X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
Page 2 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
192
2016
Jasmine Simes
Jasmine Simes #2016
Female Under 11 female
00:57:25.20
00:57:25.20
13
(45)
Under 11 female
13
Female
45
8:22 min/km
00:06:27.30
189
14
51
00:23:38.60
188
13
41
00:26:18.30
187
13
45
00:01:01.00
113
8
26
197
2043
Lexie Cosgriff
Lexie Cosgriff #2043
Female Under 15 female
01:00:02.10
01:00:02.10
14
(47)
Under 15 female
14
Female
47
8:45 min/km
00:06:25.50
188
14
50
00:24:25.90
194
14
45
00:27:51.50
194
14
47
00:01:19.20
178
12
46
202
2200
Team Gec3
Team Gec3 #2200
Mixed Under 11 Team
01:02:27.10
01:02:27.10
25
(46)
Under 11 Team
25
Mixed
46
9:07 min/km
00:06:23.60
187
21
40
00:20:13.10
131
18
33
00:34:43.20
204
21
42
00:01:07.20
142
13
31
203
2087
Lee Keesing
Lee Keesing #2087
Male Under 11 male
01:03:15.90
01:03:15.90
48
(109)
Under 11 male
48
Male
109
9:14 min/km
00:06:21.00
186
41
98
00:29:01.70
207
48
111
00:26:14.40
186
45
105
00:01:38.80
202
46
107
180
2234
Team Lighting Bolts
Team Lighting Bolts #2234
Mixed Team
00:54:13.90
00:54:13.90
1
(39)
Team
1
Mixed
39
7:55 min/km
00:06:12.70
185
1
39
00:19:53.90
122
1
32
00:27:02.10
191
1
40
00:01:05.20
137
1
28
98
2246
Rory Plackett
Rory Plackett #2246
Male Under 13 male
00:44:25.50
00:44:25.50
28
(64)
Under 13 male
28
Male
64
6:29 min/km
00:06:07.70
184
37
97
00:19:53.20
121
27
69
00:17:22.70
50
21
37
00:01:01.90
117
30
68
147
2170
Tim Hunt
Tim Hunt #2170
Male Under 9 male
00:48:24.50
00:48:24.50
5
(87)
Under 9 male
5
Male
87
7:04 min/km
00:06:07.00
183
9
96
00:18:18.70
72
4
46
00:22:16.40
155
7
94
00:01:42.40
204
15
108
71
2168
Prairie Hill
Prairie Hill #2168
Male Under 9 male
00:43:01.10
00:43:01.10
2
(48)
Under 9 male
2
Male
48
6:16 min/km
00:06:06.10
182
8
95
00:18:16.00
70
3
45
00:17:36.00
57
2
41
00:01:03.00
123
5
71
193
2162
Charlie Banfield
Charlie Banfield #2162
Male Under 9 male
00:58:37.00
00:58:37.00
12
(107)
Under 9 male
12
Male
107
8:33 min/km
00:06:05.50
181
7
94
00:20:29.70
136
7
77
00:30:53.50
196
14
108
00:01:08.30
148
6
82
205
2187
Ruby Williams
Ruby Williams #2187
Female Under 9 female
01:03:55.00
01:03:55.00
2
(50)
Under 9 female
2
Female
50
9:19 min/km
00:06:04.50
180
3
49
00:24:10.00
190
1
43
00:32:14.70
201
3
52
00:01:25.80
191
3
49
178
2093
Thomas Offer
Thomas Offer #2093
Male Under 11 male
00:53:30.50
00:53:30.50
43
(99)
Under 11 male
43
Male
99
7:48 min/km
00:06:02.80
179
40
93
00:23:30.10
187
45
104
00:22:42.40
163
41
97
00:01:15.20
170
39
90
150
2066
Harry Birks
Harry Birks #2066
Male Under 11 male
00:48:29.70
00:48:29.70
37
(88)
Under 11 male
37
Male
88
7:04 min/km
00:05:59.90
178
39
92
00:20:56.50
147
35
83
00:20:46.30
132
35
84
00:00:47.00
32
12
26
70
2222
Team Pocket Money
Team Pocket Money #2222
Mixed Under 15 Team
