Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (269 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
8
151
Nicholas ROLLO
Nicholas ROLLO #151
Male Under 19
00:20:35.32
00:20:35.32
2
(7)
Under 19
2
00:00:04.75
Male
7
10:17 min/km
175
152
Sam RIX
Sam RIX #152
Male Open
00:31:32.56
00:31:32.56
16
(108)
Open
16
00:11:21.25
Male
108
15:46 min/km
119
153
Tom RIX
Tom RIX #153
Male Open
00:27:22.74
00:27:22.74
15
(82)
Open
15
00:07:11.43
Male
82
Swanbourne Nedlands SLSC
13:41 min/km
199
154
Deon PAOLIELLO
Deon PAOLIELLO #154
Male 40-49
00:35:14.60
00:35:14.60
17
(118)
40-49
17
00:11:42.50
Male
118
Bunbury SLSC
17:37 min/km
72
155
Thomas PALMER
Thomas PALMER #155
Male Open
00:24:18.07
00:24:18.07
13
(52)
Open
13
00:04:06.75
Male
52
Trigg Island SLSC
12:09 min/km
212
156
Anthony MCEWAN
Anthony MCEWAN #156
Male Open
00:36:47.36
00:36:47.36
17
(122)
Open
17
00:16:36.04
Male
122
Denmark
18:23 min/km
4
157
Rhys MAINSTONE
Rhys MAINSTONE #157
Male Open
00:20:27.49
00:20:27.49
3
(4)
Open
3
00:00:16.18
Male
4
10:13 min/km
238
158
Geoff KINGSTON
Geoff KINGSTON #158
Male 50-59
00:54:19.76
00:54:19.76
23
(135)
50-59
23
00:31:00.25
Male
135
27:09 min/km
159
Michael KINGSBURY
Michael KINGSBURY #159
Male Open
Not started
Not started
Open
Male
North Cottesloe SLSC
71
160
Kent JENKINSON
Kent JENKINSON #160
Male Open
00:24:14.31
00:24:14.31
12
(51)
Open
12
00:04:02.99
Male
51
Trigg Island SLSC
12:07 min/km
6
161
Simon HUITENGA
Simon HUITENGA #161
Male Open
00:20:30.97
00:20:30.97
4
(6)
Open
4
00:00:19.65
Male
6
City of Perth SLSC
10:15 min/km
13
162
Mathew GILLING
Mathew GILLING #162
Male Open
00:20:52.73
00:20:52.73
7
(12)
Open
7
00:00:41.41
Male
12
Northcliffe SLSC
10:26 min/km
30
163
Alexander FREEMAN
Alexander FREEMAN #163
Male Open
00:23:01.56
00:23:01.56
10
(26)
Open
10
00:02:50.24
Male
26
11:30 min/km
152
164
Josep FONT SADURNI
Josep FONT SADURNI #164
Male 30-39
00:29:31.95
00:29:31.95
14
(100)
30-39
14
00:06:52.61
Male
100
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
14:45 min/km
158
165
Daniel EKINS
Daniel EKINS #165
Male 50-59
00:30:22.06
00:30:22.06
14
(102)
50-59
14
00:07:02.55
Male
102
North Bondi SLSC
15:11 min/km
11
166
Caine ECKSTEIN
Caine ECKSTEIN #166
Male Open
00:20:50.32
00:20:50.32
6
(10)
Open
6
00:00:39.00
Male
10
Northcliffe SLSC
10:25 min/km
14
167
Andrew DONALDSON
Andrew DONALDSON #167
Male Open
00:20:52.83
00:20:52.83
8
(13)
Open
8
00:00:41.52
Male
13
City of Perth SLSC
10:26 min/km
63
168
Drew CORRIGAN
Drew CORRIGAN #168
Male Open
00:24:00.20
00:24:00.20
11
(46)
Open
11
00:03:48.89
Male
46
SORRENTO
12:00 min/km
169
Andrew CHRISTOPHER
Andrew CHRISTOPHER #169
Male Open
Not started
Not started
Open
Male
North Bondi SLSC
3
170
Bailey ARMSTRONG
Bailey ARMSTRONG #170
Male Open
00:20:26.88
00:20:26.88
2
(3)
Open
2
00:00:15.57
Male
3
Northcliffe SLSC
10:13 min/km
171
Chloe THOMAS
Chloe THOMAS #171
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Secret harbour
172
Alexandra SCHACHT
Alexandra SCHACHT #172
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Bondi
86
173
Lillyan ROSICH
Lillyan ROSICH #173
Female Under 17
00:25:13.59
00:25:13.59
10
(23)
Under 17
10
00:02:07.54
Female
23
MULLALOO SLSC
12:36 min/km
200
174
Amelia REYNTJES
Amelia REYNTJES #174
Female Under 17
00:35:15.25
00:35:15.25
21
(82)
Under 17
21
00:12:09.19
Female
82
Jan Juc SLSC
17:37 min/km
175
Ruby NOLAN
Ruby NOLAN #175
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Sunshine Beach
121
176
Karli MUSARRA
Karli MUSARRA #176
Female Under 17
00:27:33.76
00:27:33.76
14
(38)
Under 17
