Margaret River Ultra Marathon
5 May 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (325 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gen Pos
Runner 1
Runner 2
Runner 3
Runner 4
Runner 5
Pace
11km
Pace
O/Pos
C/Pos
29km
Pace
O/Pos
C/Pos
48km
Pace
O/Pos
C/Pos
62km
Pace
O/Pos
C/Pos
80km
Pace
O/Pos
C/Pos
11
Garry SILK
Garry SILK #11
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
15
Florian GOESSMANN
Florian GOESSMANN #15
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
28
Shane LEWIS
Shane LEWIS #28
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
29
Roy BERKIN
Roy BERKIN #29
Prime 20-39 Male
DNS
DNS
Prime 20-39 Male
37
Charles WACHIRA
Charles WACHIRA #37
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
8
46
Josh O'HART
Josh O'HART #46
Prime 20-39 Male
07:58:14.29
07:58:14.29
1
(7)
Prime 20-39 Male
1
7
5:58 min/km
00:54:27.44
4:52 min/km
1
1
01:22:53.82
4:36 min/km
1
1
02:03:18.34
6:29 min/km
25
1
01:34:13.88
6:43 min/km
47
1
00:00:07.47
6:51 min/km
40
1
60
Sanja VUKOMAN
Sanja VUKOMAN #60
Prime 20-39 Female
Not started
Not started
Prime 20-39 Female
68
Ashley ZWEIER
Ashley ZWEIER #68
Prime 20-39 Female
DNF
DNF
Prime 20-39 Female
01:48:39.23
9:42 min/km
02:50:54.30
9:29 min/km
05:08:24.49
16:13 min/km
75
Caroline FISHER
Caroline FISHER #75
Prime 20-39 Female
DNF
DNF
Prime 20-39 Female
01:41:10.09
9:01 min/km
63
88
Ashlee RITSON
Ashlee RITSON #88
Prime 20-39 Female
09:38:44.37
09:38:44.37
1
(9)
Prime 20-39 Female
1
9
7:14 min/km
01:09:41.73
6:13 min/km
56
2
01:45:15.26
5:50 min/km
53
2
02:33:07.98
8:03 min/km
77
1
01:51:06.34
7:56 min/km
98
2
00:00:07.79
7:45 min/km
73
1
95
Tim MCGIMPSEY
Tim MCGIMPSEY #95
Veteran 40-49 Male
DNF
DNF
Veteran 40-49 Male
01:15:42.23
6:45 min/km
02:02:31.63
6:48 min/km
89
96
Jason LUKE
Jason LUKE #96
Veteran 40-49 Male
09:59:16.17
09:59:16.17
1
(32)
Veteran 40-49 Male
1
32
7:29 min/km
01:07:47.60
6:04 min/km
46
2
01:47:10.18
5:57 min/km
62
3
02:49:06.44
8:54 min/km
117
3
01:44:34.27
7:28 min/km
77
1
00:00:08.00
8:22 min/km
99
4
101
Michael FINCH
Michael FINCH #101
Veteran 40-49 Male
DNF
DNF
Veteran 40-49 Male
01:21:04.79
7:16 min/km
02:20:28.03
7:48 min/km
04:17:24.89
13:32 min/km
104
(John) Phil DABORN
(John) Phil DABORN #104
Veteran 40-49 Male
DNS
DNS
Veteran 40-49 Male
106
