X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
Page 4 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
74
2244
Scout Mccormack
Scout Mccormack #2244
Female Under 15 female
00:43:03.70
00:43:03.70
4
(8)
Under 15 female
4
Female
8
6:17 min/km
00:05:08.20
110
13
36
00:19:53.10
120
6
21
00:17:06.70
42
1
3
00:00:55.70
89
8
21
80
2119
William Edmonds
William Edmonds #2119
Male Under 13 male
00:43:34.80
00:43:34.80
22
(55)
Under 13 male
22
Male
55
6:21 min/km
00:04:46.20
62
20
37
00:19:32.40
108
24
64
00:18:20.70
82
30
57
00:00:55.50
88
24
54
101
2052
Lily Roberts
Lily Roberts #2052
Female Under 15 female
00:44:51.40
00:44:51.40
5
(16)
Under 15 female
5
Female
16
6:32 min/km
00:04:20.80
27
5
10
00:19:44.30
114
5
20
00:19:50.80
115
7
19
00:00:55.50
87
7
20
141
2189
James Mcniff
James Mcniff #2189
Male Under 11 male
00:48:00.40
00:48:00.40
36
(85)
Under 11 male
36
Male
85
7:00 min/km
00:05:03.10
95
19
53
00:21:43.80
157
37
89
00:20:18.30
125
32
79
00:00:55.20
86
25
53
1
2152
Alec Davison
Alec Davison #2152
Male Under 15 male
00:28:40.20
00:28:40.20
1
(1)
Under 15 male
1
Male
1
4:11 min/km
00:03:36.00
2
1
2
00:12:22.30
1
1
1
00:11:46.90
1
1
1
00:00:55.00
85
2
52
83
2136
Liam Proudfoot
Liam Proudfoot #2136
Male Under 13 male
00:43:44.00
00:43:44.00
24
(57)
Under 13 male
24
Male
57
6:23 min/km
00:05:29.20
151
31
77
00:19:39.20
113
25
66
00:17:40.60
59
24
43
00:00:55.00
84
23
51
139
2020
Flora Davies
Flora Davies #2020
Female Under 13 female
00:47:48.90
00:47:48.90
13
(29)
Under 13 female
13
Female
29
6:58 min/km
00:04:25.60
34
5
13
00:20:49.60
143
13
27
00:21:38.90
145
12
29
00:00:54.80
83
6
19
59
2047
Natasha Huntley
Natasha Huntley #2047
Female Under 15 female
00:41:33.60
00:41:33.60
2
(5)
Under 15 female
2
Female
5
6:04 min/km
00:03:57.20
11
3
4
00:18:37.70
85
3
11
00:18:04.00
73
4
8
00:00:54.70
82
6
18
47
2135
Camillo Pillonel
Camillo Pillonel #2135
Male Under 13 male
00:40:32.20
00:40:32.20
15
(33)
Under 13 male
15
Male
33
5:55 min/km
00:05:35.80
160
33
84
00:17:16.40
50
11
32
00:16:45.40
38
15
28
00:00:54.60
81
22
50
129
2110
Jasper Blunt
Jasper Blunt #2110
Male Under 13 male
00:46:46.60
00:46:46.60
35
(79)
Under 13 male
35
Male
79
6:49 min/km
00:05:08.80
112
27
59
00:20:52.60
145
31
82
00:19:50.70
114
36
74
00:00:54.50
80
21
49
44
2021
Zoe Davison
Zoe Davison #2021
Female Under 13 female
00:40:23.20
00:40:23.20
1
(2)
Under 13 female
1
Female
2
5:53 min/km
00:04:48.40
70
10
23
00:18:12.80
69
4
7
00:16:27.50
30
1
2
00:00:54.50
79
5
17
148
2230
Team The Warriors
Team The Warriors #2230
Mixed Under 15 Team
00:48:27.90
00:48:27.90
16
(29)
Under 15 Team
16
Mixed
29
7:04 min/km
00:04:58.30
86
6
12
00:21:45.50
158
15
37
00:20:50.00
135
15
25
00:00:54.10
78
10
14
121
2006
Ella Frost
Ella Frost #2006
Female Under 11 female
