School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
11
Page 10 of 11 (518 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
48
104
Leon BROOKS
Leon BROOKS #104
Male Y03
00:08:16.33
00:08:16.33
44
(44)
Y03
44
00:00:57.25
Male
44
Beaumaris Primary School
311
9
2
4:08 min/km
00:04:44.24
4:30 min/km
44
41
41
00:03:32.09
3:43 min/km
68
60
60
80
1219
Cayn FOWLER
Cayn FOWLER #1219
Male Y03
00:08:32.58
00:08:32.58
71
(71)
Y03
71
00:01:13.50
Male
71
Peter Moyes Anglican Community School
250
5
3
4:16 min/km
00:05:00.55
4:46 min/km
106
88
88
00:03:32.02
3:43 min/km
67
59
59
109
2323
Hector WILKINSON
Hector WILKINSON #2323
Male Y03
00:08:42.53
00:08:42.53
92
(92)
Y03
92
00:01:23.45
Male
92
Sorrento Primary School
1
4:21 min/km
00:05:11.18
4:56 min/km
160
130
130
00:03:31.35
3:42 min/km
66
58
58
73
1762
Ella MASIELLO
Ella MASIELLO #1762
Female Y03
00:08:29.15
00:08:29.15
7
(7)
Y03
7
00:00:36.32
Female
7
St John's Primary School
1
4:14 min/km
00:04:58.13
4:43 min/km
95
16
16
00:03:31.02
3:42 min/km
65
8
8
28
2291
Lachlan ALDER
Lachlan ALDER #2291
Male Y03
00:07:58.58
00:07:58.58
26
(26)
Y03
26
00:00:39.50
Male
26
Scotch College
1
3:59 min/km
00:04:27.92
4:15 min/km
19
19
19
00:03:30.65
3:41 min/km
64
57
57
90
2302
Matthew HILL
Matthew HILL #2302
Male Y03
00:08:37.25
00:08:37.25
79
(79)
Y03
79
00:01:18.17
Male
79
Yangebup Primary School
1
4:18 min/km
00:05:06.61
4:52 min/km
130
110
110
00:03:30.64
3:41 min/km
63
56
56
75
677
Ben FERGUSON
Ben FERGUSON #677
Male Y03
00:08:31.08
00:08:31.08
68
(68)
Y03
68
00:01:12.00
Male
68
Holy Rosary Primary School
458
16
2
4:15 min/km
00:05:00.45
4:46 min/km
105
87
87
00:03:30.62
3:41 min/km
62
55
55
74
1103
Billy ROBINSON
Billy ROBINSON #1103
Male Y03
00:08:30.74
00:08:30.74
67
(67)
Y03
67
00:01:11.66
Male
67
North Perth Primary School
179
3
3
4:15 min/km
00:05:00.26
4:45 min/km
102
84
84
00:03:30.48
3:41 min/km
61
54
54
33
1985
Paxton KRUEGER
Paxton KRUEGER #1985
Male Y03
00:08:04.96
00:08:04.96
31
(31)
Y03
31
00:00:45.88
Male
31
Swanbourne Primary School
113
2
2
4:02 min/km
00:04:34.50
4:21 min/km
29
28
28
00:03:30.46
3:41 min/km
60
53
53
43
2164
Elis SAMANTA
Elis SAMANTA #2164
Male Y03
00:08:13.68
00:08:13.68
39
(39)
Y03
39
00:00:54.60
Male
39
West Leederville Primary
1
4:06 min/km
00:04:43.41
4:29 min/km
41
38
38
00:03:30.26
3:41 min/km
59
52
52
121
2298
Nate GARTRELL
Nate GARTRELL #2298
Male Y03
00:08:46.33
00:08:46.33
103
(103)
Y03
103
00:01:27.25
Male
103
Hillarys Primary School
3
4:23 min/km
00:05:16.24
5:01 min/km
188
145
145
00:03:30.08
3:41 min/km
58
51
51
36
1524
Stephanie EVANS
Stephanie EVANS #1524
Female Y03
00:08:07.15
00:08:07.15
3
(3)
Y03
3
00:00:14.32
Female
3
Serpentine Primary School
305
10
1
4:03 min/km
00:04:37.14
4:23 min/km
34
3
3
00:03:30.00
3:41 min/km
57
7
7
105
2452
Naomi GAU
