X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
61
2038
Will DARLOW
Will DARLOW #2038
Male Male Under 11
00:42:04.71
00:42:04.71
9
(55)
Male Under 11
9
Male
55
WA
AUS
Will Darlow
Will Darlow
Will Darlow
6:08 min/km
00:04:28.88
18
3
14
00:15:46.51
45
9
41
00:21:10.97
96
17
78
00:00:38.35
101
26
73
89
2207
Tristan WHITE
Tristan WHITE #2207
Male Male Under 13
00:44:37.30
00:44:37.30
32
(72)
Male Under 13
32
Male
72
WA
AUS
Tristan White
Tristan White
Tristan White
6:30 min/km
00:04:28.19
15
5
12
00:19:24.67
151
39
116
00:20:05.99
80
30
66
00:00:38.44
102
27
74
165
2133
Susannah MOORE
Susannah MOORE #2133
Female Female Under 11
00:53:37.55
00:53:37.55
9
(45)
Female Under 11
9
Female
45
WA
AUS
Susannah Moore
Susannah Moore
Susannah Moore
7:49 min/km
00:05:49.10
151
15
55
00:20:51.45
191
16
55
00:26:18.54
157
8
44
00:00:38.45
103
5
28
52
2212
Stella YOUNG
Stella YOUNG #2212
Female Female Under 15
00:41:21.16
00:41:21.16
1
(4)
Female Under 15
1
Female
4
WA
AUS
Stella Young
Stella Young
Stella Young
6:02 min/km
00:04:44.81
43
7
18
00:16:28.05
67
1
9
00:19:29.79
58
2
4
00:00:38.51
104
4
29
179
2140
Thomas OFFER
Thomas OFFER #2140
Male Male Under 11
00:55:57.36
00:55:57.36
51
(126)
Male Under 11
51
Male
126
WA
AUS
Thomas Offer
Thomas Offer
Thomas Offer
8:10 min/km
00:05:49.43
154
31
96
00:22:03.43
212
56
145
00:27:25.88
170
48
123
00:00:38.61
105
27
75
2218
Noah BENSON
Noah BENSON #2218
Male Male Under 11
Query
Query
Male Under 11
Male
WA
AUS
min/km
00:09:53.00
00:18:40.96
00:22:33.64
00:00:38.69
164
2307
Butterflies
Butterflies #2307
Female Under 11 Team
00:53:36.54
00:53:36.54
3
(44)
Under 11 Team
3
Female
44
WA
AUS
Chloe Brace
Amber Davies
Lucy Walton
7:49 min/km
00:05:17.66
113
2
41
00:19:58.66
170
4
42
00:27:41.41
173
3
48
00:00:38.80
106
4
30
203
2075
Olivia HAYNES
Olivia HAYNES #2075
Female Female Under 11
00:59:12.49
00:59:12.49
16
(62)
Female Under 11
16
Female
62
WA
AUS
Olivia Haynes
Olivia Haynes
Olivia Haynes
8:38 min/km
00:05:29.45
135
12
49
00:21:08.88
195
17
57
00:31:55.32
212
17
66
00:00:38.84
107
6
31
133
2158
Mary-June QUINN
Mary-June QUINN #2158
Female Female Under 11
00:48:36.10
00:48:36.10
4
(28)
Female Under 11
4
Female
28
WA
AUS
Mary-June Quinn
Mary-June Quinn
Mary-June Quinn
7:05 min/km
00:05:34.59
141
13
51
00:17:12.63
88
3
16
00:25:10.00
143
5
33
00:00:38.86
108
7
32
57
2160
Felix RICE
Felix RICE #2160
Male Male Under 13
00:41:41.45
00:41:41.45
23
(51)
Male Under 13
23
Male
51
WA
AUS
Felix Rice
Felix Rice
Felix Rice
6:05 min/km
00:04:52.65
63
16
37
00:16:31.10
68
25
59
00:19:38.76
64
27
56
00:00:38.92
109
28
76
96
2157
Eliza PRALL
Eliza PRALL #2157
