Margaret River Ultra Marathon
5 May 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
Page 6 of 7 (325 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gen Pos
Runner 1
Runner 2
Runner 3
Runner 4
Runner 5
Pace
11km
Pace
O/Pos
C/Pos
29km
Pace
O/Pos
C/Pos
48km
Pace
O/Pos
C/Pos
62km
Pace
O/Pos
C/Pos
80km
Pace
O/Pos
C/Pos
224
108
Kevin ONGHEEN
Kevin ONGHEEN #108
Veteran 40-49 Male
12:42:57.98
12:42:57.98
26
(97)
Veteran 40-49 Male
26
02:43:41.81
97
9:32 min/km
01:10:41.97
6:20 min/km
63
5
01:47:11.24
5:57 min/km
63
4
03:07:17.46
9:51 min/km
169
14
02:41:46.21
11:33 min/km
259
30
00:00:12.19
13:06 min/km
275
32
255
33
Simon TAYLOR
Simon TAYLOR #33
Prime 20-39 Male
13:35:43.09
13:35:43.09
42
(112)
Prime 20-39 Male
42
05:37:28.80
112
10:11 min/km
01:19:04.61
7:02 min/km
164
37
02:14:17.54
7:27 min/km
226
41
03:52:59.92
12:15 min/km
261
43
02:50:10.28
12:09 min/km
273
48
00:00:08.94
11:03 min/km
224
32
260
67
Jane BALLANTYNE
Jane BALLANTYNE #67
Prime 20-39 Female
13:42:33.85
13:42:33.85
25
(77)
Prime 20-39 Female
25
04:03:49.48
77
10:16 min/km
01:17:31.53
6:57 min/km
140
13
02:03:42.10
6:52 min/km
173
15
03:17:26.15
10:23 min/km
202
15
02:45:58.17
11:51 min/km
268
29
00:00:18.95
14:19 min/km
287
32
74
562
Team Life Ready Physio CBD
Team Life Ready Physio CBD #562
Team of 4 or 5 Mixed
09:44:55.55
09:44:55.55
23
(37)
Team of 4 or 5 Mixed
23
02:17:14.87
37
James KNIGHT
Jonathan WARNE
Scott GARVEY
Needra BROOM
Ceri PRITCHARD
7:18 min/km
01:18:37.18
7:02 min/km
156
21
01:54:54.08
6:23 min/km
111
23
02:06:27.64
6:39 min/km
28
11
02:03:41.16
8:50 min/km
141
38
00:00:10.39
7:50 min/km
77
32
165
54
Simon JOHNSTON
Simon JOHNSTON #54
Prime 20-39 Male
11:25:22.08
11:25:22.08
23
(60)
Prime 20-39 Male
23
03:27:07.79
60
8:34 min/km
01:16:13.86
6:48 min/km
123
33
02:00:54.03
6:43 min/km
154
32
02:51:14.08
9:00 min/km
123
15
01:55:15.14
8:13 min/km
112
14
00:00:10.75
11:12 min/km
228
33
238
122
Chris WRIGHT
Chris WRIGHT #122
Veteran 40-49 Male
13:14:30.30
13:14:30.30
28
(106)
Veteran 40-49 Male
28
03:15:14.13
106
9:55 min/km
01:19:06.25
7:02 min/km
166
24
02:09:48.40
7:12 min/km
207
26
03:15:53.89
10:18 min/km
194
18
02:28:03.41
10:34 min/km
226
24
00:00:09.19
13:25 min/km
278
33
78
517
Team FANTASTIC FOUR
Team FANTASTIC FOUR #517
Team of 4 or 5 Mixed
09:50:18.90
09:50:18.90
26
(40)
Team of 4 or 5 Mixed
26
02:22:38.22
40
Guy HOLMES
Guy HOLMES
Mike PURVES
Philipp SCHAPER
Kylie BREUER
7:22 min/km
01:18:48.37
7:02 min/km
158
22
01:58:44.26
6:35 min/km
140
28
02:24:35.54
7:36 min/km
67
26
01:46:47.36
7:37 min/km
86
26
00:00:10.09
7:51 min/km
78
33
113
555