Naomi GAU #2452
Female Y03
00:08:41.80
00:08:41.80
16
(16)
Y03
16
00:00:48.97
Female
16
Meadow Springs Primary School
1
4:20 min/km
00:05:12.40
4:57 min/km
162
32
32
00:03:29.40
3:40 min/km
56
6
6
69
746
David MILIC
David MILIC #746
Male Y03
00:08:26.58
00:08:26.58
63
(63)
Y03
63
00:01:07.50
Male
63
Kapinara Primary School
1
4:13 min/km
00:04:57.25
4:43 min/km
93
78
78
00:03:29.33
3:40 min/km
55
50
50
51
676
Tayte MILLER
Tayte MILLER #676
Male Y03
00:08:19.78
00:08:19.78
46
(46)
Y03
46
00:01:00.70
Male
46
Holy Rosary Primary School
458
16
1
4:09 min/km
00:04:50.50
4:36 min/km
64
57
57
00:03:29.28
3:40 min/km
54
49
49
91
347
Noah AHMADI
Noah AHMADI #347
Male Y03
00:08:37.27
00:08:37.27
80
(80)
Y03
80
00:01:18.19
Male
80
Dalkeith Primary School
2
4:18 min/km
00:05:08.69
4:53 min/km
144
119
119
00:03:28.57
3:39 min/km
53
48
48
76
1397
Henry PORTER
Henry PORTER #1397
Male Y03
00:08:31.56
00:08:31.56
69
(69)
Y03
69
00:01:12.48
Male
69
Rosalie Primary School
82
1
6
4:15 min/km
00:05:03.31
4:48 min/km
119
100
100
00:03:28.24
3:39 min/km
52
47
47
63
2201
Malachy YOUNG
Malachy YOUNG #2201
Male Y03
00:08:23.04
00:08:23.04
57
(57)
Y03
57
00:01:03.96
Male
57
Whitford Catholic Primary School
417
13
1
4:11 min/km
00:04:55.75
4:41 min/km
86
72
72
00:03:27.29
3:38 min/km
51
46
46
61
2447
Sofia BROWN
Sofia BROWN #2447
Female Y03
00:08:22.65
00:08:22.65
6
(6)
Y03
6
00:00:29.82
Female
6
Sorrento Primary School
1
4:11 min/km
00:04:55.49
4:41 min/km
83
14
14
00:03:27.16
3:38 min/km
50
5
5
77
2295
Lucas DAVIES
Lucas DAVIES #2295
Male Y03
00:08:31.93
00:08:31.93
70
(70)
Y03
70
00:01:12.85
Male
70
Georgiana Molloy Anglican School
1
4:15 min/km
00:05:05.40
4:50 min/km
124
105
105
00:03:26.53
3:37 min/km
49
45
45
40
140
Charlie SWANSBURY
Charlie SWANSBURY #140
Male Y03
00:08:10.24
00:08:10.24
37
(37)
Y03
37
00:00:51.16
Male
37
Capel Primary School
599
23
1
4:05 min/km
00:04:43.88
4:30 min/km
42
39
39
00:03:26.36
3:37 min/km
48
44
44
46
2102
Hugo FINLAYSON
Hugo FINLAYSON #2102
Male Y03
00:08:15.29
00:08:15.29
42
(42)
Y03
42
00:00:56.21
Male
42
Wembley Primary School
331
10
1
4:07 min/km
00:04:48.96
4:35 min/km
59
52
52
00:03:26.33
3:37 min/km
47
43
43
148
767
Frederick SCHAPER
Frederick SCHAPER #767
Male Y03
00:08:56.54
00:08:56.54
126
(126)
Y03
126
00:01:37.46
Male
126
Kensington Primary School
2
4:28 min/km
00:05:30.26
5:14 min/km
264
192
192
00:03:26.27
3:37 min/km
46
42
42
82
827
Neville KANNEMEYER
Neville KANNEMEYER #827
Male Y03
00:08:34.00
00:08:34.00
73
(73)
Y03
73
00:01:14.92
Male
73
Lake Joondalup Baptist College
2
4:17 min/km
00:05:08.50
4:53 min/km
142
117
117
00:03:25.50
3:36 min/km
45
41
41
23
2321
Henley THOMAS
Henley THOMAS #2321
Male Y03
00:07:53.79
00:07:53.79
22
(22)
Y03
22
00:00:34.71
Male
22
St Mary MacKillop College
1
3:56 min/km