14
00:04:27.71
Female
38
Bondi
13:46 min/km
85
177
Christine MURRAY
Christine MURRAY #177
Female Under 17
00:25:13.58
00:25:13.58
9
(22)
Under 17
9
00:02:07.52
Female
22
ALBANY
12:36 min/km
70
178
Charlie MCKINLEY
Charlie MCKINLEY #178
Female Under 17
00:24:12.76
00:24:12.76
8
(20)
Under 17
8
00:01:06.70
Female
20
Sunshine Beach
12:06 min/km
31
179
Madison LOUW
Madison LOUW #179
Female Under 17
00:23:06.05
00:23:06.05
1
(5)
Under 17
1
Female
5
Newport SLSC
11:33 min/km
37
180
Emily HOLYMAN
Emily HOLYMAN #180
Female Under 17
00:23:10.58
00:23:10.58
2
(6)
Under 17
2
00:00:04.53
Female
6
Mermaid Beach
11:35 min/km
124
181
Kayla HATCHER
Kayla HATCHER #181
Female Under 17
00:27:37.58
00:27:37.58
15
(40)
Under 17
15
00:04:31.53
Female
40
Redhead
13:48 min/km
182
Finella GIBBS-BEAL
Finella GIBBS-BEAL #182
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Noosa Heads
38
183
Kaimana FITTOCK
Kaimana FITTOCK #183
Female Under 17
00:23:11.54
00:23:11.54
3
(7)
Under 17
3
00:00:05.49
Female
7
Bulli
11:35 min/km
151
184
Bree ELLIOTT
Bree ELLIOTT #184
Female Under 17
00:29:30.92
00:29:30.92
17
(52)
Under 17
17
00:06:24.86
Female
52
Trigg Island SLSC
14:45 min/km
117
185
Emily CURRAN
Emily CURRAN #185
Female Under 17
00:27:18.89
00:27:18.89
13
(37)
Under 17
13
00:04:12.84
Female
37
Caves Beach Surf Life Saving Club
13:39 min/km
57
186
Jamie COTTER
Jamie COTTER #186
Female Under 17
00:23:36.07
00:23:36.07
7
(15)
Under 17
7
00:00:30.02
Female
15
Maroochydore
11:48 min/km
187
Charlotte- Rose CONNOR
Charlotte- Rose CONNOR #187
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Kurrawa SLSC
27
188
Joe COLLINS
Joe COLLINS #188
Male Under 17
00:22:30.32
00:22:30.32
9
(23)
Under 17
9
00:02:19.10
Male
23
Northcliffe SLSC
11:15 min/km
41
189
Isabella COGHLAN
Isabella COGHLAN #189
Female Under 17
00:23:12.29
00:23:12.29
4
(8)
Under 17
4
00:00:06.23
Female
8
North Bondi SLSC
11:36 min/km
91
190
Jessica CAKE
Jessica CAKE #190
Female Under 17
00:25:41.59
00:25:41.59
12
(28)
Under 17
12
00:02:35.54
Female
28
Scarboro SLSC
12:50 min/km
43
191
Maddison BRAVERY
Maddison BRAVERY #191
Female Under 17
00:23:13.17
00:23:13.17
6
(10)
Under 17
6
00:00:07.11
Female
10
Northcliffe SLSC
11:36 min/km
180
192
Chyan BERLINER
Chyan BERLINER #192
Female Under 17
00:32:10.64
00:32:10.64
18
(70)
Under 17
18
00:09:04.58
Female
70
Denmark
16:05 min/km
42
193
Sophie ARTHUR
Sophie ARTHUR #193
Female Under 17
00:23:12.68
00:23:12.68
5
(9)
Under 17
5
00:00:06.62
Female
9
Tallebudgera SLSC
11:36 min/km
21
194
Ned WIELAND
Ned WIELAND #194
Male Under 17
00:21:33.72
00:21:33.72
5
(19)
Under 17
5
00:01:22.50
Male
19
North Bondi SLSC
10:46 min/km
40
195
Duke WIELAND
Duke WIELAND #195
Male Under 17
00:23:11.82
00:23:11.82
15
(33)
Under 17
15
00:03:00.60
Male
33
North Bondi SLSC
11:35 min/km
115
196
Zac WELLS
Zac WELLS #196
Male Under 17
00:27:14.19
00:27:14.19
27
(79)
Under 17
27
00:07:02.97
Male
79
ALBANY
13:37 min/km
50
197
Ben WATERMAN
Ben WATERMAN #197
Male Under 17
00:23:27.33
00:23:27.33
20
(40)
Under 17
20
00:03:16.11
Male
40
SORRENTO
11:43 min/km
104
198
Eamon WALKER
Eamon WALKER #198
Male Under 17
00:26:37.69
00:26:37.69
25
(72)
Under 17
25
00:06:26.47
Male
72
North Cottesloe SLSC
13:18 min/km
34
199
Noah STEINER
Noah STEINER #199
Male Under 17
00:23:08.16
00:23:08.16
12
(29)
Under 17
12
00:02:56.94
Male
29
Cronulla
11:34 min/km
106
200
Luke SMOOTHY
Luke SMOOTHY #200
Male Under 17
00:26:40.08
00:26:40.08
26
(74)
Under 17
26
00:06:28.86
Male
74
13:20 min/km
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (269 items)