24
2
3:59 min/km
00:06:35.85
4:23 min/km
114
00:03:24.12
3:24 min/km
94
189
1343
Connor DONNELLY
Connor DONNELLY #1343
Male Y06
00:10:37.65
00:10:37.65
189
(189)
Y06
189
00:02:15.57
Male
189
Quinns Rocks Primary School
611
24
3
4:15 min/km
00:07:03.80
4:42 min/km
205
00:03:33.84
3:33 min/km
170
210
1340
Jayden PEARCE
Jayden PEARCE #1340
Male Y06
00:10:44.89
00:10:44.89
210
(210)
Y06
210
00:02:22.81
Male
210
Quinns Rocks Primary School
611
24
4
4:17 min/km
00:07:12.58
4:48 min/km
235
00:03:32.31
3:32 min/km
162
227
1342
Eddie OLIVE
Eddie OLIVE #1342
Male Y06
00:10:54.43
00:10:54.43
227
(227)
Y06
227
00:02:32.34
Male
227
Quinns Rocks Primary School
611
24
5
4:21 min/km
00:07:05.02
4:43 min/km
209
00:03:49.40
3:49 min/km
233
15
1371
Ben ROSS
Ben ROSS #1371
Male Y06
00:08:56.57
00:08:56.57
15
(15)
Y06
15
00:00:34.48
Male
15
Richmond Primary School
334
13
1
3:34 min/km
00:05:53.84
3:55 min/km
20
00:03:02.72
3:02 min/km
8
80
1368
Matthew BOULTON
Matthew BOULTON #1368
Male Y06
00:09:46.66
00:09:46.66
80
(80)
Y06
80
00:01:24.58
Male
80
Richmond Primary School
334
13
2
3:54 min/km
00:06:25.14
4:16 min/km
82
00:03:21.51
3:21 min/km
75
94
1372
Cruz SOWDEN
Cruz SOWDEN #1372
Male Y06
00:09:52.85
00:09:52.85
94
(94)
Y06
94
00:01:30.77
Male
94
Richmond Primary School
334
13
3
3:57 min/km
00:06:26.43
4:17 min/km
88
00:03:26.42
3:26 min/km
119
145
1370
Jakob MATUSZYK
Jakob MATUSZYK #1370
Male Y06
00:10:16.86
00:10:16.86
145
(145)
Y06
145
00:01:54.77
Male
145
Richmond Primary School
334
13
4
4:06 min/km
00:06:50.90
4:33 min/km
160
00:03:25.95
3:25 min/km
112
168
1369
Carter KING
Carter KING #1369
Male Y06
00:10:26.62
00:10:26.62
168
(168)
Y06
168
00:02:04.54
Male
168
Richmond Primary School
334
13
5
4:10 min/km
00:07:00.43
4:40 min/km
194
00:03:26.19
3:26 min/km
117
85
2418
Isaia HALALILO-MCLEAN
Isaia HALALILO-MCLEAN #2418
Male Y06
00:09:48.55
00:09:48.55
85
(85)
Y06
85
00:01:26.47
Male
85
Riverside Primary School
1
3:55 min/km
00:06:31.15
4:20 min/km
100
00:03:17.39
3:17 min/km
55
48
1412
Max O'DONNELL
Max O'DONNELL #1412
Male Y06
00:09:29.84
00:09:29.84
48
(48)
Y06
48
00:01:07.76
Male
48
Rosalie Primary School
470
18
1
3:47 min/km
00:06:10.91
4:07 min/km
44
00:03:18.93
3:18 min/km
63
63
1413
Jacob KEE
Jacob KEE #1413
Male Y06
00:09:39.62
00:09:39.62
63
(63)
Y06
63
00:01:17.53
Male
63
Rosalie Primary School
470
18
2
3:51 min/km
00:06:17.66
4:11 min/km
55
00:03:21.95
3:21 min/km
78
172
1414
Henry OSBON
Henry OSBON #1414
Male Y06
00:10:28.03
00:10:28.03
172
(172)
Y06
172
00:02:05.95
Male
172
Rosalie Primary School
470
18
3
4:11 min/km
00:06:52.64
4:35 min/km
174
00:03:35.39