00:42:59.60
00:42:59.60
11
(16)
Under 15 Team
11
Mixed
16
6:16 min/km
00:05:55.60
177
18
38
00:16:34.60
33
9
11
00:19:31.70
106
13
20
00:00:57.70
99
11
16
110
2128
Riley Howard-Turner
Riley Howard-Turner #2128
Male Under 13 male
00:45:43.00
00:45:43.00
31
(68)
Under 13 male
31
Male
68
6:40 min/km
00:05:55.50
176
36
91
00:19:31.70
107
23
63
00:19:23.90
102
32
67
00:00:51.90
64
18
39
91
2181
Flynn Campbell
Flynn Campbell #2181
Male Under 13 male
00:44:09.10
00:44:09.10
26
(61)
Under 13 male
26
Male
61
6:26 min/km
00:05:55.30
175
35
90
00:18:36.40
84
18
51
00:17:31.60
54
22
39
00:02:05.80
207
38
109
158
2025
Elli Howard Turner
Elli Howard Turner #2025
Female Under 13 female
00:49:22.10
00:49:22.10
14
(35)
Under 13 female
14
Female
35
7:12 min/km
00:05:51.60
174
18
48
00:22:04.40
164
15
33
00:20:23.30
126
10
23
00:01:02.80
122
9
28
151
2247
Charlie Clynk
Charlie Clynk #2247
Mixed Under 11 Team
00:48:40.30
00:48:40.30
15
(31)
Under 11 Team
15
Mixed
31
7:06 min/km
00:05:50.70
173
20
37
00:18:28.90
77
8
21
00:23:21.10
171
16
31
00:00:59.60
109
8
22
204
2040
Emily Wallace
Emily Wallace #2040
Female Under 13 female
01:03:32.40
01:03:32.40
18
(49)
Under 13 female
18
Female
49
9:16 min/km
00:05:49.30
172
17
47
00:25:17.00
200
17
47
00:31:06.90
198
18
49
00:01:19.20
177
18
45
206
2057
Ava Calleja
Ava Calleja #2057
Female Under 9 female
01:05:33.40
01:05:33.40
3
(51)
Under 9 female
3
Female
51
9:34 min/km
00:05:48.10
171
2
46
00:26:26.90
205
3
51
00:31:45.00
200
2
51
00:01:33.40
199
4
53
173
2197
Team The Duncraig Girls
Team The Duncraig Girls #2197
Mixed Under 11 Team
00:52:24.50
00:52:24.50
20
(36)
Under 11 Team
20
Mixed
36
7:39 min/km
00:05:46.80
170
19
36
00:19:50.90
119
17
31
00:25:26.50
182
18
35
00:01:20.30
181
19
39
2155
Ethan Mitchell
Ethan Mitchell #2155
Male Under 15 male
DNF
DNF
Under 15 male
Male
min/km
00:05:46.70
169
11
89
-01:44:53.30
123
2194
Team G-Force Kids
Team G-Force Kids #2194
Mixed Under 11 Team
00:46:43.10
00:46:43.10
11
(24)
Under 11 Team
11
Mixed
24
6:49 min/km
00:05:45.20
168
18
35
00:18:28.30
76
7
20
00:21:40.10
146
13
28
00:00:49.50
52
3
10
125
2065
Charlie Best
Charlie Best #2065
Male Under 11 male
00:46:44.50
00:46:44.50
31
(76)
Under 11 male
31
Male
76
6:49 min/km
00:05:45.00
167
38
88
00:19:54.50
123
31
70
00:19:56.60
117
30
76
00:01:08.40
149
37
83
159
2203
Team Soaring Eagles
Team Soaring Eagles #2203
Mixed Under 11 Team
00:49:57.40
00:49:57.40
16
(32)
Under 11 Team
16
Mixed
32
7:17 min/km
00:05:43.60
166
17
34
00:20:39.60
141
20
35
00:22:22.60
159
15
30
00:01:11.60
161
15
35
174
2165
Tom Boisvert
Tom Boisvert #2165
Male Under 9 male
00:52:28.60
00:52:28.60
8
(97)
Under 9 male
8
Male
97
7:39 min/km
00:05:42.80
165
6
87
00:20:35.90
139
8
79
00:25:01.20
179
11
101
00:01:08.70
151
7
84
65
2127
Laurence Hooper