Female Female Under 13
00:45:08.79
00:45:08.79
7
(19)
Female Under 13
7
Female
19
WA
AUS
Eliza Prall
Eliza Prall
Eliza Prall
6:35 min/km
00:04:36.17
30
1
8
00:17:03.29
81
5
14
00:22:50.23
117
7
23
00:00:39.09
110
13
33
21
2301
Angry Magpies
Angry Magpies #2301
Male Under 15 Team
00:37:53.23
00:37:53.23
2
(21)
Under 15 Team
2
Male
21
WA
AUS
Stacey James Rodier
Liam Hacquoil
5:31 min/km
00:04:46.25
46
2
28
00:14:55.93
21
3
19
00:17:31.78
20
2
20
00:00:39.26
111
5
77
72
2002
Jessie ALEXANDER
Jessie ALEXANDER #2002
Female Female Under 15
00:42:46.55
00:42:46.55
4
(9)
Female Under 15
4
Female
9
WA
AUS
Jessie Alexander
Jessie Alexander
Jessie Alexander
6:14 min/km
00:04:42.44
39
4
15
00:18:23.92
131
8
29
00:19:00.75
43
1
1
00:00:39.43
112
5
34
154
2129
Montanna MILLER
Montanna MILLER #2129
Female Female Under 13
00:52:01.28
00:52:01.28
16
(40)
Female Under 13
16
Female
40
WA
AUS
Montanna Miller
Montanna Miller
Montanna Miller
7:35 min/km
00:05:44.55
145
20
54
00:19:37.30
156
11
35
00:25:59.95
152
17
41
00:00:39.46
113
14
35
198
2016
Jesse BARR
Jesse BARR #2016
Male Male Under 11
00:58:51.22
00:58:51.22
55
(137)
Male Under 11
55
Male
137
WA
AUS
Jesse Barr
Jesse Barr
Jesse Barr
8:35 min/km
00:05:12.56
108
19
68
00:21:08.96
196
53
138
00:31:50.17
209
58
144
00:00:39.52
114
28
78
127
2179
Oliver STEWART
Oliver STEWART #2179
Male Male Under 13
00:48:11.91
00:48:11.91
40
(100)
Male Under 13
40
Male
100
WA
AUS
Oliver Stewart
Oliver Stewart
Oliver Stewart
7:02 min/km
00:05:19.44
116
33
73
00:17:45.90
107
32
86
00:24:26.93
137
42
107
00:00:39.62
115
29
79
42
2134
Liam MUDD
Liam MUDD #2134
Male Male Under 13
00:40:33.80
00:40:33.80
19
(40)
Male Under 13
19
Male
40
WA
AUS
Liam Mudd
Liam Mudd
Liam Mudd
5:55 min/km
00:05:12.44
107
31
67
00:15:18.42
33
15
30
00:19:23.29
56
25
52
00:00:39.63
117
30
80
161
2103
Anna LOCKLEY
Anna LOCKLEY #2103
Female Female Under 9
00:53:33.49
00:53:33.49
1
(43)
Female Under 9
1
Female
43
WA
AUS
Anna Lockley
Anna Lockley
Anna Lockley
7:49 min/km
00:05:05.14
96
1
35
00:19:50.21
168
2
41
00:27:58.50
176
1
49
00:00:39.63
116
2
36
119
2113
Hamish MCCARTHY
Hamish MCCARTHY #2113
Male Male Under 11
00:47:23.75
00:47:23.75
32
(96)
Male Under 11
32
Male
96
WA
AUS
Hamish McCarthy
Hamish McCarthy
Hamish McCarthy
6:55 min/km
00:05:23.45
120
22
76
00:17:59.65
119
34
96
00:23:20.50
129
35
102
00:00:40.15
118
29
81
217
2039
Katie DAVIES
Katie DAVIES #2039
Female Female Under 9
01:02:26.51
01:02:26.51
4
(70)
Female Under 9
4
Female
70
WA
AUS
Katie Davies
Katie Davies
Katie Davies
9:06 min/km
00:07:09.16
226
10
78
00:21:37.44
204
5
62
00:32:59.73
224
6
74
00:00:40.17
119
3
37
46
2205
Kevin WHISTON
