School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
10
11
Page 7 of 11 (518 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
198
539
Alexander JOSEPH
Alexander JOSEPH #539
Male Y03
00:09:11.19
00:09:11.19
160
(160)
Y03
160
00:01:52.11
Male
160
Harmony Primary School
585
21
3
4:35 min/km
00:05:29.50
5:13 min/km
261
190
190
00:03:41.69
3:53 min/km
122
109
109
338
1251
Annah CHAPMAN
Annah CHAPMAN #1251
Female Y03
00:09:58.26
00:09:58.26
113
(113)
Y03
113
00:02:05.43
Female
113
Peter Moyes Anglican Community School
3
4:59 min/km
00:05:43.92
5:27 min/km
334
114
114
00:04:14.34
4:27 min/km
332
109
109
133
1361
Rafael ZOITI
Rafael ZOITI #1361
Male Y03
00:08:50.67
00:08:50.67
113
(113)
Y03
113
00:01:31.59
Male
113
Richmond Primary School
2
4:25 min/km
00:05:09.00
4:54 min/km
147
121
121
00:03:41.66
3:53 min/km
121
108
108
322
648
Kasey NICOLS
Kasey NICOLS #648
Female Y03
00:09:53.11
00:09:53.11
105
(105)
Y03
105
00:02:00.28
Female
105
Hocking Primary School
328
14
3
4:56 min/km
00:05:38.80
5:22 min/km
305
98
98
00:04:14.30
4:27 min/km
331
108
108
166
680
Hugo BOEKHOORN
Hugo BOEKHOORN #680
Male Y03
00:09:01.70
00:09:01.70
136
(136)
Y03
136
00:01:42.62
Male
136
Holy Rosary Primary School
458
16
3
4:30 min/km
00:05:20.23
5:04 min/km
205
158
158
00:03:41.46
3:53 min/km
119
107
107
298
2054
Emily RABBETT
Emily RABBETT #2054
Female Y03
00:09:45.52
00:09:45.52
90
(90)
Y03
90
00:01:52.69
Female
90
Tapping Primary School
3
4:52 min/km
00:05:31.64
5:15 min/km
271
75
75
00:04:13.88
4:27 min/km
329
107
107
131
2106
Harrison PALMER
Harrison PALMER #2106
Male Y03
00:08:50.07
00:08:50.07
111
(111)
Y03
111
00:01:30.99
Male
111
Wembley Primary School
331
10
4
4:25 min/km
00:05:09.00
4:54 min/km
148
122
122
00:03:41.06
3:52 min/km
118
106
106
358
727
Willa JOHNSTON
Willa JOHNSTON #727
Female Y03
00:10:05.77
00:10:05.77
125
(125)
Y03
125
00:02:12.94
Female
125
Iona Presentation College Junior School
246
3
4
5:02 min/km
00:05:52.73
5:35 min/km
383
140
140
00:04:13.04
4:26 min/km
328
106
106
290
2011
Jessica DAILLY
Jessica DAILLY #2011
Female Y03
00:09:42.40
00:09:42.40
86
(86)
Y03
86
00:01:49.57
Female
86
Swanbourne Primary School
168
1
4
4:51 min/km
00:05:29.47
5:13 min/km
260
71
71
00:04:12.93
4:26 min/km
327
105
105
175
1498
Sam SCOTT
Sam SCOTT #1498
Male Y03
00:09:03.83
00:09:03.83
143
(143)
Y03
143
00:01:44.75
Male
143
Serpentine Primary School
433
15
3
4:31 min/km
00:05:22.89
5:07 min/km
224
170
170
00:03:40.93
3:52 min/km
117
105
105
278
1604
Australia KARLSSON
Australia KARLSSON #1604
Female Y03
00:09:38.96
00:09:38.96
80
(80)
Y03
80
00:01:46.13
Female
80
South Perth Primary
307
11
2
4:49 min/km
00:05:26.12
5:10 min/km
240
62
62
00:04:12.84
4:26 min/km
326
104
104
181
496
Lewis MALKIN
Lewis MALKIN #496
Male Y03
00:09:05.09
00:09:05.09
148
(148)
Y03
148
00:01:46.01
Male
148
Halidon Primary School
753
29
2
4:32 min/km
00:05:24.53
5:09 min/km
232
175
175
00:03:40.56
