Swim Thru Perth
20 Jan 2019
Results
Teams
Details
Links
Race Series
 
Contact
Satterley 3.5km Challenge
1.6km Classic
Carbon Group 800m Splash
250m Try-It Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (83 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
MSWA Categ
MSWA CatPos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
Wave
50
69
Annie DE LEO
Annie DE LEO #69
Female 35-44
00:37:57.7
00:37:57.7
4
(21)
35-44
4
00:07:53.2
35-44
4
Female
21
Claremont Masters
9
23:43 min/km
Wave 5
37
70
Peter DE LEO
Peter DE LEO #70
Male 35-44
00:33:48.4
00:33:48.4
5
(23)
35-44
5
00:09:06.3
35-44
5
Male
23
21:07 min/km
Wave 5
19
143
Katie LOVIS
Katie LOVIS #143
Female 25-34
00:30:50.3
00:30:50.3
2
(9)
25-34
2
00:00:18.2
25-34
2
Female
9
19:16 min/km
Wave 5
46
257
Thomas ABBOTT
Thomas ABBOTT #257
Male 55-64
00:36:03.3
00:36:03.3
7
(27)
55-64
7
00:07:58.9
55-64
7
Male
27
22:32 min/km
Wave 5
258
Bailey ALEXANDER
Bailey ALEXANDER #258
Male Under 18
DNF
DNF
Under 18
Under 15
Male
Wave 5
12
259
Fiona ALEXANDER
Fiona ALEXANDER #259
Female 45-54
00:29:42.4
00:29:42.4
1
(4)
45-54
1
45-54
1
Female
4
18:34 min/km
Wave 5
260
Kasia ALLAN
Kasia ALLAN #260
Female 25-34
DNS
DNS
25-34
25-34
Female
Wave 5
76
261
Vanessa ATIENZA-HIPOLITO
Vanessa ATIENZA-HIPOLITO #261
Female 35-44
00:56:58.2
00:56:58.2
6
(41)
35-44
6
00:26:53.7
35-44
6
Female
41
35:36 min/km
Wave 5
72
262
Jennifer BERG
Jennifer BERG #262
Female 65-74
00:46:54.1
00:46:54.1
3
(38)
65-74
3
00:06:17.1
65-74
3
Female
38
29:18 min/km
Wave 5
5
263
Roland BOWMAN
Roland BOWMAN #263
Male 25-34
00:27:20.3
00:27:20.3
1
(4)
25-34
1
25-34
1
Male
4
17:05 min/km
Wave 5
34
265
James BURT
James BURT #265
Male 18-24
00:33:17.1
00:33:17.1
1
(20)
18-24
1
15-24
3
Male
20
Superfins Masters
1
20:48 min/km
Wave 5
27
266
Amelie CAPORN
Amelie CAPORN #266
Female Under 18
00:32:00.6
00:32:00.6
4
(12)
Under 18
4
00:04:32.3
15-24
2
Female
12
20:00 min/km
Wave 5
26
267
Peter CAPORN
Peter CAPORN #267
Male 45-54
00:31:56.2
00:31:56.2
2
(15)
45-54
2
00:00:08.6
45-54
2
Male
15
19:57 min/km
Wave 5
15
268
Gillian CARUSO
Gillian CARUSO #268
Female 45-54
00:30:25.1
00:30:25.1
2
(6)
45-54
2
00:00:42.7
45-54
2
Female
6
Armadale Masters
1
19:00 min/km
Wave 5
11
269
Reece CIRULIS
Reece CIRULIS #269
Male 25-34
00:28:47.4
00:28:47.4
2
(8)
25-34
2
00:01:27.1
25-34
2
Male
8
17:59 min/km
Wave 5
2
270
Nicola CORSBIE
Nicola CORSBIE #270
Female 55-64
00:24:36.4
00:24:36.4
1
(1)
55-64
1
