School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
Page 4 of 7 (310 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
2km
Pace
O/Pos
13
1228
Bailey WHITE
Bailey WHITE #1228
Male Y04
00:07:33.91
00:07:33.91
13
(13)
Y04
13
00:00:25.71
Male
13
Peter Moyes Anglican Community School
99
2
1
3:46 min/km
00:04:22.46
4:09 min/km
14
00:03:11.45
3:21 min/km
14
215
1229
Jayden EVANS
Jayden EVANS #1229
Male Y04
00:09:09.96
00:09:09.96
215
(215)
Y04
215
00:02:01.76
Male
215
Peter Moyes Anglican Community School
99
2
8
4:34 min/km
00:05:12.38
4:57 min/km
172
00:03:57.58
4:10 min/km
244
119
1230
Thomas ASHURST
Thomas ASHURST #1230
Male Y04
00:08:34.78
00:08:34.78
119
(119)
Y04
119
00:01:26.58
Male
119
Peter Moyes Anglican Community School
99
2
7
4:17 min/km
00:04:59.66
4:45 min/km
120
00:03:35.11
3:46 min/km
132
118
1231
Harry DUCKET
Harry DUCKET #1231
Male Y04
00:08:34.19
00:08:34.19
118
(118)
Y04
118
00:01:25.99
Male
118
Peter Moyes Anglican Community School
99
2
6
4:17 min/km
00:04:59.70
4:45 min/km
121
00:03:34.49
3:45 min/km
126
35
1232
Finn HOULAHAN
Finn HOULAHAN #1232
Male Y04
00:07:58.25
00:07:58.25
35
(35)
Y04
35
00:00:50.05
Male
35
Peter Moyes Anglican Community School
99
2
4
3:59 min/km
00:04:34.91
4:21 min/km
31
00:03:23.34
3:34 min/km
60
216
1329
Archie HICKS
Archie HICKS #1329
Male Y04
00:09:10.27
00:09:10.27
216
(216)
Y04
216
00:02:02.07
Male
216
Quinns Rocks Primary School
579
20
4
4:35 min/km
00:05:27.74
5:12 min/km
234
00:03:42.52
3:54 min/km
172
61
1330
Aiden JOHNS
Aiden JOHNS #1330
Male Y04
00:08:11.78
00:08:11.78
61
(61)
Y04
61
00:01:03.58
Male
61
Quinns Rocks Primary School
579
20
1
4:05 min/km
00:04:49.27
4:35 min/km
73
00:03:22.51
3:33 min/km
56
181
1331
Eli STRATFOLD
Eli STRATFOLD #1331
Male Y04
00:09:00.78
00:09:00.78
181
(181)
Y04
181
00:01:52.58
Male
181
Quinns Rocks Primary School
579
20
3
4:30 min/km
00:05:27.32
5:11 min/km
232
00:03:33.45
3:44 min/km
119
121
1332
James WASHER
James WASHER #1332
Male Y04
00:08:35.40
00:08:35.40
121
(121)
Y04
121
00:01:27.20
Male
121
Quinns Rocks Primary School
579
20
2
4:17 min/km
00:04:52.31
4:38 min/km
85
00:03:43.08
3:54 min/km
175
1333
Aura BYLEVELD
Aura BYLEVELD #1333
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Quinns Rocks Primary School
579
20
75
1362
Cillian LEONARD
Cillian LEONARD #1362
Male Y04
00:08:19.27
00:08:19.27
75
(75)
Y04
75
00:01:11.07
Male
75
Richmond Primary School
1
4:09 min/km
00:04:57.00
4:42 min/km
101
00:03:22.27
3:32 min/km
55
92
1363
William PIX
William PIX #1363
Male Y04
00:08:24.02
00:08:24.02
92
(92)
Y04
92
00:01:15.82
Male
92
Richmond Primary School
2
4:12 min/km
00:04:57.20
4:43 min/km
102
00:03:26.82
3:37 min/km
77
138
1364
Darcy WEALL
Darcy WEALL #1364