Kevin WHISTON #2205
Male Male Under 13
00:40:39.50
00:40:39.50
21
(44)
Male Under 13
21
Male
44
WA
AUS
Kevin Whiston
Kevin Whiston
Kevin Whiston
5:56 min/km
00:05:18.69
114
32
72
00:15:28.87
36
16
33
00:19:11.73
51
23
47
00:00:40.19
120
31
82
94
2024
Lucy BLUNT
Lucy BLUNT #2024
Female Female Under 13
00:44:58.46
00:44:58.46
6
(17)
Female Under 13
6
Female
17
WA
AUS
Lucy Blunt
Lucy Blunt
Lucy Blunt
6:33 min/km
00:04:59.66
84
12
31
00:19:44.20
164
12
39
00:19:34.37
61
2
5
00:00:40.22
121
15
38
163
2042
Jakeb DAWSON
Jakeb DAWSON #2042
Male Male Under 11
00:53:36.34
00:53:36.34
46
(119)
Male Under 11
46
Male
119
WA
AUS
Jakeb Dawson
Jakeb Dawson
Jakeb Dawson
7:49 min/km
00:06:01.40
175
37
111
00:19:27.45
152
46
117
00:27:27.23
171
49
124
00:00:40.24
123
30
84
39
2045
Zac DEWAR
Zac DEWAR #2045
Male Male Under 13
00:40:27.10
00:40:27.10
18
(37)
Male Under 13
18
Male
37
WA
AUS
Zac Dewar
Zac Dewar
Zac Dewar
5:54 min/km
00:04:56.47
76
20
46
00:16:10.94
61
23
54
00:18:39.44
36
16
36
00:00:40.24
122
32
83
25
2225
Alex LYNN
Alex LYNN #2225
Male Male Under 15
00:38:51.64
00:38:51.64
4
(25)
Male Under 15
4
Male
25
WA
AUS
5:40 min/km
00:04:53.19
66
6
40
00:16:08.07
60
7
53
00:17:10.09
17
4
17
00:00:40.27
124
10
85
233
2228
Claudia JONES
Claudia JONES #2228
Female Female Under 11
01:10:33.27
01:10:33.27
26
(81)
Female Under 11
26
Female
81
WA
AUS
10:17 min/km
00:10:33.20
236
27
84
00:20:13.07
177
11
47
00:39:06.32
236
26
82
00:00:40.68
125
8
39
115
2091
Madison JAMES
Madison JAMES #2091
Female Female Under 15
00:47:06.29
00:47:06.29
8
(22)
Female Under 15
8
Female
22
WA
AUS
Madison James
Madison James
Madison James
6:52 min/km
00:04:42.77
40
5
16
00:18:23.09
130
7
28
00:23:19.69
127
8
26
00:00:40.73
126
6
40
79
2087
Tash HUNTLEY
Tash HUNTLEY #2087
Female Female Under 15
00:43:10.11
00:43:10.11
6
(12)
Female Under 15
6
Female
12
WA
AUS
Tash Huntley
Tash Huntley
Tash Huntley
6:18 min/km
00:04:42.94
41
6
17
00:17:58.90
118
5
22
00:19:47.40
69
5
9
00:00:40.86
127
7
41
160
2159
Harrison REYNOLDS
Harrison REYNOLDS #2159
Male Male Under 11
00:53:32.48
00:53:32.48
45
(117)
Male Under 11
45
Male
117
WA
AUS
Harrison Reynolds
Harrison Reynolds
Harrison Reynolds
7:48 min/km
00:06:13.93
194
43
122
00:19:49.06
167
52
126
00:26:48.60
160
42
115
00:00:40.88
128
31
86
147
2321
LEJ
LEJ #2321
Male Under 11 Team
00:50:53.15
00:50:53.15
11
(111)
Under 11 Team
11
Male
111
WA
AUS
Jonathan Waddingham
Lila Rose
Elliana Clark
7:25 min/km
00:06:05.46
179
10
113
00:19:04.03
144
9
111
00:25:02.75
142
10
109
00:00:40.90
129
7
87
32
2082
Tim HOLLEMANS
Tim HOLLEMANS #2082
Male Male Under 11
00:39:54.30
00:39:54.30
4
(30)
