Karma Resorts Rottnest Channel Swim
25 Feb 2017
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
COTC
Solo
Duo
Team
Legal Charity Challenge
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
Page 5 of 9 (419 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Swimmer 1
Swimmer 2
Swimmer3
Swimmer4
AddAge
Pace
Wave
201
833
DENMARK COWGIRLS
DENMARK COWGIRLS #833
Female 150+
07:40:49.32
07:40:49.32
7
(35)
150+
7
01:32:14.48
Female
35
Western Australia
AUS
Jenny Brenton
Elizabeth Von Perger
Rae Powys
Jill Sheed
177
23:23 min/km
Wave 10
202
876
Scotchies
Scotchies #876
Male 100+
07:40:56.35
07:40:56.35
46
(115)
100+
46
02:00:48.73
Male
115
Western Australia
AUS
Darren Mumford
Paul Chamberlain
Edward Grant
Brent Van Ingen
134
23:23 min/km
Wave 10
203
979
NS PRO-jects
NS PRO-jects #979
Male 100+
07:40:58.98
07:40:58.98
47
(116)
100+
47
02:00:51.36
Male
116
Western Australia
AUS
Damian Fasher
Paul Tobin
Jayden Smith
Shaun Oostryck
140
23:24 min/km
Wave 11
204
994
Subsea Flippers
Subsea Flippers #994
Male 150+
07:41:46.75
07:41:46.75
29
(117)
150+
29
02:07:01.60
Male
117
Western Australia
AUS
Sascha Niedinger
Alec Mackay
Xavier Macle
Louisa Murray
160
23:26 min/km
Wave 11
205
1012
sardine milkshake
sardine milkshake #1012
Male 100+
07:41:47.48
07:41:47.48
48
(118)
100+
48
02:01:39.86
Male
118
Western Australia
AUS
Ryan Lamp
Peter Eastman
Cameron Bartram
Tim Millsteed
144
23:26 min/km
Wave 12
206
564
Dads Dream Team
Dads Dream Team #564
Mixed 100+ Mixed
07:41:51.68
07:41:51.68
26
(53)
100+ Mixed
26
01:47:51.77
Mixed
53
Western Australia
AUS
Rick Smith
Ciara Fariss
Todd Smith
Kate Smith
135
23:26 min/km
Wave 7
207
948
DREAMTEAM
DREAMTEAM #948
Mixed 100+ Mixed
07:42:17.82
07:42:17.82
27
(54)
100+ Mixed
27
01:48:17.91
Mixed
54
Western Australia
AUS
Robyn Earl
Rachael Williams
Matt Curnow
Ria Peet
137
23:28 min/km
Wave 11
208
864
Team Rock Steady
Team Rock Steady #864
Male 200+
07:42:25.10
07:42:25.10
14
(119)
200+
14
01:24:24.85
Male
119
Western Australia
AUS
Jay Laurie
Todd Silbert
Mark Zagar
Mark Riseley
204
23:28 min/km
Wave 10
209
852
Baandee Flatheads
Baandee Flatheads #852
Male 150+
07:43:10.85
07:43:10.85
30
(120)
150+
30
02:08:25.70
Male
120
Western Australia
AUS
Mitchell Innes
Richard Lucas
Craig Reekie
Corey Moylan
162
23:30 min/km
Wave 10
210
1002
Mad Dogs Racing
Mad Dogs Racing #1002
Male 100+
07:44:01.77
07:44:01.77
49
(121)
100+
49
02:03:54.15
Male
121
Western Australia
AUS
Rhys Jones
Kenny Mcgonnell
David Brenzi
Michael Stephen
134
23:33 min/km
Wave 11
211
1026
BUTLER FRS
BUTLER FRS #1026
Male 100+
07:44:01.98
07:44:01.98
50
(122)
100+
50
02:03:54.36
Male
122
Western Australia
AUS
Huw Robertson
Jackson Howell
Chris Sharman
Scott Nichols
146
23:33 min/km
Wave 12
212
988
Worry About It
Worry About It #988
Male 100+
07:44:23.31
07:44:23.31
51
(123)
100+
51
02:04:15.69
Male
123