3:52 min/km
116
104
104
194
394
James BURSTON
James BURSTON #394
Male Y03
00:09:10.38
00:09:10.38
158
(158)
Y03
158
00:01:51.30
Male
158
Freshwater Bay Primary School
304
7
4
4:35 min/km
00:05:30.00
5:14 min/km
262
191
191
00:03:40.37
3:51 min/km
114
103
103
309
1603
Simona COSTINE
Simona COSTINE #1603
Female Y03
00:09:48.66
00:09:48.66
96
(96)
Y03
96
00:01:55.83
Female
96
South Perth Primary
307
11
3
4:54 min/km
00:05:36.33
5:20 min/km
292
88
88
00:04:12.32
4:25 min/km
323
103
103
362
1204
Aeisha LEE
Aeisha LEE #1204
Female Y03
00:10:06.80
00:10:06.80
127
(127)
Y03
127
00:02:13.97
Female
127
Pearsall Primary School
643
24
1
5:03 min/km
00:05:54.49
5:37 min/km
393
150
150
00:04:12.31
4:25 min/km
322
102
102
83
2306
Mason LEEF
Mason LEEF #2306
Male Y03
00:08:34.80
00:08:34.80
74
(74)
Y03
74
00:01:15.72
Male
74
Calista Primary School
2
4:17 min/km
00:04:54.73
4:40 min/km
78
66
66
00:03:40.07
3:51 min/km
113
102
102
305
1523
Ava DI LENA
Ava DI LENA #1523
Female Y03
00:09:47.49
00:09:47.49
94
(94)
Y03
94
00:01:54.66
Female
94
Serpentine Primary School
305
10
3
4:53 min/km
00:05:35.26
5:19 min/km
290
86
86
00:04:12.23
4:25 min/km
321
101
101
147
2108
Felix BRADY
Felix BRADY #2108
Male Y03
00:08:56.38
00:08:56.38
125
(125)
Y03
125
00:01:37.30
Male
125
Wembley Primary School
331
10
6
4:28 min/km
00:05:16.33
5:01 min/km
189
146
146
00:03:40.05
3:51 min/km
112
101
101
248
1751
Evelyn BASTOW
Evelyn BASTOW #1751
Female Y03
00:09:28.60
00:09:28.60
62
(62)
Y03
62
00:01:35.77
Female
62
St James' Anglican School
1
4:44 min/km
00:05:16.80
5:01 min/km
192
45
45
00:04:11.80
4:25 min/km
320
100
100
68
1581
Jed BUDD
Jed BUDD #1581
Male Y03
00:08:26.48
00:08:26.48
62
(62)
Y03
62
00:01:07.40
Male
62
South Perth Primary
210
4
3
4:13 min/km
00:04:46.49
4:32 min/km
51
46
46
00:03:39.99
3:51 min/km
111
100
100
329
1420
Josephine WHITE
Josephine WHITE #1420
Female Y03
00:09:55.20
00:09:55.20
110
(110)
Y03
110
00:02:02.37
Female
110
Rosalie Primary School
302
8
4
4:57 min/km
00:05:43.99
5:27 min/km
335
115
115
00:04:11.21
4:24 min/km
319
99
99
85
1896
Cohen JAMES
Cohen JAMES #1896
Male Y03
00:08:35.59
00:08:35.59
75
(75)
Y03
75
00:01:16.51
Male
75
St Peter's Primary School
421
14
1
4:17 min/km
00:04:55.76
4:41 min/km
87
73
73
00:03:39.82
3:51 min/km
110
99
99
122
1360
George STANWIX
George STANWIX #1360
Male Y03
00:08:46.42
00:08:46.42
104
(104)
Y03
104
00:01:27.34
Male
104
Richmond Primary School
1
4:23 min/km
00:05:06.61
4:52 min/km
129
109
109
00:03:39.80
3:51 min/km
109
98
98
355
702
Mia CHIAPPINI
Mia CHIAPPINI #702
Female Y03
00:10:04.65
00:10:04.65
122
(122)
Y03
122
00:02:11.82
Female
122
Holy Rosary Primary School
415
19
2
5:02 min/km
00:05:53.50
5:36 min/km
389
146
146
00:04:11.14
4:24 min/km
317
98
98
110
1220
Connor DYER
Connor DYER #1220
Male Y03
00:08:42.74
00:08:42.74
93
(93)
Y03
93
00:01:23.66
Male
93
Peter Moyes Anglican Community School
250
5
4
4:21 min/km
00:05:03.27
4:48 min/km
