Hotel Rottnest Port to Pub 2017
25 Mar 2017
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Austral Fisheries 25km Ultra
K&L Gates Solo
Rottnest Express Duo
KC Sports Team of 4
KC Sports Team of 6
Rottnest Express Duo Wetsuits
KC Sports Team of 4 Wetsuits
KC Sports Team of 6 Wetsuits
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
Mixed
All categories
Juvies
Juvies Mixed
Invincibles
Invincibles Mixed
Prime
Prime Mixed
Vintage
Vintage Mixed
Veterans
Veterans Mixed
Legends
All clubs
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
Page 1 of 1 (47 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Swimmer1
Swimmer2
Swimmer3
Swimmer4
Swimmer5
Swimmer6
Pace
1
634
Subiaco Sports Massage Dream Team
Subiaco Sports Massage Dream Team #634
Male Prime
04:01:33.6
04:01:33.6
1
(1)
Prime
1
Male
1
Eamon Sullivan
Adam Lucas
Mark Riley
Jim Piper
Bobby Jovanovich
Travis Nederpelt
12:13 min/km
2
601
2.8 Seconds or Less
2.8 Seconds or Less #601
Male Vintage
04:53:35.8
04:53:35.8
1
(2)
Vintage
1
Male
2
Deane Barker
Jeff Booth
Bastiaan De Boer
Chris Macquillan
Patrick Verryn
Chris Reeve
14:51 min/km
3
602
Albion Rotto Before You
Albion Rotto Before You #602
Female Vintage
05:04:55.4
05:04:55.4
1
(1)
Vintage
1
Female
1
Kristy Brackstone
Lesley Emery
Anna Eisenhauer
Nicola Corsbie
Louise Cole
Sally Bell
15:26 min/km
4
635
Swanny Fairies
Swanny Fairies #635
Male Prime
05:06:19.3
05:06:19.3
2
(3)
Prime
2
01:04:45.7
Male
3
John Scott
Simon Bedbrook
Gary Couanis
Simon Delestrang
David Sutton
Simon Herbert
15:30 min/km
5
607
Austral Sustainable Seafood
Austral Sustainable Seafood #607
Mixed Prime Mixed
05:10:03.2
05:10:03.2
1
(1)
Prime Mixed
1
Mixed
1
Mark Kalajzich
Aaron Hood
Chealsea Bingley
Phil Scott
Tessa Garside
Emily Loughnan
15:41 min/km
6
615
FOMO
FOMO #615
Mixed Vintage Mixed
05:15:54.4
05:15:54.4
1
(2)
Vintage Mixed
1
Mixed
2
Barry Colgan
Tully Young
Adam Mullens
Lisa Elden
Emily Sierakowski
Shannan Sheldrick
15:59 min/km
7
606
Austral Fisheries
Austral Fisheries #606
Male Prime
05:32:50.8
05:32:50.8
3
(4)
Prime
3
01:31:17.2
Male
4
John Cordin
Tom Nicholls
Sam Colvin
Sam Cordin
Scott Mackinnon
Matt Mackinnon
16:51 min/km
8
638
Team McIntosh
Team McIntosh #638
Mixed Vintage Mixed
05:42:51.9
05:42:51.9
2
(3)
Vintage Mixed
2
00:26:57.5
Mixed
3
Hamish Mcintosh
Nick Unmack
Cameron Mcintosh
Rob Bates-Smith
Jodie Mcintosh
Joe Bennett
17:21 min/km
9
639
Team PLeisure Puss
Team PLeisure Puss #639
Male Prime
05:46:35.6
05:46:35.6
4
(5)
Prime
4
01:45:02.0
Male
5
Paul Long
Chris Bashall
Adam Cook
Jamie Parin
Patrick Parker
Adam Stanley
17:32 min/km
10
640
TEAM RJV
TEAM RJV #640
Male Vintage
05:46:59.0
05:46:59.0
2
(6)
Vintage
2
00:53:23.2
Male
6
Tim Ryan
James Tranter
Ben O'donnell
James Ryan
Vince Lombardo
