X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
Page 4 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
161
2204
Team Lightening Bolts
Team Lightening Bolts #2204
Mixed Under 11 Team
00:50:04.90
00:50:04.90
18
(34)
Under 11 Team
18
Mixed
34
7:18 min/km
00:05:17.60
131
10
20
00:21:47.80
159
22
38
00:21:51.10
150
14
29
00:01:08.40
150
14
34
134
2078
Fraser Gilchrist
Fraser Gilchrist #2078
Male Under 11 male
00:47:23.30
00:47:23.30
34
(83)
Under 11 male
34
Male
83
6:55 min/km
00:05:12.30
122
26
65
00:19:24.10
103
28
62
00:21:59.30
151
37
90
00:00:47.60
37
14
29
181
2173
Logan Manson
Logan Manson #2173
Male Under 9 male
00:54:19.90
00:54:19.90
9
(100)
Under 9 male
9
Male
100
7:55 min/km
00:08:40.60
211
15
112
00:22:22.60
171
11
98
00:22:01.20
152
6
91
00:01:15.50
172
9
92
136
2086
Willem Irons
Willem Irons #2086
Male Under 11 male
00:47:26.10
00:47:26.10
35
(84)
Under 11 male
35
Male
84
6:55 min/km
00:06:41.10
195
43
101
00:17:42.70
60
19
37
00:22:10.30
153
38
92
00:00:52.00
65
18
40
170
2106
Jesse Verwijmeren
Jesse Verwijmeren #2106
Male Under 11 male
00:51:50.30
00:51:50.30
41
(94)
Under 11 male
41
Male
94
7:34 min/km
00:06:55.10
202
46
106
00:21:37.10
156
36
88
00:22:16.10
154
39
93
00:01:02.00
119
31
70
147
2170
Tim Hunt
Tim Hunt #2170
Male Under 9 male
00:48:24.50
00:48:24.50
5
(87)
Under 9 male
5
Male
87
7:04 min/km
00:06:07.00
183
9
96
00:18:18.70
72
4
46
00:22:16.40
155
7
94
00:01:42.40
204
15
108
137
2015
Maisy Rose
Maisy Rose #2015
Female Under 11 female
00:47:26.20
00:47:26.20
7
(28)
Under 11 female
7
Female
28
6:55 min/km
00:04:47.60
67
3
21
00:19:30.80
106
6
17
00:22:20.00
156
7
33
00:00:47.80
40
3
5
135
2001
Elijah Birrell
Elijah Birrell #2001
Female Under 11 female
00:47:23.50
00:47:23.50
6
(27)
Under 11 female
6
Female
27
6:55 min/km
00:05:08.70
111
8
37
00:18:51.80
89
2
12
00:22:22.30
157
8
34
00:01:00.70
111
7
25
169
2096
Angus Park
Angus Park #2096
Male Under 11 male
00:51:47.40
00:51:47.40
40
(93)
Under 11 male
40
Male
93
7:33 min/km
00:05:32.80
156
34
81
00:22:53.40
177
43
100
00:22:22.40
158
40
95
00:00:58.80
104
28
63
159
2203
Team Soaring Eagles
Team Soaring Eagles #2203
Mixed Under 11 Team
00:49:57.40
00:49:57.40
16
(32)
Under 11 Team
16
Mixed
32
7:17 min/km
00:05:43.60
166
17
34
00:20:39.60
141
20
35
00:22:22.60
159
15
30
00:01:11.60
161
15
35
167
2012
Hannah Orchard
Hannah Orchard #2012
Female Under 11 female
00:51:27.30
00:51:27.30
11
(40)
Under 11 female
11
Female
40
7:30 min/km
00:05:21.10
137
11
42
00:22:35.80
174
11
37
00:22:27.20
160
9
35
00:01:03.20
126
9
29
153
2049
Georgia Ker
Georgia Ker #2049
Female Under 15 female
00:48:44.10
00:48:44.10
11
(33)
Under 15 female
11
Female
33
7:06 min/km
00:03:54.60
6
2
3
00:21:20.10
148
8
30
00:22:40.10
161
12
36
00:00:49.30
49
3
9
171
2174
Hamish Mccarthy
Hamish Mccarthy #2174