3:35 min/km
180
187
1416
Matthew WINN
Matthew WINN #1416
Male Y06
00:10:36.90
00:10:36.90
187
(187)
Y06
187
00:02:14.82
Male
187
Rosalie Primary School
470
18
4
4:14 min/km
00:07:01.39
4:40 min/km
199
00:03:35.51
3:35 min/km
183
244
1415
Charlie WILLIAMS
Charlie WILLIAMS #1415
Male Y06
00:11:12.91
00:11:12.91
244
(244)
Y06
244
00:02:50.83
Male
244
Rosalie Primary School
470
18
5
4:29 min/km
00:07:20.64
4:53 min/km
247
00:03:52.27
3:52 min/km
236
1492
Kaiden KUTIA
Kaiden KUTIA #1492
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Serpentine Primary School
671
30
47
1493
Zac MCDONALD
Zac MCDONALD #1493
Male Y06
00:09:29.04
00:09:29.04
47
(47)
Y06
47
00:01:06.95
Male
47
Serpentine Primary School
671
30
1
3:47 min/km
00:06:16.65
4:11 min/km
53
00:03:12.38
3:12 min/km
36
67
1512
Kahn BROTHERTON
Kahn BROTHERTON #1512
Male Y06
00:09:43.08
00:09:43.08
67
(67)
Y06
67
00:01:21.00
Male
67
Serpentine Primary School
671
30
2
3:53 min/km
00:06:20.34
4:13 min/km
64
00:03:22.74
3:22 min/km
84
278
1513
Tyson JARRETT
Tyson JARRETT #1513
Male Y06
00:13:06.96
00:13:06.96
278
(278)
Y06
278
00:04:44.88
Male
278
Serpentine Primary School
671
30
3
5:14 min/km
00:08:22.23
5:34 min/km
278
00:04:44.72
4:44 min/km
278
279
1514
Tyrelle SEIN CHO
Tyrelle SEIN CHO #1514
Male Y06
00:13:19.74
00:13:19.74
279
(279)
Y06
279
00:04:57.66
Male
279
Serpentine Primary School
671
30
4
5:19 min/km
00:08:32.41
5:41 min/km
279
00:04:47.33
4:47 min/km
279
8
2422
Archer JOUANA
Archer JOUANA #2422
Male Y06
00:08:50.07
00:08:50.07
8
(8)
Y06
8
00:00:27.98
Male
8
Sorrento Primary School
1
3:32 min/km
00:05:43.64
3:49 min/km
7
00:03:06.42
3:06 min/km
18
1598
Nicholas MARRON
Nicholas MARRON #1598
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
South Perth Primary
678
31
57
1596
Noah AUSTEN
Noah AUSTEN #1596
Male Y06
00:09:37.15
00:09:37.15
57
(57)
Y06
57
00:01:15.07
Male
57
South Perth Primary
678
31
1
3:50 min/km
00:06:20.55
4:13 min/km
66
00:03:16.59
3:16 min/km
49
194
1600
Max HRICO
Max HRICO #1600
Male Y06
00:10:39.40
00:10:39.40
194
(194)
Y06
194
00:02:17.32
Male
194
South Perth Primary
678
31
2
4:15 min/km
00:06:58.49
4:38 min/km
188
00:03:40.90
3:40 min/km
204
196
1597
Leon GONZALEZ
Leon GONZALEZ #1597
Male Y06
00:10:39.63
00:10:39.63
196
(196)
Y06
196
00:02:17.55
Male
196
South Perth Primary
678
31
3
4:15 min/km
00:06:54.83
4:36 min/km
180
00:03:44.79
3:44 min/km
224
231
1599
Orsen EL SAYED
Orsen EL SAYED #1599
Male Y06
00:10:57.15
00:10:57.15
231
(231)
Y06
231
00:02:35.07
Male
231
South Perth Primary
678
31
4
4:22 min/km
00:07:12.36
4:48 min/km
234
00:03:44.79
3:44 min/km
223
266