Chris RUTHERFORD
Chris RUTHERFORD #106
Veteran 40-49 Male
DNF
DNF
Veteran 40-49 Male
01:29:07.56
7:58 min/km
02:42:37.92
9:02 min/km
04:38:53.22
14:40 min/km
111
Luis CARIAS
Luis CARIAS #111
Veteran 40-49 Male
Not started
Not started
Veteran 40-49 Male
116
Steve HINCE
Steve HINCE #116
Veteran 40-49 Male
DNF
DNF
Veteran 40-49 Male
01:36:59.34
8:39 min/km
02:46:13.59
9:14 min/km
05:03:59.31
15:59 min/km
124
Brett SAMMUT
Brett SAMMUT #124
Veteran 40-49 Male
DNF
DNF
Veteran 40-49 Male
01:27:40.93
7:51 min/km
02:56:58.82
9:49 min/km
04:20:10.19
13:41 min/km
21
137
Deb NICHOLL
Deb NICHOLL #137
Veteran 40-49 Female
08:39:38.11
08:39:38.11
1
(2)
Veteran 40-49 Female
1
2
6:29 min/km
01:08:14.39
6:07 min/km
51
1
01:43:06.68
5:43 min/km
44
1
02:16:24.12
7:10 min/km
46
1
01:29:21.05
6:22 min/km
33
1
00:00:08.45
6:48 min/km
39
1
138
Karen PIENAAR
Karen PIENAAR #138
Veteran 40-49 Female
DNF
DNF
Veteran 40-49 Female
01:09:21.98
6:13 min/km
01:49:11.46
6:03 min/km
03:05:55.29
9:47 min/km
147
Eileen MITCHELL
Eileen MITCHELL #147
Veteran 40-49 Female
Started
Started
Veteran 40-49 Female
01:38:21.33
8:47 min/km
275
28
03:04:54.16
10:16 min/km
292
31
05:02:04.50
15:53 min/km
292
31
151
Beck MYORS
Beck MYORS #151
Veteran 40-49 Female
DNF
DNF
Veteran 40-49 Female
01:41:11.34
9:02 min/km
02:34:35.39
8:35 min/km
04:19:05.56
13:38 min/km
164
Joanne FAIRBROTHER
Joanne FAIRBROTHER #164
Veteran 40-49 Female
DNF
DNF
Veteran 40-49 Female
01:29:10.68
7:58 min/km
02:47:27.06
9:18 min/km
04:24:59.43
13:56 min/km
168
Kerry FERGUSON
Kerry FERGUSON #168
Veteran 40-49 Female
DNF
DNF
Veteran 40-49 Female
01:46:15.57
9:31 min/km
03:03:02.97
10:10 min/km
04:44:48.53
14:59 min/km
170
Kim HARRIS
Kim HARRIS #170
Veteran 40-49 Female
Not started
Not started
Veteran 40-49 Female
171
Sandy PAXTON
Sandy PAXTON #171
Veteran 40-49 Female
DNF
DNF
Veteran 40-49 Female
01:32:48.82
8:18 min/km
02:57:25.38
9:51 min/km
175
Grant LEWIS
Grant LEWIS #175
Vintage 50-59 Male
Not started
Not started
Vintage 50-59 Male
179
Mike GIBBON
Mike GIBBON #179
Vintage 50-59 Male
DNF
DNF
Vintage 50-59 Male
01:43:59.04
9:17 min/km
02:42:29.47
9:01 min/km
04:50:19.92
15:16 min/km
188
Jill HENNESSY
Jill HENNESSY #188
Vintage 50-59 Female
DNS
DNS
Vintage 50-59 Female
193
Janine WATTS
Janine WATTS #193
Vintage 50-59 Female