Male Under 9 male
00:51:56.60
00:51:56.60
6
(95)
Under 9 male
6
Male
95
7:34 min/km
00:05:32.30
155
5
80
00:22:20.40
169
10
97
00:22:40.30
162
8
96
00:01:23.60
188
11
101
178
2093
Thomas Offer
Thomas Offer #2093
Male Under 11 male
00:53:30.50
00:53:30.50
43
(99)
Under 11 male
43
Male
99
7:48 min/km
00:06:02.80
179
40
93
00:23:30.10
187
45
104
00:22:42.40
163
41
97
00:01:15.20
170
39
90
157
2014
Iliana Roberts
Iliana Roberts #2014
Female Under 11 female
00:49:19.80
00:49:19.80
8
(34)
Under 11 female
8
Female
34
7:12 min/km
00:05:22.80
140
12
43
00:19:56.10
124
8
22
00:22:50.00
164
10
37
00:01:10.90
159
11
38
164
2019
Lily Boisvert
Lily Boisvert #2019
Female Under 13 female
00:50:57.30
00:50:57.30
15
(38)
Under 13 female
15
Female
38
7:26 min/km
00:05:26.90
146
16
45
00:21:20.60
149
14
31
00:22:50.60
165
14
38
00:01:19.20
176
17
44
95
2188
Keeley Johnson
Keeley Johnson #2188
Female Under 13 female
00:44:20.90
00:44:20.90
8
(14)
Under 13 female
8
Female
14
6:28 min/km
00:04:20.40
26
4
9
00:16:02.30
23
1
1
00:22:53.30
166
15
39
00:01:04.90
136
12
33
172
2160
Samuel Anderson
Samuel Anderson #2160
Male Under 9 male
00:51:59.30
00:51:59.30
7
(96)
Under 9 male
7
Male
96
7:35 min/km
00:06:40.70
194
10
100
00:21:24.00
153
9
87
00:22:53.80
167
9
98
00:01:00.80
112
4
65
168
2055
Sophie Docker
Sophie Docker #2055
Female Under 17 female
00:51:35.00
00:51:35.00
2
(41)
Under 17 female
2
Female
41
7:31 min/km
00:04:39.10
48
1
16
00:22:55.40
178
1
38
00:22:57.10
168
2
40
00:01:03.40
127
2
30
186
2167
Paulo Gaul
Paulo Gaul #2167
Male Under 9 male
00:56:42.70
00:56:42.70
10
(103)
Under 9 male
10
Male
103
8:16 min/km
00:06:51.70
200
11
104
00:25:11.30
199
14
109
00:23:09.50
169
10
99
00:01:30.20
196
13
103
183
2103
Jhett Tompkin
Jhett Tompkin #2103
Male Under 11 male
00:54:48.80
00:54:48.80
44
(101)
Under 11 male
44
Male
101
8:00 min/km
00:07:38.60
208
48
110
00:22:15.50
167
41
95
00:23:21.00
170
42
100
00:01:33.70
201
45
106
151
2247
Charlie Clynk
Charlie Clynk #2247
Mixed Under 11 Team
00:48:40.30
00:48:40.30
15
(31)
Under 11 Team
15
Mixed
31
7:06 min/km
00:05:50.70
173
20
37
00:18:28.90
77
8
21
00:23:21.10
171
16
31
00:00:59.60
109
8
22
89
2215
Team The 3 Musketeers
Team The 3 Musketeers #2215
Mixed Under 15 Team
00:44:05.20
00:44:05.20
12
(18)
Under 15 Team
12
Mixed
18
6:26 min/km
00:04:50.90
72
5
10
00:14:44.10
6
3
4
00:23:28.80
172
16
32
00:01:01.40
116
15
23
176
2053
Grace Smith
Grace Smith #2053
Female Under 15 female
00:52:57.90
00:52:57.90
13
(42)
Under 15 female
13
Female
42
7:43 min/km
00:04:12.10
20
4
5
00:24:23.40
193
13
44
00:23:30.10
173
13
41
00:00:52.30
67
4
13
163
2008
Salli Howden-Woodland
Salli Howden-Woodland #2008
Female Under 11 female
00:50:49.40
00:50:49.40
10
(37)
Under 11 female
10
Female
37
7:25 min/km
00:04:54.30
77
4
25
00:20:55.40
146
9
29
00:23:33.80
174
11
