School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Page 1 of 11 (518 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
21
756
Billie MCHENRY
Billie MCHENRY #756
Female Y03
00:07:52.83
00:07:52.83
1
(1)
Y03
1
Female
1
Kapinara Primary School
1
3:56 min/km
00:04:31.25
4:18 min/km
26
1
1
00:03:21.58
3:32 min/km
25
2
2
2
825
Corey MCKINLAY
Corey MCKINLAY #825
Male Y03
00:07:19.08
00:07:19.08
2
(2)
Y03
2
00:00:00.00
Male
2
Lake Joondalup Baptist College
1
3:39 min/km
00:04:11.55
3:59 min/km
1
1
1
00:03:07.53
3:17 min/km
4
4
4
3
1626
Dominic MOORE
Dominic MOORE #1626
Male Y03
00:07:19.28
00:07:19.28
3
(3)
Y03
3
00:00:00.20
Male
3
Spring Hill Primary School
285
6
1
3:39 min/km
00:04:11.76
3:59 min/km
2
2
2
00:03:07.52
3:17 min/km
3
3
3
25
2006
Emily HARRY
Emily HARRY #2006
Female Y03
00:07:56.46
00:07:56.46
2
(2)
Y03
2
00:00:03.63
Female
2
Swanbourne Primary School
168
1
1
3:58 min/km
00:04:35.49
4:22 min/km
30
2
2
00:03:20.96
3:31 min/km
23
1
1
36
1524
Stephanie EVANS
Stephanie EVANS #1524
Female Y03
00:08:07.15
00:08:07.15
3
(3)
Y03
3
00:00:14.32
Female
3
Serpentine Primary School
305
10
1
4:03 min/km
00:04:37.14
4:23 min/km
34
3
3
00:03:30.00
3:41 min/km
57
7
7
4
2303
Makai HOLMES
Makai HOLMES #2303
Male Y03
00:07:20.08
00:07:20.08
4
(4)
Y03
4
00:00:01.00
Male
4
Samson Primary School
1
3:40 min/km
00:04:13.39
4:01 min/km
3
3
3
00:03:06.68
3:16 min/km
2
2
2
5
2311
Blake MELIS
Blake MELIS #2311
Male Y03
00:07:28.01
00:07:28.01
5
(5)
Y03
5
00:00:08.93
Male
5
Floreat Park Primary School
1
3:44 min/km
00:04:14.21
4:02 min/km
4
4
4
00:03:13.79
3:23 min/km
14
14
14
78
564
Isabelle GERHARD
Isabelle GERHARD #564
Female Y03
00:08:32.13
00:08:32.13
8
(8)
Y03
8
00:00:39.30
Female
8
Harmony Primary School
244
2
1
4:16 min/km
00:04:45.50
4:31 min/km
48
4
4
00:03:46.63
3:58 min/km
156
21
21
94
2446
Sienna BLACK
Sienna BLACK #2446
Female Y03
00:08:38.37
00:08:38.37
12
(12)
Y03
12
00:00:45.54
Female
12
St Jerome's Primary School
1
4:19 min/km
00:04:45.91
4:32 min/km
49
5
5
00:03:52.46
4:04 min/km
192
35
35
8
1983
Donovan ALLEN
Donovan ALLEN #1983
Male Y03
00:07:35.08
00:07:35.08
8
(8)
Y03
8
00:00:16.00
Male
8
Swanbourne Primary School
113
2
1
3:47 min/km
00:04:17.26
4:05 min/km
5
5
5
00:03:17.82
3:28 min/km
19
19
19
1
1101
Jack CAIRNS
Jack CAIRNS #1101
Male Y03
00:07:19.08
00:07:19.08
1
(1)
Y03
1
Male
1
North Perth Primary School
179
3
1
3:39 min/km
00:04:18.69
4:06 min/km
6
6
6
00:03:00.38
3:09 min/km
1
1
1
42
2445
Kavy BHANGU
Kavy BHANGU #2445
Female Y03
00:08:11.12
00:08:11.12
4
(4)
Y03
4
00:00:18.29
Female
4
Ashdale Primary School
1
4:05 min/km
00:04:46.49
4:32 min/km
52
6
6
00:03:24.62
3:35 min/km
39
4
4
84
2462
Lucy STANGER
Lucy STANGER #2462
Female Y03
00:08:35.40
00:08:35.40
10
(10)
