Fremantle Ports Swim Thru
8 Dec 2018
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
1.6km Fremantle Ports Swim Thru
3.2km Fremantle Ports Swim Thru
400m Livelighter Try it Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (240 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Nation
EstTime
Wetsuit
Points
Pace
Wave
8
Alistair ARROW
Alistair ARROW #8
Male 18-24
DNS
DNS
18-24
15-24
Male
Superfins Masters
AUS
00:50:00
0
Wave 6
2
310
Nicholas ROLLO
Nicholas ROLLO #310
Male 18-24
00:19:11.8
00:19:11.8
1
(2)
18-24
1
15-24
1
Male
2
AUS
00:18:21
14
11:59 min/km
Wave 3
6
503
Chloe GREEN
Chloe GREEN #503
Female Under 18
00:19:20.4
00:19:20.4
1
(1)
Under 18
1
15-24
1
Female
1
AUS
01:00:00
14
12:05 min/km
Wave 3
7
88
Sacha DOWNING
Sacha DOWNING #88
Female 18-24
00:19:25.2
00:19:25.2
1
(2)
18-24
1
15-24
2
Female
2
Perth City Swim Club
1
AUS
00:20:30
12
12:08 min/km
Wave 3
3
175
Reilly KENNEDY
Reilly KENNEDY #175
Male 18-24
00:19:15.8
00:19:15.8
2
(3)
18-24
2
00:00:04.0
15-24
2
Male
3
AUS
00:18:00
12
12:02 min/km
Wave 3
8
254
Josie PAGE
Josie PAGE #254
Female 18-24
00:21:33.7
00:21:33.7
2
(3)
18-24
2
00:02:08.5
15-24
3
Female
3
Perth City Swim Club
2
AUS
00:20:01
10
13:28 min/km
Wave 3
4
144
Harry HEWITT
Harry HEWITT #144
Male 18-24
00:19:17.2
00:19:17.2
3
(4)
18-24
3
00:00:05.4
15-24
3
Male
4
AUS
00:18:30
10
12:03 min/km
Wave 3
14
89
Jasmine DUNDAS
Jasmine DUNDAS #89
Female Under 18
00:24:17.5
00:24:17.5
3
(6)
Under 18
3
00:04:57.1
15-24
4
Female
6
AUS
00:25:00
8
15:10 min/km
Wave 3
5
167
Benjamin JONES
Benjamin JONES #167
Male 18-24
00:19:17.3
00:19:17.3
4
(5)
18-24
4
00:00:05.5
15-24
4
Male
5
AUS
00:18:00
8
12:03 min/km
Wave 3
15
71
Izaac COUBROUGH
Izaac COUBROUGH #71
Male Under 18
00:24:27.9
00:24:27.9
1
(9)
Under 18
1
15-24
5
Male
9
AUS
00:20:00
6
15:17 min/km
Wave 3
56
367
Hayley WALLWORK
Hayley WALLWORK #367
Female Under 18
00:29:45.1
00:29:45.1
5
(22)
Under 18
5
00:10:24.7
15-24
5
Female
22
AUS
00:25:00
6
18:35 min/km
Wave 3
65
32
Madison BRAY
Madison BRAY #32
Female Under 18
00:30:31.1
00:30:31.1
6
(25)
Under 18
6
00:11:10.7
15-24
6
Female
25
AUS
00:25:25
4
19:04 min/km
Wave 3
23
542
James HOWES
James HOWES #542
Male 18-24
00:27:01.7
00:27:01.7
5
(15)
18-24
5
00:07:49.9
15-24
6
Male
15
AUS
01:00:00
4
16:53 min/km
Wave 6
59
9
Alistair ARROW
Alistair ARROW #9
Male 18-24
00:29:51.6
00:29:51.6
6
(37)
18-24
6
00:10:39.8
15-24
7
Male
37
Superfins Masters
2
AUS
00:50:00
3
18:39 min/km
Wave 6
68
121
Alyssa GEORGE
Alyssa GEORGE #121
Female 18-24
00:30:32.7
00:30:32.7
3
(26)
18-24
3
00:11:07.5
15-24
7
Female
26
AUS
00:30:11
3
19:05 min/km
Wave 4
112
119
Alice GARBUTT-WILKINS