Team VFuel Australia 2
Team VFuel Australia 2 #555
Team of 4 or 5 Mixed
10:26:37.33
10:26:37.33
39
(54)
Team of 4 or 5 Mixed
39
02:58:56.65
54
Chris LANGMEAD
Magda GRZELKA
Michelle EDWARDS
Fiona SUTTON
Christina WEBB
7:49 min/km
01:21:49.34
7:15 min/km
187
25
02:07:05.31
7:03 min/km
194
36
02:51:34.17
9:01 min/km
126
42
01:42:24.38
7:18 min/km
70
23
00:00:09.01
7:59 min/km
87
34
264
129
Danny WOOLHEAD
Danny WOOLHEAD #129
Veteran 40-49 Male
13:46:20.75
13:46:20.75
31
(117)
Veteran 40-49 Male
31
03:47:04.58
117
10:19 min/km
01:12:49.06
6:31 min/km
89
7
01:53:46.29
6:19 min/km
100
10
03:32:37.95
11:11 min/km
228
27
02:42:54.44
11:38 min/km
262
31
00:00:15.66
14:40 min/km
288
34
248
35
Bryn WARD
Bryn WARD #35
Prime 20-39 Male
13:23:56.96
13:23:56.96
40
(107)
Prime 20-39 Male
40
05:25:42.67
107
10:02 min/km
01:24:00.48
7:29 min/km
216
45
02:11:43.98
7:19 min/km
215
40
03:59:42.07
12:36 min/km
268
45
02:26:07.29
10:26 min/km
218
37
00:00:13.09
11:14 min/km
230
34
288
107
Edward CURL
Edward CURL #107
Veteran 40-49 Male
16:09:14.23
16:09:14.23
35
(128)
Veteran 40-49 Male
35
06:09:58.06
128
12:06 min/km
01:38:33.83
8:50 min/km
276
35
02:49:59.17
9:26 min/km
288
35
04:18:35.60
13:36 min/km
287
35
02:46:55.64
11:55 min/km
270
34
00:00:13.19
15:17 min/km
289
35
136
554
Team DMRT
Team DMRT #554
Team of 4 or 5 Mixed
10:46:16.00
10:46:16.00
44
(60)
Team of 4 or 5 Mixed
44
03:18:35.32
60
Karen FEELEY
Jason HOLMES
Cherie PETTIT
Michael COSMELLI
Fee SALMONS
8:04 min/km
01:21:57.21
7:18 min/km
190
26
02:14:42.65
7:29 min/km
227
42
00:40:02.45
2:06 min/km
1
1
04:00:00.29
17:08 min/km
291
49
00:00:09.99
8:18 min/km
97
35
219
223
Peter Klauz
Peter Klauz #223
Prime 20-39 Male
12:42:32.93
12:42:32.93
34
(92)
Prime 20-39 Male
34
04:44:18.64
92
9:31 min/km
01:12:44.61
6:29 min/km
86
19
02:05:44.77
6:59 min/km
185
35
03:38:27.11
11:29 min/km
242
38
02:18:22.03
9:53 min/km
193
30
00:00:10.83
11:30 min/km
237
35
44
581
Team FANTASTIC FIVE
Team FANTASTIC FIVE #581
Team of 4 or 5 Mixed
09:16:51.58
09:16:51.58
13
(19)
Team of 4 or 5 Mixed
13
01:49:10.90
19
Kyra NIMMO
Justin MCAULIFFE
Abdul-Raouf MOHAMED-ISA
Susan THOMAS
James MAYCOCK
6:57 min/km
01:37:36.54
8:42 min/km
273
45
01:35:57.18
5:19 min/km
17
3
02:22:55.59
7:31 min/km
62
22
01:07:45.45
4:50 min/km
7
3
00:00:10.59
8:28 min/km
104
36
227
220
Travis KELL
Travis KELL #220
Prime 20-39 Male
12:48:10.18
12:48:10.18
37
(99)
Prime 20-39 Male
37
04:49:55.89
99
9:36 min/km
01:10:41.19
6:19 min/km
62
13
01:57:56.41
6:33 min/km
133
28
03:38:39.35
11:30 min/km
244
39
02:29:26.10
10:40 min/km
228
40
00:00:19.49
11:44 min/km
