Margaret River Ultra Marathon
5 May 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (325 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gen Pos
Runner 1
Runner 2
Runner 3
Runner 4
Runner 5
Pace
11km
Pace
O/Pos
C/Pos
29km
Pace
O/Pos
C/Pos
48km
Pace
O/Pos
C/Pos
62km
Pace
O/Pos
C/Pos
80km
Pace
O/Pos
C/Pos
19
306
Team MilleBen
Team MilleBen #306
Team of 2 or 3 Mixed
08:38:07.25
08:38:07.25
3
(7)
Team of 2 or 3 Mixed
3
00:38:53.00
7
Ben NICHOLLS
Ben NICHOLLS
Ben NICHOLLS
Camille NICHOLLS
Camille NICHOLLS
6:28 min/km
00:59:24.15
5:18 min/km
10
4
01:28:59.57
4:56 min/km
5
2
02:24:28.05
7:36 min/km
65
11
01:22:55.12
5:55 min/km
22
2
00:00:10.71
7:54 min/km
82
8
34
314
Team Team Bull
Team Team Bull #314
Team of 2 or 3 Mixed
08:59:45.53
08:59:45.53
5
(14)
Team of 2 or 3 Mixed
5
01:00:31.27
14
James HEGGIE
James HEGGIE
James HEGGIE
Renee BIRCHALL
Renee BIRCHALL
6:44 min/km
00:58:16.48
5:13 min/km
6
1
01:27:16.76
4:50 min/km
3
1
02:19:27.67
7:20 min/km
52
9
01:39:24.30
7:06 min/km
62
11
00:00:09.95
8:37 min/km
115
14
67
312
Team Scrambled Legs
Team Scrambled Legs #312
Team of 2 or 3 Mixed
09:40:30.28
09:40:30.28
12
(32)
Team of 2 or 3 Mixed
12
01:41:16.03
32
Phip HUGHES
Phip HUGHES
Tom CARTY
Tom CARTY
Tom CARTY
7:15 min/km
00:58:31.18
5:13 min/km
8
2
01:43:01.06
5:43 min/km
41
6
01:38:53.43
5:12 min/km
15
2
03:27:16.67
14:48 min/km
285
19
00:00:10.21
6:15 min/km
20
2
1
540
Team Old Timers
Team Old Timers #540
Team of 4 or 5 Male
07:03:33.30
07:03:33.30
1
(1)
Team of 4 or 5 Male
1
1
Steve MCKEAN
Jon PENDSE
Will WITHERS
Paul GENOVESE
Evan KOLBE
5:17 min/km
00:58:29.19
5:11 min/km
7
3
01:54:03.79
6:20 min/km
102
14
01:26:37.85
4:33 min/km
12
2
00:49:47.48
3:33 min/km
2
2
00:00:08.29
6:21 min/km
22
8
2
307
Team OCR Plodders
Team OCR Plodders #307
Team of 2 or 3 Male
07:22:33.38
07:22:33.38
1
(2)
Team of 2 or 3 Male
1
2
Matt WISNIEWSKI
Matt WISNIEWSKI
Matt WISNIEWSKI
Adrian CASTLE
Adrian CASTLE
5:31 min/km
00:57:41.77
5:10 min/km
5
1
01:31:31.23
5:05 min/km
12
3
01:45:33.16
5:33 min/km
17
1
01:15:01.99
5:21 min/km
15
2
00:00:09.73
6:15 min/km
19
2
132
207
Raymond LAMPARD
Raymond LAMPARD #207
Prime 20-39 Male
10:38:14.94
10:38:14.94
16
(45)
Prime 20-39 Male
16
02:40:00.65
45
7:58 min/km
00:56:53.16
5:06 min/km
3
2
01:29:20.67
4:57 min/km
6
2
02:47:16.49
8:48 min/km
111
14
02:14:17.20
9:35 min/km
178
28
00:00:22.77
10:34 min/km
196
28
11
593
Team Boys Runing Berzerk
Team Boys Runing Berzerk #593
Team of 4 or 5 Male
08:01:01.25
08:01:01.25
6
(9)
Team of 4 or 5 Male
6
00:57:27.94
9
Mark Kavanagh
Croig Hogarth
Mark Howard
Dane Rynnis
Marc Kavanagh
6:00 min/km
00:56:51.72
5:06 min/km
2
1
01:36:16.54
5:20 min/km
19
6
02:21:03.85
7:25 min/km
57
11
01:25:27.08
6:06 min/km
27
8
