Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 1 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1
5
Braden CURRIE
Braden CURRIE #5
Male Prime (18-39 years)
03:49:08.90
03:49:08.90
1
(1)
Prime (18-39 years)
1
Male
1
NZL
Braden Currie
Braden Currie
Braden Currie
Braden Currie
4:02 min/km
00:49:07.40
1
1
1
00:28:33.20
15
1
9
01:06:39.00
15
4
11
01:11:59.60
2
2
2
00:12:49.70
4
4
4
29
101
Simone MAIER
Simone MAIER #101
Female Prime (18-39 years)
04:38:44.90
04:38:44.90
1
(1)
Prime (18-39 years)
1
Female
1
NZL
Simone Maier
Simone Maier
Simone Maier
Simone Maier
4:54 min/km
01:00:29.30
20
1
1
00:37:21.80
191
7
16
01:24:48.30
189
8
13
01:21:35.90
14
1
1
00:14:29.60
18
2
2
17
656
Team 4 waters
Team 4 waters #656
Mixed Team of 4 Veteran
04:33:08.70
04:33:08.70
2
(4)
Team of 4 Veteran
2
Mixed
4
WA
AUS
Kim Thomas
Andrew Pretzel
Steve Taylor
Paul Johnson
4:49 min/km
00:56:16.00
7
1
1
00:29:44.80
25
4
12
01:17:21.30
97
14
49
01:32:09.40
49
5
19
00:17:37.20
120
6
33
118
106
Ariarn HUSTON
Ariarn HUSTON #106
Female Prime (18-39 years)
05:11:51.80
05:11:51.80
8
(10)
Prime (18-39 years)
8
Female
10
WA
AUS
Ariarn Huston
Ariarn Huston
Ariarn Huston
Ariarn Huston
5:30 min/km
01:00:54.50
22
2
2
00:38:26.20
217
9
20
01:21:25.10
144
4
9
01:57:03.80
316
11
21
00:14:02.20
12
1
1
2
540
Team U-FIT SOUTHWEST
Team U-FIT SOUTHWEST #540
Male Team of 4 Male
03:53:30.10
03:53:30.10
1
(2)
Team of 4 Male
1
Male
2
WA
AUS
Stuart Caulfield
Kane Freeman
James Duncan
Damon Wilmore
4:07 min/km
00:52:49.70
2
1
2
00:28:04.40
11
6
6
01:00:41.90
3
2
2
01:17:01.20
7
3
5
00:14:52.90
27
3
21
10
618
Team MTM PHYSIOTHERAPY GLENGARRY
Team MTM PHYSIOTHERAPY GLENGARRY #618
Mixed Team of 4 Mixed
04:17:19.50
04:17:19.50
1
(1)
Team of 4 Mixed
1
Mixed
1
WA
AUS
Brad Hart
Rachel Harris
Jaime Roberts
Andrew Highet
4:32 min/km
00:57:13.10
10
1
2
00:29:07.40
22
5
10
01:05:54.40
14
3
4
01:25:32.50
21
3
6
00:19:32.10
213
17
65
6
2
Jarad KOHLAR
Jarad KOHLAR #2
Male Prime (18-39 years)
04:07:48.80
04:07:48.80
3
(6)
Prime (18-39 years)
3
Male
6
TAS
AUS
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
Jarad Kohlar
4:22 min/km
00:53:55.20
3
2
3
00:36:33.80
169
12
70
01:04:47.10
12
2
9
01:19:42.10
11
5
9
00:12:50.60
5
5
5
13
367
Team FREO DOCTORS
Team FREO DOCTORS #367
Mixed Team of 2 Prime
04:25:59.50
04:25:59.50
1
(2)
Team of 2 Prime
1
Mixed
2
WA
AUS
Dave Janmaat
Rory Walsh
4:41 min/km
00:59:44.70
17
1
3
00:32:58.30
82
13
49
01:06:48.20
16
2
5
01:33:04.50
57
4
22
00:13:23.80
6
1
1
66
134
Rachael SMITH
Rachael SMITH #134
Female Veteran (40-49 years)
04:54:55.60
04:54:55.60
1
(6)
Veteran (40-49 years)
1
Female
6
WA
AUS
Rachael Smith
Rachael Smith
Rachael Smith
Rachael Smith
5:12 min/km
01:05:27.90
56
1
3
00:37:17.30
