St Stephens Duathlon
19 Sep 2014
Results
Details
 
Contact
Short Course Individuals
Short Course Teams
Long Course Individuals
Long Course Teams
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (36 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Run 1
Cycle
Run 2
Pace
1
155
A14 Sharp / Van Rooyen / Sharp
A14 Sharp / Van Rooyen / Sharp #155
Male Yr 7 Team
00:43:46
00:43:46
1
(1)
Yr 7 Team
1
Male
1
Alethea
00:05:47
00:25:03
00:11:45
2:49 min/km
2
156
A15 Bondietti / Kirby / Bondietti
A15 Bondietti / Kirby / Bondietti #156
Male Yr 7 Team
00:44:33
00:44:33
2
(2)
Yr 7 Team
2
Male
2
Alethea
00:06:20
00:22:56
00:13:47
2:52 min/km
3
180
A22 Popham / Ryan / Flanaghan
A22 Popham / Ryan / Flanaghan #180
Male Yr 8 Team
00:45:32
00:45:32
1
(3)
Yr 8 Team
1
Male
3
Alethea
00:06:31
00:24:33
00:13:33
2:56 min/km
4
179
C21 Shah / Russell / Gribble
C21 Shah / Russell / Gribble #179
Mixed Yr 10 Team Mixed
00:45:42
00:45:42
1
(1)
Yr 10 Team Mixed
1
Mixed
1
Carana
00:06:34
00:21:02
00:16:59
2:56 min/km
5
158
A16 Coleman / Kasten Lee / Coleman
A16 Coleman / Kasten Lee / Coleman #158
Male Yr 7 Team
00:45:49
00:45:49
3
(4)
Yr 7 Team
3
Male
4
Alethea
00:06:13
00:24:50
00:13:34
2:57 min/km
6
146
C8 Richmond / Taseff / Roberts
C8 Richmond / Taseff / Roberts #146
Female Yr 7 Team
00:47:03
00:47:03
1
(1)
Yr 7 Team
1
Female
1
Carana
00:06:43
00:25:30
00:13:43
3:02 min/km
7
157
C12 Gallager / Davey / Saunders
C12 Gallager / Davey / Saunders #157
Male Yr 7 Team
00:47:33
00:47:33
4
(5)
Yr 7 Team
4
Male
5
Carana
00:06:53
00:25:57
00:13:38
3:04 min/km
8
165
C14 Wood / Bateup / Hunt
C14 Wood / Bateup / Hunt #165
Male Yr 8 Team
00:48:52
00:48:52
2
(6)
Yr 8 Team
2
Male
6
Carana
00:06:59
00:26:37
00:14:19
3:09 min/km
9
181
T18 Owuor / Steven / Owuor
T18 Owuor / Steven / Owuor #181
Male Yr 9 Team
00:49:28
00:49:28
1
(7)
Yr 9 Team
1
Male
7
Timae
00:05:33
00:30:32
00:11:57
3:11 min/km
10
152
A12 Quayle / Ditmanis / Weall
A12 Quayle / Ditmanis / Weall #152
Male Yr 7 Team
00:49:33
00:49:33
5
(8)
Yr 7 Team
5
Male
8
Alethea
00:06:58
00:25:43
00:15:36
3:11 min/km
11
164
T13 Webster / Mulhall / Jones
T13 Webster / Mulhall / Jones #164
Male Yr 8 Team
00:49:43
00:49:43
3
(9)
Yr 8 Team
3
Male
9
Timae
00:05:54
00:29:46
00:12:41
3:12 min/km
12
177
A20 Barns / Diaz / Bechard
A20 Barns / Diaz / Bechard #177
Mixed Yr 8 Team Mixed
00:50:41
00:50:41
1
(2)
Yr 8 Team Mixed
1
Mixed
2
Alethea
00:07:39
00:26:53
00:15:16
3:16 min/km
13
178
A21 George / Wilson / Vaghjiani
A21 George / Wilson / Vaghjiani #178
Mixed Yr 9 Team Mixed
00:50:54
00:50:54
1
(3)
Yr 9 Team Mixed
1
Mixed
3
Alethea
00:05:45
00:31:36
00:12:15
3:17 min/km
14
153
A13 Humble / Quinn-Schofield / King
A13 Humble / Quinn-Schofield / King #153
Male Yr 7 Team
00:52:18
00:52:18
6
(10)
Yr 7 Team
6
Male
10
Alethea
00:06:19
00:29:33
00:14:46
3:22 min/km
15
154
C11 Fletcher / Gill / Fletcher
C11 Fletcher / Gill / Fletcher #154
Male Yr 7 Team
00:54:11
00:54:11
7
(11)
Yr 7 Team
7
Male
11
Carana
00:06:20
00:26:57
00:19:18
3:29 min/km
16
171
C17 Fulford / Walker / Massong
C17 Fulford / Walker / Massong #171
Female Yr 10 Team
00:54:27
00:54:27
1
(2)
Yr 10 Team
1
Female
2
Carana
00:07:28
00:26:30
00:19:44
3:30 min/km
17
150
A10 Thompson / Hodder / Vawser
A10 Thompson / Hodder / Vawser #150
Female Yr 7 Team
00:55:01
00:55:01
2
(3)
Yr 7 Team
2
Female
3
Alethea