55-64
1
Female
1
Claremont Masters
1
15:22 min/km
Wave 5
4
271
Izaac COUBROUGH
Izaac COUBROUGH #271
Male Under 18
00:25:05.2
00:25:05.2
2
(3)
Under 18
2
00:03:41.6
15-24
2
Male
3
15:40 min/km
Wave 5
30
272
Katie CRAWFORD
Katie CRAWFORD #272
Female 35-44
00:32:52.8
00:32:52.8
3
(13)
35-44
3
00:02:48.3
35-44
3
Female
13
Claremont Masters
6
20:33 min/km
Wave 5
65
273
Belinda CRESWELL
Belinda CRESWELL #273
Female 45-54
00:42:53.0
00:42:53.0
11
(34)
45-54
11
00:13:10.6
45-54
11
Female
34
26:48 min/km
Wave 5
55
274
Nathan CURRY
Nathan CURRY #274
Male 25-34
00:40:03.0
00:40:03.0
4
(30)
25-34
4
00:12:42.7
25-34
4
Male
30
Superfins Masters
3
25:01 min/km
Wave 5
275
Alexis DENNESS
Alexis DENNESS #275
Female 65-74
DNS
DNS
65-74
65-74
Female
Mandurah Masters
Wave 5
24
276
Ian DUNICAN
Ian DUNICAN #276
Male 35-44
00:31:45.2
00:31:45.2
3
(13)
35-44
3
00:07:03.1
35-44
3
Male
13
Claremont Masters
4
19:50 min/km
Wave 5
63
277
Theresa ELLIOTT
Theresa ELLIOTT #277
Female 75+
00:41:14.6
00:41:14.6
1
(33)
75+
1
75+
1
Female
33
Claremont Masters
12
25:46 min/km
Wave 5
35
278
Eric EMMETT
Eric EMMETT #278
Male 55-64
00:33:21.1
00:33:21.1
6
(21)
55-64
6
00:05:16.7
55-64
6
Male
21
20:50 min/km
Wave 5
29
279
Colin GIBSON
Colin GIBSON #279
Male 45-54
00:32:51.3
00:32:51.3
4
(17)
45-54
4
00:01:03.7
45-54
4
Male
17
Armadale Masters
2
20:32 min/km
Wave 5
49
280
Andrew GOLDSWAIN
Andrew GOLDSWAIN #280
Male 45-54
00:37:05.1
00:37:05.1
7
(29)
45-54
7
00:05:17.5
45-54
7
Male
29
Superfins Masters
2
23:10 min/km
Wave 5
25
281
Brendan GORRINGE
Brendan GORRINGE #281
Male 45-54
00:31:47.6
00:31:47.6
1
(14)
45-54
1
45-54
1
Male
14
19:52 min/km
Wave 5
8
282
Aaron HEARY
Aaron HEARY #282
Male 35-44
00:28:05.4
00:28:05.4
2
(6)
35-44
2
00:03:23.3
35-44
2
Male
6
17:33 min/km
Wave 5
17
283
Dorothee HAHNE
Dorothee HAHNE #283
Female 25-34
00:30:32.1
00:30:32.1
1
(7)
25-34
1
25-34
1
Female
7
Claremont Masters
3
19:05 min/km
Wave 5
59
284
Carmen HARRISON
Carmen HARRISON #284
Female 65-74
00:40:37.0
00:40:37.0
1
(29)
65-74
1
65-74
1
Female
29
Claremont Masters
10
25:23 min/km
Wave 5
41
285
Scott HAVERCROFT
Scott HAVERCROFT #285
Male 45-54
00:35:23.0
00:35:23.0
5
(26)
45-54
5
00:03:35.4
45-54
5
Male
26
22:06 min/km
Wave 5
58
286
Tracy HEAPERMAN
Tracy HEAPERMAN #286
Female 35-44
00:40:35.8
00:40:35.8
5
(28)
35-44
5
00:10:31.3
35-44
5
Female
28
Riverton Masters
1
25:22 min/km
Wave 5
43
287
Amanda HICKS
Amanda HICKS #287
Female 25-34
00:35:38.6
