Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
13.5km Inlet & Ocean Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
12.5km Coastal Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2.2km Inlet Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
28.5km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
14
421
W's only
W's only #421
Mixed Junior Team
04:32:55.57
04:32:55.57
1
(5)
Junior Team
1
Mixed
5
Western Australia
AUS
Thomas Scott
Jehb ODonohue
Daniel Coleman
Mitchell Jarman
4:46 min/km
01:10:45.95
5:14 min/km
32
2
12
00:00:39.46
10
1
3
01:13:29.07
5:52 min/km
40
1
16
00:44:13.53
20:06 min/km
56
3
31
00:00:52.50
14
2
6
01:20:49.04
21.2 km/h
24
1
10
00:00:42.65
85
3
43
00:01:23.35
3:28 min/km
38
2
7
154
332
Th Yips
Th Yips #332
Mixed Open Team of 2
05:39:23.27
05:39:23.27
14
(73)
Open Team of 2
14
01:11:07.14
Mixed
73
Western Australia
AUS
Andy Marshall
Darren Miller
Darren Miller
Andy Marshall
5:56 min/km
01:43:47.54
7:41 min/km
215
28
103
00:01:42.55
187
23
109
01:23:05.28
6:38 min/km
129
12
60
01:05:06.43
29:35 min/km
262
33
129
00:02:36.84
179
23
105
01:20:26.00
21.3 km/h
20
2
8
00:01:16.25
244
29
116
00:01:22.36
3:25 min/km
32
3
6
17
44
Bing PASCO
Bing PASCO #44
Male Prime (18-39)
04:36:56.05
04:36:56.05
3
(10)
+00:30:00
Prime (18-39)
3
00:21:10.46
Male
10
Western Australia
AUS
4:50 min/km
01:11:03.96
5:15 min/km
34
4
22
00:01:40.34
183
4
57
01:01:41.47
4:56 min/km
7
1
6
00:29:13.30
13:16 min/km
1
1
1
00:00:53.20
16
1
9
01:20:19.88
21.3 km/h
18
3
11
00:00:48.21
140
15
61
00:01:15.67
3:09 min/km
17
4
14
59
78
Blaise PARIS
Blaise PARIS #78
Male Veteran (40-49)
04:59:56.99
04:59:56.99
7
(31)
Veteran (40-49)
7
00:29:55.60
Male
31
Western Australia
AUS
5:15 min/km
01:22:21.95
6:06 min/km
91
14
52
00:01:49.73
190
12
62
01:18:56.33
6:18 min/km
79
10
40
00:50:23.60
22:54 min/km
148
9
55
00:03:37.93
205
16
74
01:20:22.77
21.3 km/h
19
2
12
00:01:05.05
217
27
97
00:01:19.60
3:19 min/km
21
5
16
52
508
TTP
TTP #508
Mixed Mixed Team
04:55:46.98
04:55:46.98
5
(22)
Mixed Team
5
00:24:36.42
Mixed
22
Western Australia
AUS
Toni Lander
Toni Lander
Trevor Strydom
Paul Lander
5:10 min/km
01:22:32.50
6:06 min/km
94
12
38
00:00:52.51
64
14
36
01:20:04.49
6:24 min/km
95
8
43
00:48:59.18
22:15 min/km
126
19
69
00:01:00.87
36
8
21
01:19:56.47
21.4 km/h
17
1
7
00:00:45.62
114
20
56
00:01:35.32
3:58 min/km
106
7
43
7
31
Tom CHADBOURNE
Tom CHADBOURNE #31
Male Prime (18-39)
04:28:26.25
04:28:26.25
2
(6)
Prime (18-39)
2
00:12:40.65
Male
6
Western Australia
AUS
4:42 min/km
01:08:11.05
5:03 min/km
21
2
13
00:00:42.61
19
1
11
01:09:51.59
5:35 min/km
22
5
13
00:46:31.15
21:08 min/km
89
5
33
00:01:47.91
156
3
48
01:19:05.16
21.6 km/h
16
2
10
00:00:39.01
53
4
26
00:01:37.74
4:04 min/km
117
19
62
23
437
Four skins
Four skins #437
Male Male Team
04:40:29.12
04:40:29.12
8
(14)
Male Team
8
01:14:00.75
Male
14
Western Australia
AUS
Tom Oblak
Harley Chirgwin
Will Lyons
Matt Oblak
4:54 min/km
01:24:49.12
6:16 min/km
111
23
58
00:00:40.06
12
6
7
01:09:56.84
5:35 min/km
23
7
14
00:43:41.14
19:51 min/km
50
16
17
00:00:57.94
28
12
13
01:18:34.46
21.8 km/h
15
7
9
00:00:33.99
25
8
13
00:01:15.53