Australian Capital Territory
AUS
Paul Mckenna
Adam Thistlethwaite
Andrew Bates
Kristian Dearle
140
23:34 min/km
Wave 11
213
1090
Beatty Buoys
Beatty Buoys #1090
Mixed 100+ Mixed
07:44:36.50
07:44:36.50
28
(55)
100+ Mixed
28
01:50:36.60
Mixed
55
Western Australia
AUS
Jessica Bergman
Robert Barker
Kevin Concha
Julijanna Hantiz
106
23:35 min/km
Wave 12
214
978
Williams KATSfish
Williams KATSfish #978
Female 100+
07:45:10.34
07:45:10.34
7
(36)
100+
7
02:11:11.16
Female
36
Western Australia
AUS
Alana Ford
Suzi Hogg
Tracey Price
Kristy Medlen
143
23:36 min/km
Wave 11
215
877
Budgie Four
Budgie Four #877
Male 150+
07:45:32.33
07:45:32.33
31
(124)
150+
31
02:10:47.19
Male
124
Western Australia
AUS
James Sherriff
Damon Dimitrijevic
Roy Gruenpeter
James Dann
163
23:37 min/km
Wave 10
216
766
Navitas Orcas
Navitas Orcas #766
Male 150+
07:46:35.36
07:46:35.36
32
(125)
150+
32
02:11:50.21
Male
125
New South Wales
AUS
Mickey Campbell
Julian Mills
Patrick Brothers
James Fuller
180
23:41 min/km
Wave 9
217
594
Ocean as-salt
Ocean as-salt #594
Mixed 56+ Mixed
07:46:44.17
07:46:44.17
16
(56)
56+ Mixed
16
02:39:42.93
Mixed
56
Western Australia
AUS
Andrew Doyle
Laura Edmunds
Jean-Pierre Schaillee
Sahira Bell
95
23:41 min/km
Wave 7
218
869
Narwhals
Narwhals #869
Male 200+
07:47:56.33
07:47:56.33
15
(126)
200+
15
01:29:56.08
Male
126
Western Australia
AUS
Paul Wallwork
Rob Wallwork
Alexandra Tregonning
Barry Ashwin
220
23:45 min/km
Wave 10
219
615
Pretty Tough 2
Pretty Tough 2 #615
Female 56+
07:48:04.41
07:48:04.41
22
(37)
56+
22
02:41:03.69
Female
37
Western Australia
AUS
Claire Maloney
Olivia Jones
Georgia Seed
Hannah Potts
66
23:45 min/km
Wave 7
220
1073
Grant Street Elite
Grant Street Elite #1073
Male 100+
07:49:01.84
07:49:01.84
52
(127)
100+
52
02:08:54.23
Male
127
Western Australia
AUS
Edward Parra
Michael Harrison
Georgina Torlot
William Cook
113
23:48 min/km
Wave 12
221
1072
Pretenders
Pretenders #1072
Male 100+
07:49:34.53
07:49:34.53
53
(128)
100+
53
02:09:26.91
Male
128
Western Australia
AUS
Patrick Cronan
Chris Basile
Andrew Foster
Mark Jones
111
23:50 min/km
Wave 12
222
635
teen fit team female
teen fit team female #635
Female 56+
07:50:45.16
07:50:45.16
23
(38)
56+
23
02:43:44.45
Female
38
Western Australia
AUS
Abbie Kozlowska
Tahlia Glasson
Ella Van Leeuwen
Lara Van Leeuwen
62
23:53 min/km
Wave 7
223
1065
BCFC
BCFC #1065
Male 100+
07:51:14.73
07:51:14.73
54
(129)
100+
54
02:11:07.12
Male
129
Western Australia
AUS
Calypso Haggett
Iain Robinson
Peter Rogers
Tim Cullen
105
23:55 min/km
Wave 12
224
831
Swimming Mongrels
Swimming Mongrels #831
Male 150+
07:51:17.31
07:51:17.31
33
(130)
150+
33
02:16:32.16
Male
130
New South Wales
AUS
Dean Sohier
Jeff Coote
Ross Thorne
Chris Stone
188
23:55 min/km
Wave 10
225
987
The Swim Shadys
The Swim Shadys #987
Female 100+
07:51:42.99
07:51:42.99
8
(39)
100+
8
02:17:43.81
Female
39
