Karma Resorts Rottnest Channel Swim
25 Feb 2017
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
COTC
Solo
Duo
Team
Legal Charity Challenge
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
Mixed
All categories
56+
56+ Mixed
100+
100+ Mixed
150+
150+ Mixed
200+
200+ Mixed
All clubs
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
Page 1 of 1 (31 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Swimmer 1
Swimmer 2
Swimmer3
Swimmer4
AddAge
Pace
Wave
1
735
Shark Tale
Shark Tale #735
Mixed 56+ Mixed
05:02:05.24
05:02:05.24
1
(1)
56+ Mixed
1
Mixed
1
Western Australia
AUS
Courtney Lee
Georgia Gianotti
Ross Rann
Kyle Lee
61
15:20 min/km
Wave 8
2
739
Allison and the Aquanauts
Allison and the Aquanauts #739
Mixed 150+ Mixed
05:23:32.50
05:23:32.50
1
(2)
150+ Mixed
1
Mixed
2
Western Australia
AUS
Natalie Taylor
Chris Waldhart
James Strickland
Allison Hass
156
16:25 min/km
Wave 8
3
726
The Dog Squad
The Dog Squad #726
Male 150+
05:42:29.72
05:42:29.72
1
(1)
150+
1
Male
1
Western Australia
AUS
Nathan Linehan
Vaughan Davies
Roy Mcgregor
Simon Hazeldine
155
17:23 min/km
Wave 8
4
732
The Herbert Voigt Tribute
The Herbert Voigt Tribute #732
Male 150+
06:00:50.30
06:00:50.30
2
(2)
150+
2
00:18:20.58
Male
2
Western Australia
AUS
Dan Hazell
Tony Leaversuch
Peter Robins
Stewie Alcorn
182
18:19 min/km
Wave 8
5
738
Bondi Rescue Team
Bondi Rescue Team #738
Male 150+
06:17:59.41
06:17:59.41
3
(3)
150+
3
00:35:29.69
Male
3
New South Wales
AUS
Michael Jenkinson
Harrison Reid
Jesse Polock
Bruce “Hoppo” Hopkins
167
19:11 min/km
Wave 8
6
711
Blackjax
Blackjax #711
Male 150+
06:30:55.00
06:30:55.00
4
(4)
150+
4
00:48:25.27
Male
4
Western Australia
AUS
Mark Kepplinger
Jarrad Sizer
Steven Kymantas
Shayne Isbister
154
19:50 min/km
Wave 8
7
712
Dads & Daughters
Dads & Daughters #712
Mixed 100+ Mixed
06:32:56.90
06:32:56.90
1
(3)
100+ Mixed
1
Mixed
3
Queensland
AUS
Keeley Duggan
Alex Fitzgerald
Paul Fitzgerald
John Duggan
126
19:56 min/km
Wave 8
8
731
Fero
Fero #731
Male 150+
06:35:23.00
06:35:23.00
5
(5)
150+
5
00:52:53.27
Male
5
Western Australia
AUS
Daniel Perna
Sam Griffiths
Mark Murray-Smith
Robert Franco
155
20:04 min/km
Wave 8
9
719
LIver It Up
LIver It Up #719
Mixed 150+ Mixed
06:38:06.10
06:38:06.10
2
(4)
150+ Mixed
2
01:14:33.60
Mixed
4
Western Australia
AUS
Katie Wiltshire
Shaun Samuelson
Briohny Smith
Gerard Macquillan
153
20:12 min/km
Wave 8
10
718
Western Biomedical
Western Biomedical #718
Male 150+
06:44:30.97
06:44:30.97
6
(6)
150+
6
01:02:01.24
Male
6
Western Australia
AUS
Afam Mullens
Cameron Murray
James Ryan
Peter Watson
179
20:32 min/km
Wave 8
11
729
Jono's Cherry
Jono's Cherry #729
Male 150+
06:50:42.90
06:50:42.90
7
(7)
150+
7
01:08:13.17
Male
7
Western Australia
AUS
Mark Phillips
Jonathan Grady
Jackson Shaw
Luc Longley
156
20:50 min/km
Wave 8
12
727
The Oil Spill
The Oil Spill #727
Male 100+
06:54:44.41
06:54:44.41
1
(8)
100+
1
Male
8
Western Australia
AUS
Coert Erasmus
Hendrika Nally
Daniel Erasmus
Lachlan Nally
147
21:03 min/km
Wave 8
13
736
Quiet Escalade
Quiet Escalade #736
Mixed 56+ Mixed
07:01:10.55
07:01:10.55
2
(5)
56+ Mixed
2
01:59:05.31
Mixed
5
Western Australia
AUS
William Mulder
Lily Fitzgerald
Annabelle Clape
Thomas Howie
63
21:22 min/km
Wave 8
14
737
Ten Talent Team
Ten Talent Team #737
Male 100+
07:08:51.77
07:08:51.77
2
(9)
100+
2
00:14:07.36
Male
9
New South Wales
AUS
Trent Maxwell
Cameron Cranley
Ben Hall
Matt Wilson
104
21:46 min/km
Wave 8
15
710
Modern Men
Modern Men #710