Male Y04
00:08:40.69
00:08:40.69
138
(138)
Y04
138
00:01:32.49
Male
138
Richmond Primary School
3
4:20 min/km
00:05:02.02
4:47 min/km
133
00:03:38.67
3:50 min/km
151
20
1399
Max WIJNS
Max WIJNS #1399
Male Y04
00:07:43.01
00:07:43.01
20
(20)
Y04
20
00:00:34.81
Male
20
Rosalie Primary School
225
6
1
3:51 min/km
00:04:28.97
4:16 min/km
22
00:03:14.03
3:24 min/km
22
53
1400
Max MURCHISON
Max MURCHISON #1400
Male Y04
00:08:06.98
00:08:06.98
53
(53)
Y04
53
00:00:58.78
Male
53
Rosalie Primary School
225
6
3
4:03 min/km
00:04:50.03
4:36 min/km
75
00:03:16.95
3:27 min/km
30
47
1401
Hugo CHARPENTIER
Hugo CHARPENTIER #1401
Male Y04
00:08:03.02
00:08:03.02
47
(47)
Y04
47
00:00:54.82
Male
47
Rosalie Primary School
225
6
2
4:01 min/km
00:04:43.50
4:30 min/km
53
00:03:19.52
3:30 min/km
40
169
1402
Bailey SMITH
Bailey SMITH #1402
Male Y04
00:08:52.90
00:08:52.90
169
(169)
Y04
169
00:01:44.70
Male
169
Rosalie Primary School
225
6
5
4:26 min/km
00:05:19.27
5:04 min/km
202
00:03:33.63
3:44 min/km
121
200
1403
Benji TRAN
Benji TRAN #1403
Male Y04
00:09:05.68
00:09:05.68
200
(200)
Y04
200
00:01:57.48
Male
200
Rosalie Primary School
225
6
6
4:32 min/km
00:05:20.77
5:05 min/km
206
00:03:44.91
3:56 min/km
183
290
1490
Cooper IMHOF
Cooper IMHOF #1490
Male Y04
00:11:08.45
00:11:08.45
290
(290)
Y04
290
00:04:00.25
Male
290
Serpentine Primary School
812
31
5
5:34 min/km
00:06:15.48
5:57 min/km
291
00:04:52.96
5:08 min/km
289
291
1491
Jason SOE
Jason SOE #1491
Male Y04
00:11:12.51
00:11:12.51
291
(291)
Y04
291
00:04:04.31
Male
291
Serpentine Primary School
812
31
6
5:36 min/km
00:06:13.84
5:56 min/km
290
00:04:58.67
5:14 min/km
290
161
1502
Ryley BALDACCHINO
Ryley BALDACCHINO #1502
Male Y04
00:08:49.52
00:08:49.52
161
(161)
Y04
161
00:01:41.32
Male
161
Serpentine Primary School
812
31
2
4:24 min/km
00:05:16.96
5:01 min/km
197
00:03:32.56
3:43 min/km
112
246
1503
Callum TILBURN
Callum TILBURN #1503
Male Y04
00:09:27.55
00:09:27.55
246
(246)
Y04
246
00:02:19.35
Male
246
Serpentine Primary School
812
31
3
4:43 min/km
00:05:29.00
5:13 min/km
239
00:03:58.55
4:11 min/km
246
128
1504
Zayne WHITTLE
Zayne WHITTLE #1504
Male Y04
00:08:37.21
00:08:37.21
128
(128)
Y04
128
00:01:29.01
Male
128
Serpentine Primary School
812
31
1
4:18 min/km
00:05:06.42
4:51 min/km
150
00:03:30.78
3:41 min/km
100
277
1505
Dexter BARRETT
Dexter BARRETT #1505
Male Y04
00:09:58.27
00:09:58.27
277
(277)
Y04
277
00:02:50.07
Male
277
Serpentine Primary School
812
31
4
4:59 min/km
00:05:45.27
5:28 min/km
276
00:04:13.00
4:26 min/km
275
94
1543
Callum VAN HOUWELINGEN
Callum VAN HOUWELINGEN #1543
Male Y04
00:08:24.77
00:08:24.77
94
(94)
Y04
94
00:01:16.57
Male
94
Settlers Primary
1
4:12 min/km
00:04:59.31
4:45 min/km
118
00:03:25.45