Y03
10
00:00:42.57
Female
10
Gidgegannup Primary School
1
4:17 min/km
00:04:46.92
4:33 min/km
56
7
7
00:03:48.48
4:00 min/km
167
26
26
826
Finn MITCHELL
Finn MITCHELL #826
Male Y03
Started
Started
Y03
Male
Lake Joondalup Baptist College
00:04:21.25
4:08 min/km
7
7
7
15
1577
Ruari DAY
Ruari DAY #1577
Male Y03
00:07:43.94
00:07:43.94
15
(15)
Y03
15
00:00:24.86
Male
15
South Perth Primary
210
4
1
3:51 min/km
00:04:22.50
4:10 min/km
8
8
8
00:03:21.43
3:32 min/km
24
23
23
87
2181
Gabriela FECHNER
Gabriela FECHNER #2181
Female Y03
00:08:36.13
00:08:36.13
11
(11)
Y03
11
00:00:43.30
Female
11
West Leederville Primary
1
4:18 min/km
00:04:50.75
4:36 min/km
65
8
8
00:03:45.38
3:57 min/km
146
17
17
6
103
Atticus GALLEN
Atticus GALLEN #103
Male Y03
00:07:34.08
00:07:34.08
6
(6)
Y03
6
00:00:15.00
Male
6
Beaumaris Primary School
311
9
1
3:47 min/km
00:04:23.18
4:10 min/km
9
9
9
00:03:10.89
3:20 min/km
10
10
10
97
2449
Dolcie DENNIS
Dolcie DENNIS #2449
Female Y03
00:08:38.96
00:08:38.96
13
(13)
Y03
13
00:00:46.13
Female
13
Hillarys Primary School
1
4:19 min/km
00:04:52.00
4:38 min/km
69
9
9
00:03:46.95
3:58 min/km
159
23
23
13
2313
Felix MOLOKHOV
Felix MOLOKHOV #2313
Male Y03
00:07:36.56
00:07:36.56
13
(13)
Y03
13
00:00:17.48
Male
13
Subiaco Primary School
1
3:48 min/km
00:04:24.60
4:12 min/km
10
10
10
00:03:11.96
3:22 min/km
11
11
11
130
808
Heidi HENVILLE
Heidi HENVILLE #808
Female Y03
00:08:50.02
00:08:50.02
20
(20)
Y03
20
00:00:57.19
Female
20
Kyilla Primary School
1
4:25 min/km
00:04:52.43
4:38 min/km
70
10
10
00:03:57.59
4:10 min/km
226
51
51
7
2304
Jax JOHNSON
Jax JOHNSON #2304
Male Y03
00:07:34.91
00:07:34.91
7
(7)
Y03
7
00:00:15.83
Male
7
Calista Primary School
1
3:47 min/km
00:04:24.75
4:12 min/km
11
11
11
00:03:10.15
3:20 min/km
9
9
9
49
2463
Lucy STEER
Lucy STEER #2463
Female Y03
00:08:16.81
00:08:16.81
5
(5)
Y03
5
00:00:23.98
Female
5
Bunbury Baptist College
1
4:08 min/km
00:04:52.43
4:38 min/km
71
11
11
00:03:24.38
3:35 min/km
38
3
3
19
2296
Jett DEVEREUX
Jett DEVEREUX #2296
Male Y03
00:07:50.33
00:07:50.33
19
(19)
Y03
19
00:00:31.25
Male
19
Our Lady of the Cape
1
3:55 min/km
00:04:25.41
4:12 min/km
12
12
12
00:03:24.91
3:35 min/km
41
37
37
79
122
Skyla BOSHOFF
Skyla BOSHOFF #122
Female Y03
00:08:32.48
00:08:32.48
9
(9)
Y03
9
00:00:39.65
Female
9
Beaumaris Primary School
1
4:16 min/km
00:04:54.06
4:40 min/km
73
12
12
00:03:38.42
3:49 min/km
99
10
10
103
366
Thea TAYLOR
Thea TAYLOR #366
Female Y03
00:08:41.39
00:08:41.39
15
(15)
Y03
15
00:00:48.56
Female
15
Denmark Primary School
1
4:20 min/km
00:04:55.08
4:41 min/km
81
13
13
00:03:46.31
3:58 min/km
151
20
20
18
71
Jack STARKEY
Jack STARKEY #71
Male Y03
00:07:46.52
00:07:46.52
18
(18)
Y03
18
00:00:27.44
Male
18
Baldivis Primary School
