Margaret River Ultra Marathon
5 May 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (325 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gen Pos
Runner 1
Runner 2
Runner 3
Runner 4
Runner 5
Pace
11km
Pace
O/Pos
C/Pos
29km
Pace
O/Pos
C/Pos
48km
Pace
O/Pos
C/Pos
62km
Pace
O/Pos
C/Pos
80km
Pace
O/Pos
C/Pos
25
573
Team For the pint and the pinot
Team For the pint and the pinot #573
Team of 4 or 5 Mixed
08:46:48.46
08:46:48.46
6
(10)
Team of 4 or 5 Mixed
6
01:19:07.78
10
Glenn SPINKS
James LYNCH
Richard TREVITHICK
Melinda BURMAS
Mark LAVENDER
6:35 min/km
01:12:38.31
6:27 min/km
84
16
01:34:26.25
5:14 min/km
15
2
02:24:32.63
7:36 min/km
66
25
01:34:06.81
6:43 min/km
46
17
00:00:12.61
6:43 min/km
35
17
24
57
Michael TAYLOR
Michael TAYLOR #57
Prime 20-39 Male
08:45:38.41
08:45:38.41
2
(12)
Prime 20-39 Male
2
00:47:24.12
12
6:34 min/km
01:04:54.00
5:46 min/km
27
9
01:37:37.07
5:25 min/km
24
6
02:15:00.11
7:06 min/km
42
3
01:37:08.05
6:56 min/km
56
2
00:00:09.45
7:16 min/km
54
3
23
536
Team Sole Sisters
Team Sole Sisters #536
Team of 4 or 5 Female
08:45:30.88
08:45:30.88
2
(3)
Team of 4 or 5 Female
2
00:33:14.78
3
Kristie Orchard
Amy COUANIS
Edwina SUTTON
Melissa Styles
6:34 min/km
01:12:29.75
6:29 min/km
81
5
01:40:55.76
5:36 min/km
33
2
02:27:24.11
7:45 min/km
71
9
01:11:55.10
5:08 min/km
9
3
00:00:07.40
7:22 min/km
59
8
22
552
Team Fool Runnings
Team Fool Runnings #552
Team of 4 or 5 Mixed
08:42:15.23
08:42:15.23
5
(9)
Team of 4 or 5 Mixed
5
01:14:34.55
9
Michael CRAKE
Louise BLACK
Aaron MILWARD
Kate Appleton
6:31 min/km
01:05:14.26
5:49 min/km
34
7
01:51:48.05
6:12 min/km
89
19
02:09:40.70
6:49 min/km
34
13
01:33:44.48
6:41 min/km
44
16
00:00:09.31
6:45 min/km
38
18
21
137
Deb NICHOLL
Deb NICHOLL #137
Veteran 40-49 Female
08:39:38.11
08:39:38.11
1
(2)
Veteran 40-49 Female
1
2
6:29 min/km
01:08:14.39
6:07 min/km
51
1
01:43:06.68
5:43 min/km
44
1
02:16:24.12
7:10 min/km
46
1
01:29:21.05
6:22 min/km
33
1
00:00:08.45
6:48 min/km
39
1
20
326
Team Worst Game Of Tag Ever
Team Worst Game Of Tag Ever #326
Team of 2 or 3 Mixed
08:38:07.27
08:38:07.27
4
(8)
Team of 2 or 3 Mixed
4
00:38:53.01
8
Luke HANLEY
Luke HANLEY
Blair Hartstone
Maryanne PEMBERTON
6:28 min/km
01:07:42.51
6:02 min/km
45
7
01:43:17.32
5:44 min/km
45
7
02:08:26.91
6:45 min/km
32
5
01:29:34.25
6:23 min/km
34
5
00:00:11.23
7:10 min/km
47
4
19
306
Team MilleBen
Team MilleBen #306
Team of 2 or 3 Mixed
08:38:07.25
08:38:07.25
3
(7)
Team of 2 or 3 Mixed
3
00:38:53.00
7
Ben NICHOLLS
Ben NICHOLLS
Ben NICHOLLS
Camille NICHOLLS
Camille NICHOLLS
6:28 min/km
00:59:24.15
5:18 min/km
10
4
01:28:59.57
4:56 min/km
5
2
02:24:28.05
7:36 min/km
65
11
01:22:55.12
5:55 min/km
22
2
00:00:10.71
7:54 min/km
82
8
18
508
Team Making Up Numbers
Team Making Up Numbers #508
Team of 4 or 5 Mixed
08:32:45.21
08:32:45.21
4
(6)
Team of 4 or 5 Mixed
4
01:05:04.53
6
Jeff MURRAY
Jeff MURRAY
Anthony WALTER
Courtney DUNSIRE
Phil MONACO
6:24 min/km
01:00:46.49
5:25 min/km
15
4
01:37:13.41
5:24 min/km
22
5
02:13:23.20
7:01 min/km
39
14
01:30:47.87
6:29 min/km
36
13