00:04:28.30
4:15 min/km
20
20
20
00:03:25.49
3:36 min/km
44
40
40
52
1539
Tareeq LAMBAT
Tareeq LAMBAT #1539
Male Y03
00:08:19.80
00:08:19.80
47
(47)
Y03
47
00:01:00.72
Male
47
Settlers Primary
408
12
2
4:09 min/km
00:04:54.53
4:40 min/km
77
65
65
00:03:25.26
3:36 min/km
43
39
39
50
1540
Troy LANG
Troy LANG #1540
Male Y03
00:08:19.58
00:08:19.58
45
(45)
Y03
45
00:01:00.50
Male
45
Settlers Primary
408
12
1
4:09 min/km
00:04:54.33
4:40 min/km
75
63
63
00:03:25.25
3:36 min/km
42
38
38
19
2296
Jett DEVEREUX
Jett DEVEREUX #2296
Male Y03
00:07:50.33
00:07:50.33
19
(19)
Y03
19
00:00:31.25
Male
19
Our Lady of the Cape
1
3:55 min/km
00:04:25.41
4:12 min/km
12
12
12
00:03:24.91
3:35 min/km
41
37
37
54
53
Harlan JAHN
Harlan JAHN #53
Male Y03
00:08:20.08
00:08:20.08
49
(49)
Y03
49
00:01:01.00
Male
49
Ardross Primary School
3
4:10 min/km
00:04:55.25
4:41 min/km
82
69
69
00:03:24.83
3:35 min/km
40
36
36
42
2445
Kavy BHANGU
Kavy BHANGU #2445
Female Y03
00:08:11.12
00:08:11.12
4
(4)
Y03
4
00:00:18.29
Female
4
Ashdale Primary School
1
4:05 min/km
00:04:46.49
4:32 min/km
52
6
6
00:03:24.62
3:35 min/km
39
4
4
49
2463
Lucy STEER
Lucy STEER #2463
Female Y03
00:08:16.81
00:08:16.81
5
(5)
Y03
5
00:00:23.98
Female
5
Bunbury Baptist College
1
4:08 min/km
00:04:52.43
4:38 min/km
71
11
11
00:03:24.38
3:35 min/km
38
3
3
38
1396
Jeremiah CLAUSEE
Jeremiah CLAUSEE #1396
Male Y03
00:08:08.61
00:08:08.61
35
(35)
Y03
35
00:00:49.53
Male
35
Rosalie Primary School
82
1
4
4:04 min/km
00:04:44.45
4:30 min/km
45
42
42
00:03:24.16
3:34 min/km
37
35
35
30
2065
Gabriel VAN HEERWAARDEN
Gabriel VAN HEERWAARDEN #2065
Male Y03
00:08:00.09
00:08:00.09
28
(28)
Y03
28
00:00:41.01
Male
28
Ursula Frayne Catholic College
1
4:00 min/km
00:04:36.01
4:22 min/km
32
30
30
00:03:24.08
3:34 min/km
36
34
34
24
1394
Jeremy WATES
Jeremy WATES #1394
Male Y03
00:07:56.43
00:07:56.43
23
(23)
Y03
23
00:00:37.35
Male
23
Rosalie Primary School
82
1
3
3:58 min/km
00:04:32.60
4:19 min/km
27
26
26
00:03:23.83
3:34 min/km
35
33
33
70
1395
Elliot BABCOCK
Elliot BABCOCK #1395
Male Y03
00:08:27.09
00:08:27.09
64
(64)
Y03
64
00:01:08.01
Male
64
Rosalie Primary School
82
1
5
4:13 min/km
00:05:03.31
4:48 min/km
118
99
99
00:03:23.77
3:34 min/km
34
32
32
22
1942
Callum HOGGART
Callum HOGGART #1942
Male Y03
00:07:53.59
00:07:53.59
21
(21)
Y03
21
00:00:34.51
Male
21
St Stephen's School Carramar
508
19
1
3:56 min/km
00:04:29.93
4:17 min/km
24
24
24
00:03:23.66
3:34 min/km
33
31
31
29
2297
Archer DICKSON
Archer DICKSON #2297
Male Y03
00:08:00.09
00:08:00.09
27
(27)
Y03
27
00:00:41.01
Male
27
Hillarys Primary School
2
4:00 min/km
00:04:36.87
4:23 min/km
33
31
31
00:03:23.21
3:33 min/km
32
30
30
53
2324
Hudson WINFIELD
Hudson WINFIELD #2324
Male Y03
00:08:19.98
00:08:19.98
48
(48)
Y03
48
00:01:00.90
Male
48