Cameron Mcdonald
17:34 min/km
11
620
JEFF
JEFF #620
Male Juvies
05:48:36.1
05:48:36.1
1
(7)
Juvies
1
Male
7
Patrick Johnston
Oliver Girdwood
Jake Patmore
Ben Edwards
Michael Boyatzis
James Borshoff
17:39 min/km
12
617
Holcim
Holcim #617
Male Veterans
05:49:29.9
05:49:29.9
1
(8)
Veterans
1
Male
8
George Williams
Chris Williams
Peter Edwards
Chris Soulos
Jamie Adams
Andrew Repacholi
17:41 min/km
13
628
Rotto Express Dolphins
Rotto Express Dolphins #628
Mixed Invincibles Mixed
05:50:57.3
05:50:57.3
1
(4)
Invincibles Mixed
1
Mixed
4
Oliver Martin
Jamie Luff
Riley Stolk
Tiana Murphy
Tony Watson
Mia Roberts
17:46 min/km
14
631
SlipStream Team
SlipStream Team #631
Mixed Vintage Mixed
05:51:21.2
05:51:21.2
3
(5)
Vintage Mixed
3
00:35:26.8
Mixed
5
Amber Banfield
Drew Banfield
Janelle Rock
John Rock
Bianca Edwards
Mike Edwards
17:47 min/km
15
612
Cooley's Cobbers
Cooley's Cobbers #612
Mixed Vintage Mixed
05:57:38.3
05:57:38.3
4
(6)
Vintage Mixed
4
00:41:43.9
Mixed
6
Ryan Dhue
David Cooley
Peter Connor
Pippi Connor
Simon Choo
Peter Macdonald
18:06 min/km
16
623
Neptune's lost cousins
Neptune's lost cousins #623
Mixed Prime Mixed
06:01:11.2
06:01:11.2
2
(7)
Prime Mixed
2
00:51:08.0
Mixed
7
Clinton Matthews
Gregory John Miller
Sophie Claire Miller
Gary Martin O'loughlin
Jemima Jean O'loughlin
Ashley Hemmings
18:17 min/km
17
627
Rottnest Express
Rottnest Express #627
Male Vintage
06:09:03.4
06:09:03.4
3
(9)
Vintage
3
01:15:27.6
Male
9
Mark Hector
Jack Della Maddalena
Tony Della Maddalena
Gerard Hurst
Darren Tootell
Andrew Mckenzie
18:41 min/km
18
645
Total Aquanauts
Total Aquanauts #645
Male Prime
06:13:01.2
06:13:01.2
5
(10)
Prime
5
02:11:27.6
Male
10
James Davidson
Andrew Engelbrecht
Alexis Michelides
Toby Cocks
Dan Bahen
Edward Davidson
18:53 min/km
19
626
Red Sharks Mums
Red Sharks Mums #626
Mixed Vintage Mixed
06:14:24.2
06:14:24.2
5
(8)
Vintage Mixed
5
00:58:29.8
Mixed
8
Julia Feutrill
Melissa Murdoch
Ciara Tyson
Lisa Lilleyman
Simon Williams
David Locke
18:57 min/km
20
646
Wallabies And A Frog
Wallabies And A Frog #646
Male Vintage
06:16:41.3
06:16:41.3
4
(11)
Vintage
4
01:23:05.5
Male
11
Jack Newall
David Craig
Matthew Craig
Roderick Hamerlsey
Tom Loh
Julian Tresize
19:04 min/km
21
649
Team SMA2C
Team SMA2C #649
Male Prime
06:17:50.5
06:17:50.5
6
(12)
Prime
6
02:16:16.9
Male
12
Lloyd Hopkins
Jeremy Knowles
Sam Williams
David Hansen
Harrison Donovan
Mitchell Catlin
19:07 min/km
22
644
the flaming rubber duckies
the flaming rubber duckies #644
Mixed Juvies Mixed
06:22:35.9
06:22:35.9
1
(9)
Juvies Mixed
1
Mixed
9
Laura Greenwood
Harriet Morris
Ellie Stroud
Hugo Clegg
Ben Ledger
Charlie Castleden
19:22 min/km
23
614
Feral Kittens + one
Feral Kittens + one #614
Mixed Vintage Mixed
06:23:13.1