Alice GARBUTT-WILKINS #119
Female 18-24
00:33:19.2
00:33:19.2
4
(46)
18-24
4
00:13:54.0
15-24
8
Female
46
Fremantle Masters
10
AUS
00:45:00
2
20:49 min/km
Wave 6
64
337
Ryan STONE
Ryan STONE #337
Male Under 18
00:30:28.0
00:30:28.0
5
(40)
Under 18
5
00:06:00.1
15-24
8
Male
40
AUS
00:35:01
2
19:02 min/km
Wave 5
87
42
James BURT
James BURT #42
Male 18-24
00:31:25.8
00:31:25.8
7
(56)
18-24
7
00:12:14.0
15-24
9
Male
56
Superfins Masters
4
AUS
00:30:00
1
19:38 min/km
Wave 4
115
62
Conrad CLUER
Conrad CLUER #62
Male 18-24
00:33:23.5
00:33:23.5
8
(67)
18-24
8
00:14:11.7
15-24
10
Male
67
AUS
00:34:30
1
20:52 min/km
Wave 4
111
Kim FINEGAN
Kim FINEGAN #111
Female 25-29
DNF
DNF
25-29
25-34
Female
AUS
00:55:00
0
Wave 6
179
Adam KING
Adam KING #179
Male 30-34
DNS
DNS
30-34
25-34
Male
AUS
01:00:00
0
Wave 6
247
Michael NGUYEN
Michael NGUYEN #247
Male 25-29
DNS
DNS
25-29
25-34
Male
Superfins Masters
AUS
01:00:00
0
Wave 6
363
Sam WALKER
Sam WALKER #363
Male 25-29
DNS
DNS
25-29
25-34
Male
AUS
00:30:00
0
Wave 4
17
331
Anthea STACEY
Anthea STACEY #331
Female 25-29
00:24:31.5
00:24:31.5
1
(8)
25-29
1
25-34
1
Female
8
AUS
00:23:34
14
15:19 min/km
Wave 3
1
153
Simon HUITENGA
Simon HUITENGA #153
Male 30-34
00:19:11.4
00:19:11.4
1
(1)
30-34
1
25-34
1
Male
1
AUS
00:18:00
14
11:59 min/km
Wave 3
24
68
Fionna COSGROVE
Fionna COSGROVE #68
Female 30-34
00:27:14.4
00:27:14.4
1
(9)
30-34
1
25-34
2
Female
9
AUS
00:27:00
12
17:01 min/km
Wave 3
9
527
Gareth EVANS
Gareth EVANS #527
Male 30-34
00:21:41.7
00:21:41.7
2
(6)
30-34
2
00:02:30.3
25-34
2
Male
6
AUS
01:00:00
12
13:33 min/km
Wave 3
28
4
Katya ANDERSON
Katya ANDERSON #4
Female 25-29
00:27:39.0
00:27:39.0
2
(11)
25-29
2
00:03:07.5
25-34
3
Female
11
Superfins Masters
1
AUS
00:25:00
10
17:16 min/km
Wave 3
25
264
Bennett PEARCE
Bennett PEARCE #264
Male 25-29
00:27:24.1
00:27:24.1
1
(16)
25-29
1
25-34
3
Male
16
Perth City Swim Club
3
AUS
00:30:00
10
17:07 min/km
Wave 4
62
524
Helen LEE
Helen LEE #524
Female 30-34
00:30:00.6
00:30:00.6
2
(24)
30-34
2
00:02:46.2
25-34
4
Female
24
AUS
01:00:00
8
18:45 min/km
Wave 6
27
19
Mitchell BARNS
Mitchell BARNS #19
Male 25-29
00:27:31.3
00:27:31.3
2
(17)
25-29
2
00:00:07.2
25-34
4
Male
17
AUS
00:25:00
8
17:12 min/km
Wave 3
35
316
Robert SCHENBERG
Robert SCHENBERG #316
Male 25-29
00:28:43.9
00:28:43.9
3
(21)
25-29
3
00:01:19.8
25-34
5
Male
21
Perth City Swim Club
4
AUS
00:30:00
6
17:57 min/km
Wave 4
90
352
Natalie TURNER
Natalie TURNER #352
Female 25-29
00:31:33.1
00:31:33.1
3
(34)
25-29
3
00:07:01.6
25-34
5
Female
34
AUS
00:30:01
6
19:43 min/km
Wave 4
144
506
Samantha POOLE
Samantha POOLE #506
Female 30-34