Male Under 11
4
Male
30
WA
AUS
Tim Hollemans
Tim Hollemans
Tim Hollemans
5:49 min/km
00:04:05.39
3
1
2
00:16:40.80
73
16
63
00:18:27.14
32
5
32
00:00:40.97
130
32
88
103
2137
Lucas NORDSTROM
Lucas NORDSTROM #2137
Male Male Under 11
00:45:35.17
00:45:35.17
21
(82)
Male Under 11
21
Male
82
WA
AUS
Lucas Nordstrom
Lucas Nordstrom
Lucas Nordstrom
6:39 min/km
00:04:47.60
52
9
31
00:17:31.51
100
28
81
00:22:34.99
116
27
93
00:00:41.06
131
33
89
86
2065
Mitchell FROST
Mitchell FROST #2065
Male Male Under 13
00:44:28.64
00:44:28.64
31
(70)
Male Under 13
31
Male
70
WA
AUS
Mitchell Frost
Mitchell Frost
Mitchell Frost
6:29 min/km
00:04:58.80
83
25
52
00:18:50.94
141
38
108
00:19:57.81
76
28
63
00:00:41.08
132
33
90
58
2013
Kai BARNARD
Kai BARNARD #2013
Male Male Under 13
00:41:42.47
00:41:42.47
24
(52)
Male Under 13
24
Male
52
WA
AUS
Kai Barnard
Kai Barnard
Kai Barnard
6:05 min/km
00:05:34.18
139
36
88
00:16:24.93
66
24
58
00:19:02.18
46
20
44
00:00:41.17
133
34
91
104
2084
Luke HORSFORD
Luke HORSFORD #2084
Male Male Under 11
00:45:38.61
00:45:38.61
22
(83)
Male Under 11
22
Male
83
WA
AUS
Luke Horsford
Luke Horsford
Luke Horsford
6:39 min/km
00:05:55.89
168
35
107
00:17:10.41
87
22
71
00:21:51.12
106
22
87
00:00:41.19
134
34
92
192
2021
Carla BIEGUN
Carla BIEGUN #2021
Female Female Under 11
00:58:35.54
00:58:35.54
15
(59)
Female Under 11
15
Female
59
WA
AUS
Carla Biegun
Carla Biegun
Carla Biegun
8:33 min/km
00:06:05.29
177
21
64
00:22:53.40
224
23
73
00:28:55.56
186
10
55
00:00:41.28
135
9
42
92
2023
Jasper BLUNT
Jasper BLUNT #2023
Male Male Under 13
00:44:56.22
00:44:56.22
34
(75)
Male Under 13
34
Male
75
WA
AUS
Jasper Blunt
Jasper Blunt
Jasper Blunt
6:33 min/km
00:05:47.70
149
40
94
00:17:32.96
102
30
82
00:20:54.19
93
35
77
00:00:41.36
136
35
93
136
2152
Ned PEMBERTON
Ned PEMBERTON #2152
Male Male Under 11
00:48:46.29
00:48:46.29
39
(106)
Male Under 11
39
Male
106
WA
AUS
Ned Pemberton
Ned Pemberton
Ned Pemberton
7:07 min/km
00:06:37.11
214
55
136
00:17:48.25
108
30
87
00:23:39.21
131
36
104
00:00:41.71
137
35
94
156
2223
Judd DILETTI
Judd DILETTI #2223
Male Male Under 11
00:52:58.47
00:52:58.47
43
(115)
Male Under 11
43
Male
115
WA
AUS
7:44 min/km
00:11:05.47
237
58
152
00:17:27.85
96
26
78
00:23:43.23
133
37
105
00:00:41.90
138
36
95
239
2156
Emmerson POWYS
Emmerson POWYS #2156
Female Female Under 13
01:19:53.79
01:19:53.79
24
(85)
Female Under 13
24
Female
85
WA
AUS
Emmerson Powys
Emmerson Powys
Emmerson Powys
11:39 min/km
00:11:57.95
242
25
87
00:25:15.16
236
24
84
00:41:58.76
238
24
84
00:00:41.91
139
16
43
80
2106
Jack LUPLAU
Jack LUPLAU #2106
Male Male Under 13
00:43:12.80