3:08 min/km
16
7
13
78
445
Mumble Mumble Donkeys
Mumble Mumble Donkeys #445
Male Male Team
05:11:37.61
05:11:37.61
22
(41)
Male Team
22
01:45:09.25
Male
41
Western Australia
AUS
Shaun Ritson
Sean Cribb
Dean Fletcher
Warren Lund
5:27 min/km
01:45:01.74
7:46 min/km
223
36
103
00:01:04.75
122
29
34
01:17:15.40
6:10 min/km
64
16
33
00:47:37.65
21:38 min/km
102
25
37
00:00:58.57
30
13
14
01:17:50.04
22.0 km/h
14
6
8
00:00:35.42
32
9
14
00:01:14.01
3:05 min/km
11
6
9
15
357
The Lllama and the Seal
The Lllama and the Seal #357
Mixed Veteran Team of 2
04:32:57.88
04:32:57.88
1
(6)
Veteran Team of 2
1
Mixed
6
Western Australia
AUS
Peter Spencer
Jay Laurie
Jay Laurie
Peter Spencer
4:46 min/km
01:17:09.75
5:42 min/km
59
3
23
00:00:58.56
92
5
55
01:13:10.20
5:51 min/km
37
2
15
00:42:06.41
19:08 min/km
36
4
21
00:00:57.78
26
2
15
01:16:38.90
22.3 km/h
13
1
6
00:00:34.54
29
1
15
00:01:21.73
3:24 min/km
30
1
5
9
520
Kill or Cure
Kill or Cure #520
Mixed Veteran Team
04:30:15.59
04:30:15.59
1
(2)
Veteran Team
1
Mixed
2
Western Australia
AUS
Mark Lee
Gavan Wise
Russell Thomson
Greg Pires
4:43 min/km
01:15:05.18
5:33 min/km
48
4
19
00:00:50.58
55
5
29
01:09:58.43
5:35 min/km
24
3
10
00:45:49.22
20:49 min/km
77
7
40
00:00:57.40
23
2
13
01:15:29.08
22.7 km/h
12
2
5
00:00:36.57
38
5
19
00:01:29.10
3:42 min/km
65
1
19
13
438
Free Ballers
Free Ballers #438
Male Male Team
04:31:10.80
04:31:10.80
5
(9)
Male Team
5
01:04:42.44
Male
9
Western Australia
AUS
Scott Colton
Crandon Keddie
Damon Sprigg
Mike Harwood
4:44 min/km
01:09:52.55
5:10 min/km
26
10
16
00:02:05.61
198
44
67
01:16:41.67
6:08 min/km
57
13
27
00:44:51.79
20:23 min/km
62
19
24
00:01:04.69
52
19
20
01:14:21.61
23.0 km/h
11
5
7
00:00:50.30
154
34
69
00:01:22.54
3:26 min/km
34
9
25
5
4
Brody BAKER
Brody BAKER #4
Male Prime (18-39)
04:15:45.59
04:15:45.59
1
(5)
Prime (18-39)
1
Male
5
Western Australia
AUS
4:28 min/km
01:04:35.34
4:47 min/km
14
1
9
00:01:21.19
159
2
46
01:09:08.67
5:31 min/km
20
4
11
00:43:43.66
19:52 min/km
52
2
19
00:01:23.18
116
2
40
01:13:41.98
23.2 km/h
10
1
6
00:00:36.83
39
3
19
00:01:14.71
3:06 min/km
14
3
12
484
Four Turtles No Hare
Four Turtles No Hare #484
Mixed Mixed Team
DNF
DNF
Mixed Team
Mixed
Western Australia
AUS
Melanie Mccarthy
Phil Mckeaig
Ian Klasens
Yann Barthelemy
02:10:03.83
9:38 min/km
00:01:06.42
01:56:22.15
9:18 min/km
00:29:54.50
13:35 min/km
00:01:14.40
01:12:40.30
23.5 km/h
00:00:36.95
00:02:16.45
5:41 min/km
8
64
Bart HOLLEMANS
Bart HOLLEMANS #64
Male Veteran (40-49)
04:30:01.39
04:30:01.39
1
(7)
Veteran (40-49)
1
Male
7
Western Australia
AUS
4:43 min/km
01:12:50.78
5:23 min/km
36
5
24
00:00:25.60
1
1
1
01:08:45.34
5:30 min/km
19
1
10
00:52:08.37
23:41 min/km
172
14
67
00:01:33.28
144
3
46
01:12:13.05
23.7 km/h
9
1
5
00:00:35.50
33
3
15
00:01:29.46
3:43 min/km
68
15
44
90
327
OZLESPORT
OZLESPORT #327
Mixed Open Team of 2
05:16:21.47
05:16:21.47
5
(43)
Open Team of 2
5
00:48:05.34
Mixed
43
Western Australia
AUS
Romain Kabs
Perrine Lombart
Perrine Lombart
Romain Kabs
5:32 min/km
01:29:15.02
6:36 min/km
139
13
64
00:00:45.08
28
2
13
01:32:15.72
7:22 min/km
209
27
102
00:59:23.32
26:59 min/km
233
29
116