243
36
206
41
Fraser BROWN
Fraser BROWN #41
Prime 20-39 Male
12:27:31.23
12:27:31.23
31
(85)
Prime 20-39 Male
31
04:29:16.94
85
9:20 min/km
01:14:26.49
6:39 min/km
99
24
01:50:47.52
6:09 min/km
82
18
03:22:31.01
10:39 min/km
213
34
02:24:13.83
10:18 min/km
212
35
00:00:13.81
11:58 min/km
249
37
105
584
Team Tight Butts and Sweaty Nuts
Team Tight Butts and Sweaty Nuts #584
Team of 4 or 5 Mixed
10:19:26.68
10:19:26.68
37
(52)
Team of 4 or 5 Mixed
37
02:51:46.00
52
Yuki PAULL
Ralph NUNIS
Chad PAULL
Maria HAGBRO-TEDESCHI
Kelvin MANSFIELD
7:44 min/km
01:23:35.10
7:30 min/km
210
32
01:50:42.69
6:09 min/km
81
17
02:22:20.13
7:29 min/km
60
21
02:09:47.41
9:16 min/km
164
41
00:00:10.30
8:30 min/km
106
37
170
569
Team HaveAGo
Team HaveAGo #569
Team of 4 or 5 Mixed
11:28:01.90
11:28:01.90
49
(67)
Team of 4 or 5 Mixed
49
04:00:21.22
67
Kim WHITE
Emma WHELAN
Don LOMBARDIE
Annie SYRED
Nev WHITE
8:36 min/km
01:30:43.82
8:04 min/km
263
41
02:22:43.12
7:55 min/km
252
47
02:52:33.52
9:04 min/km
128
43
02:08:41.42
9:11 min/km
157
40
00:00:13.00
8:31 min/km
107
38
250
34
Ryan MYLES
Ryan MYLES #34
Prime 20-39 Male
13:28:12.76
13:28:12.76
41
(108)
Prime 20-39 Male
41
05:29:58.47
108
10:06 min/km
01:25:44.80
7:39 min/km
226
46
02:22:01.12
7:53 min/km
249
43
03:29:18.85
11:00 min/km
224
36
02:29:24.68
10:40 min/km
227
39
00:00:11.86
12:19 min/km
259
38
218
58
Carlo DIVITA
Carlo DIVITA #58
Prime 20-39 Male
12:40:54.73
12:40:54.73
33
(91)
Prime 20-39 Male
33
04:42:40.44
91
9:30 min/km
01:12:46.52
6:31 min/km
88
20
02:03:41.17
6:52 min/km
172
33
03:15:47.25
10:18 min/km
193
30
02:23:51.33
10:16 min/km
209
34
00:00:14.19
12:29 min/km
261
39
65
578
Team Celtic Warriors
Team Celtic Warriors #578
Team of 4 or 5 Mixed
09:40:12.12
09:40:12.12
19
(30)
Team of 4 or 5 Mixed
19
02:12:31.44
30
Susan HOSKING
Simon MARTIN
Leana BARNETT MARTIN
Steve FARRELL
Steve HOSKING
7:15 min/km
01:22:29.11
7:24 min/km
199
30
01:47:39.59
5:58 min/km
68
15
02:21:35.27
7:27 min/km
58
20
01:35:03.56
6:47 min/km
49
19
00:00:08.80
8:31 min/km
108
39
64
558
Team BRG Quicker
Team BRG Quicker #558
Team of 4 or 5 Mixed
09:40:09.38
09:40:09.38
18
(29)
Team of 4 or 5 Mixed
18
02:12:28.70
29
Ingrid THORNILEY
Gary THORNILEY
Ian ADAMS
Mike WADDELL
Craig HILL
7:15 min/km
01:27:02.37
7:47 min/km
235
34
01:49:45.83
6:05 min/km
75
16
02:48:18.25
8:51 min/km
113
38
00:57:28.61
4:06 min/km
4
1
00:00:06.49
8:45 min/km
119
40
235
47
David HOLMES
David HOLMES #47
Prime 20-39 Male
13:11:15.87
13:11:15.87
39
(104)
Prime 20-39 Male
39
05:13:01.58
104
9:53 min/km
01:14:26.90
6:39 min/km
100
25
01:57:31.22
6:31 min/km