605
24
1
3:53 min/km
00:04:25.75
4:13 min/km
13
13
13
00:03:20.77
3:31 min/km
22
22
22
9
2320
Amon STANCOMBE
Amon STANCOMBE #2320
Male Y03
00:07:35.73
00:07:35.73
9
(9)
Y03
9
00:00:16.65
Male
9
West Greenwood Primary School
1
3:47 min/km
00:04:26.26
4:13 min/km
14
14
14
00:03:09.47
3:19 min/km
7
7
7
61
2447
Sofia BROWN
Sofia BROWN #2447
Female Y03
00:08:22.65
00:08:22.65
6
(6)
Y03
6
00:00:29.82
Female
6
Sorrento Primary School
1
4:11 min/km
00:04:55.49
4:41 min/km
83
14
14
00:03:27.16
3:38 min/km
50
5
5
16
346
Austin SUTHERLAND
Austin SUTHERLAND #346
Male Y03
00:07:46.07
00:07:46.07
16
(16)
Y03
16
00:00:26.99
Male
16
Dalkeith Primary School
1
3:53 min/km
00:04:26.87
4:14 min/km
15
15
15
00:03:19.20
3:29 min/km
21
21
21
98
776
Isabel YOUNG
Isabel YOUNG #776
Female Y03
00:08:39.16
00:08:39.16
14
(14)
Y03
14
00:00:46.33
Female
14
Kensington Primary School
1
4:19 min/km
00:04:56.10
4:42 min/km
88
15
15
00:03:43.06
3:54 min/km
132
15
15
12
52
Liam PALMER
Liam PALMER #52
Male Y03
00:07:36.56
00:07:36.56
12
(12)
Y03
12
00:00:17.48
Male
12
Ardross Primary School
1
3:48 min/km
00:04:26.88
4:14 min/km
16
16
16
00:03:09.68
3:19 min/km
8
8
8
73
1762
Ella MASIELLO
Ella MASIELLO #1762
Female Y03
00:08:29.15
00:08:29.15
7
(7)
Y03
7
00:00:36.32
Female
7
St John's Primary School
1
4:14 min/km
00:04:58.13
4:43 min/km
95
16
16
00:03:31.02
3:42 min/km
65
8
8
11
1102
Fletcher WYLIE
Fletcher WYLIE #1102
Male Y03
00:07:36.34
00:07:36.34
11
(11)
Y03
11
00:00:17.26
Male
11
North Perth Primary School
179
3
2
3:48 min/km
00:04:27.91
4:15 min/km
17
17
17
00:03:08.43
3:18 min/km
6
6
6
107
418
Lily BAKER
Lily BAKER #418
Female Y03
00:08:42.16
00:08:42.16
17
(17)
Y03
17
00:00:49.33
Female
17
Freshwater Bay Primary School
305
9
1
4:21 min/km
00:04:59.50
4:45 min/km
99
17
17
00:03:42.65
3:54 min/km
130
14
14
10
1392
Alfie MILLER-MACDONALD
Alfie MILLER-MACDONALD #1392
Male Y03
00:07:36.08
00:07:36.08
10
(10)
Y03
10
00:00:17.00
Male
10
Rosalie Primary School
82
1
1
3:48 min/km
00:04:27.91
4:15 min/km
18
18
18
00:03:08.17
3:18 min/km
5
5
5
167
1601
Genevieve RIVALLAND
Genevieve RIVALLAND #1601
Female Y03
00:09:01.94
00:09:01.94
31
(31)
Y03
31
00:01:09.11
Female
31
South Perth Primary
307
11
1
4:30 min/km
00:04:59.76
4:45 min/km
100
18
18
00:04:02.18
4:14 min/km
258
68
68
162
2007
Tyde ROBB
Tyde ROBB #2007
Female Y03
00:09:00.52
00:09:00.52
28
(28)
Y03
28
00:01:07.69
Female
28
Swanbourne Primary School
168
1
2
4:30 min/km
00:05:02.74
4:48 min/km
113
19
19
00:03:57.78
4:10 min/km
227
52
52
28
2291
Lachlan ALDER
Lachlan ALDER #2291
Male Y03
00:07:58.58
00:07:58.58
26
(26)
Y03
26
00:00:39.50
Male
26
Scotch College
1
3:59 min/km
00:04:27.92
4:15 min/km
19
19
19
00:03:30.65
3:41 min/km
64
57
57
23
2321
Henley THOMAS