3:36 min/km
67
201
1544
Ethan KOK
Ethan KOK #1544
Male Y04
00:09:06.27
00:09:06.27
201
(201)
Y04
201
00:01:58.07
Male
201
Settlers Primary
2
4:33 min/km
00:05:20.98
5:05 min/km
208
00:03:45.29
3:57 min/km
186
258
1560
Ezra BURKALA
Ezra BURKALA #1560
Male Y04
00:09:35.77
00:09:35.77
258
(258)
Y04
258
00:02:27.57
Male
258
Sheoak Grove Primary School
858
34
4
4:47 min/km
00:05:35.09
5:19 min/km
258
00:04:00.68
4:13 min/km
250
256
1561
Jaryn HOBBS
Jaryn HOBBS #1561
Male Y04
00:09:34.67
00:09:34.67
256
(256)
Y04
256
00:02:26.47
Male
256
Sheoak Grove Primary School
858
34
3
4:47 min/km
00:05:34.70
5:18 min/km
256
00:03:59.97
4:12 min/km
248
186
1562
Justin RANDALL
Justin RANDALL #1562
Male Y04
00:09:02.44
00:09:02.44
186
(186)
Y04
186
00:01:54.24
Male
186
Sheoak Grove Primary School
858
34
2
4:31 min/km
00:05:16.49
5:01 min/km
195
00:03:45.95
3:57 min/km
189
158
1563
Max RASULOV
Max RASULOV #1563
Male Y04
00:08:49.02
00:08:49.02
158
(158)
Y04
158
00:01:40.82
Male
158
Sheoak Grove Primary School
858
34
1
4:24 min/km
00:05:09.52
4:54 min/km
163
00:03:39.50
3:51 min/km
153
56
1583
Carter BARNES
Carter BARNES #1583
Male Y04
00:08:07.20
00:08:07.20
56
(56)
Y04
56
00:00:59.00
Male
56
South Perth Primary
585
22
1
4:03 min/km
00:04:40.78
4:27 min/km
42
00:03:26.42
3:37 min/km
70
167
1584
Dylan CLOSE
Dylan CLOSE #1584
Male Y04
00:08:52.27
00:08:52.27
167
(167)
Y04
167
00:01:44.07
Male
167
South Perth Primary
585
22
3
4:26 min/km
00:05:14.21
4:59 min/km
181
00:03:38.06
3:49 min/km
149
287
1585
Thomas RICHARDSON
Thomas RICHARDSON #1585
Male Y04
00:10:29.21
00:10:29.21
287
(287)
Y04
287
00:03:21.01
Male
287
South Perth Primary
585
22
6
5:14 min/km
00:05:21.21
5:05 min/km
210
00:05:08.00
5:24 min/km
292
164
1586
Harrison FAULKNER
Harrison FAULKNER #1586
Male Y04
00:08:51.68
00:08:51.68
164
(164)
Y04
164
00:01:43.48
Male
164
South Perth Primary
585
22
2
4:25 min/km
00:05:09.73
4:54 min/km
165
00:03:41.95
3:53 min/km
166
213
1587
Lachlan MCCARTHY
Lachlan MCCARTHY #1587
Male Y04
00:09:09.76
00:09:09.76
213
(213)
Y04
213
00:02:01.56
Male
213
South Perth Primary
585
22
5
4:34 min/km
00:05:29.20
5:13 min/km
240
00:03:40.56
3:52 min/km
159
198
1588
Jeremi FREDERICKS
Jeremi FREDERICKS #1588
Male Y04
00:09:04.91
00:09:04.91
198
(198)
Y04
198
00:01:56.71
Male
198
South Perth Primary
585
22
4
4:32 min/km
00:05:19.52
5:04 min/km
203
00:03:45.39
3:57 min/km
187
187
1630
Jude ALLCOCK
Jude ALLCOCK #1630
Male Y04
00:09:02.65
00:09:02.65
187
(187)
Y04
187
00:01:54.45
Male
187
Spring Hill Primary School
369
12
5
4:31 min/km
00:05:12.78
4:57 min/km
174
00:03:49.86
4:01 min/km
211
70
1631
Nate MELVIN
Nate MELVIN #1631
Male Y04
00:08:18.02
00:08:18.02
70
(70)
Y04
70
00:01:09.82
Male
70
