X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
Page 4 of 7 (304 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
151
23
Chris Carter
Chris Carter #23
Male Prime (18-39) male
03:35:58.70
03:35:58.70
51
(115)
Prime (18-39) male
51
Male
115
5:59 min/km
00:33:06.50
219
72
163
01:21:35.60
65
28
54
01:40:05.70
172
55
125
00:01:10.90
153
52
110
152
79
Damon Sprigg
Damon Sprigg #79
Male Prime (18-39) male
03:36:33.00
03:36:33.00
52
(116)
Prime (18-39) male
52
Male
116
6:00 min/km
00:24:03.20
36
13
27
01:30:18.40
142
53
112
01:41:09.30
176
57
128
00:01:02.10
112
31
76
153
61
David Mccarthy
David Mccarthy #61
Male Prime (18-39) male
03:36:41.10
03:36:41.10
53
(117)
Prime (18-39) male
53
Male
117
6:00 min/km
00:26:27.40
91
33
72
01:32:58.30
162
62
128
01:36:07.70
151
48
111
00:01:07.70
137
46
95
154
14
Sam Berry
Sam Berry #14
Male Prime (18-39) male
03:38:00.40
03:38:00.40
54
(118)
Prime (18-39) male
54
Male
118
6:02 min/km
00:38:22.50
244
81
176
01:36:51.30
186
68
144
01:21:11.60
56
17
38
00:01:35.00
216
66
153
155
39
Julien Graciet
Julien Graciet #39
Male Prime (18-39) male
03:39:40.80
03:39:40.80
55
(119)
Prime (18-39) male
55
Male
119
6:05 min/km
00:28:36.20
163
55
127
01:32:20.20
157
59
125
01:37:33.10
160
51
118
00:01:11.30
158
54
114
156
222
John Thomson
John Thomson #222
Male Vintage (50+) male
03:39:46.30
03:39:46.30
7
(120)
Vintage (50+) male
7
Male
120
6:05 min/km
00:27:13.90
117
7
92
01:35:59.70
179
9
140
01:35:05.00
149
8
109
00:01:27.70
208
13
146
157
447
Team Lifesports Bridgetown
Team Lifesports Bridgetown #447
Mixed Mixed Team
03:40:49.90
03:40:49.90
14
(15)
Mixed Team
14
Mixed
15
6:07 min/km
00:25:35.50
71
6
6
01:37:26.40
190
14
16
01:36:34.60
155
18
20
00:01:13.40
172
20
22
158
108
Felicity Kostera
Felicity Kostera #108
Female Prime (18-39) female
03:41:13.40
03:41:13.40
13
(23)
Prime (18-39) female
13
Female
23
6:08 min/km
00:26:36.30
97
6
13
01:33:53.20
165
13
24
01:39:39.30
168
15
26
00:01:04.60
124
11
22
159
454
Team Tbc
Team Tbc #454
Mixed Mixed Team
03:42:44.40
03:42:44.40
15
(16)
Mixed Team
15
Mixed
16
6:10 min/km
00:29:10.90
170
14
15
01:53:20.00
235
24
26
01:19:22.80
47
9
9
00:00:50.70
45
7
9
160
17
Aiden Blechynden
Aiden Blechynden #17
Male Prime (18-39) male
03:43:10.10
03:43:10.10
56
(121)
Prime (18-39) male
56
Male
121
6:11 min/km
00:33:27.30
223
75
166
01:26:47.50
115
42
94
01:42:13.70
186
61
135
00:00:41.60
4
2
4
161
96
David Ware
David Ware #96
Male Prime (18-39) male
03:43:42.20
03:43:42.20
57
(122)
Prime (18-39) male
57
Male
122
6:12 min/km
00:27:39.60
130
44
99
01:29:36.90
134
49
108
01:45:29.30
195
63
141
00:00:56.40
78
21
51
162
65
Richard Moyle
Richard Moyle #65
Male Prime (18-39) male
03:44:01.60
03:44:01.60
58
(123)
Prime (18-39) male
58
Male
123
6:12 min/km
00:30:00.10
179
61
136
01:33:47.10
164
63
129
01:39:07.70
166
54
122
00:01:06.70
133
45
92
163
172
Shane Jamieson
Shane Jamieson #172