117
98
98
00:03:39.47
3:51 min/km
108
97
97
276
1647
Poppy WOOD
Poppy WOOD #1647
Female Y03
00:09:38.65
00:09:38.65
78
(78)
Y03
78
00:01:45.82
Female
78
Spring Hill Primary School
266
6
3
4:49 min/km
00:05:28.15
5:12 min/km
255
68
68
00:04:10.49
4:23 min/km
316
97
97
111
2111
Raffe HAZELDINE
Raffe HAZELDINE #2111
Male Y03
00:08:42.83
00:08:42.83
94
(94)
Y03
94
00:01:23.75
Male
94
Wembley Primary School
331
10
3
4:21 min/km
00:05:03.50
4:49 min/km
120
101
101
00:03:39.33
3:50 min/km
107
96
96
281
948
Nia JONES
Nia JONES #948
Female Y03
00:09:40.16
00:09:40.16
82
(82)
Y03
82
00:01:47.33
Female
82
Makybe Rise Primary School
330
15
3
4:50 min/km
00:05:30.01
5:14 min/km
263
72
72
00:04:10.14
4:23 min/km
313
96
96
321
1672
Annie THOMAS
Annie THOMAS #1672
Female Y03
00:09:52.40
00:09:52.40
104
(104)
Y03
104
00:01:59.57
Female
104
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
5
4:56 min/km
00:05:42.25
5:25 min/km
329
111
111
00:04:10.14
4:23 min/km
312
95
95
104
1007
Logan JONES
Logan JONES #1007
Male Y03
00:08:41.52
00:08:41.52
89
(89)
Y03
89
00:01:22.44
Male
89
Mercy College
599
22
1
4:20 min/km
00:05:02.25
4:47 min/km
112
94
94
00:03:39.27
3:50 min/km
106
95
95
263
1374
Summer GREENACRE
Summer GREENACRE #1374
Female Y03
00:09:34.90
00:09:34.90
70
(70)
Y03
70
00:01:42.07
Female
70
Richmond Primary School
2
4:47 min/km
00:05:25.07
5:09 min/km
234
58
58
00:04:09.82
4:22 min/km
310
94
94
106
2163
James HEWSON
James HEWSON #2163
Male Y03
00:08:42.08
00:08:42.08
90
(90)
Y03
90
00:01:23.00
Male
90
West Leederville Primary
2
4:21 min/km
00:05:02.92
4:48 min/km
115
96
96
00:03:39.15
3:50 min/km
105
94
94
140
1895
Mason ALEKSOSKI
Mason ALEKSOSKI #1895
Male Y03
00:08:53.09
00:08:53.09
119
(119)
Y03
119
00:01:34.01
Male
119
St Peter's Primary School
421
14
3
4:26 min/km
00:05:14.00
4:59 min/km
171
133
133
00:03:39.09
3:50 min/km
104
93
93
286
602
Mika LAWRENCE
Mika LAWRENCE #602
Female Y03
00:09:41.60
00:09:41.60
85
(85)
Y03
85
00:01:48.77
Female
85
Helena College
524
22
1
4:50 min/km
00:05:31.85
5:16 min/km
272
76
76
00:04:09.75
4:22 min/km
309
93
93
152
2153
Kye VAN GOETHEM
Kye VAN GOETHEM #2153
Male Y03
00:08:56.98
00:08:56.98
129
(129)
Y03
129
00:01:37.90
Male
129
Wesley Colege
495
18
2
4:28 min/km
00:05:17.99
5:02 min/km
194
149
149
00:03:38.99
3:50 min/km
103
92
92
239
2142
Eliana BOWEN WESTPHAL
Eliana BOWEN WESTPHAL #2142
Female Y03
00:09:25.85
00:09:25.85
60
(60)
Y03
60
00:01:33.02
Female
60
Wembley Primary School
2
4:42 min/km
00:05:16.50
5:01 min/km
190
44
44
00:04:09.34
4:22 min/km
308
92
92
265
949
Zoe REYNOLDS
Zoe REYNOLDS #949
Female Y03
00:09:35.91
00:09:35.91
72
(72)
Y03
72
00:01:43.08
Female
72
Makybe Rise Primary School
330
15
1
4:47 min/km
00:05:26.73
5:11 min/km
244
63
63
00:04:09.18
4:22 min/km
307
91
91
39
361
Archie GAERTH
Archie GAERTH #361
Male Y03
00:08:09.62
00:08:09.62
36
(36)
Y03
36
00:00:50.54
Male
36
Denmark Primary School
1
4:04 min/km