06:23:13.1
6
(10)
Vintage Mixed
6
01:07:18.7
Mixed
10
Liz Carson
Jodie Forlonge
Katie Ledgerwood
Lea Edwards
Louise Roberts
Stewie Alcorn
19:24 min/km
24
610
Bow Movements
Bow Movements #610
Male Prime
06:23:51.7
06:23:51.7
7
(13)
Prime
7
02:22:18.1
Male
13
Ian Watts
William Clark
Sam Visser
Adam Richardson
Matthew Bannister
Geordie Thuijs
19:26 min/km
25
624
Passing the Batton
Passing the Batton #624
Mixed Invincibles Mixed
06:24:58.3
06:24:58.3
2
(11)
Invincibles Mixed
2
00:34:01.0
Mixed
11
Graeme Rothnie
Meesha Rothnie
Georgia Rothnie
Lauren Rothnie
Brad Rothnie
Caitlyn Rothnie
19:29 min/km
26
613
Familia
Familia #613
Mixed Invincibles Mixed
06:25:10.6
06:25:10.6
3
(12)
Invincibles Mixed
3
00:34:13.3
Mixed
12
Ed Van Beem
Tom Van Beem
George Van Beem
Ruby Van Beem
Nina Van Beem
Zac Vinten
19:30 min/km
27
633
Strait to the Pub
Strait to the Pub #633
Mixed Vintage Mixed
06:28:02.3
06:28:02.3
7
(13)
Vintage Mixed
7
01:12:07.9
Mixed
13
Steve Sammut
Sue Power
Tylan Lambert
Andrew Bloom
Carl Barrett
Luke George
19:38 min/km
28
603
All In
All In #603
Mixed Prime Mixed
06:30:02.3
06:30:02.3
3
(14)
Prime Mixed
3
01:19:59.1
Mixed
14
Jane Vince-Jones
Tim Millsteed
Stephen Jones
Stephen Kubicki
Ryan Lamp
Nick Whish
19:44 min/km
29
611
Casino Crackups
Casino Crackups #611
Mixed Veterans Mixed
06:39:04.9
06:39:04.9
1
(15)
Veterans Mixed
1
Mixed
15
Michael Pontefract
Jodie Hamilton
Stephen Humphrys
Barry O'connell
Michael Freney
Ray Adams
20:12 min/km
30
642
The crawl daddies
The crawl daddies #642
Male Prime
06:42:13.5
06:42:13.5
8
(14)
Prime
8
02:40:39.9
Male
14
James Atkinson
Ben Bartholomaeus
Toby Hambling
Duncan Bunning
Patrick Hollingworth
Na
20:21 min/km
31
641
Team TAMS
Team TAMS #641
Mixed Vintage Mixed
06:42:25.9
06:42:25.9
8
(16)
Vintage Mixed
8
01:26:31.5
Mixed
16
Michael Quenby
Kirsten Hansen
Chris Dwyer
Jay Hays
Brendan O Leary
Maarten Terwal
20:22 min/km
32
621
MetroCount Green Team
MetroCount Green Team #621
Male Vintage
06:45:56.6
06:45:56.6
5
(15)
Vintage
5
01:52:20.8
Male
15
Mike Kenny
Andrew Sullivan
Simon Jon Challen
William Christensen
David Colin Van Senden
John Charles Russell
20:33 min/km
33
637
Swimming365 Team 2
Swimming365 Team 2 #637
Mixed Veterans Mixed
06:48:02.1
06:48:02.1
2
(17)
Veterans Mixed
2
00:08:57.2
Mixed
17
Simon Erickson
Katy Langdon
Tim Monaghan
Pete Michael
Tracey Monaghan
Jonica Grayling
20:39 min/km
34
618
Iain's bitches
Iain's bitches #618
Mixed Prime Mixed
06:54:58.0
06:54:58.0
4
(18)
Prime Mixed
4
01:44:54.8
Mixed
18
Prudence Thompson
Iain Mccarrey
Sharon Hinchliffe
Gabrielle Thompson
Catherine Rose
Clare Buckley
21:00 min/km
35
604
All in the Same Boat
All in the Same Boat #604
Mixed Prime Mixed
07:04:10.3
07:04:10.3
5
(19)
Prime Mixed
5
01:54:07.1
Mixed
19