Henley THOMAS #2321
Male Y03
00:07:53.79
00:07:53.79
22
(22)
Y03
22
00:00:34.71
Male
22
St Mary MacKillop College
1
3:56 min/km
00:04:28.30
4:15 min/km
20
20
20
00:03:25.49
3:36 min/km
44
40
40
139
2464
Ivy THOMAS
Ivy THOMAS #2464
Female Y03
00:08:52.60
00:08:52.60
21
(21)
Y03
21
00:00:59.77
Female
21
City Beach Primary School
1
4:26 min/km
00:05:05.69
4:51 min/km
128
20
20
00:03:46.91
3:58 min/km
158
22
22
14
1393
Griffin PIENAAR
Griffin PIENAAR #1393
Male Y03
00:07:41.33
00:07:41.33
14
(14)
Y03
14
00:00:22.25
Male
14
Rosalie Primary School
82
1
2
3:50 min/km
00:04:28.31
4:15 min/km
21
21
21
00:03:13.02
3:23 min/km
13
13
13
151
1053
Olive SCOTT
Olive SCOTT #1053
Female Y03
00:08:56.90
00:08:56.90
23
(23)
Y03
23
00:01:04.07
Female
23
Methodist Ladies' College
1
4:28 min/km
00:05:07.50
4:52 min/km
131
21
21
00:03:49.40
4:01 min/km
173
28
28
20
2289
Callan MCKINNEY
Callan MCKINNEY #2289
Male Y03
00:07:50.96
00:07:50.96
20
(20)
Y03
20
00:00:31.88
Male
20
Ashdale Primary School
1
3:55 min/km
00:04:28.77
4:15 min/km
22
22
22
00:03:22.19
3:32 min/km
29
27
27
115
724
Miranda TWADDLE
Miranda TWADDLE #724
Female Y03
00:08:43.85
00:08:43.85
18
(18)
Y03
18
00:00:51.02
Female
18
Iona Presentation College Junior School
246
3
1
4:21 min/km
00:05:07.50
4:52 min/km
132
22
22
00:03:36.35
3:47 min/km
86
9
9
153
2457
Eva NEVITT
Eva NEVITT #2457
Female Y03
00:08:58.08
00:08:58.08
24
(24)
Y03
24
00:01:05.25
Female
24
Hillarys Primary School
2
4:29 min/km
00:05:07.73
4:53 min/km
135
23
23
00:03:50.35
4:02 min/km
181
31
31
45
2034
Patrick SMITH
Patrick SMITH #2034
Male Y03
00:08:15.11
00:08:15.11
41
(41)
Y03
41
00:00:56.03
Male
41
Tapping Primary School
1
4:07 min/km
00:04:29.92
4:17 min/km
23
23
23
00:03:45.19
3:57 min/km
144
129
129
22
1942
Callum HOGGART
Callum HOGGART #1942
Male Y03
00:07:53.59
00:07:53.59
21
(21)
Y03
21
00:00:34.51
Male
21
St Stephen's School Carramar
508
19
1
3:56 min/km
00:04:29.93
4:17 min/km
24
24
24
00:03:23.66
3:34 min/km
33
31
31
169
725
Isobel LAKE
Isobel LAKE #725
Female Y03
00:09:02.15
00:09:02.15
32
(32)
Y03
32
00:01:09.32
Female
32
Iona Presentation College Junior School
246
3
2
4:31 min/km
00:05:07.99
4:53 min/km
137
24
24
00:03:54.15
4:06 min/km
199
39
39
39
361
Archie GAERTH
Archie GAERTH #361
Male Y03
00:08:09.62
00:08:09.62
36
(36)
Y03
36
00:00:50.54
Male
36
Denmark Primary School
1
4:04 min/km
00:04:30.77
4:17 min/km
25
25
25
00:03:38.84
3:50 min/km
102
91
91
127
481
Ebony JEFFERSON
Ebony JEFFERSON #481
Female Y03
00:08:48.90
00:08:48.90
19
(19)
Y03
19
00:00:56.07
Female
19
Gooseberry Hill Primary School
262
5
1
4:24 min/km
00:05:08.49
4:53 min/km
141
25
25
00:03:40.40
3:52 min/km
115
12
12
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Page 1 of 11 (518 items)
© 2023