1595
Ethan HARDLEY
Ethan HARDLEY #1595
Male Y06
00:12:03.44
00:12:03.44
266
(266)
Y06
266
00:03:41.36
Male
266
South Perth Primary
678
31
5
4:49 min/km
00:07:53.13
5:15 min/km
271
00:04:10.31
4:10 min/km
264
17
1641
Teddie CURRAN
Teddie CURRAN #1641
Male Y06
00:09:00.61
00:09:00.61
17
(17)
Y06
17
00:00:38.53
Male
17
Spring Hill Primary School
328
12
1
3:36 min/km
00:05:49.15
3:52 min/km
15
00:03:11.45
3:11 min/km
34
78
1640
Benjamin COLEMAN
Benjamin COLEMAN #1640
Male Y06
00:09:46.30
00:09:46.30
78
(78)
Y06
78
00:01:24.22
Male
78
Spring Hill Primary School
328
12
2
3:54 min/km
00:06:19.73
4:13 min/km
61
00:03:26.57
3:26 min/km
122
86
1639
Koby BERRY
Koby BERRY #1639
Male Y06
00:09:48.75
00:09:48.75
86
(86)
Y06
86
00:01:26.67
Male
86
Spring Hill Primary School
328
12
3
3:55 min/km
00:06:24.83
4:16 min/km
81
00:03:23.92
3:23 min/km
93
147
1642
Dylan EDWORTHY
Dylan EDWORTHY #1642
Male Y06
00:10:17.07
00:10:17.07
147
(147)
Y06
147
00:01:54.99
Male
147
Spring Hill Primary School
328
12
4
4:06 min/km
00:06:52.18
4:34 min/km
170
00:03:24.89
3:24 min/km
102
99
1662
Connor CAREY
Connor CAREY #1662
Male Y06
00:09:55.40
00:09:55.40
99
(99)
Y06
99
00:01:33.32
Male
99
St Damiens Catholic Primary School
1
3:58 min/km
00:06:37.07
4:24 min/km
118
00:03:18.33
3:18 min/km
61
39
1750
Deagan HOPKINS
Deagan HOPKINS #1750
Male Y06
00:09:23.67
00:09:23.67
39
(39)
Y06
39
00:01:01.59
Male
39
St James' Anglican School
1
3:45 min/km
00:06:07.14
4:04 min/km
34
00:03:16.53
3:16 min/km
47
136
1773
Oliver BROWN
Oliver BROWN #1773
Male Y06
00:10:13.15
00:10:13.15
136
(136)
Y06
136
00:01:51.07
Male
136
St Joseph's Catholic Primary School
1
4:05 min/km
00:06:47.86
4:31 min/km
147
00:03:25.29
3:25 min/km
108
185
1774
Chace MCSHANE
Chace MCSHANE #1774
Male Y06
00:10:33.33
00:10:33.33
185
(185)
Y06
185
00:02:11.24
Male
185
St Joseph's Catholic Primary School
2
4:13 min/km
00:07:08.92
4:45 min/km
221
00:03:24.41
3:24 min/km
98
243
1775
Ultan VENN
Ultan VENN #1775
Male Y06
00:11:11.65
00:11:11.65
243
(243)
Y06
243
00:02:49.57
Male
243
St Joseph's Catholic Primary School
3
4:28 min/km
00:07:15.63
4:50 min/km
240
00:03:56.02
3:56 min/km
244
1838
Joshua PROUD
Joshua PROUD #1838
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
St Luke's Catholic Primary School
744
37
160
1806
Sebastian MELO
Sebastian MELO #1806
Male Y06
00:10:22.36
00:10:22.36
160
(160)
Y06
160
00:02:00.28
Male
160
St Luke's Catholic Primary School
744
37
1
4:08 min/km
00:06:52.39
4:34 min/km
172
00:03:29.97
3:29 min/km
147
170
1807
Nicolas ACOSTA
Nicolas ACOSTA #1807
Male Y06
00:10:26.90
00:10:26.90
170
(170)
Y06
170