00:43:12.80
29
(67)
Male Under 13
29
Male
67
WA
AUS
Jack Luplau
Jack Luplau
Jack Luplau
6:18 min/km
00:05:54.17
165
44
105
00:17:15.27
90
27
73
00:19:21.38
53
24
49
00:00:41.97
140
36
96
48
2148
Baiden PARSONS
Baiden PARSONS #2148
Male Male Under 13
00:40:41.55
00:40:41.55
22
(46)
Male Under 13
22
Male
46
WA
AUS
Baiden Parsons
Baiden Parsons
Baiden Parsons
5:56 min/km
00:05:20.60
117
34
74
00:15:51.68
50
20
45
00:18:47.20
40
18
40
00:00:42.05
141
37
97
227
2215
Will JONGELING
Will JONGELING #2215
Male Male Under 11
01:05:22.34
01:05:22.34
59
(149)
Male Under 11
59
Male
149
WA
AUS
9:32 min/km
00:11:53.48
241
60
154
00:22:51.36
222
59
150
00:29:55.40
193
55
135
00:00:42.09
142
37
98
187
2163
Olivia SANDERSON
Olivia SANDERSON #2163
Female Female Under 11
00:58:12.99
00:58:12.99
12
(55)
Female Under 11
12
Female
55
WA
AUS
Olivia Sanderson
Olivia Sanderson
Olivia Sanderson
8:29 min/km
00:04:36.26
31
3
9
00:20:42.85
186
15
53
00:32:11.73
217
18
68
00:00:42.14
143
10
44
153
2178
Zoe STEVENSON
Zoe STEVENSON #2178
Female Female Under 15
00:51:55.29
00:51:55.29
10
(39)
Female Under 15
10
Female
39
WA
AUS
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
7:34 min/km
00:04:51.61
62
10
25
00:20:17.90
178
9
48
00:26:03.59
154
10
42
00:00:42.19
144
8
45
211
2018
Olivia BERSON
Olivia BERSON #2018
Female Female Under 11
01:00:46.46
01:00:46.46
20
(67)
Female Under 11
20
Female
67
WA
AUS
Olivia Berson
Olivia Berson
Olivia Berson
8:52 min/km
00:06:09.63
190
22
71
00:23:27.90
226
24
75
00:30:26.66
196
14
59
00:00:42.26
145
11
46
139
2226
Candace CLARKE
Candace CLARKE #2226
Female Female Under 13
00:50:10.41
00:50:10.41
11
(31)
Female Under 13
11
Female
31
WA
AUS
Candace Clarke
Candace Clarke
Candace Clarke
7:19 min/km
00:05:06.82
98
15
37
00:20:07.02
173
14
43
00:24:14.30
136
10
29
00:00:42.26
146
17
47
111
2201
Bede WETHERELL
Bede WETHERELL #2201
Male Male Under 11
00:46:24.90
00:46:24.90
27
(89)
Male Under 11
27
Male
89
WA
AUS
Bede Wetherell
Bede Wetherell
Bede Wetherell
6:46 min/km
00:05:34.39
140
30
89
00:16:53.77
78
18
65
00:23:14.44
125
32
99
00:00:42.29
147
38
99
56
2232
Bella AHERN
Bella AHERN #2232
Female Female Under 13
00:41:29.48
00:41:29.48
2
(5)
Female Under 13
2
Female
5
WA
AUS
6:03 min/km
00:05:10.10
102
16
39
00:16:35.74
70
2
10
00:19:01.26
44
1
2
00:00:42.37
148
18
48
78
2312
Goo Geckos
Goo Geckos #2312
Male Under 11 Team
00:43:00.93
00:43:00.93
7
(66)
Under 11 Team
7
Male
66
WA
AUS
Benjamin West
Kane Tyrrell
Zavier Basile
6:16 min/km
00:06:24.62
207
11
129
00:16:03.64
56
7
49
00:19:50.28
72
7
60
00:00:42.37
149
8
100
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (268 items)