00:36:32.3
00:36:32.3
3
(63)
30-34
3
00:09:17.9
25-34
6
Female
63
AUS
01:00:00
4
22:50 min/km
Wave 6
36
270
Tom PLATTS
Tom PLATTS #270
Male 25-29
00:28:45.5
00:28:45.5
4
(22)
25-29
4
00:01:21.4
25-34
6
Male
22
Perth City Swim Club
5
AUS
00:30:00
4
17:58 min/km
Wave 4
37
237
Matthew MONACO
Matthew MONACO #237
Male 25-29
00:28:48.4
00:28:48.4
5
(23)
25-29
5
00:01:24.3
25-34
7
Male
23
AUS
00:27:30
3
18:00 min/km
Wave 3
146
505
Nicola BOLGER
Nicola BOLGER #505
Female 25-29
00:36:33.3
00:36:33.3
4
(65)
25-29
4
00:12:01.8
25-34
7
Female
65
AUS
01:00:00
3
22:50 min/km
Wave 6
171
315
Dianne SAUNDERS
Dianne SAUNDERS #315
Female 30-34
00:38:09.6
00:38:09.6
4
(81)
30-34
4
00:10:55.2
25-34
8
Female
81
Superfins Masters
5
AUS
00:57:00
2
23:50 min/km
Wave 6
55
256
Tim PARKS
Tim PARKS #256
Male 30-34
00:29:44.2
00:29:44.2
3
(34)
30-34
3
00:10:32.8
25-34
8
Male
34
AUS
00:28:00
2
18:35 min/km
Wave 3
184
165
Danielle JEYES
Danielle JEYES #165
Female 25-29
00:40:01.5
00:40:01.5
5
(93)
25-29
5
00:15:30.0
25-34
9
Female
93
GBR
00:44:00
1
25:00 min/km
Wave 5
60
200
Tom LAMOND
Tom LAMOND #200
Male 25-29
00:29:52.6
00:29:52.6
6
(38)
25-29
6
00:02:28.5
25-34
9
Male
38
AUS
00:20:00
1
18:40 min/km
Wave 3
83
66
Dylan COOP
Dylan COOP #66
Male 30-34
00:31:19.3
00:31:19.3
4
(52)
30-34
4
00:12:07.9
25-34
10
Male
52
Superfins Masters
3
AUS
00:33:18
1
19:34 min/km
Wave 4
202
357
Veronica VAN DEN BOGERT
Veronica VAN DEN BOGERT #357
Female 30-34
00:42:21.0
00:42:21.0
5
(104)
30-34
5
00:15:06.6
25-34
10
Female
104
AUS
00:43:00
1
26:28 min/km
Wave 5
92
59
Joel CINKURS
Joel CINKURS #59
Male 30-34
00:31:41.7
00:31:41.7
5
(58)
30-34
5
00:12:30.3
25-34
11
Male
58
AUS
00:31:00
1
19:48 min/km
Wave 4
132
18
Matthew BARNDON
Matthew BARNDON #18
Male 30-34
00:34:38.5
00:34:38.5
6
(77)
30-34
6
00:15:27.1
25-34
12
Male
77
Carine Masters
1
AUS
00:42:00
1
21:39 min/km
Wave 5
149
313
Matt RYAN
Matt RYAN #313
Male 30-34
00:36:39.3
00:36:39.3
7
(82)
30-34
7
00:17:27.9
25-34
13
Male
82
AUS
00:40:00
1
22:54 min/km
Wave 5
190
300
James RADNY
James RADNY #300
Male 30-34
00:40:54.4
00:40:54.4
8
(93)
30-34
8
00:21:43.0
25-34
14
Male
93
AUS
01:00:00
1
25:34 min/km
Wave 6
191
541
Derryn HOWES
Derryn HOWES #541
Male 25-29
00:41:00.7
00:41:00.7
7
(94)
25-29
7
00:13:36.6
25-34
15
Male
94
AUS
01:00:00
1
25:37 min/km
Wave 6
209
311
Kristof ROZGONYI
Kristof ROZGONYI #311
Male 25-29
00:44:46.9
00:44:46.9
8
(101)
25-29
8
00:17:22.8
25-34
16
Male
101
HUN
00:45:00
1
27:59 min/km
Wave 6
324
Louise SMITH
Louise SMITH #324
Female 40-44
DNS
DNS
40-44
35-44
Female
AUS
00:23:00
0
Wave 3
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (240 items)