00:46:33.10
00:46:33.10
4
(25)
Under 11 female
4
Female
25
6:47 min/km
00:05:11.30
118
10
39
00:19:37.20
111
7
19
00:20:50.60
136
4
25
00:00:54.00
77
6
16
85
2111
Damien Broughton
Damien Broughton #2111
Male Under 13 male
00:43:49.00
00:43:49.00
25
(58)
Under 13 male
25
Male
58
6:23 min/km
00:04:23.80
30
8
17
00:21:21.50
152
34
86
00:17:09.80
46
19
34
00:00:53.90
76
20
48
108
2017
Lara Sivwright
Lara Sivwright #2017
Female Under 11 female
00:45:25.80
00:45:25.80
3
(21)
Under 11 female
3
Female
21
6:37 min/km
00:04:38.90
47
2
15
00:19:07.00
96
3
13
00:20:46.20
131
3
24
00:00:53.70
75
5
15
65
2127
Laurence Hooper
Laurence Hooper #2127
Male Under 13 male
00:42:04.40
00:42:04.40
19
(45)
Under 13 male
19
Male
45
6:08 min/km
00:05:41.30
164
34
86
00:18:39.60
86
19
52
00:16:49.90
40
16
29
00:00:53.60
74
19
47
45
2062
Bailey Banfield
Bailey Banfield #2062
Male Under 11 male
00:40:27.20
00:40:27.20
13
(31)
Under 11 male
13
Male
31
5:54 min/km
00:05:14.00
126
28
67
00:17:34.30
57
18
35
00:16:45.40
37
6
27
00:00:53.50
73
24
46
126
2090
Ben Luplau
Ben Luplau #2090
Male Under 11 male
00:46:44.70
00:46:44.70
32
(77)
Under 11 male
32
Male
77
6:49 min/km
00:06:59.20
203
47
107
00:19:38.30
112
29
65
00:19:13.80
100
26
66
00:00:53.40
72
23
45
49
2105
Dylan Vernon
Dylan Vernon #2105
Male Under 11 male
00:40:35.90
00:40:35.90
15
(34)
Under 11 male
15
Male
34
5:55 min/km
00:05:10.10
115
24
61
00:17:19.70
52
16
33
00:17:12.90
47
9
35
00:00:53.20
71
22
44
152
2095
Thomas Park
Thomas Park #2095
Male Under 11 male
00:48:40.80
00:48:40.80
38
(89)
Under 11 male
38
Male
89
7:06 min/km
00:05:03.90
100
20
55
00:22:41.00
175
42
99
00:20:03.00
119
31
77
00:00:52.90
70
21
43
38
2109
Ted Young
Ted Young #2109
Male Under 11 male
00:40:03.50
00:40:03.50
11
(26)
Under 11 male
11
Male
26
5:50 min/km
00:04:45.80
61
12
36
00:16:32.90
32
9
21
00:17:52.10
66
13
47
00:00:52.70
69
20
42
114
2051
Lucca Paterson
Lucca Paterson #2051
Female Under 15 female
00:46:11.70
00:46:11.70
8
(23)
Under 15 female
8
Female
23
6:44 min/km
00:05:06.70
107
12
34
00:19:18.60
100
4
15
00:20:53.70
138
10
27
00:00:52.70
68
5
14
176
2053
Grace Smith
Grace Smith #2053
Female Under 15 female
00:52:57.90
00:52:57.90
13
(42)
Under 15 female
13
Female
42
7:43 min/km
00:04:12.10
20
4
5
00:24:23.40
193
13
44
00:23:30.10
173
13
41
00:00:52.30
67
4
13
87
2091
Hamish Melvin
Hamish Melvin #2091
Male Under 11 male
00:43:51.60
00:43:51.60
25
(60)
Under 11 male
25
Male
60
6:24 min/km
00:05:12.70
124
27
66
00:19:47.50
115
30
67
00:17:59.20
70
15
49
00:00:52.20
66
19
41
136
2086
Willem Irons
Willem Irons #2086
Male Under 11 male
00:47:26.10
00:47:26.10
35
(84)
Under 11 male
35
Male
84
6:55 min/km
00:06:41.10
195
43
101
00:17:42.70
60
19
37
00:22:10.30
153
38
92
00:00:52.00
65
18
40
110
2128
Riley Howard-Turner