42
00:01:25.90
192
13
50
179
2229
Team Power Plugs
Team Power Plugs #2229
Mixed Under 15 Team
00:53:35.90
00:53:35.90
17
(38)
Under 15 Team
17
Mixed
38
7:49 min/km
00:03:55.30
7
1
1
00:24:32.70
196
20
44
00:24:09.30
175
17
33
00:00:58.60
103
12
18
160
2195
Team The Swifties
Team The Swifties #2195
Mixed Under 11 Team
00:50:01.60
00:50:01.60
17
(33)
Under 11 Team
17
Mixed
33
7:18 min/km
00:04:44.30
57
3
6
00:19:50.10
118
16
30
00:24:21.40
176
17
34
00:01:05.80
138
12
29
182
2004
Holly Brisbane
Holly Brisbane #2004
Female Under 11 female
00:54:38.90
00:54:38.90
12
(43)
Under 11 female
12
Female
43
7:58 min/km
00:05:06.30
106
7
33
00:23:29.10
186
12
40
00:24:37.30
177
12
43
00:01:26.20
194
14
51
188
2034
Taylah Shaw
Taylah Shaw #2034
Female Under 13 female
00:57:02.10
00:57:02.10
16
(44)
Under 13 female
16
Female
44
8:19 min/km
00:05:11.80
121
15
40
00:25:54.40
203
18
50
00:24:44.60
178
16
44
00:01:11.30
160
15
39
174
2165
Tom Boisvert
Tom Boisvert #2165
Male Under 9 male
00:52:28.60
00:52:28.60
8
(97)
Under 9 male
8
Male
97
7:39 min/km
00:05:42.80
165
6
87
00:20:35.90
139
8
79
00:25:01.20
179
11
101
00:01:08.70
151
7
84
189
2164
Ashton Birks
Ashton Birks #2164
Male Under 9 male
00:57:04.10
00:57:04.10
11
(105)
Under 9 male
11
Male
105
8:19 min/km
00:07:10.40
205
13
109
00:23:05.70
179
12
101
00:25:15.90
180
12
102
00:01:32.10
198
14
104
187
282
Harry Boss
Harry Boss #282
Male Under 11 male
00:56:52.90
00:56:52.90
46
(104)
Under 11 male
46
Male
104
8:18 min/km
00:06:53.10
201
45
105
00:23:07.30
180
44
102
00:25:18.80
181
43
103
00:01:33.70
200
44
105
173
2197
Team The Duncraig Girls
Team The Duncraig Girls #2197
Mixed Under 11 Team
00:52:24.50
00:52:24.50
20
(36)
Under 11 Team
20
Mixed
36
7:39 min/km
00:05:46.80
170
19
36
00:19:50.90
119
17
31
00:25:26.50
182
18
35
00:01:20.30
181
19
39
190
2226
Team Glc3
Team Glc3 #2226
Mixed Under 15 Team
00:57:06.80
00:57:06.80
19
(41)
Under 15 Team
19
Mixed
41
8:20 min/km
00:06:27.60
190
19
41
00:23:22.10
184
18
42
00:25:51.40
183
18
36
00:01:25.70
190
20
41
198
2205
Team Grammar Girls
Team Grammar Girls #2205
Mixed Under 11 Team
01:00:53.10
01:00:53.10
22
(43)
Under 11 Team
22
Mixed
43
8:53 min/km
00:07:26.70
207
24
45
00:26:23.00
204
24
45
00:26:00.30
184
19
37
00:01:03.10
124
10
25
191
2085
Zoe Huntley
Zoe Huntley #2085
Male Under 11 male
00:57:14.70
00:57:14.70
47
(106)
Under 11 male
47
Male
106
8:21 min/km
00:05:34.20
157
35
82
00:24:31.10
195
46
107
00:26:06.00
185
44
104
00:01:03.40
128
32
72
203
2087
Lee Keesing
Lee Keesing #2087
Male Under 11 male
01:03:15.90
01:03:15.90
48
(109)
Under 11 male
48
Male
109
9:14 min/km
00:06:21.00
186
41
98
00:29:01.70
207
48
111
00:26:14.40
186
45
105
00:01:38.80
202
46
107
192
2016
Jasmine Simes
Jasmine Simes #2016
Female Under 11 female
00:57:25.20
00:57:25.20
13
(45)
Under 11 female
13
