School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
10
11
Page 6 of 11 (518 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
262
871
Danny ASPILL
Danny ASPILL #871
Male Y03
00:09:33.76
00:09:33.76
193
(193)
Y03
193
00:02:14.68
Male
193
Landsdale Christian School
2
4:46 min/km
00:05:30.73
5:14 min/km
267
194
194
00:04:03.02
4:15 min/km
268
196
196
317
2461
Múline ROBY
Múline ROBY #2461
Female Y03
00:09:50.52
00:09:50.52
102
(102)
Y03
102
00:01:57.69
Female
102
Subiaco Primary School
1
4:55 min/km
00:05:30.52
5:14 min/km
266
73
73
00:04:20.00
4:33 min/km
362
127
127
275
1787
Chris MANZONE
Chris MANZONE #1787
Male Y03
00:09:38.59
00:09:38.59
198
(198)
Y03
198
00:02:19.51
Male
198
St Luke's Catholic Primary School
537
20
4
4:49 min/km
00:05:30.49
5:14 min/km
265
193
193
00:04:08.09
4:21 min/km
298
211
211
148
767
Frederick SCHAPER
Frederick SCHAPER #767
Male Y03
00:08:56.54
00:08:56.54
126
(126)
Y03
126
00:01:37.46
Male
126
Kensington Primary School
2
4:28 min/km
00:05:30.26
5:14 min/km
264
192
192
00:03:26.27
3:37 min/km
46
42
42
281
948
Nia JONES
Nia JONES #948
Female Y03
00:09:40.16
00:09:40.16
82
(82)
Y03
82
00:01:47.33
Female
82
Makybe Rise Primary School
330
15
3
4:50 min/km
00:05:30.01
5:14 min/km
263
72
72
00:04:10.14
4:23 min/km
313
96
96
194
394
James BURSTON
James BURSTON #394
Male Y03
00:09:10.38
00:09:10.38
158
(158)
Y03
158
00:01:51.30
Male
158
Freshwater Bay Primary School
304
7
4
4:35 min/km
00:05:30.00
5:14 min/km
262
191
191
00:03:40.37
3:51 min/km
114
103
103
198
539
Alexander JOSEPH
Alexander JOSEPH #539
Male Y03
00:09:11.19
00:09:11.19
160
(160)
Y03
160
00:01:52.11
Male
160
Harmony Primary School
585
21
3
4:35 min/km
00:05:29.50
5:13 min/km
261
190
190
00:03:41.69
3:53 min/km
122
109
109
290
2011
Jessica DAILLY
Jessica DAILLY #2011
Female Y03
00:09:42.40
00:09:42.40
86
(86)
Y03
86
00:01:49.57
Female
86
Swanbourne Primary School
168
1
4
4:51 min/km
00:05:29.47
5:13 min/km
260
71
71
00:04:12.93
4:26 min/km
327
105
105
316
1919
Kasia HOOPER
Kasia HOOPER #1919
Female Y03
00:09:50.11
00:09:50.11
101
(101)
Y03
101
00:01:57.28
Female
101
St Peter's Primary School
363
18
3
4:55 min/km
00:05:29.21
5:13 min/km
259
70
70
00:04:20.90
4:34 min/km
369
131
131
238
2052
Sofia HIGGS
Sofia HIGGS #2052
Female Y03
00:09:25.14
00:09:25.14
59
(59)
Y03
59
00:01:32.31
Female
59
Tapping Primary School
1
4:42 min/km
00:05:29.20
5:13 min/km
258
69
69
00:03:55.94
4:08 min/km
206
41
41
224
168
Hayden BROGDEN
Hayden BROGDEN #168
Male Y03
00:09:20.56
00:09:20.56
173
(173)
Y03
173
00:02:01.48
Male
173
Carramar Primary School
660
25
2
4:40 min/km
00:05:28.76
5:13 min/km
257
189
189
00:03:51.80
4:04 min/km
189
156
156
240
443
Romeo VECCHIO
Romeo VECCHIO #443
Male Y03
00:09:26.69
00:09:26.69
180
(180)
Y03
180
00:02:07.61
Male
180
Good Shepherd Catholic School
2
4:43 min/km
00:05:28.50
5:12 min/km
256
188
188
00:03:58.18
4:10 min/km
231
177
177
276
1647
Poppy WOOD
Poppy WOOD #1647
Female Y03