Western Australia
AUS
Rosie Marshall
Brittany Fergusson
Kellie Rivers-Malet
Noelle Steketee
100
23:56 min/km
Wave 11
226
1062
Team Ramrod
Team Ramrod #1062
Male 100+
07:51:58.77
07:51:58.77
55
(131)
100+
55
02:11:51.16
Male
131
Western Australia
AUS
Jeremy Milne
Ali Raza Sarwari
David Beecham
Neilos Cumming
123
23:57 min/km
Wave 12
227
545
Team Enigma
Team Enigma #545
Male 56+
07:52:05.47
07:52:05.47
26
(132)
56+
26
02:44:29.39
Male
132
Western Australia
AUS
Liam Burke
Jeremy Power
Frank Whyte
Gerard Colreavy
93
23:57 min/km
Wave 7
228
602
Mahi Mahi's
Mahi Mahi's #602
Male 100+
07:52:05.47
07:52:05.47
56
(133)
100+
56
02:11:57.86
Male
133
Western Australia
AUS
Jason Tincey
Brett Leslie
Luke Treby
Jeremy Hinkley
102
23:57 min/km
Wave 7
229
703
Wonder Women
Wonder Women #703
Female 200+
07:52:06.86
07:52:06.86
2
(40)
200+
2
00:16:11.90
Female
40
Western Australia
AUS
Erin Shaw
Carole Steketee
Fiona Cumming
Gail Parsons
215
23:57 min/km
Wave 8
230
925
The Grovers
The Grovers #925
Mixed 100+ Mixed
07:52:36.28
07:52:36.28
29
(57)
100+ Mixed
29
01:58:36.38
Mixed
57
Western Australia
AUS
Rebecca Yip
Jonathan Ellis
Melissa Fraser
Mike Oostryck
118
23:59 min/km
Wave 11
231
991
Bucknell's
Bucknell's #991
Mixed 100+ Mixed
07:52:57.29
07:52:57.29
30
(58)
100+ Mixed
30
01:58:57.39
Mixed
58
Tasmania
AUS
Nicholas Bucknell
Helen Bucknell
Timothy Bucknell
Lorralie Bucknell
129
24:00 min/km
Wave 11
232
701
VANS DUCK SPRING ROLLS
VANS DUCK SPRING ROLLS #701
Male 200+
07:53:18.95
07:53:18.95
16
(134)
200+
16
01:35:18.70
Male
134
Western Australia
AUS
David Cain
Stephen Handley
Kevin Mccabe
David Hartree
201
24:01 min/km
Wave 8
233
1075
gottomakeit
gottomakeit #1075
Male 100+
07:53:48.17
07:53:48.17
57
(135)
100+
57
02:13:40.56
Male
135
Western Australia
AUS
Andrew Bradbury
Mikaela Kelsall
Nicholas Garside
Steve Ledger
142
24:03 min/km
Wave 12
234
1041
B.A.S.E
B.A.S.E #1041
Mixed 100+ Mixed
07:54:02.52
07:54:02.52
31
(59)
100+ Mixed
31
02:00:02.61
Mixed
59
New South Wales
AUS
Ashleigh Thomas
Brent Devine
Eloise Starr
Sarah Sherborne Higgins
134
24:03 min/km
Wave 12
235
776
Stone Cold
Stone Cold #776
Male 150+
07:54:13.42
07:54:13.42
34
(136)
150+
34
02:19:28.27
Male
136
Western Australia
AUS
Greg Brush
Clayton Halloran
Cavan Rotham
Jared Stone
185
24:04 min/km
Wave 9
236
579
In Hard; Out Wet
In Hard; Out Wet #579
Mixed 56+ Mixed
07:54:36.29
07:54:36.29
17
(60)
56+ Mixed
17
02:47:35.04
Mixed
60
Western Australia
AUS
Toby Anderson
Anna Burch
Finn Smith
Emily Addis
86
24:05 min/km
Wave 7
237
560
Shark Bait
Shark Bait #560
Male 56+
07:55:17.14
07:55:17.14
27
(137)
56+
27
02:47:41.06
Male
137
Western Australia
AUS
Jasper Hunt
Sam Jefferies
Olivia Seymour
Aidan Archer
87
24:07 min/km
Wave 7
238
1058
Kangaroo Haggis risotto with a can of LP
Kangaroo Haggis risotto with a can .. #1058
Male 150+
07:56:06.19
07:56:06.19
35
(138)