130
27
03:44:57.44
11:50 min/km
254
40
02:25:11.41
10:22 min/km
216
36
00:00:13.42
12:43 min/km
262
40
259
49
Corey FERGUSON
Corey FERGUSON #49
Prime 20-39 Male
13:41:43.20
13:41:43.20
43
(115)
Prime 20-39 Male
43
05:43:28.91
115
10:16 min/km
01:22:46.37
7:22 min/km
204
43
02:10:00.53
7:13 min/km
209
38
03:38:11.37
11:29 min/km
241
37
02:40:57.75
11:29 min/km
257
46
00:00:13.80
12:45 min/km
263
41
111
521
Team Show Us The Wine
Team Show Us The Wine #521
Team of 4 or 5 Mixed
10:25:50.22
10:25:50.22
38
(53)
Team of 4 or 5 Mixed
38
02:58:09.54
53
Michelle THOMAS
Debbie REVANS
Lindsey JOHNSON
Andrew PRENTICE
Andrew PRENTICE
7:49 min/km
01:30:49.52
8:05 min/km
264
42
02:05:09.64
6:57 min/km
182
34
02:48:13.87
8:51 min/km
112
37
01:23:40.91
5:58 min/km
24
9
00:00:08.98
8:46 min/km
122
41
221
14
Michael LOUGHNAN
Michael LOUGHNAN #14
Prime 20-39 Male
12:42:47.41
12:42:47.41
36
(94)
Prime 20-39 Male
36
04:44:33.12
94
9:32 min/km
01:17:23.53
6:53 min/km
139
34
01:48:27.83
6:01 min/km
71
15
02:59:30.77
9:26 min/km
145
21
02:45:18.57
11:48 min/km
267
47
00:00:12.11
12:53 min/km
266
42
55
580
Team Moort Boodja
Team Moort Boodja #580
Team of 4 or 5 Mixed
09:33:04.31
09:33:04.31
17
(23)
Team of 4 or 5 Mixed
17
02:05:23.63
23
Lauren TOCKER
Shelby BAILEY
Travis MCGUIRE
Corey MCGUIRE
Hayley LANGE
7:09 min/km
01:04:08.23
5:49 min/km
23
6
02:17:12.63
7:37 min/km
234
44
02:20:08.31
7:22 min/km
54
18
01:13:04.68
5:13 min/km
11
5
00:00:07.76
8:48 min/km
124
42
66
561
Team Brown Dawgs
Team Brown Dawgs #561
Team of 4 or 5 Mixed
09:40:16.38
09:40:16.38
20
(31)
Team of 4 or 5 Mixed
20
02:12:35.70
31
Katie RIGGS
Jodie ROBBS
Richard BROWN
Julie ANDREW
Rochelle BAKER
7:15 min/km
01:23:17.54
7:27 min/km
207
31
02:01:54.05
6:46 min/km
162
30
00:53:22.21
2:48 min/km
4
4
02:41:10.72
11:30 min/km
258
43
00:00:09.77
8:55 min/km
129
43
269
16
Troy YATES
Troy YATES #16
Prime 20-39 Male
14:22:41.43
14:22:41.43
44
(119)
Prime 20-39 Male
44
06:24:27.14
119
10:47 min/km
01:29:16.77
7:57 min/km
250
48
02:32:16.93
8:27 min/km
275
48
03:58:44.43
12:33 min/km
266
44
02:26:56.99
10:29 min/km
219
38
00:00:22.20
13:04 min/km
269
43
272
208
Shane LOWE
Shane LOWE #208
Prime 20-39 Male
14:22:42.43
14:22:42.43
46
(121)
Prime 20-39 Male
46
06:24:28.14
121
10:47 min/km
01:22:32.76
7:20 min/km
200
40
02:25:50.27
8:06 min/km
265
46
04:03:07.41
12:47 min/km
277
48
02:35:42.43
11:07 min/km
245
43
00:00:25.35
13:04 min/km
272
44
27
571
Team The birthday party
Team The birthday party #571
Team of 4 or 5 Mixed
08:49:44.44
08:49:44.44
7
(11)
Team of 4 or 5 Mixed
7
01:22:03.76
11
Lara TOVICH