00:09:38.65
00:09:38.65
78
(78)
Y03
78
00:01:45.82
Female
78
Spring Hill Primary School
266
6
3
4:49 min/km
00:05:28.15
5:12 min/km
255
68
68
00:04:10.49
4:23 min/km
316
97
97
242
1944
Ryan VAN REENEN
Ryan VAN REENEN #1944
Male Y03
00:09:26.85
00:09:26.85
182
(182)
Y03
182
00:02:07.77
Male
182
St Stephen's School Carramar
508
19
4
4:43 min/km
00:05:27.81
5:12 min/km
254
187
187
00:03:59.04
4:11 min/km
236
180
180
197
791
James PRICE
James PRICE #791
Male Y03
00:09:10.79
00:09:10.79
159
(159)
Y03
159
00:01:51.71
Male
159
Kyilla Primary School
669
26
3
4:35 min/km
00:05:27.60
5:12 min/km
253
186
186
00:03:43.19
3:54 min/km
133
118
118
251
855
Nathaniel GREGORY
Nathaniel GREGORY #855
Male Y03
00:09:30.30
00:09:30.30
187
(187)
Y03
187
00:02:11.22
Male
187
Lake Monger Primary School
1
4:45 min/km
00:05:27.52
5:11 min/km
252
185
185
00:04:02.77
4:15 min/km
265
195
195
206
1153
Sienna MUSCA
Sienna MUSCA #1153
Female Y03
00:09:13.65
00:09:13.65
43
(43)
Y03
43
00:01:20.82
Female
43
Padbury Catholic Primary School
327
13
1
4:36 min/km
00:05:27.50
5:11 min/km
251
67
67
00:03:46.15
3:58 min/km
150
19
19
203
482
Mia SPLATT
Mia SPLATT #482
Female Y03
00:09:13.40
00:09:13.40
41
(41)
Y03
41
00:01:20.57
Female
41
Gooseberry Hill Primary School
262
5
2
4:36 min/km
00:05:27.49
5:11 min/km
250
66
66
00:03:45.91
3:57 min/km
149
18
18
234
589
Djimon HUNTER
Djimon HUNTER #589
Male Y03
00:09:23.80
00:09:23.80
177
(177)
Y03
177
00:02:04.72
Male
177
Helena College
813
30
1
4:41 min/km
00:05:27.42
5:11 min/km
249
184
184
00:03:56.37
4:08 min/km
209
166
166
266
1124
Conor GRIFFITHS
Conor GRIFFITHS #1124
Male Y03
00:09:36.20
00:09:36.20
194
(194)
Y03
194
00:02:17.12
Male
194
Padbury Catholic Primary School
492
17
6
4:48 min/km
00:05:27.21
5:11 min/km
248
183
183
00:04:08.98
4:22 min/km
306
216
216
227
2010
Stella STYLES
Stella STYLES #2010
Female Y03
00:09:21.10
00:09:21.10
52
(52)
Y03
52
00:01:28.27
Female
52
Swanbourne Primary School
168
1
3
4:40 min/km
00:05:27.14
5:11 min/km
247
65
65
00:03:53.96
4:06 min/km
197
38
38
249
484
Ellah FARRIER
Ellah FARRIER #484
Female Y03
00:09:29.90
00:09:29.90
63
(63)
Y03
63
00:01:37.07
Female
63
Gooseberry Hill Primary School
262
5
3
4:44 min/km
00:05:26.95
5:11 min/km
246
64
64
00:04:02.95
4:15 min/km
267
72
72
247
1122
Harry SORGIOVANNI
Harry SORGIOVANNI #1122
Male Y03
00:09:28.27
00:09:28.27
186
(186)
Y03
186
00:02:09.19
Male
186
Padbury Catholic Primary School
492
17
5
4:44 min/km
00:05:26.79
5:11 min/km
245
182
182
00:04:01.48
4:14 min/km
253
188
188
265
949
Zoe REYNOLDS
Zoe REYNOLDS #949
Female Y03
00:09:35.91
00:09:35.91
72
(72)
Y03
72
00:01:43.08
Female
72
Makybe Rise Primary School
330
15
1
4:47 min/km
00:05:26.73
5:11 min/km
244
63
63
00:04:09.18
4:22 min/km
307
91
91
179
790
Lenny BROWN
Lenny BROWN #790
Male Y03
00:09:04.84
00:09:04.84
146
(146)
Y03
146
00:01:45.76
Male
146
Kyilla Primary School
669
26
1
4:32 min/km
00:05:26.49
5:10 min/km
243
181
181
00:03:38.34