Male 200+
07:16:12.73
07:16:12.73
1
(10)
200+
1
Male
10
Western Australia
AUS
Nathan Ledger
Mark Arundell
Richard Lynn
Sacha Chiaramonte
206
22:08 min/km
Wave 8
16
734
Gift Of Hearing
Gift Of Hearing #734
Male 200+ Mixed
07:16:45.73
07:16:45.73
1
(11)
200+ Mixed
1
Male
11
Western Australia
AUS
John Harris
Brad Same
Rhonda Tuckey
Marcus Atlas
229
22:10 min/km
Wave 8
17
725
Team Oi
Team Oi #725
Male 150+
07:17:27.66
07:17:27.66
8
(12)
150+
8
01:34:57.94
Male
12
Western Australia
AUS
Jon Stagg
Nathan Mcintosh
Chris Murphy
Nick Stagg
195
22:12 min/km
Wave 8
18
724
Network TEN
Network TEN #724
Male 150+
07:24:43.36
07:24:43.36
9
(13)
150+
9
01:42:13.63
Male
13
New South Wales
AUS
Stuart Thomas
Adam Tribolet
Tony Moore
Anne Meacham
197
22:34 min/km
Wave 8
19
720
MMA Offshore Limited
MMA Offshore Limited #720
Male 150+
07:28:23.00
07:28:23.00
10
(14)
150+
10
01:45:53.27
Male
14
Western Australia
AUS
Ryan Bowyer
Sean Connelly
Stuart Edgar
Kurt Zalmstra
151
22:45 min/km
Wave 8
20
722
Southern Wrongs
Southern Wrongs #722
Male 200+
07:33:07.10
07:33:07.10
2
(15)
200+
2
00:16:54.37
Male
15
Western Australia
AUS
Thomas Smith
Dean Thornton
Matthew Smith
Simon Smith
202
23:00 min/km
Wave 8
21
730
semi pro
semi pro #730
Male 56+
07:37:43.67
07:37:43.67
1
(16)
56+
1
Male
16
Western Australia
AUS
Angus Vos
Matt Jerwood
Patrick Vos
Niall Morrow
87
23:14 min/km
Wave 8
22
716
Team Dulux
Team Dulux #716
Male 150+
07:56:18.00
07:56:18.00
11
(17)
150+
11
02:13:48.27
Male
17
Western Australia
AUS
Pauline Moore
Ryan Woodhouse
Mark Scott
Mark Rheinberger
186
24:10 min/km
Wave 8
23
721
TEN News
TEN News #721
Mixed 150+ Mixed
08:00:26.85
08:00:26.85
3
(6)
150+ Mixed
3
02:36:54.35
Mixed
6
Western Australia
AUS
Kerri Sands
Steve Johns
Jessica Keily
Karl Carosella
165
24:23 min/km
Wave 8
24
728
Swim for Good
Swim for Good #728
Mixed 150+ Mixed
08:22:42.44
08:22:42.44
4
(7)
150+ Mixed
4
02:59:09.94
Mixed
7
New South Wales
AUS
Karen O'Regan
Lucinda O'Regan
Chloe O'Regan
Dennis O'Regan
156
25:31 min/km
Wave 8
25
714
The Smugglers
The Smugglers #714
Male 100+
08:24:20.73
08:24:20.73
3
(18)
100+
3
01:29:36.32
Male
18
New South Wales
AUS
Nick Donaldson
Oscar Harding
Ben Lourey
Drew Good
140
25:36 min/km
Wave 8
26
723
The River Rats
The River Rats #723
Male 150+
08:39:24.43
08:39:24.43
12
(19)
150+
12
02:56:54.71
Male
19
Queensland
AUS
Anthony Bell
Stuart Mccormack
Ian Dey
Matthew Allan
185
26:21 min/km
Wave 8
27
713
The Master and His Carers
The Master and His Carers #713
Mixed 200+ Mixed
09:02:07.18
09:02:07.18
1
(8)
200+ Mixed
1
Mixed
8
Western Australia
AUS
Susan Sanday
Mark Donovan
Jane Valentine
Desiree Silva
216
27:31 min/km
Wave 8
28
715
The JDRF Jelly Legs
The JDRF Jelly Legs #715
Female 56+
09:11:54.42
09:11:54.42
1
(1)
56+
1
Female
1
Western Australia
AUS
Ilse Sibma
Catherine James
Claudia Stynes
Bronte Foale
93
28:00 min/km
Wave 8
29
717
Livin
Livin #717
Mixed 100+ Mixed
09:18:06.40
09:18:06.40
2
(9)
100+ Mixed
2
02:45:09.49
Mixed
9
New South Wales
AUS
Phoebe Timmins
Samuel Webb
Craig I'Anson
Kate Campbell
117
28:19 min/km
Wave 8
30
733
Shark bait hoo ha ha
Shark bait hoo ha ha #733
Mixed 100+ Mixed
09:32:53.32
09:32:53.32
3
(10)
100+ Mixed
3
02:59:56.41
Mixed
10
Queensland
AUS
Robert Walgers
Mathew Omodei
Katelyn Shields
Leya Cooper
124
29:04 min/km
Wave 8
740
Team Karma
Team Karma #740
Mixed 150+ Mixed
DNF
DNF
150+ Mixed
Mixed
Western Australia
AUS
Emily Lyons
Lisa Burgess
Mick Davis
Nicole O'Neill
166
Wave 8
Page 1 of 1 (31 items)