Narissa Perks
Tamsyn Black
Amanda Bertoli
Rebecca Foulkes-Taylor
Terry Murray
Judy Lucas
21:28 min/km
36
625
PLEB TO PUB
PLEB TO PUB #625
Mixed Prime Mixed
07:07:33.0
07:07:33.0
6
(20)
Prime Mixed
6
01:57:29.8
Mixed
20
Dorothy Anderson
Jordan Hendy
Codie Edwards
Claire Dunkley
Jarrad Carlsen
Taneeka Bettenay
21:38 min/km
37
619
IS4J
IS4J #619
Male Prime
07:14:03.0
07:14:03.0
9
(16)
Prime
9
03:12:29.4
Male
16
Stephen Tidman
Justin Wright
Jarrod Bell
John Liddington
Jonathan Arthurell
Ian Bonney
21:58 min/km
38
643
The Dirty Half Dozen
The Dirty Half Dozen #643
Female Vintage
07:14:33.6
07:14:33.6
2
(2)
Vintage
2
02:09:38.2
Female
2
Kath Warden
Anna Bartlett
Michelle Smith
Sarah Rose
Cathy Muir
Lucy Curnow
22:00 min/km
39
636
Swimming365 Team 1
Swimming365 Team 1 #636
Mixed Vintage Mixed
07:28:36.7
07:28:36.7
9
(21)
Vintage Mixed
9
02:12:42.3
Mixed
21
Thomas Picton-Warlow
Rae Foale
Don Scott
Sally Mauk
Sarah Cox
Aidan Schubert
22:42 min/km
40
630
Sea Sisters
Sea Sisters #630
Female Vintage
07:30:06.0
07:30:06.0
3
(3)
Vintage
3
02:25:10.6
Female
3
Jacinta Mcmanus
Lucy Scott
Sophie Fitzhardinge
Sarah Silbert
Catriona Nixon
Susie Growden
22:47 min/km
41
648
Witness da Fitness!
Witness da Fitness! #648
Mixed Vintage Mixed
07:31:36.6
07:31:36.6
10
(22)
Vintage Mixed
10
02:15:42.2
Mixed
22
Alexander Danne
Darrin Strange
Hayley Richardson
Paul Richardson
Barry Power
Aaron Plug
22:51 min/km
42
622
Mumas : Meares a few sPratts but no Wailin
Mumas : Meares a few sPratts but no.. #622
Female Vintage
07:37:35.7
07:37:35.7
4
(4)
Vintage
4
02:32:40.3
Female
4
Emma Chapman
Kt Webster
Tamara Swan
Kay Prosser
Hayley Mcnamara
Kylie Blake
23:10 min/km
43
632
Sock it to Sarcoma
Sock it to Sarcoma #632
Male Legends
07:39:15.7
07:39:15.7
1
(17)
Legends
1
Male
17
John Guilfoyle
Geoff Wilson
Gary Ash
Prof Davis Wood
Ian Hasleby
Paul Hunt
23:15 min/km
44
608
Barracuda Delights
Barracuda Delights #608
Mixed Veterans Mixed
07:45:42.4
07:45:42.4
3
(23)
Veterans Mixed
3
01:06:37.5
Mixed
23
Kathryn Phillips
Jane Stott
Lynette Telfer
Brad Finch
Katherine Honeybul
Sandra Law
23:34 min/km
45
650
Beer Sinkers
Beer Sinkers #650
Female Invincibles
07:59:20.5
07:59:20.5
1
(5)
Invincibles
1
Female
5
Alexandra (rosey) Marsh
Annie Kennedy
Lauren Campbell
Sarah Murphy
Hannah Hudson
Kate Bentley
24:16 min/km
46
616
Freo Flounders
Freo Flounders #616
Female Veterans
08:06:51.0
08:06:51.0
1
(6)
Veterans
1
Female
6
Elizabeth Barton
Jane Clarke
Sam Jones
Lise Ashton
Pamela Hoar
Sarah Dominguez
24:39 min/km
47
647
We'll Just Keep Swimming
We'll Just Keep Swimming #647
Female Prime
08:18:05.9
08:18:05.9
1
(7)
Prime
1
Female
7
Annabel Foster
Rebecca Anderson
Alexis Fiocco
Ange Van Es
Kim Wiltshire
Lisa Foster
25:13 min/km
Page 1 of 1 (47 items)