3:49 min/km
97
88
88
210
877
Kaizen FARRELL
Kaizen FARRELL #877
Male Y03
00:09:15.83
00:09:15.83
165
(165)
Y03
165
00:01:56.75
Male
165
Landsdale Primary School
690
27
3
4:37 min/km
00:05:26.46
5:10 min/km
242
180
180
00:03:49.36
4:01 min/km
172
145
145
254
308
Callum CROSSLEY
Callum CROSSLEY #308
Male Y03
00:09:31.52
00:09:31.52
189
(189)
Y03
189
00:02:12.44
Male
189
Court Grammar School
920
32
1
4:45 min/km
00:05:26.18
5:10 min/km
241
179
179
00:04:05.33
4:18 min/km
283
204
204
278
1604
Australia KARLSSON
Australia KARLSSON #1604
Female Y03
00:09:38.96
00:09:38.96
80
(80)
Y03
80
00:01:46.13
Female
80
South Perth Primary
307
11
2
4:49 min/km
00:05:26.12
5:10 min/km
240
62
62
00:04:12.84
4:26 min/km
326
104
104
256
2225
Ana-Sofia MCALPINE
Ana-Sofia MCALPINE #2225
Female Y03
00:09:32.65
00:09:32.65
66
(66)
Y03
66
00:01:39.82
Female
66
Whitford Catholic Primary School
312
12
3
4:46 min/km
00:05:26.10
5:10 min/km
238
60
60
00:04:06.54
4:19 min/km
288
82
82
252
898
Jacinta KENNEDY
Jacinta KENNEDY #898
Female Y03
00:09:30.82
00:09:30.82
65
(65)
Y03
65
00:01:37.99
Female
65
Landsdale Primary School
356
16
1
4:45 min/km
00:05:26.10
5:10 min/km
239
61
61
00:04:04.71
4:17 min/km
279
76
76
209
619
Ace BIRCHALL
Ace BIRCHALL #619
Male Y03
00:09:14.44
00:09:14.44
164
(164)
Y03
164
00:01:55.36
Male
164
Hocking Primary School
305
8
6
4:37 min/km
00:05:25.55
5:10 min/km
237
178
178
00:03:48.88
4:00 min/km
170
144
144
218
1549
Matilda TILY-LAURIE
Matilda TILY-LAURIE #1549
Female Y03
00:09:18.54
00:09:18.54
49
(49)
Y03
49
00:01:25.71
Female
49
Settlers Primary
2
4:39 min/km
00:05:25.49
5:09 min/km
236
59
59
00:03:53.05
4:05 min/km
195
37
37
255
618
Jaye FEIST
Jaye FEIST #618
Male Y03
00:09:31.94
00:09:31.94
190
(190)
Y03
190
00:02:12.86
Male
190
Hocking Primary School
305
8
7
4:45 min/km
00:05:25.12
5:09 min/km
235
177
177
00:04:06.81
4:19 min/km
290
208
208
263
1374
Summer GREENACRE
Summer GREENACRE #1374
Female Y03
00:09:34.90
00:09:34.90
70
(70)
Y03
70
00:01:42.07
Female
70
Richmond Primary School
2
4:47 min/km
00:05:25.07
5:09 min/km
234
58
58
00:04:09.82
4:22 min/km
310
94
94
191
468
Lucius ROBERTS
Lucius ROBERTS #468
Male Y03
00:09:08.33
00:09:08.33
155
(155)
Y03
155
00:01:49.25
Male
155
Gooseberry Hill Primary School
356
11
4
4:34 min/km
00:05:24.74
5:09 min/km
233
176
176
00:03:43.59
3:55 min/km
137
122
122
181
496
Lewis MALKIN
Lewis MALKIN #496
Male Y03
00:09:05.09
00:09:05.09
148
(148)
Y03
148
00:01:46.01
Male
148
Halidon Primary School
753
29
2
4:32 min/km
00:05:24.53
5:09 min/km
232
175
175
00:03:40.56
3:52 min/km
116
104
104
287
1489
Elliott HORRIDGE-FRENCH
Elliott HORRIDGE-FRENCH #1489
Male Y03
00:09:41.68
00:09:41.68
202
(202)
Y03
202
00:02:22.60
Male
202
Serpentine Primary School
433
15
5
4:50 min/km
00:05:24.52
5:09 min/km
231
174
174
00:04:17.16
4:30 min/km
349
228
228
235
2226
Sarai CAMILLERI
Sarai CAMILLERI #2226
Female Y03
00:09:24.32
00:09:24.32
58
(58)
Y03
58
00:01:31.49
Female
58