00:04:30.77
4:17 min/km
25
25
25
00:03:38.84
3:50 min/km
102
91
91
72
2301
Lucas GUNN
Lucas GUNN #2301
Male Y03
00:08:28.83
00:08:28.83
66
(66)
Y03
66
00:01:09.75
Male
66
Bunbury Primary School
2
4:14 min/km
00:04:50.39
4:36 min/km
63
56
56
00:03:38.44
3:49 min/km
100
90
90
364
705
Alicia P PAPALIA
Alicia P PAPALIA #705
Female Y03
00:10:06.93
00:10:06.93
128
(128)
Y03
128
00:02:14.10
Female
128
Holy Rosary Primary School
415
19
4
5:03 min/km
00:05:58.02
5:40 min/km
410
159
159
00:04:08.90
4:22 min/km
305
90
90
356
701
Mia WISNIEWSKI
Mia WISNIEWSKI #701
Female Y03
00:10:04.76
00:10:04.76
123
(123)
Y03
123
00:02:11.93
Female
123
Holy Rosary Primary School
415
19
3
5:02 min/km
00:05:56.25
5:39 min/km
403
156
156
00:04:08.51
4:21 min/km
303
89
89
108
1398
Felix MATZELLE
Felix MATZELLE #1398
Male Y03
00:08:42.53
00:08:42.53
91
(91)
Y03
91
00:01:23.45
Male
91
Rosalie Primary School
82
1
7
4:21 min/km
00:05:04.14
4:49 min/km
123
104
104
00:03:38.39
3:49 min/km
98
89
89
179
790
Lenny BROWN
Lenny BROWN #790
Male Y03
00:09:04.84
00:09:04.84
146
(146)
Y03
146
00:01:45.76
Male
146
Kyilla Primary School
669
26
1
4:32 min/km
00:05:26.49
5:10 min/km
243
181
181
00:03:38.34
3:49 min/km
97
88
88
352
422
Eleanor TILBROOK
Eleanor TILBROOK #422
Female Y03
00:10:03.54
00:10:03.54
120
(120)
Y03
120
00:02:10.71
Female
120
Freshwater Bay Primary School
305
9
5
5:01 min/km
00:05:55.38
5:38 min/km
399
153
153
00:04:08.16
4:21 min/km
299
88
88
285
419
Hester BENNETT
Hester BENNETT #419
Female Y03
00:09:41.60
00:09:41.60
84
(84)
Y03
84
00:01:48.77
Female
84
Freshwater Bay Primary School
305
9
2
4:50 min/km
00:05:33.68
5:17 min/km
279
81
81
00:04:07.92
4:20 min/km
297
87
87
47
614
Nicholas SGAMBELLURI
Nicholas SGAMBELLURI #614
Male Y03
00:08:15.87
00:08:15.87
43
(43)
Y03
43
00:00:56.79
Male
43
Hocking Primary School
305
8
1
4:07 min/km
00:04:37.89
4:24 min/km
35
32
32
00:03:37.98
3:49 min/km
96
87
87
297
565
Ella JOHNSTON
Ella JOHNSTON #565
Female Y03
00:09:45.06
00:09:45.06
89
(89)
Y03
89
00:01:52.23
Female
89
Harmony Primary School
244
2
3
4:52 min/km
00:05:37.16
5:21 min/km
297
93
93
00:04:07.90
4:20 min/km
296
86
86
86
928
Thomas ARMSTRONG
Thomas ARMSTRONG #928
Male Y03
00:08:36.02
00:08:36.02
76
(76)
Y03
76
00:01:16.94
Male
76
Makybe Rise Primary School
1
4:18 min/km
00:04:58.20
4:44 min/km
96
80
80
00:03:37.82
3:49 min/km
95
86
86
304
423
Sarita ZHANG
Sarita ZHANG #423
Female Y03
00:09:47.40
00:09:47.40
93
(93)
Y03
93
00:01:54.57
Female
93
Freshwater Bay Primary School
305
9
3
4:53 min/km
00:05:39.61
5:23 min/km
309
100
100
00:04:07.79
4:20 min/km
295
85
85
119
1541
Leo RAITHEL-CONNELLY
Leo RAITHEL-CONNELLY #1541
Male Y03
00:08:45.58
00:08:45.58
101
(101)
Y03
101
00:01:26.50
Male
101
Settlers Primary
408
12
3
4:22 min/km
00:05:07.86
4:53 min/km
136
113
113
00:03:37.72
3:49 min/km
94
85
85
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
10
11
Page 7 of 11 (518 items)
© 2023