00:07:55
00:27:55
00:18:00
3:32 min/km
18
161
C13 Toutountzis / Lewis / Colton
C13 Toutountzis / Lewis / Colton #161
Female Yr 8 Team
00:55:04
00:55:04
1
(4)
Yr 8 Team
1
Female
4
Carana
00:07:13
00:31:48
00:15:00
3:33 min/km
19
175
A19 Ravendran / / Ravendran
A19 Ravendran / / Ravendran #175
Female Yr 10 Team
00:55:31
00:55:31
2
(5)
Yr 10 Team
2
Female
5
Alethea
00:06:38
00:32:28
00:15:19
3:34 min/km
20
176
C20 Mcalpine / Williams / Hipgrave
C20 Mcalpine / Williams / Hipgrave #176
Male Yr 10 Team
00:55:35
00:55:35
1
(12)
Yr 10 Team
1
Male
12
Carana
00:06:13
00:31:35
00:15:58
3:35 min/km
21
159
T11 Warland / Garnett / Warland
T11 Warland / Garnett / Warland #159
Male Yr 7 Team
00:55:45
00:55:45
8
(13)
Yr 7 Team
8
Male
13
Timae
00:07:01
00:32:21
00:14:54
3:35 min/km
22
169
T16 Greensmith / Williams / Johnstone
T16 Greensmith / Williams / Johnsto.. #169
Female Yr 9 Team
00:55:46
00:55:46
1
(6)
Yr 9 Team
1
Female
6
Timae
00:06:57
00:32:03
00:15:19
3:35 min/km
23
166
C15 Hickinbotham / Leadbetter / Softley
C15 Hickinbotham / Leadbetter / Sof.. #166
Female Yr 9 Team
00:57:38
00:57:38
2
(7)
Yr 9 Team
2
Female
7
Carana
00:07:02
00:31:57
00:17:15
3:43 min/km
24
147
T10 Brown / Timms / Fong
T10 Brown / Timms / Fong #147
Female Yr 7 Team
00:59:59
00:59:59
3
(8)
Yr 7 Team
3
Female
8
Timae
00:07:43
00:31:19
00:19:26
3:52 min/km
25
174
T17 Scott / Smulders / Runciman
T17 Scott / Smulders / Runciman #174
Female Yr 10 Team
01:00:48
01:00:48
3
(9)
Yr 10 Team
3
Female
9
Timae
00:07:13
00:33:24
00:18:50
3:55 min/km
26
173
C19 Mccallum-Hee / Quick / Reid
C19 Mccallum-Hee / Quick / Reid #173
Female Yr 10 Team
01:02:14
01:02:14
4
(10)
Yr 10 Team
4
Female
10
Carana
00:10:22
00:31:35
00:19:01
4:00 min/km
27
163
T14 Schultz / Nice / Gastevich
T14 Schultz / Nice / Gastevich #163
Female Yr 8 Team
01:05:19
01:05:19
2
(11)
Yr 8 Team
2
Female
11
Timae
00:10:56
00:37:17
00:16:05
4:12 min/km
28
148
C9 Mher / Scarpa / Pryor
C9 Mher / Scarpa / Pryor #148
Female Yr 7 Team
01:12:20
01:12:20
4
(12)
Yr 7 Team
4
Female
12
Carana
00:09:47
00:42:17
00:18:19
4:40 min/km
29
172
C18 Clegget / Adkin / Crampton
C18 Clegget / Adkin / Crampton #172
Mixed Yr 10 Team Mixed
01:12:20
01:12:20
2
(4)
Yr 10 Team Mixed
2
Mixed
4
Carana
00:09:06
00:42:35
00:18:18
4:40 min/km
170
A18 Allgood / Kasten-Lee / Allgood
A18 Allgood / Kasten-Lee / Allgood #170
Male Yr 9 Team
DNS
DNS
Yr 9 Team
Male
Alethea
min/km
167
C16 Campbell / Hickinbotham / Campbell
C16 Campbell / Hickinbotham / Campb.. #167
Female Yr 9 Team
DNS
DNS
Yr 9 Team
Female
Carana
min/km
168
T15 Melanko / Scott / Fulford
T15 Melanko / Scott / Fulford #168
Female Yr 9 Team
DNF
DNF
Yr 9 Team
Female
Timae
00:07:13
00:19:49
00:14:50
min/km
149
C10 Hutchison / Fox / Humphries
C10 Hutchison / Fox / Humphries #149
Female Yr 7 Team
DNF
DNF
Yr 7 Team
Female
Carana
00:08:14
00:17:37
00:19:37
min/km
151
A11 Williams / Hellawell / Vaghjiani
A11 Williams / Hellawell / Vaghjian.. #151
Female Yr 7 Team
DNF
DNF
Yr 7 Team
Female
Alethea
00:08:13
00:22:34
00:18:37
min/km
162
A17 Holland / Thompson / Nelmes
A17 Holland / Thompson / Nelmes #162
Female Yr 8 Team
DNF
DNF
Yr 8 Team
Female
Alethea
00:06:40
00:17:13
00:16:35
min/km
160
T12 Runciman / Moody / Runciman
T12 Runciman / Moody / Runciman #160
Male Yr 7 Team
DNS
DNS
Yr 7 Team
Male
Timae
min/km
Page 1 of 1 (36 items)
© 2023