189
1
15
01:21:15.60
140
1
8
01:35:19.10
73
1
5
00:15:35.70
43
2
8
108
129
Phip HUGHES
Phip HUGHES #129
Female Prime (18-39 years)
05:08:45.30
05:08:45.30
7
(8)
Prime (18-39 years)
7
Female
8
WA
AUS
Phip Hughes
Phip Hughes
Phip Hughes
Phip Hughes
5:26 min/km
01:05:45.90
62
3
4
00:39:00.00
240
10
22
01:27:07.40
226
9
16
01:41:14.80
144
6
8
00:15:37.20
44
7
9
9
3
Hayden WILDE
Hayden WILDE #3
Male Prime (18-39 years)
04:08:27.20
04:08:27.20
5
(9)
Prime (18-39 years)
5
Male
9
NZL
Hayden Wilde
Hayden Wilde
Hayden Wilde
Hayden Wilde
4:22 min/km
00:53:56.70
4
3
4
00:33:23.30
94
6
34
01:11:46.20
44
7
22
01:17:53.40
8
3
6
00:11:27.60
1
1
1
166
359
Team Fisher
Team Fisher #359
Mixed Team of 2 Prime
05:23:49.10
05:23:49.10
20
(72)
Team of 2 Prime
20
Mixed
72
WA
AUS
Peter Fisher
Peter Fisher
John Fisher
John Fisher
5:42 min/km
01:01:52.00
28
2
4
00:39:59.40
272
31
130
01:32:16.70
293
26
133
01:48:49.50
221
19
99
00:20:51.50
280
30
99
46
383
Team Bangers & Mash
Team Bangers & Mash #383
Mixed Team of 2 Prime
04:44:17.90
04:44:17.90
3
(12)
Team of 2 Prime
3
Mixed
12
WA
AUS
James Marangou
Michael Bingemann
Michael Bingemann
James Marangou
5:00 min/km
01:02:48.70
37
3
5
00:29:26.10
23
2
11
01:09:53.70
27
3
11
01:44:34.20
174
17
78
00:17:35.20
119
13
32
3
520
Team Team SmartStyle
Team Team SmartStyle #520
Male Team of 4 Male
03:59:14.90
03:59:14.90
2
(3)
Team of 4 Male
2
Male
3
WA
AUS
Balinga Pasco
Andrew Donaldson
Matt Coutts
Rowan Brown
4:13 min/km
00:54:34.20
5
2
5
00:23:50.50
2
1
1
01:03:22.80
6
5
5
01:22:18.10
16
5
12
00:15:09.30
34
4
25
65
102
Elizabeth DORNOM
Elizabeth DORNOM #102
Female Prime (18-39 years)
04:54:49.80
04:54:49.80
5
(5)
Prime (18-39 years)
5
Female
5
VIC
AUS
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
5:11 min/km
01:06:47.00
70
4
5
00:38:06.00
209
8
19
01:19:33.60
120
2
3
01:35:41.70
78
4
6
00:14:41.50
23
4
4
58
119
Emily WILSON
Emily WILSON #119
Female Prime (18-39 years)
04:51:51.70
04:51:51.70
2
(2)
Prime (18-39 years)
2
Female
2
NZL
Emily Wilson
Emily Wilson
Emily Wilson
Emily Wilson
5:08 min/km
01:07:05.00
73
5
6
00:36:52.10
178
5
12
01:18:14.60
109
1
2
01:34:58.60
70
3
4
00:14:41.40
22
3
3
8
20
Thomas CHADBOURNE
Thomas CHADBOURNE #20
Male Prime (18-39 years)
04:08:20.80
04:08:20.80
4
(8)
Prime (18-39 years)
4
Male
8
WA
AUS
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
Thomas Chadbourne
4:22 min/km
00:55:13.60
6
4
6
00:32:10.40
65
4
23
01:07:07.90
18
5
12
01:21:26.10
13
6
10
00:12:22.80
2
2
2
180
628
Team baxis midnight runners
Team baxis midnight runners #628
Mixed Team of 4 Mixed
05:27:27.50
05:27:27.50
27
(81)
Team of 4 Mixed
27
Mixed
81
WA
AUS
Tim Underwood
Bev Atkinson
Eddie Bestbier
Paul Baxendale
5:46 min/km
01:02:51.40
38