Riley Howard-Turner #2128
Male Under 13 male
00:45:43.00
00:45:43.00
31
(68)
Under 13 male
31
Male
68
6:40 min/km
00:05:55.50
176
36
91
00:19:31.70
107
23
63
00:19:23.90
102
32
67
00:00:51.90
64
18
39
14
2202
Team Hot Shots
Team Hot Shots #2202
Mixed Under 11 Team
00:36:27.60
00:36:27.60
1
(4)
Under 11 Team
1
Mixed
4
5:19 min/km
00:04:57.30
84
6
11
00:14:39.80
5
1
3
00:15:59.00
20
1
6
00:00:51.50
63
4
13
60
2148
Connor Barrett-Lennard
Connor Barrett-Lennard #2148
Male Under 15 male
00:41:41.30
00:41:41.30
6
(42)
Under 15 male
6
Male
42
6:05 min/km
00:04:53.20
76
5
42
00:19:14.20
99
7
59
00:16:42.80
36
6
26
00:00:51.10
62
1
38
140
2056
Sophie Proudfoot
Sophie Proudfoot #2056
Female Under 17 female
00:47:56.40
00:47:56.40
1
(30)
Under 17 female
1
Female
30
6:59 min/km
00:04:48.60
71
2
24
00:23:09.00
181
2
39
00:19:07.70
98
1
15
00:00:51.10
61
1
12
40
2113
Eric Chapman
Eric Chapman #2113
Male Under 13 male
00:40:10.70
00:40:10.70
13
(28)
Under 13 male
13
Male
28
5:51 min/km
00:04:47.30
66
21
38
00:17:09.90
45
9
27
00:17:22.60
49
20
36
00:00:50.90
60
17
37
75
2073
Ben Cox
Ben Cox #2073
Male Under 11 male
00:43:05.80
00:43:05.80
22
(51)
Under 11 male
22
Male
51
6:17 min/km
00:05:14.90
129
30
70
00:18:53.80
90
25
55
00:18:06.30
77
19
55
00:00:50.80
59
17
36
15
2216
Team Dunsborough Destructors
Team Dunsborough Destructors #2216
Mixed Under 15 Team
00:36:41.00
00:36:41.00
4
(5)
Under 15 Team
4
Mixed
5
5:21 min/km
00:05:35.60
158
16
31
00:16:28.10
29
8
10
00:13:47.30
7
3
3
00:00:50.00
58
9
12
31
2141
Ben Taylor
Ben Taylor #2141
Male Under 13 male
00:39:27.40
00:39:27.40
11
(20)
Under 13 male
11
Male
20
5:45 min/km
00:04:52.20
73
22
39
00:17:44.70
61
13
38
00:16:00.50
22
9
15
00:00:50.00
57
16
35
112
2169
Jake Hollemans
Jake Hollemans #2169
Male Under 9 male
00:45:57.80
00:45:57.80
4
(70)
Under 9 male
4
Male
70
6:42 min/km
00:05:04.60
102
4
56
00:19:57.20
125
6
71
00:20:06.20
122
4
78
00:00:49.80
56
3
34
5
2214
Team Ccc Challengers
Team Ccc Challengers #2214
Mixed Under 15 Team
00:34:22.20
00:34:22.20
2
(2)
Under 15 Team
2
Mixed
2
5:01 min/km
00:05:05.20
104
9
16
00:13:59.60
3
1
1
00:14:27.70
12
4
4
00:00:49.70
55
8
11
9
2112
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden #2112
Male Under 13 male
00:35:13.10
00:35:13.10
4
(6)
Under 13 male
4
Male
6
5:08 min/km
00:04:43.10
55
17
32
00:15:43.60
17
3
9
00:13:56.70
9
3
5
00:00:49.70
54
15
33
48
2039
Maddie Townsend-Hyde
Maddie Townsend-Hyde #2039
Female Under 13 female
00:40:35.00
00:40:35.00
2
(3)
Under 13 female
2
Female
3
5:55 min/km
00:04:59.10
87
11
28
00:16:56.00
40
2
2
00:17:50.20
64
2
6
00:00:49.70
53
4
11
123
2194
Team G-Force Kids
Team G-Force Kids #2194
Mixed Under 11 Team
00:46:43.10
00:46:43.10
11
(24)
Under 11 Team
11
Mixed
24
6:49 min/km
00:05:45.20
168
18