Laurence Hooper #2127
Male Under 13 male
00:42:04.40
00:42:04.40
19
(45)
Under 13 male
19
Male
45
6:08 min/km
00:05:41.30
164
34
86
00:18:39.60
86
19
52
00:16:49.90
40
16
29
00:00:53.60
74
19
47
17
2219
Team Terrific Trio
Team Terrific Trio #2219
Mixed Under 15 Team
00:36:47.00
00:36:47.00
5
(6)
Under 15 Team
5
Mixed
6
5:22 min/km
00:05:37.60
163
17
33
00:15:22.30
11
6
7
00:14:47.60
14
5
5
00:00:59.50
108
14
21
124
2074
Bo Davies
Bo Davies #2074
Male Under 11 male
00:46:43.40
00:46:43.40
30
(75)
Under 11 male
30
Male
75
6:49 min/km
00:05:37.10
162
37
85
00:20:11.10
130
32
74
00:19:49.30
113
28
73
00:01:05.90
139
34
77
149
2193
Team Lifesports Kids
Team Lifesports Kids #2193
Mixed Under 11 Team
00:48:29.20
00:48:29.20
14
(30)
Under 11 Team
14
Mixed
30
7:04 min/km
00:05:36.20
161
16
32
00:22:51.40
176
23
40
00:19:04.80
97
6
18
00:00:56.80
98
5
15
47
2135
Camillo Pillonel
Camillo Pillonel #2135
Male Under 13 male
00:40:32.20
00:40:32.20
15
(33)
Under 13 male
15
Male
33
5:55 min/km
00:05:35.80
160
33
84
00:17:16.40
50
11
32
00:16:45.40
38
15
28
00:00:54.60
81
22
50
177
2107
Darcy Wallace
Darcy Wallace #2107
Male Under 11 male
00:53:00.00
00:53:00.00
42
(98)
Under 11 male
42
Male
98
7:44 min/km
00:05:35.80
159
36
83
00:24:51.10
197
47
108
00:21:11.60
142
36
89
00:01:21.50
185
43
99
15
2216
Team Dunsborough Destructors
Team Dunsborough Destructors #2216
Mixed Under 15 Team
00:36:41.00
00:36:41.00
4
(5)
Under 15 Team
4
Mixed
5
5:21 min/km
00:05:35.60
158
16
31
00:16:28.10
29
8
10
00:13:47.30
7
3
3
00:00:50.00
58
9
12
191
2085
Zoe Huntley
Zoe Huntley #2085
Male Under 11 male
00:57:14.70
00:57:14.70
47
(106)
Under 11 male
47
Male
106
8:21 min/km
00:05:34.20
157
35
82
00:24:31.10
195
46
107
00:26:06.00
185
44
104
00:01:03.40
128
32
72
169
2096
Angus Park
Angus Park #2096
Male Under 11 male
00:51:47.40
00:51:47.40
40
(93)
Under 11 male
40
Male
93
7:33 min/km
00:05:32.80
156
34
81
00:22:53.40
177
43
100
00:22:22.40
158
40
95
00:00:58.80
104
28
63
171
2174
Hamish Mccarthy
Hamish Mccarthy #2174
Male Under 9 male
00:51:56.60
00:51:56.60
6
(95)
Under 9 male
6
Male
95
7:34 min/km
00:05:32.30
155
5
80
00:22:20.40
169
10
97
00:22:40.30
162
8
96
00:01:23.60
188
11
101
184
2067
Tyde Birrell
Tyde Birrell #2067
Male Under 11 male
00:55:39.00
00:55:39.00
45
(102)
Under 11 male
45
Male
102
8:07 min/km
00:05:31.10
154
33
79
00:21:54.50
161
38
91
00:27:13.20
192
46
107
00:01:00.20
110
29
64
58
2118
Cayden Eddy
Cayden Eddy #2118
Male Under 13 male
00:41:28.10
00:41:28.10
17
(41)
Under 13 male
17
Male
41
6:03 min/km
00:05:30.60
153
32
78
00:18:10.90
67
15
43
00:17:04.60
41
17
30
00:00:42.00
8
3
8
185
2221
Team Gavin Kids
Team Gavin Kids #2221
Mixed Under 15 Team
00:56:41.70
00:56:41.70
18
(40)
Under 15 Team
18
Mixed
40
8:16 min/km
00:05:30.00
152
15
30