DNF
DNF
Vintage 50-59 Female
01:52:20.11
10:06 min/km
146
194
Billie MARSHALL
Billie MARSHALL #194
Vintage 50-59 Female
10:56:22.41
10:56:22.41
1
(33)
Vintage 50-59 Female
1
33
8:12 min/km
01:12:45.02
6:30 min/km
87
1
01:51:19.33
6:11 min/km
85
1
02:49:53.14
8:56 min/km
119
1
02:09:37.34
9:15 min/km
163
2
00:00:12.74
9:35 min/km
157
1
194
196
Andrew COHEN
Andrew COHEN #196
Masters 60+ Male
12:05:01.08
12:05:01.08
1
(78)
Masters 60+ Male
1
78
9:03 min/km
01:18:35.59
7:01 min/km
154
1
01:54:43.53
6:22 min/km
109
1
03:07:04.38
9:50 min/km
167
1
02:18:39.07
9:54 min/km
196
1
00:00:08.75
11:26 min/km
235
1
277
200
Deb ZIGENBINE
Deb ZIGENBINE #200
Masters 60+ Female
14:32:58.16
14:32:58.16
1
(84)
Masters 60+ Female
1
84
10:54 min/km
01:39:27.94
8:54 min/km
278
1
02:41:52.80
8:59 min/km
283
1
04:00:42.27
12:40 min/km
271
1
02:42:03.42
11:34 min/km
260
1
00:00:12.67
11:36 min/km
239
1
232
201
Shane JUDGE
Shane JUDGE #201
Junior Under 20 Male
12:57:58.02
12:57:58.02
1
(102)
Junior Under 20 Male
1
102
9:43 min/km
01:25:57.30
7:42 min/km
228
2
02:22:32.63
7:55 min/km
251
1
03:28:33.15
10:58 min/km
222
2
02:32:20.57
10:52 min/km
236
1
00:00:08.07
10:28 min/km
191
1
210
Brett TUCKER
Brett TUCKER #210
Prime 20-39 Male
DNF
DNF
Prime 20-39 Male
01:00:12.89
5:24 min/km
01:43:02.34
5:43 min/km
35
211
Andrew LAYSON
Andrew LAYSON #211
Vintage 50-59 Male
09:00:57.81
09:00:57.81
1
(16)
Vintage 50-59 Male
1
16
6:45 min/km
01:03:56.04
5:43 min/km
22
1
01:38:35.02
5:28 min/km
26
1
02:25:54.38
7:40 min/km
69
1
01:35:49.49
6:50 min/km
54
1
00:00:10.20
7:35 min/km
66
1
219
Sean MONRO
Sean MONRO #219
Vintage 50-59 Male
DNF
DNF
Vintage 50-59 Male
01:17:28.28
6:55 min/km
01:55:29.90
6:24 min/km
03:32:37.87
11:11 min/km
303
Team Happy Feet
Team Happy Feet #303
Team of 2 or 3 Mixed
Not started
Not started
Team of 2 or 3 Mixed
Jack GOMEZ
Jack GOMEZ
Jack GOMEZ
Kathleen ROSS
Kathleen ROSS
2
307
Team OCR Plodders
Team OCR Plodders #307
Team of 2 or 3 Male
07:22:33.38
07:22:33.38
1
(2)
Team of 2 or 3 Male
1
2
Matt WISNIEWSKI
Matt WISNIEWSKI
Matt WISNIEWSKI
Adrian CASTLE
Adrian CASTLE
5:31 min/km
00:57:41.77
5:10 min/km
5
1
01:31:31.23
5:05 min/km
12
3
01:45:33.16
5:33 min/km
17
1
01:15:01.99
5:21 min/km
15
2
00:00:09.73
6:15 min/km
19
2
138
318
Team Worst.Wine Tour. Ever.