Male Veteran (40-49) male
03:45:21.70
03:45:21.70
42
(124)
Veteran (40-49) male
42
Male
124
6:15 min/km
00:28:34.40
161
45
125
01:32:01.30
155
42
123
01:43:29.40
191
47
138
00:01:16.60
186
46
131
164
421
Team Summit Ink
Team Summit Ink #421
Male Male Team
03:45:31.50
03:45:31.50
17
(125)
Male Team
17
Male
125
6:15 min/km
00:27:48.60
134
14
102
01:56:44.30
239
21
175
01:20:58.60
165
44
Matthew Haste
Matthew Haste #44
Male Prime (18-39) male
03:45:34.20
03:45:34.20
59
(126)
Prime (18-39) male
59
Male
126
6:15 min/km
00:25:44.90
75
27
59
01:27:02.80
116
43
95
01:51:28.70
208
67
150
00:01:17.80
192
61
135
166
145
Nigel Calver
Nigel Calver #145
Male Veteran (40-49) male
03:45:35.80
03:45:35.80
43
(127)
Veteran (40-49) male
43
Male
127
6:15 min/km
00:24:45.90
53
13
41
01:41:55.00
210
51
156
01:37:33.00
159
43
117
00:01:21.90
201
50
141
167
225
Kim Tyler
Kim Tyler #225
Female Vintage (50+) female
03:45:38.20
03:45:38.20
1
(24)
Vintage (50+) female
1
Female
24
6:15 min/km
00:24:38.50
48
1
9
01:38:33.40
194
1
29
01:41:14.70
178
1
29
00:01:11.60
161
1
26
168
208
John Broadway
John Broadway #208
Male Vintage (50+) male
03:45:43.20
03:45:43.20
8
(128)
Vintage (50+) male
8
Male
128
6:15 min/km
00:30:45.00
194
13
148
01:32:17.80
156
7
124
01:41:08.60
175
10
127
00:01:31.80
212
15
149
169
431
Team Englishmen Abroad
Team Englishmen Abroad #431
Male Male Team
03:46:07.30
03:46:07.30
18
(129)
Male Team
18
Male
129
6:16 min/km
00:29:30.30
173
17
132
01:31:32.70
152
16
120
01:43:47.10
193
18
140
00:01:17.20
190
17
134
170
52
Dean Johnson
Dean Johnson #52
Male Prime (18-39) male
03:46:11.50
03:46:11.50
60
(130)
Prime (18-39) male
60
Male
130
6:16 min/km
00:31:43.40
205
66
154
01:35:39.10
177
67
138
01:38:01.10
162
52
119
00:00:47.90
26
7
19
171
429
Team 2 Cranky Men
Team 2 Cranky Men #429
Male Male Team
03:46:29.50
03:46:29.50
19
(131)
Male Team
19
Male
131
6:16 min/km
00:27:53.70
136
15
104
01:47:47.00
222
20
162
01:29:36.70
119
12
84
00:01:12.10
163
14
117
172
129
Nadine Seabrook
Nadine Seabrook #129
Female Veteran (40-49) female
03:46:50.40
03:46:50.40
3
(25)
Veteran (40-49) female
3
Female
25
6:17 min/km
00:28:11.00
145
2
21
01:29:45.40
136
2
18
01:47:56.00
201
4
34
00:00:58.00
84
1
17
173
110
Jacqui Morgan
Jacqui Morgan #110
Female Prime (18-39) female
03:47:06.40
03:47:06.40
14
(26)
Prime (18-39) female
14
Female
26
6:17 min/km
00:30:02.90
181
14
26
01:36:39.70
183
14
28
01:39:12.30
167
14
25
00:01:11.50
159
14
25
174
210
Chris Clarke
Chris Clarke #210
Male Vintage (50+) male
03:47:13.30
03:47:13.30
9
(132)
Vintage (50+) male
9
Male
132
6:18 min/km
00:29:08.20
167
12
130
01:34:45.00
170
8
133
01:41:49.50
184
11
133
00:01:30.60
211
14
148
175
457
Team Sjb
Team Sjb #457
Mixed Mixed Team
03:47:45.00
03:47:45.00
16
(17)
Mixed Team
16
Mixed
17
6:19 min/km
00:29:24.50
172
15
16
01:48:06.80
224
22
24
01:29:26.70
117
16
17
00:00:47.00
22
3
4