Female
45
8:22 min/km
00:06:27.30
189
14
51
00:23:38.60
188
13
41
00:26:18.30
187
13
45
00:01:01.00
113
8
26
195
2177
Bede Wetherell
Bede Wetherell #2177
Male Under 9 male
00:59:15.90
00:59:15.90
13
(108)
Under 9 male
13
Male
108
8:39 min/km
00:07:08.60
204
12
108
00:24:12.70
191
13
105
00:26:33.10
188
13
106
00:01:21.50
186
10
100
175
2196
Team Z-Boys
Team Z-Boys #2196
Mixed Under 11 Team
00:52:44.80
00:52:44.80
21
(37)
Under 11 Team
21
Mixed
37
7:42 min/km
00:04:47.90
68
5
9
00:19:49.70
117
15
29
00:26:41.10
189
20
38
00:01:26.10
193
21
42
185
2221
Team Gavin Kids
Team Gavin Kids #2221
Mixed Under 15 Team
00:56:41.70
00:56:41.70
18
(40)
Under 15 Team
18
Mixed
40
8:16 min/km
00:05:30.00
152
15
30
00:23:10.10
182
17
41
00:26:53.60
190
19
39
00:01:08.00
147
19
33
180
2234
Team Lighting Bolts
Team Lighting Bolts #2234
Mixed Team
00:54:13.90
00:54:13.90
1
(39)
Team
1
Mixed
39
7:55 min/km
00:06:12.70
185
1
39
00:19:53.90
122
1
32
00:27:02.10
191
1
40
00:01:05.20
137
1
28
184
2067
Tyde Birrell
Tyde Birrell #2067
Male Under 11 male
00:55:39.00
00:55:39.00
45
(102)
Under 11 male
45
Male
102
8:07 min/km
00:05:31.10
154
33
79
00:21:54.50
161
38
91
00:27:13.20
192
46
107
00:01:00.20
110
29
64
196
2010
Riley Mcdowall
Riley Mcdowall #2010
Female Under 11 female
00:59:53.10
00:59:53.10
14
(46)
Under 11 female
14
Female
46
8:44 min/km
00:05:25.00
141
13
44
00:25:24.00
201
14
48
00:27:50.70
193
14
46
00:01:13.40
166
12
42
197
2043
Lexie Cosgriff
Lexie Cosgriff #2043
Female Under 15 female
01:00:02.10
01:00:02.10
14
(47)
Under 15 female
14
Female
47
8:45 min/km
00:06:25.50
188
14
50
00:24:25.90
194
14
45
00:27:51.50
194
14
47
00:01:19.20
178
12
46
199
2038
Chloe Thomas
Chloe Thomas #2038
Female Under 13 female
01:00:59.40
01:00:59.40
17
(48)
Under 13 female
17
Female
48
8:54 min/km
00:04:15.90
21
2
6
00:25:07.00
198
16
46
00:29:54.40
195
17
48
00:01:42.10
203
19
54
193
2162
Charlie Banfield
Charlie Banfield #2162
Male Under 9 male
00:58:37.00
00:58:37.00
12
(107)
Under 9 male
12
Male
107
8:33 min/km
00:06:05.50
181
7
94
00:20:29.70
136
7
77
00:30:53.50
196
14
108
00:01:08.30
148
6
82
207
2163
Kai Banks
Kai Banks #2163
Male Under 9 male
01:08:18.30
01:08:18.30
14
(110)
Under 9 male
14
Male
110
9:58 min/km
00:08:10.90
210
14
111
00:27:45.50
206
15
110
00:30:53.80
197
15
109
00:01:28.10
195
12
102
204
2040
Emily Wallace
Emily Wallace #2040
Female Under 13 female
01:03:32.40
01:03:32.40
18
(49)
Under 13 female
18
Female
49
9:16 min/km
00:05:49.30
172
17
47
00:25:17.00
200
17
47
00:31:06.90
198
18
49
00:01:19.20
177
18
45
208
2036
Stella Simes
Stella Simes #2036
Female Under 13 female
01:10:22.00
01:10:22.00
19
(52)
Under 13 female
19
Female
52
10:16 min/km
00:06:29.80
191
19
52
00:31:12.10
209
19
53
00:31:31.00
199
19
50
00:01:09.10
153
13
35
1
2
3
[4]
5
Page 4 of 5 (239 items)
© 2023