00:23:10.10
182
17
41
00:26:53.60
190
19
39
00:01:08.00
147
19
33
83
2136
Liam Proudfoot
Liam Proudfoot #2136
Male Under 13 male
00:43:44.00
00:43:44.00
24
(57)
Under 13 male
24
Male
57
6:23 min/km
00:05:29.20
151
31
77
00:19:39.20
113
25
66
00:17:40.60
59
24
43
00:00:55.00
84
23
51
88
2192
Team West Coast Juniors
Team West Coast Juniors #2192
Mixed Under 11 Team
00:43:55.50
00:43:55.50
6
(17)
Under 11 Team
6
Mixed
17
6:24 min/km
00:05:29.00
150
15
29
00:17:16.60
51
5
15
00:20:05.30
120
10
24
00:01:04.60
135
11
27
56
2104
Jake Townsend-Hyde
Jake Townsend-Hyde #2104
Male Under 11 male
00:41:10.10
00:41:10.10
19
(39)
Under 11 male
19
Male
39
6:00 min/km
00:05:28.50
149
32
76
00:17:16.10
48
15
30
00:18:25.50
53
2147
Jordan Baker
Jordan Baker #2147
Male Under 15 male
00:40:48.80
00:40:48.80
5
(37)
Under 15 male
5
Male
37
5:57 min/km
00:05:27.80
148
10
75
00:18:00.10
63
5
40
00:16:08.30
27
5
19
00:01:12.60
165
9
89
165
2190
Team The Little Mermaids
Team The Little Mermaids #2190
Mixed Under 11 Team
00:51:00.00
00:51:00.00
19
(35)
Under 11 Team
19
Mixed
35
7:26 min/km
00:05:27.70
147
14
28
00:19:26.10
104
13
27
00:26:06.20
164
2019
Lily Boisvert
Lily Boisvert #2019
Female Under 13 female
00:50:57.30
00:50:57.30
15
(38)
Under 13 female
15
Female
38
7:26 min/km
00:05:26.90
146
16
45
00:21:20.60
149
14
31
00:22:50.60
165
14
38
00:01:19.20
176
17
44
118
2208
Team Supersonic Champs
Team Supersonic Champs #2208
Mixed Under 11 Team
00:46:18.20
00:46:18.20
10
(23)
Under 11 Team
10
Mixed
23
6:45 min/km
00:05:26.80
145
13
27
00:20:19.90
132
19
34
00:19:32.50
107
8
21
00:00:59.00
107
7
20
145
2199
Team Double Trouble
Team Double Trouble #2199
Mixed Under 11 Team
00:48:10.80
00:48:10.80
13
(28)
Under 11 Team
13
Mixed
28
7:02 min/km
00:05:26.30
144
12
26
00:21:27.80
154
21
36
00:20:02.80
118
9
23
00:01:13.90
167
16
36
32
2225
Team March Flies
Team March Flies #2225
Mixed Under 15 Team
00:39:39.50
00:39:39.50
8
(12)
Under 15 Team
8
Mixed
12
5:47 min/km
00:05:26.10
143
14
25
00:17:24.00
54
11
16
00:16:01.50
23
6
7
00:00:47.90
42
6
7
194
2235
Team The Wobbegongs
Team The Wobbegongs #2235
Mixed Under 15 Team
00:59:02.80
00:59:02.80
20
(42)
Under 15 Team
20
Mixed
42
8:37 min/km
00:05:25.70
142
13
24
00:18:02.70
65
13
18
00:34:26.50
202
20
41
00:01:07.90
146
18
32
196
2010
Riley Mcdowall
Riley Mcdowall #2010
Female Under 11 female
00:59:53.10
00:59:53.10
14
(46)
Under 11 female
14
Female
46
8:44 min/km
00:05:25.00
141
13
44
00:25:24.00
201
14
48
00:27:50.70
193
14
46
00:01:13.40
166
12
42
157
2014
Iliana Roberts
Iliana Roberts #2014
Female Under 11 female
00:49:19.80
00:49:19.80
8
(34)
Under 11 female
8
Female
34
7:12 min/km
00:05:22.80
140
12
43
00:19:56.10
124
8
22
00:22:50.00
164
10
37
00:01:10.90
159
11
38
1
[2]
3
4
5
Page 2 of 5 (239 items)
© 2023