Ross WALLACE
Paul BURNS
Georgia TOVICH
Philippa WALLACE
6:37 min/km
01:14:35.45
6:38 min/km
105
17
01:47:04.75
5:56 min/km
60
13
01:20:53.44
4:15 min/km
11
7
01:45:56.54
7:34 min/km
82
25
00:00:09.73
8:57 min/km
132
44
149
512
Team Team Tann
Team Team Tann #512
Team of 4 or 5 Mixed
10:58:16.53
10:58:16.53
47
(63)
Team of 4 or 5 Mixed
47
03:30:35.85
63
Karissa KELLY
Louise FEERY
Joe YOUNG
Joe YOUNG
Carlene MATTHEWS
8:13 min/km
01:27:29.16
7:50 min/km
237
35
02:20:07.42
7:47 min/km
246
46
01:31:51.68
4:50 min/km
14
9
02:54:22.07
12:27 min/km
277
44
00:00:08.63
9:08 min/km
141
45
274
32
Dave BERRY
Dave BERRY #32
Prime 20-39 Male
14:22:45.15
14:22:45.15
48
(123)
Prime 20-39 Male
48
06:24:30.86
123
10:47 min/km
01:22:34.17
7:20 min/km
201
41
02:25:50.05
8:06 min/km
264
45
04:03:05.15
12:47 min/km
276
47
02:35:45.43
11:07 min/km
246
44
00:00:25.43
13:05 min/km
273
45
273
30
Colin OTTAWAY
Colin OTTAWAY #30
Prime 20-39 Male
14:22:44.54
14:22:44.54
47
(122)
Prime 20-39 Male
47
06:24:30.25
122
10:47 min/km
01:22:35.58
7:21 min/km
202
42
02:25:48.46
8:06 min/km
263
44
04:02:57.18
12:47 min/km
275
46
02:35:50.33
11:07 min/km
247
45
00:00:25.42
13:05 min/km
274
46
115
583
Team The Golden five
Team The Golden five #583
Team of 4 or 5 Mixed
10:26:51.97
10:26:51.97
41
(56)
Team of 4 or 5 Mixed
41
02:59:11.29
56
Nicola KEARNS
Wendy CHILESHE
Ayako KUSUI
James LANGDON
Tammy NODEN
7:50 min/km
01:19:12.28
7:05 min/km
168
23
01:53:27.64
6:18 min/km
99
22
02:50:01.29
8:56 min/km
120
41
01:35:08.06
6:47 min/km
50
20
00:00:09.47
9:23 min/km
150
46
29
566
Team Margaret river bakery
Team Margaret river bakery #566
Team of 4 or 5 Mixed
08:54:12.76
08:54:12.76
8
(12)
Team of 4 or 5 Mixed
8
01:26:32.08
12
Treena MACCARTHY
Hamish WORSLEY
Amy SMITH
Marcelle EGBERTS
Cameron MURPHY
6:40 min/km
01:08:38.97
6:09 min/km
52
13
01:38:56.29
5:29 min/km
28
6
00:44:59.84
2:22 min/km
2
2
02:31:39.78
10:49 min/km
234
42
00:00:08.86
9:26 min/km
153
47
271
55
Francesco TOPPAN
Francesco TOPPAN #55
Prime 20-39 Male
14:22:41.86
14:22:41.86
45
(120)
Prime 20-39 Male
45
06:24:27.57
120
10:47 min/km
01:28:19.70
7:54 min/km
244
47
02:29:48.25
8:19 min/km
271
47
03:50:06.51
12:06 min/km
257
41
02:34:21.30
11:01 min/km
240
42
00:00:24.38
13:20 min/km
277
47
286
19
Cameron TOOMEY
Cameron TOOMEY #19
Prime 20-39 Male
16:03:33.60
16:03:33.60
49
(127)
Prime 20-39 Male
49
08:05:19.31
127
12:02 min/km
01:40:55.82
9:02 min/km
280
49
02:59:40.47
9:58 min/km
291
49
04:23:14.87
13:51 min/km
289
49
02:52:48.63
12:20 min/km
276
49
00:00:14.02
13:42 min/km
281
48
68
574
Team The Fast the Slow and the Wobbly!