150+
35
02:21:21.05
Male
138
Western Australia
AUS
Chris Burns
Brenton Gittos
Alasdair Campbell
Daniele Dalbosco
152
24:10 min/km
Wave 12
239
1093
Smooth Sailors
Smooth Sailors #1093
Male 100+
07:56:56.36
07:56:56.36
58
(139)
100+
58
02:16:48.74
Male
139
Western Australia
AUS
Cliff Oates
Daniel Hookway
Chris Seeds
Simon Ongley
114
24:12 min/km
Wave 12
240
865
Marvelous Mermaids
Marvelous Mermaids #865
Female 150+
07:58:41.30
07:58:41.30
8
(41)
150+
8
01:50:06.46
Female
41
Western Australia
AUS
Rebekah Riches
Olivia Carroll
Gay Riches
Maree Hoban
107
24:17 min/km
Wave 10
241
1071
Health Swimmers
Health Swimmers #1071
Female 100+
07:59:00.26
07:59:00.26
9
(42)
100+
9
02:25:01.08
Female
42
Western Australia
AUS
Olivia Sullivan
Belinda Lawler
Ashlee D'Avray
Fleur Hollingworth
109
24:18 min/km
Wave 12
242
620
Beached Whales
Beached Whales #620
Female 56+
07:59:13.13
07:59:13.13
24
(43)
56+
24
02:52:12.41
Female
43
Western Australia
AUS
Georgia Schonell
Lucy Baddeley
Emma Zampatti
Aimee Correia
63
24:19 min/km
Wave 7
243
694
Force
Force #694
Male 200+
07:59:13.25
07:59:13.25
17
(140)
200+
17
01:41:13.00
Male
140
Western Australia
AUS
Tim Crosbie
Wayne Dohmen
David Brewer
Rory Trotter
227
24:19 min/km
Wave 8
244
608
Shrivelled Squad
Shrivelled Squad #608
Male 56+
07:59:16.13
07:59:16.13
28
(141)
56+
28
02:51:40.05
Male
141
Western Australia
AUS
Jack Crawford
Zac Hickey
Lucas Fleming
Jake Hickey
75
24:19 min/km
Wave 7
245
962
PorterEng Paddlers
PorterEng Paddlers #962
Male 100+
08:00:06.41
08:00:06.41
59
(142)
100+
59
02:19:58.79
Male
142
Western Australia
AUS
Alysse Harrison
Michael Cook
Shane Highman
Stuart Murphy
140
24:22 min/km
Wave 11
246
956
Shark Bait1
Shark Bait1 #956
Male 100+
08:00:20.26
08:00:20.26
60
(143)
100+
60
02:20:12.64
Male
143
Western Australia
AUS
Rory Machell
Billy Elder
Mark Cumnock
Denny Mcintosh
121
24:22 min/km
Wave 11
247
1018
Les Torpilles
Les Torpilles #1018
Mixed 100+ Mixed
08:00:39.21
08:00:39.21
32
(61)
100+ Mixed
32
02:06:39.30
Mixed
61
New South Wales
AUS
Quentin Midoux
Meg Chute
Clayton Edwards
Emma Cummuskey
116
24:23 min/km
Wave 12
248
1097
Order for Joish
Order for Joish #1097
Male 100+
08:00:51.20
08:00:51.20
61
(144)
100+
61
02:20:43.58
Male
144
Western Australia
AUS
Lach Smith
Andrew Browne
Darren Harper
Timmy Greaney
132
24:24 min/km
Wave 12
249
1039
Black Rats
Black Rats #1039
Mixed 100+ Mixed
08:02:02.62
08:02:02.62
33
(62)
100+ Mixed
33
02:08:02.71
Mixed
62
Western Australia
AUS
Henry Kelsey
Jasmine Harkin
Thomas Shillson
Naomi Bezu
109
24:28 min/km
Wave 12
250
693
Freo Dragons 21YrsDown
Freo Dragons 21YrsDown #693
Male 200+
08:02:23.95
08:02:23.95
18
(145)
200+
18
01:44:23.70
Male
145
Western Australia
AUS
Rob Skipworth
Kevin Jaques
Carl Poingdestre
Peter Winter
220
24:29 min/km
Wave 8
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
Page 5 of 9 (419 items)