Team Worst.Wine Tour. Ever. #318
Team of 2 or 3 Female
10:46:38.51
10:46:38.51
1
(30)
Team of 2 or 3 Female
1
30
Hilliary GREENE
Hilliary GREENE
Hilliary GREENE
Emily LARKINS
Emily LARKINS
8:04 min/km
01:18:31.89
6:59 min/km
152
3
01:54:24.87
6:21 min/km
106
1
03:16:13.35
10:19 min/km
195
2
01:42:48.37
7:20 min/km
71
1
00:00:09.02
8:35 min/km
110
2
10
325
Team VFuel Australia 1
Team VFuel Australia 1 #325
Team of 2 or 3 Mixed
07:59:14.25
07:59:14.25
1
(2)
Team of 2 or 3 Mixed
1
2
Dan ROBERTSON
Dan ROBERTSON
Tegyn ANGEL
Tegyn ANGEL
Kellie EMMERSON
5:59 min/km
00:59:22.10
5:20 min/km
9
3
01:32:32.46
5:08 min/km
13
3
02:10:57.86
6:53 min/km
36
6
01:39:04.83
7:04 min/km
61
10
00:00:07.23
5:24 min/km
4
1
13
501
Team R.I.O.T (Running is our Therapy)
Team R.I.O.T (Running is our Therap.. #501
Team of 4 or 5 Female
08:12:16.10
08:12:16.10
1
(1)
Team of 4 or 5 Female
1
1
Deirdre MCPHEE
Deirdre MCPHEE
Kate FITZSIMONS
Marie TURNER
Lisa ROWE
6:09 min/km
01:05:10.50
5:48 min/km
29
2
01:35:48.60
5:19 min/km
16
1
02:12:03.00
6:57 min/km
37
6
01:31:23.16
6:31 min/km
38
6
00:00:08.86
5:59 min/km
12
1
511
Team Harmony's Heros
Team Harmony's Heros #511
Team of 4 or 5 Male
Not started
Not started
Team of 4 or 5 Male
Richard PEARCE
Richard PEARCE
Mitchell CLARKE
518
Team Coast Busters
Team Coast Busters #518
Team of 4 or 5 Mixed
DNF
DNF
Team of 4 or 5 Mixed
James Inglis
Kenora Mulatz
James Inglis
James Inglis
James Inglis
01:09:25.76
6:11 min/km
01:53:55.45
6:19 min/km
02:31:46.47
7:59 min/km
1
540
Team Old Timers
Team Old Timers #540
Team of 4 or 5 Male
07:03:33.30
07:03:33.30
1
(1)
Team of 4 or 5 Male
1
1
Steve MCKEAN
Jon PENDSE
Will WITHERS
Paul GENOVESE
Evan KOLBE
5:17 min/km
00:58:29.19
5:11 min/km
7
3
01:54:03.79
6:20 min/km
102
14
01:26:37.85
4:33 min/km
12
2
00:49:47.48
3:33 min/km
2
2
00:00:08.29
6:21 min/km
22
8
5
553
Team 3 x 2 x 3
Team 3 x 2 x 3 #553
Team of 4 or 5 Mixed
07:27:40.68
07:27:40.68
1
(1)
Team of 4 or 5 Mixed
1
1
Kate SHRYOCK
Sandy FRANCO
Gervase VLAHOV
Ben MCROBB
Scott BIFFEN
5:35 min/km
00:59:31.26
5:19 min/km
11
1
01:39:41.96
5:32 min/km
30
7
02:00:00.10
6:18 min/km
22
10
01:12:15.47
5:09 min/km
10
4
00:00:09.11
5:20 min/km
3
2
557
Team Macedon Mountain Goats
Team Macedon Mountain Goats #557
Team of 4 or 5 Mixed
Not started
Not started
Team of 4 or 5 Mixed
Bernadette MAHER
Cameron HOWLETT
David KELLY
Gill KELLY
Tom MAHER
224
Grant Bowles
Grant Bowles #224
Prime 20-39 Male
DNF
DNF
Prime 20-39 Male
01:18:34.54
7:01 min/km
01:57:10.33
6:30 min/km
02:46:59.13
8:47 min/km
92
Cheryl Martin
Cheryl Martin #92
Prime 20-39 Female
DNF
DNF
Prime 20-39 Female
01:11:19.36
6:22 min/km
01:46:00.48
5:53 min/km
02:43:56.31
8:37 min/km
233
202
Tom MYALL-BROWN
Tom MYALL-BROWN #202
Junior Under 20 Male
12:57:58.23
12:57:58.23
2
(103)
Junior Under 20 Male
2
00:00:00.21
103
9:43 min/km
01:24:59.30
7:37 min/km
221
1
02:23:26.57
7:58 min/km
255
2
03:22:04.95
10:38 min/km
212
1
02:35:08.90
11:04 min/km
243
2
00:00:08.39
10:41 min/km
199
2
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (325 items)