35
00:18:28.30
76
7
20
00:21:40.10
146
13
28
00:00:49.50
52
3
10
107
2035
Amber Shepherd
Amber Shepherd #2035
Female Under 13 female
00:45:15.40
00:45:15.40
11
(20)
Under 13 female
11
Female
20
6:36 min/km
00:04:40.20
50
7
17
00:20:35.80
138
12
26
00:19:09.90
99
6
16
00:00:49.50
51
3
10
28
2213
Team Super Troopers
Team Super Troopers #2213
Mixed Under 11 Team
00:39:11.30
00:39:11.30
3
(10)
Under 11 Team
3
Mixed
10
5:43 min/km
00:04:33.00
43
1
4
00:15:51.20
21
2
9
00:17:57.70
68
5
14
00:00:49.40
50
2
9
153
2049
Georgia Ker
Georgia Ker #2049
Female Under 15 female
00:48:44.10
00:48:44.10
11
(33)
Under 15 female
11
Female
33
7:06 min/km
00:03:54.60
6
2
3
00:21:20.10
148
8
30
00:22:40.10
161
12
36
00:00:49.30
49
3
9
128
2139
Thomas Smith
Thomas Smith #2139
Male Under 13 male
00:46:46.40
00:46:46.40
34
(78)
Under 13 male
34
Male
78
6:49 min/km
00:04:22.80
29
7
16
00:21:51.30
160
35
90
00:19:43.10
111
35
72
00:00:49.20
48
14
32
102
2048
Tyler Hurst
Tyler Hurst #2048
Female Under 15 female
00:44:51.80
00:44:51.80
6
(17)
Under 15 female
6
Female
17
6:32 min/km
00:04:41.60
51
8
18
00:21:31.70
155
9
32
00:17:49.40
61
2
5
00:00:49.10
47
2
8
61
2218
Team The Death Eaters
Team The Death Eaters #2218
Mixed Under 15 Team
00:41:43.10
00:41:43.10
10
(14)
Under 15 Team
10
Mixed
14
6:05 min/km
00:05:12.60
123
10
18
00:17:24.60
55
12
17
00:18:17.30
81
12
17
00:00:48.60
46
7
8
209
2005
Alice Brisbane
Alice Brisbane #2005
Female Under 11 female
01:15:05.70
01:15:05.70
15
(53)
Under 11 female
15
Female
53
10:57 min/km
00:07:45.80
209
15
54
00:30:13.00
208
15
52
00:36:18.40
206
15
54
00:00:48.50
45
4
7
115
2033
Priya Richardson
Priya Richardson #2033
Female Under 13 female
00:46:13.20
00:46:13.20
12
(24)
Under 13 female
12
Female
24
6:44 min/km
00:05:07.10
109
14
35
00:18:35.80
82
7
10
00:21:41.90
147
13
30
00:00:48.40
44
2
6
26
2061
Christian Atkins-Gardner
Christian Atkins-Gardner #2061
Male Under 11 male
00:38:51.70
00:38:51.70
5
(17)
Under 11 male
5
Male
17
5:40 min/km
00:04:33.90
44
9
26
00:16:20.30
28
8
18
00:17:09.50
45
8
33
00:00:48.00
43
16
31
32
2225
Team March Flies
Team March Flies #2225
Mixed Under 15 Team
00:39:39.50
00:39:39.50
8
(12)
Under 15 Team
8
Mixed
12
5:47 min/km
00:05:26.10
143
14
25
00:17:24.00
54
11
16
00:16:01.50
23
6
7
00:00:47.90
42
6
7
51
2231
Team Midgets With Attitude
Team Midgets With Attitude #2231
Mixed Under 15 Team
00:40:36.30
00:40:36.30
9
(13)
Under 15 Team
9
Mixed
13
5:55 min/km
00:05:20.30
135
12
22
00:16:44.60
35
10
13
00:17:43.60
60
9
13
00:00:47.80
41
5
6
137
2015
Maisy Rose
Maisy Rose #2015
Female Under 11 female
00:47:26.20
00:47:26.20
7
(28)
Under 11 female
7
Female
28
6:55 min/km
00:04:47.60
67
3
21
00:19:30.80
106
6
17
00:22:20.00
156
7
33
00:00:47.80
40
3
5
1
2
3
[4]
5
Page 4 of 5 (239 items)
© 2023