00:01:28.90
134
14
80
01:10:20.94
24.3 km/h
8
1
4
00:00:44.38
99
9
48
00:02:08.09
5:20 min/km
249
30
117
30
202
Carr & Co Divorce and Family Lawyers
Carr & Co Divorce and Family Lawyer.. #202
Mixed AR Pair
04:43:41.30
04:43:41.30
2
(11)
AR Pair
2
00:00:00.23
Mixed
11
Western Australia
AUS
Ben & Nathan
Ben & Nathan
Ben & Nathan
Ben & Nathan
4:58 min/km
01:29:09.92
6:36 min/km
137
7
62
00:01:23.02
160
3
98
01:07:51.10
5:25 min/km
15
2
7
00:50:28.89
22:56 min/km
149
5
81
00:02:39.17
182
4
107
01:10:01.31
24.4 km/h
6
1
2
00:00:39.33
58
1
28
00:01:28.54
3:41 min/km
63
2
18
29
232
Carr & Co Divorce and Family Lawyers
Carr & Co Divorce and Family Lawyer.. #232
Mixed AR Pair
04:43:41.07
04:43:41.07
1
(10)
AR Pair
1
Mixed
10
Western Australia
AUS
Ben & Nathan
Ben & Nathan
Ben & Nathan
Ben & Nathan
4:58 min/km
01:29:11.33
6:36 min/km
138
8
63
00:01:23.28
165
4
102
01:07:47.24
5:25 min/km
14
1
6
00:50:30.49
22:57 min/km
150
6
82
00:02:38.20
181
3
106
01:10:01.39
24.4 km/h
7
2
3
00:00:41.79
79
2
40
00:01:27.32
3:38 min/km
56
1
16
3
2
Team VIC
Team VIC #2
Male Male Team
03:43:08.00
03:43:08.00
3
(3)
Male Team
3
00:16:39.63
Male
3
Victoria
AUS
Russ Goulding
Julian Spence
Drew Green
Cooper Jessen
3:54 min/km
01:01:59.63
4:35 min/km
10
6
6
00:00:34.86
6
3
4
00:51:27.31
4:06 min/km
2
2
2
00:38:24.68
17:27 min/km
12
7
8
00:00:41.80
3
3
3
01:08:12.20
25.1 km/h
5
4
4
00:00:37.00
40
12
20
00:01:10.50
2:56 min/km
6
4
5
4
3
Team QLD
Team QLD #3
Male Male Team
03:44:07.00
03:44:07.00
4
(4)
Male Team
4
00:17:38.63
Male
4
Queensland
AUS
Robert Pomie
Nick Moore
Luke Ingwersen
Dave Witnee
3:55 min/km
00:59:22.33
4:23 min/km
2
2
2
00:00:33.63
4
2
3
00:57:49.06
4:37 min/km
4
4
4
00:35:48.47
16:16 min/km
4
3
4
00:00:42.10
4
4
4
01:08:05.10
25.1 km/h
4
3
3
00:00:37.80
48
14
23
00:01:08.50
2:51 min/km
2
1
2
62
422
ADAPT
ADAPT #422
Mixed Veteran Team
05:01:28.10
05:01:28.10
7
(27)
Veteran Team
7
00:31:12.51
Mixed
27
Western Australia
AUS
Paul Brierley
Tim Mcguane
Rick Ogden
Damian Thomson
5:16 min/km
01:20:15.93
5:56 min/km
69
6
26
00:01:03.41
118
15
74
01:38:32.21
7:52 min/km
246
23
122
00:50:39.31
23:01 min/km
153
19
84
00:00:57.00
22
1
12
01:07:15.99
25.4 km/h
3
1
1
00:00:58.79
192
16
91
00:01:45.43
4:23 min/km
163
9
70
2
458
Team SmartStyle Bathrooms
Team SmartStyle Bathrooms #458
Male Male Team
03:40:15.81
03:40:15.81
2
(2)
Male Team
2
00:13:47.45
Male
2
Western Australia
AUS
Jack Retty
James Webster
Andrew Donaldson
Rowan Brown
3:51 min/km
00:59:37.80
4:25 min/km
3
3
3
00:00:41.31
17
8
10
00:57:26.93
4:35 min/km
3
3
3
00:35:53.42
16:18 min/km
5
4
5
00:00:40.32
1
1
1
01:04:08.96
26.7 km/h
2
2
2
00:00:33.13
19
5
10
00:01:13.93
3:04 min/km
10
5
8
1
1
Team WA
Team WA #1
Male Male Team
03:26:28.36
03:26:28.36
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Western Australia
AUS
Reece Baker
Michael Lori
Simon Huitenga
Reece Tucknott
3:36 min/km
00:58:35.39
4:20 min/km
1
1
1
00:00:33.26
3
1
2
00:50:14.87
4:01 min/km
1
1
1
00:33:36.99
15:16 min/km
2
1
2
00:00:41.35
2
2
2
01:00:53.09
28.1 km/h
1
1
1
00:00:43.52
94
23
43
00:01:09.87
2:54 min/km
4
3
4
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
© 2023