176
415
Team Lemon Frys United
Team Lemon Frys United #415
Mixed Junior Team
03:47:47.60
03:47:47.60
2
(18)
Junior Team
2
Mixed
18
6:19 min/km
00:37:07.10
240
2
26
01:36:28.50
182
2
14
01:33:21.60
141
2
19
00:00:50.40
40
2
7
177
188
Des Shearer
Des Shearer #188
Male Veteran (40-49) male
03:47:54.90
03:47:54.90
44
(133)
Veteran (40-49) male
44
Male
133
6:19 min/km
00:26:24.10
88
24
70
01:30:53.10
147
40
116
01:49:29.50
205
50
148
00:01:08.20
138
34
96
178
147
Paul Cochrane
Paul Cochrane #147
Male Veteran (40-49) male
03:47:55.40
03:47:55.40
45
(134)
Veteran (40-49) male
45
Male
134
6:19 min/km
00:26:13.90
85
22
67
01:34:38.90
169
43
132
01:45:55.20
196
48
142
00:01:07.40
136
33
94
179
76
Justin Rogers
Justin Rogers #76
Male Prime (18-39) male
03:47:57.30
03:47:57.30
61
(135)
Prime (18-39) male
61
Male
135
6:19 min/km
00:25:16.00
65
24
52
01:41:02.00
208
77
155
01:40:30.50
173
56
126
00:01:08.80
140
47
98
180
471
Team "splash, Dash, Crash"
Team "splash, Dash, Crash" #471
Mixed Mixed Team
03:48:23.50
03:48:23.50
17
(19)
Mixed Team
17
Mixed
19
6:20 min/km
00:35:54.00
235
24
25
01:45:16.10
219
20
22
01:26:31.10
99
13
14
00:00:42.30
5
1
1
181
138
Chris Beaumont
Chris Beaumont #138
Male Veteran (40-49) male
03:48:47.80
03:48:47.80
46
(136)
Veteran (40-49) male
46
Male
136
6:20 min/km
00:30:24.70
187
48
141
01:35:24.60
175
46
137
01:41:47.50
183
45
132
00:01:11.00
155
38
112
182
95
Andrew Walker
Andrew Walker #95
Male Prime (18-39) male
03:50:10.30
03:50:10.30
62
(137)
Prime (18-39) male
62
Male
137
6:23 min/km
00:26:36.40
98
34
76
01:30:07.70
139
52
111
01:51:38.60
209
68
151
00:01:47.60
226
73
161
183
21
Howard Carter
Howard Carter #21
Male Prime (18-39) male
03:50:11.30
03:50:11.30
63
(138)
Prime (18-39) male
63
Male
138
6:23 min/km
00:24:49.70
54
19
42
01:31:54.00
154
58
122
01:51:40.80
212
70
154
00:01:46.80
225
72
160
184
126
Sally Ercleve
Sally Ercleve #126
Female Veteran (40-49) female
03:50:15.80
03:50:15.80
4
(27)
Veteran (40-49) female
4
Female
27
6:23 min/km
00:30:06.50
184
5
27
01:34:14.20
167
4
25
01:44:30.70
194
3
33
00:01:24.40
206
5
37
185
119
Judith Supan
Judith Supan #119
Female Prime (18-39) female
03:51:22.30
03:51:22.30
15
(28)
Prime (18-39) female
15
Female
28
6:25 min/km
00:30:22.80
186
15
28
01:39:05.60
198
15
30
01:40:57.30
174
16
27
00:00:56.60
80
7
15
186
159
Adolph Erasmus
Adolph Erasmus #159
Male Veteran (40-49) male
03:51:58.80
03:51:58.80
47
(139)
Veteran (40-49) male
47
Male
139
6:26 min/km
00:37:12.00
241
56
175
01:36:43.80
184
49
142
01:36:44.20
156
41
115
00:01:18.80
195
48
136
187
64
Andrew Moore
Andrew Moore #64
Male Prime (18-39) male
03:52:43.60
03:52:43.60
64
(140)
Prime (18-39) male
64
Male
140
6:27 min/km
00:30:44.00
193
64
147
01:38:19.30
193
71
148
01:42:15.60
187
62
136
00:01:24.70
207
64
145
188
446
Team O-Oh's
Team O-Oh's #446
Mixed Mixed Team
03:52:50.50
03:52:50.50
18
(20)
Mixed Team
18