Whitford Catholic Primary School
312
12
2
4:42 min/km
00:05:24.24
5:08 min/km
230
57
57
00:04:00.08
4:12 min/km
242
60
60
231
2459
Grace RAYNER
Grace RAYNER #2459
Female Y03
00:09:21.90
00:09:21.90
56
(56)
Y03
56
00:01:29.07
Female
56
St Marys Anglican School for Girls
1
4:40 min/km
00:05:23.74
5:08 min/km
229
56
56
00:03:58.15
4:10 min/km
230
54
54
226
2310
Joel MEDLEN
Joel MEDLEN #2310
Male Y03
00:09:20.97
00:09:20.97
175
(175)
Y03
175
00:02:01.89
Male
175
Williams Primary School
1
4:40 min/km
00:05:23.73
5:08 min/km
228
173
173
00:03:57.24
4:09 min/km
220
171
171
157
1359
Tully GASPAR
Tully GASPAR #1359
Male Y03
00:08:59.25
00:08:59.25
132
(132)
Y03
132
00:01:40.17
Male
132
Richmond Primary School
3
4:29 min/km
00:05:23.49
5:08 min/km
227
172
172
00:03:35.75
3:47 min/km
82
74
74
223
1373
Millie CUTHBERT
Millie CUTHBERT #1373
Female Y03
00:09:20.28
00:09:20.28
51
(51)
Y03
51
00:01:27.45
Female
51
Richmond Primary School
1
4:40 min/km
00:05:23.45
5:08 min/km
226
55
55
00:03:56.83
4:09 min/km
213
45
45
233
170
Lukas FERNANDES
Lukas FERNANDES #170
Male Y03
00:09:22.80
00:09:22.80
176
(176)
Y03
176
00:02:03.72
Male
176
Carramar Primary School
660
25
3
4:41 min/km
00:05:23.25
5:07 min/km
225
171
171
00:03:59.55
4:12 min/km
240
182
182
175
1498
Sam SCOTT
Sam SCOTT #1498
Male Y03
00:09:03.83
00:09:03.83
143
(143)
Y03
143
00:01:44.75
Male
143
Serpentine Primary School
433
15
3
4:31 min/km
00:05:22.89
5:07 min/km
224
170
170
00:03:40.93
3:52 min/km
117
105
105
250
1963
Matipa MUNJODZI
Matipa MUNJODZI #1963
Female Y03
00:09:30.01
00:09:30.01
64
(64)
Y03
64
00:01:37.18
Female
64
St Stephen's School Carramar
501
20
1
4:45 min/km
00:05:22.86
5:07 min/km
223
54
54
00:04:07.15
4:20 min/km
291
83
83
274
1920
Amanda PENALOZA
Amanda PENALOZA #1920
Female Y03
00:09:38.41
00:09:38.41
77
(77)
Y03
77
00:01:45.58
Female
77
St Peter's Primary School
363
18
2
4:49 min/km
00:05:22.86
5:07 min/km
222
53
53
00:04:15.54
4:28 min/km
341
116
116
243
2112
Ari GRAHAM
Ari GRAHAM #2112
Male Y03
00:09:27.05
00:09:27.05
183
(183)
Y03
183
00:02:07.97
Male
183
Wembley Primary School
331
10
9
4:43 min/km
00:05:22.51
5:07 min/km
221
169
169
00:04:04.54
4:17 min/km
277
202
202
193
788
Benji HALLEY
Benji HALLEY #788
Male Y03
00:09:10.17
00:09:10.17
157
(157)
Y03
157
00:01:51.09
Male
157
Kyilla Primary School
669
26
2
4:35 min/km
00:05:22.50
5:07 min/km
220
168
168
00:03:47.67
3:59 min/km
163
139
139
178
1125
Matteo DARUI
Matteo DARUI #1125
Male Y03
00:09:04.69
00:09:04.69
145
(145)
Y03
145
00:01:45.61
Male
145
Padbury Catholic Primary School
492
17
4
4:32 min/km
00:05:22.25
5:06 min/km
219
167
167
00:03:42.44
3:54 min/km
128
115
115
232
123
Ava PRICE
Ava PRICE #123
Female Y03
00:09:22.41
00:09:22.41
57
(57)
Y03
57
00:01:29.58
Female
57
Beaumaris Primary School
2
4:41 min/km
00:05:22.07
5:06 min/km
218
52
52
00:04:00.34
4:12 min/km
245
62
62
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
10
11
Page 6 of 11 (518 items)
© 2023