2
6
00:40:07.90
278
48
132
01:22:43.50
162
30
77
01:56:38.00
310
52
136
00:25:06.70
433
63
178
4
1
Sam CLARK
Sam CLARK #1
Male Prime (18-39 years)
03:59:49.20
03:59:49.20
2
(4)
Prime (18-39 years)
2
Male
4
NZL
Sam Clark
Sam Clark
Sam Clark
Sam Clark
4:13 min/km
00:56:21.00
8
5
7
00:35:28.00
138
9
55
01:04:24.60
11
1
8
01:10:52.80
1
1
1
00:12:42.80
3
3
3
139
480
Team Margie's Mummas
Team Margie's Mummas #480
Female Team of 4 Female
05:18:40.20
05:18:40.20
2
(11)
Team of 4 Female
2
Female
11
WA
AUS
Janet Smith
Amanda Burges
Kate Atkinson
Helen O'brien
5:37 min/km
01:07:37.50
77
1
7
00:31:07.70
44
2
2
01:20:59.90
137
4
7
01:55:13.60
296
7
20
00:23:41.50
394
9
33
54
365
Team Having Fun
Team Having Fun #365
Mixed Team of 2 Prime
04:50:45.40
04:50:45.40
5
(18)
Team of 2 Prime
5
Mixed
18
WA
AUS
Jeremy Sangster
Pat Woolley
Pat Woolley
5:07 min/km
01:03:06.90
41
4
7
00:33:57.00
103
17
62
01:20:03.30
125
12
60
01:35:47.60
80
7
31
00:17:50.60
129
14
34
50
216
Team LOCKING
Team LOCKING #216
Mixed AR Pair
04:49:20.90
04:49:20.90
2
(15)
AR Pair
2
Mixed
15
WA
AUS
Benjamin King
Anthony Lockley
5:06 min/km
01:04:38.60
48
1
8
00:32:41.90
75
1
45
01:20:37.20
131
2
62
01:36:12.80
85
2
34
00:15:10.40
35
1
3
34
48
Nathan JONES
Nathan JONES #48
Male Prime (18-39 years)
04:40:39.50
04:40:39.50
12
(26)
Prime (18-39 years)
12
Male
26
WA
AUS
Nathan Jones
Nathan Jones
Nathan Jones
Nathan Jones
4:56 min/km
00:56:52.60
9
6
8
00:36:48.90
175
15
75
01:31:14.60
276
35
133
01:22:16.60
15
7
11
00:13:26.80
8
7
7
64
126
Kristen GADSDON
Kristen GADSDON #126
Female Prime (18-39 years)
04:54:21.70
04:54:21.70
4
(4)
Prime (18-39 years)
4
Female
4
WA
AUS
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon
5:11 min/km
01:07:42.10
81
6
8
00:33:47.30
99
1
5
01:21:39.10
147
6
11
01:36:19.30
86
5
7
00:14:53.90
28
5
6
63
107
Jess HUSTON
Jess HUSTON #107
Female Prime (18-39 years)
04:53:41.50
04:53:41.50
3
(3)
Prime (18-39 years)
3
Female
3
WA
AUS
Jess Huston
Jess Huston
Jess Huston
Jess Huston
5:10 min/km
01:08:17.60
94
7
9
00:36:33.50
167
4
11
01:19:36.70
121
3
4
01:33:12.20
58
2
2
00:16:01.50
55
8
10
7
563
Team D4
Team D4 #563
Male Team of 4 Male
04:07:54.00
04:07:54.00
4
(7)
Team of 4 Male
4
Male
7
WA
AUS
Ben Borrett
Scott Gamble
Daniel Humble
Jeremy Lowe
4:22 min/km
00:57:34.80
11
3
9
00:29:54.00
27
13
14
00:58:44.20
2
1
1
01:25:33.90
22
6
15
00:16:07.10
58
7
39
24
592
Team Team PCS
Team Team PCS #592
Mixed Team of 4 Mixed
04:37:31.80
04:37:31.80
2
(5)
Team of 4 Mixed
2
Mixed
5
WA
AUS
Peter Long
Tahlia Jensen
Peter Caldwell
Robert Cheeseman
4:53 min/km
01:05:05.30
52
3
9
00:27:11.60
5
3
3
01:10:58.90
36
8
17
01:35:49.00
81
13
32
00:18:27.00
157
8
43
127
518
Team Bloggendales
Team Bloggendales #518