Mixed
20
6:27 min/km
00:29:10.30
169
13
14
01:42:35.20
213
19
21
01:40:00.50
171
19
21
00:01:04.50
122
14
16
189
20
Dan Byrne
Dan Byrne #20
Male Prime (18-39) male
03:52:54.60
03:52:54.60
65
(141)
Prime (18-39) male
65
Male
141
6:27 min/km
00:25:07.80
61
22
48
01:35:03.70
173
66
135
01:51:39.90
211
69
153
00:01:03.20
116
35
80
190
254
Chris HOGG
Chris HOGG #254
Male Prime (18-39) male
03:52:56.50
03:52:56.50
66
(142)
Prime (18-39) male
66
Male
142
6:27 min/km
00:26:45.70
106
36
82
01:31:10.40
149
56
118
01:54:02.20
214
71
155
00:00:58.20
86
24
55
191
199
Mathew Wallace
Mathew Wallace #199
Male Veteran (40-49) male
03:54:10.40
03:54:10.40
48
(143)
Veteran (40-49) male
48
Male
143
6:29 min/km
00:26:58.20
109
31
85
01:43:58.60
216
52
160
01:42:07.00
185
46
134
00:01:06.60
132
31
91
192
25
Mark Chalwell
Mark Chalwell #25
Male Prime (18-39) male
03:54:12.10
03:54:12.10
67
(144)
Prime (18-39) male
67
Male
144
6:29 min/km
00:32:32.50
212
68
158
01:32:57.60
161
61
127
01:47:22.50
200
66
146
00:01:19.50
199
62
139
193
165
Paul Garwood
Paul Garwood #165
Male Veteran (40-49) male
03:54:31.30
03:54:31.30
49
(145)
Veteran (40-49) male
49
Male
145
6:30 min/km
00:30:00.70
180
46
137
01:34:49.10
171
44
134
01:48:28.10
203
49
147
00:01:13.40
171
42
122
194
405
Team #getsoaked
Team #getsoaked #405
Female Female Team
03:55:06.10
03:55:06.10
9
(29)
Female Team
9
Female
29
6:31 min/km
00:27:23.80
120
6
16
01:35:26.90
176
9
26
01:51:21.60
207
12
35
00:00:53.80
59
8
13
195
33
Stuart Ellis
Stuart Ellis #33
Male Prime (18-39) male
03:55:32.00
03:55:32.00
68
(146)
Prime (18-39) male
68
Male
146
6:32 min/km
00:30:28.50
189
63
143
01:42:27.40
212
79
158
01:41:30.00
182
60
131
00:01:06.10
129
43
88
196
424
Team The Maybes
Team The Maybes #424
Male Male Team
03:55:33.20
03:55:33.20
20
(147)
Male Team
20
Male
147
6:32 min/km
00:32:22.10
211
21
157
01:10:41.50
15
2
13
02:11:00.30
232
19
166
00:01:29.30
210
19
147
197
104
Sandy Franco
Sandy Franco #104
Female Prime (18-39) female
03:56:09.40
03:56:09.40
16
(30)
Prime (18-39) female
16
Female
30
6:33 min/km
00:34:02.20
228
20
37
01:39:30.50
200
16
31
01:41:23.90
179
17
30
00:01:12.80
169
16
28
198
27
Michael Cooper
Michael Cooper #27
Male Prime (18-39) male
03:56:09.80
03:56:09.80
69
(148)
Prime (18-39) male
69
Male
148
6:33 min/km
00:28:09.90
143
48
111
01:29:28.20
132
48
106
01:57:35.30
219
74
160
00:00:56.40
79
22
52
199
184
Andrew Penson
Andrew Penson #184
Male Veteran (40-49) male
03:56:35.20
03:56:35.20
50
(149)
Veteran (40-49) male
50
Male
149
6:33 min/km
00:25:07.80
60
14
47
01:35:09.60
174
45
136
01:55:05.50
216
52
157
00:01:12.30
164
39
118
200
211
John Gow
John Gow #211
Male Vintage (50+) male
03:57:19.90
03:57:19.90
10
(150)
Vintage (50+) male
10
Male
150
6:35 min/km
00:27:01.70
111
6
87
01:49:08.50
226
12
165
01:39:45.40
169
9
123
00:01:24.30
205
12
144
1
2
3
[4]
5
6
7
Page 4 of 7 (304 items)
© 2023