Swimming WA OWS 1617 #5 - Coogee
26 Nov 2016
Results
Details
 
Contact
500m Swim
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
Team of 4
Eliminator 1
Eliminator 2
Eliminator 3
Eliminator 4
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
Elite
All clubs
Breakers
BUNBURY
Perth City Swimming Club
Western Sprint Swimming Club
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
Page 1 of 1 (27 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
State
Country
Pace
1
3
Simon HUITENGA
Simon HUITENGA #3
Male Elite
00:15:49.2
00:15:49.2
1
(1)
Elite
1
Male
1
Western Australia
AUS
12:39 min/km
2
4
Reilly KENNEDY
Reilly KENNEDY #4
Male Elite
00:16:01.2
00:16:01.2
2
(2)
Elite
2
Male
2
Western Australia
AUS
12:48 min/km
3
1
William ROLLO
William ROLLO #1
Male Elite
00:16:02.6
00:16:02.6
3
(3)
Elite
3
Male
3
Western Australia
AUS
12:50 min/km
4
9
Kieren POLLARD
Kieren POLLARD #9
Male Elite
00:16:04.1
00:16:04.1
4
(4)
Elite
4
Male
4
Western Australia
AUS
12:51 min/km
5
14
Jack WILSON
Jack WILSON #14
Male Elite
00:16:04.4
00:16:04.4
5
(5)
Elite
5
Male
5
Western Australia
AUS
12:51 min/km
6
12
Bradley SMITH
Bradley SMITH #12
Male Elite
00:16:05.2
00:16:05.2
6
(6)
Elite
6
Male
6
Western Australia
AUS
12:52 min/km
7
7
Paul LAVOR
Paul LAVOR #7
Male Elite
00:16:05.9
00:16:05.9
7
(7)
Elite
7
Male
7
12:52 min/km
8
2
Alexander FREEMAN
Alexander FREEMAN #2
Male Elite
00:16:06.7
00:16:06.7
8
(8)
Elite
8
Male
8
Western Australia
AUS
12:53 min/km
9
6
Callum LAURISTON
Callum LAURISTON #6
Male Elite
00:16:06.8
00:16:06.8
9
(9)
Elite
9
Male
9
Western Australia
AUS
12:53 min/km
10
13
Callum SMITH
Callum SMITH #13
Male Elite
00:16:16.2
00:16:16.2
10
(10)
Elite
10
Male
10
13:00 min/km
11
10
Nicholas ROLLO
Nicholas ROLLO #10
Male Elite
00:16:55.3
00:16:55.3
11
(11)
Elite
11
Male
11
Western Australia
AUS
13:32 min/km
12
503
Lachlan Tassell
Lachlan Tassell #503
Male Elite
00:17:02.4
00:17:02.4
12
(12)
Elite
12
Male
12
Western Sprint Swimming Club
13:37 min/km
13
16
Jamie BOWLER
Jamie BOWLER #16
Female Elite
00:17:54.5
00:17:54.5
1
(1)
Elite
1
Female
1
Western Australia
AUS
14:19 min/km
14
17
Chloe GREEN
Chloe GREEN #17
Female Elite
00:17:57.3
00:17:57.3
2
(2)
Elite
2
Female
2
Perth City Swimming Club
Western Australia
AUS
14:21 min/km
15
23
Tessa VILJOEN
Tessa VILJOEN #23
Female Elite
00:18:26.8
00:18:26.8
3
(3)
Elite
3
Female
3
Western Australia
AUS
14:45 min/km
16
19
Ella HARNETTY
Ella HARNETTY #19
Female Elite
00:18:35.0
00:18:35.0
4
(4)
Elite
4
Female
4
Western Australia
AUS
14:52 min/km
17
20
Amelia HODDER
Amelia HODDER #20
Female Elite
00:18:39.1
00:18:39.1
5
(5)
Elite
5
Female
5
Breakers
Western Australia
AUS
14:55 min/km
18
18
Chloe GWYNNE
Chloe GWYNNE #18
Female Elite
00:18:40.7
00:18:40.7
6
(6)
Elite
6
Female
6
Western Australia
AUS
14:56 min/km
19
26
Annika LYDIATE
Annika LYDIATE #26
Female Elite
00:18:42.7
00:18:42.7
7
(7)
Elite
7
Female
7
Western Australia
AUS
14:58 min/km
20
24
Naomi WATTERS
Naomi WATTERS #24
Female Elite
00:18:43.5
00:18:43.5
8
(8)
Elite
8
Female
8
14:58 min/km
21
25
Aleisha WESLEY
Aleisha WESLEY #25
Female Elite
00:19:02.1
00:19:02.1
9
(9)
Elite
9
Female
9
Western Australia
AUS
15:13 min/km
22
27
Bianca PETITE
Bianca PETITE #27
Female Elite
00:19:17.9
00:19:17.9
10
(10)
Elite
10
Female
10
Western Australia
AUS
15:26 min/km
21
Courtney LEE
Courtney LEE #21
Female Elite
DNS
DNS
Elite
Female
BUNBURY
Western Australia
AUS
22
Ellen O'HARA
Ellen O'HARA #22
Female Elite
DNS
DNS
Elite
Female
Western Australia
AUS
8
Michael LORI
Michael LORI #8
Male Elite
DNS
DNS
Elite
Male
11
Ben BRBICH
Ben BRBICH #11
Male Elite
DNS
DNS
Elite
Male
Western Australia
AUS
5
Byron KIMBER
Byron KIMBER #5
Male Elite
DNS
DNS
Elite
Male
Western Australia
AUS
Page 1 of 1 (27 items)