Team The Fast the Slow and the Wobb.. #574
Team of 4 or 5 Mixed
09:40:58.88
09:40:58.88
21
(33)
Team of 4 or 5 Mixed
21
02:13:18.20
33
Clare NYBERG
Victoria ROBINSON
Tim HAMILTON
Shirley REYNOLDS
Rob GOODALL
7:15 min/km
01:00:38.85
5:27 min/km
14
3
01:45:20.46
5:51 min/km
54
11
02:19:20.71
7:20 min/km
51
17
01:40:09.38
7:09 min/km
65
22
00:00:09.78
9:44 min/km
164
48
120
582
Team Not Fast Just Furious
Team Not Fast Just Furious #582
Team of 4 or 5 Mixed
10:28:39.97
10:28:39.97
42
(57)
Team of 4 or 5 Mixed
42
03:00:59.29
57
Adam WHITE
Waiata RIDDELL
Denisse LEON
Lidia Cannack
7:51 min/km
01:18:03.49
6:59 min/km
147
20
01:53:05.51
6:16 min/km
96
21
03:16:17.22
10:19 min/km
196
47
01:01:19.37
4:22 min/km
5
2
00:00:10.10
9:59 min/km
180
49
220
36
Daniel JANES
Daniel JANES #36
Prime 20-39 Male
12:42:41.48
12:42:41.48
35
(93)
Prime 20-39 Male
35
04:44:27.19
93
9:32 min/km
01:05:14.25
5:49 min/km
32
11
01:42:57.70
5:43 min/km
40
11
03:11:55.89
10:06 min/km
180
28
02:33:48.58
10:59 min/km
238
41
00:00:08.99
13:49 min/km
282
49
37
Charles WACHIRA
Charles WACHIRA #37
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
28
Shane LEWIS
Shane LEWIS #28
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
29
Roy BERKIN
Roy BERKIN #29
Prime 20-39 Male
DNS
DNS
Prime 20-39 Male
11
Garry SILK
Garry SILK #11
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
15
Florian GOESSMANN
Florian GOESSMANN #15
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
60
Sanja VUKOMAN
Sanja VUKOMAN #60
Prime 20-39 Female
Not started
Not started
Prime 20-39 Female
68
Ashley ZWEIER
Ashley ZWEIER #68
Prime 20-39 Female
DNF
DNF
Prime 20-39 Female
01:48:39.23
9:42 min/km
02:50:54.30
9:29 min/km
05:08:24.49
16:13 min/km
75
Caroline FISHER
Caroline FISHER #75
Prime 20-39 Female
DNF
DNF
Prime 20-39 Female
01:41:10.09
9:01 min/km
104
(John) Phil DABORN
(John) Phil DABORN #104
Veteran 40-49 Male
DNS
DNS
Veteran 40-49 Male
1
2
3
4
5
[6]
7
Page 6 of 7 (325 items)