00:00:10.94
5:37 min/km
6
2
3
539
Team The Sole Mates
Team The Sole Mates #539
Team of 4 or 5 Male
07:24:15.39
07:24:15.39
2
(3)
Team of 4 or 5 Male
2
00:20:42.09
3
Renny CARROLL
Craig MANSFIELD
Brenden LOAG
Peter BALDWIN
Aaron BUTTERS
5:33 min/km
00:56:55.34
5:04 min/km
4
2
01:24:23.97
4:41 min/km
2
1
02:02:29.56
6:26 min/km
24
6
01:14:39.73
5:19 min/km
14
5
00:00:05.80
5:52 min/km
11
5
8
46
Josh O'HART
Josh O'HART #46
Prime 20-39 Male
07:58:14.29
07:58:14.29
1
(7)
Prime 20-39 Male
1
7
5:58 min/km
00:54:27.44
4:52 min/km
1
1
01:22:53.82
4:36 min/km
1
1
02:03:18.34
6:29 min/km
25
1
01:34:13.88
6:43 min/km
47
1
00:00:07.47
6:51 min/km
40
1
148
567
Team Tougher Snails
Team Tougher Snails #567
Team of 4 or 5 Mixed
10:58:15.38
10:58:15.38
46
(62)
Team of 4 or 5 Mixed
46
03:30:34.70
62
Suzanne HUNT
Troy GOWLAND
Michelle BOVILL
Matthew PEIRCE
Maija GOWLAND
8:13 min/km
01:57:13.88
10:31 min/km
292
49
02:05:11.76
6:57 min/km
183
35
03:06:12.18
9:48 min/km
163
45
01:31:50.72
6:33 min/km
41
15
00:00:08.28
7:39 min/km
69
28
193
Janine WATTS
Janine WATTS #193
Vintage 50-59 Female
DNF
DNF
Vintage 50-59 Female
01:52:20.11
10:06 min/km
188
Jill HENNESSY
Jill HENNESSY #188
Vintage 50-59 Female
DNS
DNS
Vintage 50-59 Female
170
Kim HARRIS
Kim HARRIS #170
Veteran 40-49 Female
Not started
Not started
Veteran 40-49 Female
175
Grant LEWIS
Grant LEWIS #175
Vintage 50-59 Male
Not started
Not started
Vintage 50-59 Male
303
Team Happy Feet
Team Happy Feet #303
Team of 2 or 3 Mixed
Not started
Not started
Team of 2 or 3 Mixed
Jack GOMEZ
Jack GOMEZ
Jack GOMEZ
Kathleen ROSS
Kathleen ROSS
511
Team Harmony's Heros
Team Harmony's Heros #511
Team of 4 or 5 Male
Not started
Not started
Team of 4 or 5 Male
Richard PEARCE
Richard PEARCE
Mitchell CLARKE
37
Charles WACHIRA
Charles WACHIRA #37
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
15
Florian GOESSMANN
Florian GOESSMANN #15
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
11
Garry SILK
Garry SILK #11
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
28
Shane LEWIS
Shane LEWIS #28
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
29
Roy BERKIN
Roy BERKIN #29
Prime 20-39 Male
DNS
DNS
Prime 20-39 Male
60
Sanja VUKOMAN
Sanja VUKOMAN #60
Prime 20-39 Female
Not started
Not started
Prime 20-39 Female
104
(John) Phil DABORN
(John) Phil DABORN #104
Veteran 40-49 Male
DNS
DNS
Veteran 40-49 Male
111
Luis CARIAS
Luis CARIAS #111
Veteran 40-49 Male
Not started
Not started
Veteran 40-49 Male
557
Team Macedon Mountain Goats
Team Macedon Mountain Goats #557
Team of 4 or 5 Mixed
Not started
Not started
Team of 4 or 5 Mixed
Bernadette MAHER
Cameron HOWLETT
David KELLY
Gill KELLY
Tom MAHER
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (325 items)