00:35:38.6
3
(17)
25-34
3
00:05:06.5
25-34
3
Female
17
Claremont Masters
8
22:16 min/km
Wave 5
40
288
Graham HICKS
Graham HICKS #288
Male 65-74
00:35:18.2
00:35:18.2
2
(25)
65-74
2
00:06:45.1
65-74
2
Male
25
Armadale Masters
3
22:03 min/km
Wave 5
23
289
Benedict HODSDON
Benedict HODSDON #289
Male 55-64
00:31:41.0
00:31:41.0
4
(12)
55-64
4
00:03:36.6
55-64
4
Male
12
19:48 min/km
Wave 5
33
290
Michelle HOGUE
Michelle HOGUE #290
Female 45-54
00:33:09.5
00:33:09.5
4
(14)
45-54
4
00:03:27.1
45-54
4
Female
14
Claremont Masters
7
20:43 min/km
Wave 5
39
291
Catherine IRVIN
Catherine IRVIN #291
Female 45-54
00:35:13.3
00:35:13.3
5
(15)
45-54
5
00:05:30.9
45-54
5
Female
15
22:00 min/km
Wave 5
1
292
Rahul JEGATHEVA
Rahul JEGATHEVA #292
Male Under 18
00:21:23.6
00:21:23.6
1
(1)
Under 18
1
15-24
1
Male
1
13:22 min/km
Wave 5
293
Nisha JEYASEELAN
Nisha JEYASEELAN #293
Female 35-44
DNS
DNS
35-44
35-44
Female
Albany Masters
Wave 5
56
294
Dani JEYES
Dani JEYES #294
Female 25-34
00:40:06.1
00:40:06.1
5
(26)
25-34
5
00:09:34.0
25-34
5
Female
26
25:03 min/km
Wave 5
295
Amber JOHNSTON-BILLINGS
Amber JOHNSTON-BILLINGS #295
Female 25-34
DNS
DNS
25-34
25-34
Female
Wave 5
38
296
Marcus LEMIN
Marcus LEMIN #296
Male 35-44
00:34:00.0
00:34:00.0
6
(24)
35-44
6
00:09:17.9
35-44
6
Male
24
21:15 min/km
Wave 5
18
298
Natalie LYNN
Natalie LYNN #298
Female 45-54
00:30:44.3
00:30:44.3
3
(8)
45-54
3
00:01:01.9
45-54
3
Female
8
19:12 min/km
Wave 5
7
299
Simon LYONS
Simon LYONS #299
Male 55-64
00:28:04.4
00:28:04.4
1
(5)
55-64
1
55-64
1
Male
5
17:32 min/km
Wave 5
52
300
Debra MARR
Debra MARR #300
Female 55-64
00:38:58.8
00:38:58.8
5
(23)
55-64
5
00:14:22.4
55-64
5
Female
23
Cockburn Masters
1
24:21 min/km
Wave 5
301
Helen MARTINDALE
Helen MARTINDALE #301
Female 45-54
DNS
DNS
45-54
45-54
Female
Cockburn Masters
Wave 5
28
302
Andrew MCCORMACK
Andrew MCCORMACK #302
Male 45-54
00:32:27.8
00:32:27.8
3
(16)
45-54
3
00:00:40.2
45-54
3
Male
16
Claremont Masters
5
20:17 min/km
Wave 5
62
303
Mary MCHENRY
Mary MCHENRY #303
Female 65-74
00:41:10.8
00:41:10.8
2
(32)
65-74
2
00:00:33.8
65-74
2
Female
32
Claremont Masters
11
25:44 min/km
Wave 5
6
304
Bridget MUIR
Bridget MUIR #304
Female Under 18
00:27:28.3
00:27:28.3
1
(2)
Under 18
1
15-24
1
Female
2
17:10 min/km
Wave 5
9
305
Susie MUIR
Susie MUIR #305
Female Under 18
00:28:24.1
00:28:24.1
2
(3)
Under 18
2
00:00:55.8
Under 15
1
Female
3
17:45 min/km
Wave 5
[1]
2
Page 1 of 2 (83 items)