Mater Christi Catholic Primary School
1
4:09 min/km
00:04:56.95
4:42 min/km
91
76
76
00:03:23.03
3:33 min/km
31
29
29
27
1223
Mason WADE
Mason WADE #1223
Male Y03
00:07:58.06
00:07:58.06
25
(25)
Y03
25
00:00:38.98
Male
25
Peter Moyes Anglican Community School
250
5
1
3:59 min/km
00:04:35.66
4:22 min/km
31
29
29
00:03:22.40
3:33 min/km
30
28
28
20
2289
Callan MCKINNEY
Callan MCKINNEY #2289
Male Y03
00:07:50.96
00:07:50.96
20
(20)
Y03
20
00:00:31.88
Male
20
Ashdale Primary School
1
3:55 min/km
00:04:28.77
4:15 min/km
22
22
22
00:03:22.19
3:32 min/km
29
27
27
31
466
Levi ASHARD
Levi ASHARD #466
Male Y03
00:08:00.32
00:08:00.32
29
(29)
Y03
29
00:00:41.24
Male
29
Gooseberry Hill Primary School
356
11
1
4:00 min/km
00:04:38.25
4:25 min/km
36
33
33
00:03:22.06
3:32 min/km
28
26
26
58
1987
Charlie DOVE
Charlie DOVE #1987
Male Y03
00:08:22.23
00:08:22.23
53
(53)
Y03
53
00:01:03.15
Male
53
Swanbourne Primary School
113
2
5
4:11 min/km
00:05:00.45
4:46 min/km
104
86
86
00:03:21.77
3:32 min/km
27
25
25
37
1984
Lennox LAY
Lennox LAY #1984
Male Y03
00:08:08.59
00:08:08.59
34
(34)
Y03
34
00:00:49.51
Male
34
Swanbourne Primary School
113
2
3
4:04 min/km
00:04:46.90
4:33 min/km
55
49
49
00:03:21.69
3:32 min/km
26
24
24
21
756
Billie MCHENRY
Billie MCHENRY #756
Female Y03
00:07:52.83
00:07:52.83
1
(1)
Y03
1
Female
1
Kapinara Primary School
1
3:56 min/km
00:04:31.25
4:18 min/km
26
1
1
00:03:21.58
3:32 min/km
25
2
2
15
1577
Ruari DAY
Ruari DAY #1577
Male Y03
00:07:43.94
00:07:43.94
15
(15)
Y03
15
00:00:24.86
Male
15
South Perth Primary
210
4
1
3:51 min/km
00:04:22.50
4:10 min/km
8
8
8
00:03:21.43
3:32 min/km
24
23
23
25
2006
Emily HARRY
Emily HARRY #2006
Female Y03
00:07:56.46
00:07:56.46
2
(2)
Y03
2
00:00:03.63
Female
2
Swanbourne Primary School
168
1
1
3:58 min/km
00:04:35.49
4:22 min/km
30
2
2
00:03:20.96
3:31 min/km
23
1
1
18
71
Jack STARKEY
Jack STARKEY #71
Male Y03
00:07:46.52
00:07:46.52
18
(18)
Y03
18
00:00:27.44
Male
18
Baldivis Primary School
605
24
1
3:53 min/km
00:04:25.75
4:13 min/km
13
13
13
00:03:20.77
3:31 min/km
22
22
22
16
346
Austin SUTHERLAND
Austin SUTHERLAND #346
Male Y03
00:07:46.07
00:07:46.07
16
(16)
Y03
16
00:00:26.99
Male
16
Dalkeith Primary School
1
3:53 min/km
00:04:26.87
4:14 min/km
15
15
15
00:03:19.20
3:29 min/km
21
21
21
32
583
Ezra SICILIANO
Ezra SICILIANO #583
Male Y03
00:08:03.97
00:08:03.97
30
(30)
Y03
30
00:00:44.89
Male
30
Hawker Park Primary School
1
4:01 min/km
00:04:45.02
4:31 min/km
47
44
44
00:03:18.95
3:29 min/km
20
20
20
8
1983
Donovan ALLEN
Donovan ALLEN #1983
Male Y03
00:07:35.08
00:07:35.08
8
(8)
Y03
8
00:00:16.00
Male
8
Swanbourne Primary School
113
2
1
3:47 min/km
00:04:17.26
4:05 min/km
5
5
5
00:03:17.82
3:28 min/km
19
19
19
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
11
Page 10 of 11 (518 items)
© 2023