00:00:10.04
7:15 min/km
51
24
17
587
Team Fijamomashsi
Team Fijamomashsi #587
Team of 4 or 5 Mixed
08:30:07.85
08:30:07.85
3
(5)
Team of 4 or 5 Mixed
3
01:02:27.17
5
Jamie MURCHISON
Moz QUINN
Matt WATSON
Sharon HEALY
Simon WINDSOR
6:22 min/km
01:07:00.09
6:05 min/km
40
10
01:41:02.52
5:36 min/km
35
9
02:08:17.06
6:45 min/km
30
12
01:53:07.64
8:04 min/km
107
31
00:00:06.02
5:35 min/km
5
3
16
592
Team Run Riot
Team Run Riot #592
Team of 4 or 5 Male
08:20:22.08
08:20:22.08
8
(11)
Team of 4 or 5 Male
8
01:16:48.78
11
Gregory ERASMUS
Leycester CORY
Alistair LAURIE
Peter SPENCER
Jay LAURIE
6:15 min/km
01:07:41.51
6:05 min/km
44
6
01:43:03.95
5:43 min/km
43
9
01:54:30.91
6:01 min/km
19
3
01:53:05.31
8:04 min/km
106
16
00:00:07.29
5:40 min/km
7
3
15
546
Team Team 249
Team Team 249 #546
Team of 4 or 5 Mixed
08:19:22.08
08:19:22.08
2
(4)
Team of 4 or 5 Mixed
2
00:51:41.40
4
Lisa Miller
Aidan PERSE
Tim HALL
John HEYWARD
Kate BANCROFT
6:14 min/km
01:01:36.48
5:32 min/km
16
5
01:34:13.00
5:14 min/km
14
1
02:23:32.35
7:33 min/km
63
23
01:22:32.99
5:53 min/km
20
7
00:00:09.93
6:31 min/km
27
12
14
331
Team Toapo
Team Toapo #331
Team of 4 or 5 Male
08:14:23.66
08:14:23.66
7
(10)
Team of 4 or 5 Male
7
01:10:50.36
10
Adam PASSMORE
Paul Berson
Oliver DARTNALL
Oliver DARTNALL
Paul BERSON
6:10 min/km
01:10:48.26
6:26 min/km
68
10
01:47:58.08
5:59 min/km
69
12
02:00:23.34
6:20 min/km
23
5
01:13:55.52
5:16 min/km
12
3
00:00:10.92
6:44 min/km
36
11
13
501
Team R.I.O.T (Running is our Therapy)
Team R.I.O.T (Running is our Therap.. #501
Team of 4 or 5 Female
08:12:16.10
08:12:16.10
1
(1)
Team of 4 or 5 Female
1
1
Deirdre MCPHEE
Deirdre MCPHEE
Kate FITZSIMONS
Marie TURNER
Lisa ROWE
6:09 min/km
01:05:10.50
5:48 min/km
29
2
01:35:48.60
5:19 min/km
16
1
02:12:03.00
6:57 min/km
37
6
01:31:23.16
6:31 min/km
38
6
00:00:08.86
5:59 min/km
12
1
12
309
Team Reytho
Team Reytho #309
Team of 2 or 3 Mixed
08:01:03.42
08:01:03.42
2
(3)
Team of 2 or 3 Mixed
2
00:01:49.16
3
Jess REYNOLDS
Jess REYNOLDS
Jess REYNOLDS
Rhys THOMAS
Rhys THOMAS
6:00 min/km
01:06:53.64
5:58 min/km
38
6
01:43:25.86
5:44 min/km
46
8
01:52:12.28
5:54 min/km
18
4
01:17:52.91
5:33 min/km
17
1
00:00:12.42
6:42 min/km
33
3
11
593
Team Boys Runing Berzerk
Team Boys Runing Berzerk #593
Team of 4 or 5 Male
08:01:01.25
08:01:01.25
6
(9)
Team of 4 or 5 Male
6
00:57:27.94
9
Mark Kavanagh
Croig Hogarth
Mark Howard
Dane Rynnis
Marc Kavanagh
6:00 min/km
00:56:51.72
5:06 min/km
2
1
01:36:16.54
5:20 min/km
19
6
02:21:03.85
7:25 min/km
57
11
01:25:27.08
6:06 min/km
27
8
00:00:10.94
5:37 min/km
6
2
10
325
Team VFuel Australia 1
Team VFuel Australia 1 #325
Team of 2 or 3 Mixed
07:59:14.25
07:59:14.25
1
(2)
Team of 2 or 3 Mixed
1
2
Dan ROBERTSON
Dan ROBERTSON
Tegyn ANGEL
Tegyn ANGEL
Kellie EMMERSON
5:59 min/km
00:59:22.10
5:20 min/km
9
3
01:32:32.46
5:08 min/km
13
3
02:10:57.86
6:53 min/km
36
6
01:39:04.83
7:04 min/km
61
10
00:00:07.23
5:24 min/km
4
1
9
308
Team PUR1
Team PUR1 #308
Team of 2 or 3 Male
07:58:48.14
07:58:48.14
2
(8)
Team of 2 or 3 Male
2
00:36:14.76
8
Daniel BOBRIDGE