Spring Hill Primary School
369
12
2
4:09 min/km
00:04:56.60
4:42 min/km
99
00:03:21.42
3:32 min/km
51
141
1632
Jayden BERRY
Jayden BERRY #1632
Male Y04
00:08:42.73
00:08:42.73
141
(141)
Y04
141
00:01:34.53
Male
141
Spring Hill Primary School
369
12
3
4:21 min/km
00:05:00.49
4:46 min/km
125
00:03:42.23
3:53 min/km
168
15
1633
Ryder BOLLAND
Ryder BOLLAND #1633
Male Y04
00:07:35.28
00:07:35.28
15
(15)
Y04
15
00:00:27.08
Male
15
Spring Hill Primary School
369
12
1
3:47 min/km
00:04:25.72
4:13 min/km
18
00:03:09.56
3:19 min/km
8
143
1634
Hamish SHAND
Hamish SHAND #1634
Male Y04
00:08:43.78
00:08:43.78
143
(143)
Y04
143
00:01:35.58
Male
143
Spring Hill Primary School
369
12
4
4:21 min/km
00:04:58.77
4:44 min/km
113
00:03:45.00
3:56 min/km
185
51
1659
Charlie ELLIS
Charlie ELLIS #1659
Male Y04
00:08:05.57
00:08:05.57
51
(51)
Y04
51
00:00:57.37
Male
51
St Damiens Catholic Primary School
1
4:02 min/km
00:04:35.97
4:22 min/km
33
00:03:29.60
3:40 min/km
93
68
1660
Alex MERKS
Alex MERKS #1660
Male Y04
00:08:17.02
00:08:17.02
68
(68)
Y04
68
00:01:08.82
Male
68
St Damiens Catholic Primary School
2
4:08 min/km
00:04:48.78
4:35 min/km
70
00:03:28.24
3:39 min/km
83
44
1747
Alex KUIPER
Alex KUIPER #1747
Male Y04
00:08:01.69
00:08:01.69
44
(44)
Y04
44
00:00:53.49
Male
44
St James' Anglican School
1
4:00 min/km
00:04:40.19
4:26 min/km
40
00:03:21.50
3:32 min/km
52
139
1748
Ryder DAWSON
Ryder DAWSON #1748
Male Y04
00:08:40.90
00:08:40.90
139
(139)
Y04
139
00:01:32.70
Male
139
St James' Anglican School
2
4:20 min/km
00:04:59.86
4:45 min/km
122
00:03:41.03
3:52 min/km
162
271
1759
Oscur TEMPLETON
Oscur TEMPLETON #1759
Male Y04
00:09:50.96
00:09:50.96
271
(271)
Y04
271
00:02:42.76
Male
271
St John's Primary School
2
4:55 min/km
00:05:46.12
5:29 min/km
278
00:04:04.84
4:17 min/km
260
250
1760
Ciaran HARNEY
Ciaran HARNEY #1760
Male Y04
00:09:28.83
00:09:28.83
250
(250)
Y04
250
00:02:20.63
Male
250
St John's Primary School
1
4:44 min/km
00:05:36.32
5:20 min/km
261
00:03:52.51
4:04 min/km
226
144
1768
Krhaige NINYETTE
Krhaige NINYETTE #1768
Male Y04
00:08:43.93
00:08:43.93
144
(144)
Y04
144
00:01:35.73
Male
144
St Joseph's Catholic Primary School
1
4:21 min/km
00:04:46.80
4:33 min/km
63
00:03:57.13
4:09 min/km
242
249
1789
Alex DALE
Alex DALE #1789
Male Y04
00:09:28.47
00:09:28.47
249
(249)
Y04
249
00:02:20.27
Male
249
St Luke's Catholic Primary School
714
28
4
4:44 min/km
00:05:31.81
5:16 min/km
248
00:03:56.66
4:09 min/km
240
106
1790
Nathan WILKIE
Nathan WILKIE #1790
Male Y04
00:08:29.02
00:08:29.02
106
(106)
Y04
106
00:01:20.82
Male
106
St Luke's Catholic Primary School
714
28
1
4:14 min/km
00:05:02.27
4:47 min/km
134
00:03:26.75
3:37 min/km
76
1
2
3
[4]
5
6
7
Page 4 of 7 (310 items)
© 2023