00:02:04.82
Male
170
St Luke's Catholic Primary School
744
37
2
4:10 min/km
00:06:52.18
4:34 min/km
171
00:03:34.72
3:34 min/km
178
198
1803
Daniel BIRD
Daniel BIRD #1803
Male Y06
00:10:40.40
00:10:40.40
198
(198)
Y06
198
00:02:18.32
Male
198
St Luke's Catholic Primary School
744
37
3
4:16 min/km
00:06:48.88
4:32 min/km
153
00:03:51.52
3:51 min/km
234
216
1804
Hayden FRANCIS
Hayden FRANCIS #1804
Male Y06
00:10:47.33
00:10:47.33
216
(216)
Y06
216
00:02:25.24
Male
216
St Luke's Catholic Primary School
744
37
4
4:18 min/km
00:07:03.39
4:42 min/km
204
00:03:43.94
3:43 min/km
217
233
1805
Liam JOYCE
Liam JOYCE #1805
Male Y06
00:10:57.90
00:10:57.90
233
(233)
Y06
233
00:02:35.81
Male
233
St Luke's Catholic Primary School
744
37
5
4:23 min/km
00:07:00.73
4:40 min/km
196
00:03:57.16
3:57 min/km
247
21
1875
Kane BYERS
Kane BYERS #1875
Male Y06
00:09:05.40
00:09:05.40
21
(21)
Y06
21
00:00:43.32
Male
21
St Mark's Anglican Community School
281
6
1
3:38 min/km
00:06:03.63
4:02 min/km
31
00:03:01.77
3:01 min/km
7
43
1874
Isaac KAY
Isaac KAY #1874
Male Y06
00:09:27.40
00:09:27.40
43
(43)
Y06
43
00:01:05.32
Male
43
St Mark's Anglican Community School
281
6
2
3:46 min/km
00:06:09.15
4:06 min/km
40
00:03:18.25
3:18 min/km
60
73
1876
Leo HARVEY
Leo HARVEY #1876
Male Y06
00:09:45.10
00:09:45.10
73
(73)
Y06
73
00:01:23.02
Male
73
St Mark's Anglican Community School
281
6
3
3:54 min/km
00:06:25.90
4:17 min/km
86
00:03:19.20
3:19 min/km
64
144
1878
Chase ALLBON
Chase ALLBON #1878
Male Y06
00:10:15.93
00:10:15.93
144
(144)
Y06
144
00:01:53.84
Male
144
St Mark's Anglican Community School
281
6
4
4:06 min/km
00:06:50.90
4:33 min/km
162
00:03:25.02
3:25 min/km
104
215
1877
Jesse MINETTO
Jesse MINETTO #1877
Male Y06
00:10:47.14
00:10:47.14
215
(215)
Y06
215
00:02:25.06
Male
215
St Mark's Anglican Community School
281
6
5
4:18 min/km
00:07:02.36
4:41 min/km
203
00:03:44.78
3:44 min/km
222
118
1913
Hunter MCCOMBIE
Hunter MCCOMBIE #1913
Male Y06
00:10:04.65
00:10:04.65
118
(118)
Y06
118
00:01:42.57
Male
118
St Peter's Primary School
731
35
1
4:01 min/km
00:06:32.80
4:21 min/km
103
00:03:31.85
3:31 min/km
159
130
1912
Nathan COSTARELLA
Nathan COSTARELLA #1912
Male Y06
00:10:09.90
00:10:09.90
130
(130)
Y06
130
00:01:47.82
Male
130
St Peter's Primary School
731
35
2
4:03 min/km
00:06:41.91
4:27 min/km
129
00:03:27.99
3:27 min/km
136
241
1915
Lawson WEBB
Lawson WEBB #1915
Male Y06
00:11:10.18
00:11:10.18
241
(241)
Y06
241
00:02:48.09
Male
241
St Peter's Primary School
731
35
3
4:28 min/km
00:07:17.88
4:51 min/km
243
00:03:52.30
3:52 min/km
237
1
2
3
4
[5]
6
7
Page 5 of 7 (308 items)
© 2023