Daniel BOBRIDGE
Daniel BOBRIDGE
Paul LAVENDER
Paul LAVENDER
5:59 min/km
01:04:48.82
5:46 min/km
25
2
01:31:17.69
5:04 min/km
11
2
02:26:46.15
7:43 min/km
70
4
01:11:08.92
5:04 min/km
8
1
00:00:08.86
5:49 min/km
10
1
8
46
Josh O'HART
Josh O'HART #46
Prime 20-39 Male
07:58:14.29
07:58:14.29
1
(7)
Prime 20-39 Male
1
7
5:58 min/km
00:54:27.44
4:52 min/km
1
1
01:22:53.82
4:36 min/km
1
1
02:03:18.34
6:29 min/km
25
1
01:34:13.88
6:43 min/km
47
1
00:00:07.47
6:51 min/km
40
1
7
544
Team Grandmaster Flash & the Furious Five
Team Grandmaster Flash & the Furiou.. #544
Team of 4 or 5 Male
07:50:02.27
07:50:02.27
5
(6)
Team of 4 or 5 Male
5
00:46:28.97
6
Koen ZUIJDGEEST
Koen ZUIJDGEEST
Jeroen BRANTJES
Niels ZUIJDGEEST
Jamie IRONS
5:52 min/km
01:07:55.26
6:01 min/km
49
8
01:30:32.59
5:01 min/km
7
3
02:05:56.33
6:37 min/km
27
7
00:48:33.61
3:28 min/km
1
1
00:00:07.36
7:36 min/km
67
15
6
547
Team And Then There Were 5
Team And Then There Were 5 #547
Team of 4 or 5 Male
07:44:30.25
07:44:30.25
4
(5)
Team of 4 or 5 Male
4
00:40:56.95
5
Rhys TURPIN
Matt COUTTS
Jayden EDWARDS
5:48 min/km
01:05:14.26
5:50 min/km
33
4
01:30:49.39
5:02 min/km
8
4
02:10:26.52
6:51 min/km
35
9
01:14:26.52
5:19 min/km
13
4
00:00:09.13
5:45 min/km
9
4
5
553
Team 3 x 2 x 3
Team 3 x 2 x 3 #553
Team of 4 or 5 Mixed
07:27:40.68
07:27:40.68
1
(1)
Team of 4 or 5 Mixed
1
1
Kate SHRYOCK
Sandy FRANCO
Gervase VLAHOV
Ben MCROBB
Scott BIFFEN
5:35 min/km
00:59:31.26
5:19 min/km
11
1
01:39:41.96
5:32 min/km
30
7
02:00:00.10
6:18 min/km
22
10
01:12:15.47
5:09 min/km
10
4
00:00:09.11
5:20 min/km
3
2
4
541
Team The Flying V
Team The Flying V #541
Team of 4 or 5 Male
07:27:02.13
07:27:02.13
3
(4)
Team of 4 or 5 Male
3
00:23:28.82
4
Andrew JOHNSTON
Shaun HARDCASTLE
Dominic MATTES
David KYLE
James MARANGOU
5:35 min/km
01:06:55.48
6:01 min/km
39
5
01:28:46.47
4:55 min/km
4
2
01:59:35.12
6:17 min/km
21
4
01:18:29.84
5:36 min/km
18
6
00:00:07.56
5:10 min/km
2
1
3
539
Team The Sole Mates
Team The Sole Mates #539
Team of 4 or 5 Male
07:24:15.39
07:24:15.39
2
(3)
Team of 4 or 5 Male
2
00:20:42.09
3
Renny CARROLL
Craig MANSFIELD
Brenden LOAG
Peter BALDWIN
Aaron BUTTERS
5:33 min/km
00:56:55.34
5:04 min/km
4
2
01:24:23.97
4:41 min/km
2
1
02:02:29.56
6:26 min/km
24
6
01:14:39.73
5:19 min/km
14
5
00:00:05.80
5:52 min/km
11
5
2
307
Team OCR Plodders
Team OCR Plodders #307
Team of 2 or 3 Male
07:22:33.38
07:22:33.38
1
(2)
Team of 2 or 3 Male
1
2
Matt WISNIEWSKI
Matt WISNIEWSKI
Matt WISNIEWSKI
Adrian CASTLE
Adrian CASTLE
5:31 min/km
00:57:41.77
5:10 min/km
5
1
01:31:31.23
5:05 min/km
12
3
01:45:33.16
5:33 min/km
17
1
01:15:01.99
5:21 min/km
15
2
00:00:09.73
6:15 min/km
19
2
1
540
Team Old Timers
Team Old Timers #540
Team of 4 or 5 Male
07:03:33.30
07:03:33.30
1
(1)
Team of 4 or 5 Male
1
1
Steve MCKEAN
Jon PENDSE
Will WITHERS
Paul GENOVESE
Evan KOLBE
5:17 min/km
00:58:29.19
5:11 min/km
7
3
01:54:03.79
6:20 min/km
102
14
01:26:37.85
4:33 min/km
12
2
00:49:47.48
3:33 min/km
2
2
00:00:08.29
6:21 min/km
22
8
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (325 items)