Male Team of 4 Male
05:15:48.10
05:15:48.10
26
(67)
Team of 4 Male
26
Male
67
QLD
AUS
Brad Bartsch
David Beilken
Mark Turley
Greg Burrow
5:34 min/km
00:58:23.10
12
4
10
00:38:53.00
233
62
98
01:26:56.60
225
41
112
01:48:18.90
218
43
108
00:23:16.50
373
59
194
35
217
Team B FIT -TRAIN ARBONNE
Team B FIT -TRAIN ARBONNE #217
Mixed AR Pair
04:41:17.30
04:41:17.30
1
(8)
AR Pair
1
Mixed
8
WA
AUS
Mike Barton
Blake Stevenson
4:57 min/km
01:05:25.90
54
2
10
00:38:15.10
214
3
107
01:15:02.10
75
1
37
01:27:20.70
28
1
10
00:15:13.50
36
2
4
85
105
Bernadette DORNOM
Bernadette DORNOM #105
Female Prime (18-39 years)
05:02:07.00
05:02:07.00
6
(7)
Prime (18-39 years)
6
Female
7
VIC
AUS
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
Bernadette Dornom
5:19 min/km
01:08:49.10
105
8
10
00:35:06.40
131
3
8
01:21:29.50
145
5
10
01:41:36.40
145
7
9
00:15:05.60
31
6
7
11
8
Brody BAKER
Brody BAKER #8
Male Prime (18-39 years)
04:17:43.30
04:17:43.30
6
(10)
Prime (18-39 years)
6
Male
10
WA
AUS
Brody Baker
Brody Baker
Brody Baker
Brody Baker
4:32 min/km
00:58:35.60
13
7
11
00:35:07.40
132
7
50
01:07:42.10
20
6
13
01:22:23.00
17
8
13
00:13:55.20
10
9
9
240
485
Team The Girls
Team The Girls #485
Female Team of 4 Female
05:39:48.30
05:39:48.30
5
(16)
Team of 4 Female
5
Female
16
WA
AUS
Celia Ipsen
Kira Monaghan
Natalie Di-Bona
Tahlia Smart
5:59 min/km
01:09:01.70
108
2
11
00:34:08.80
107
5
6
01:40:30.70
392
10
30
01:54:54.00
294
6
19
00:21:13.10
296
7
27
44
598
Team Cupcake
Team Cupcake #598
Mixed Team of 4 Mixed
04:43:37.00
04:43:37.00
3
(11)
Team of 4 Mixed
3
Mixed
11
WA
AUS
Reuben Brennan
Toni Lander
Trevor Strydom
James Goodlad
5:00 min/km
01:05:39.20
58
4
11
00:32:21.00
70
17
41
01:15:53.20
81
14
39
01:30:18.90
42
8
16
00:19:24.70
207
16
62
23
567
Team Run Fat Boy Run
Team Run Fat Boy Run #567
Male Team of 4 Male
04:36:16.40
04:36:16.40
7
(19)
Team of 4 Male
7
Male
19
WA
AUS
Asher Lindquist
Ben Hedley
Ben Dallin
Mark Wright
4:52 min/km
00:58:36.30
14
5
12
00:32:52.30
80
24
29
01:02:08.40
4
3
3
01:45:38.90
188
38
93
00:17:00.50
87
9
59
218
135
Sarah WIESE
Sarah WIESE #135
Female Veteran (40-49 years)
05:36:18.60
05:36:18.60
2
(13)
Veteran (40-49 years)
2
Female
13
WA
AUS
Sarah Wiese
Sarah Wiese
Sarah Wiese
Sarah Wiese
5:55 min/km
01:10:52.60
145
2
12
00:43:41.40
351
3
27
01:36:36.10
344
5
24
01:50:20.60
241
3
14
00:14:47.90
25
1
5
114
695
Team yehna
Team yehna #695
Mixed Team of 4 Junior
05:10:45.80
05:10:45.80
1
(46)
Team of 4 Junior
1
Mixed
46
WA
AUS
Isaac Barton
Meg Gibson
Cooper Gibson
Olivia Richardson
5:28 min/km
01:05:44.10
61
1
12
00:31:30.70
52
1
30
01:08:23.50
23
1
9
02:06:40.70
390
3
161
00:18:26.80
155
2
42
232
111
Sam PERRY
Sam PERRY #111
Female Prime (18-39 years)
05:37:53.00
05:37:53.00
9
(15)
Prime (18-39 years)
9
Female
15
WA
AUS
Sam Perry
Sam Perry
Sam Perry
Sam Perry
5:57 min/km
01:12:54.90
170
9
13
00:36:53.80
180
6
13
01:43:51.50
422
14
33
01:46:59.60
205
8
12
00:17:13.20
96
10
12
21
41
Rhys JAMES
Rhys JAMES #41
Male Prime (18-39 years)
04:35:05.80
04:35:05.80
10
(17)
Prime (18-39 years)
10
Male
17
WA
AUS
Rhys James
Rhys James
Rhys James
Rhys James
4:51 min/km
00:59:31.10
15
8
13
00:36:45.50
174
14
74
01:16:00.50
83
16
42
01:29:22.50
35
11
21
00:13:26.20
7
6
6
48
389
MARCUS Blake
MARCUS Blake #389
Mixed Team of 2 Prime
04:45:31.60
04:45:31.60
4
(14)
Team of 2 Prime
4
Mixed
14
WA
AUS
Andrew Doyle
Marcus Blake
Andrew Doyle
Marcus Blake
5:02 min/km
01:05:46.50
63
5
13
00:33:18.10
90
14
53
01:12:53.00
55
6
29
01:34:40.20
67
5
26
00:18:53.80
178
18
52
315
491
Team Bulldogs
Team Bulldogs #491
Female Team of 4 Female
05:56:36.90
05:56:36.90
8
(20)
Team of 4 Female
8
Female
20
WA
AUS
Rikki Hubber
Charmain Slater
Mikala Kemp-Downes
Kate Sheehan
6:17 min/km
01:14:12.10
191
3
14
00:35:39.70
144
6
9
02:02:18.70
486
16
45
01:46:48.90
202
2
11
00:17:37.50
121
1
14
214
434
Team Moose Toes
Team Moose Toes #434
Mixed Team of 2 Veteran
05:35:38.90
05:35:38.90
10
(91)
Team of 2 Veteran
10
Mixed
91
WA
AUS
Shane Mcadam
Andrew Logan
Shane Mcadam
Andrew Logan
5:55 min/km
01:06:00.40
64
1
14
00:47:15.40
419
24
183
01:26:55.60
224
14
98
01:52:08.20
259
16
117
00:23:19.30
376
23
149
12
4
Mark PADGETT
Mark PADGETT #4
Male Prime (18-39 years)
04:22:11.40
04:22:11.40
7
(11)
Prime (18-39 years)
7
Male
11
TAS
AUS
Mark Padgett
Mark Padgett
Mark Padgett
Mark Padgett
4:37 min/km
00:59:37.10
16
9
14
00:36:27.60
165
11
68
01:13:50.60
63
12
31
01:18:45.40
9
4
7
00:13:30.70
9
8
8
16
94
James WEST
James WEST #94
Male Prime (18-39 years)
04:32:58.60
04:32:58.60
8
(13)
Prime (18-39 years)
8
Male
13
WA
AUS
James West
James West
James West
James West
4:48 min/km
00:59:48.30
18
10
15
00:38:54.20
235
24
100
01:12:57.80
56
9
26
01:26:50.10
25
9
16
00:14:28.20
17
11
15
336
488
Team Wavemasters
Team Wavemasters #488
Female Team of 4 Female
05:59:45.00
05:59:45.00
9
(25)
Team of 4 Female
9
Female
25
WA
AUS
Mauretta Johnson
Lisa Barndon
Jenna Allen
Robyn Harris
6:20 min/km
01:16:12.40
222
4
15
00:50:41.60
468
15
40
01:30:29.40
266
6
18
01:57:52.60
324
8
22
00:24:29.00
420
10
37
133
606
Team Try Hards
Team Try Hards #606
Mixed Team of 4 Mixed
05:16:44.30
05:16:44.30
18
(56)
Team of 4 Mixed
18
Mixed
56
WA
AUS
Andy Richardson
Katherine Taylor
Neil Gibson
Benjamin Taylor
5:35 min/km
01:06:08.50
65
5
15
00:44:56.30
368
65
162
01:12:37.10
51
12
26
01:51:10.90
249
41
112
00:21:51.50
322
42
121
67
477
Team PS
Team PS #477
Mixed Team of 4 Veteran
04:55:05.00
04:55:05.00
7
(23)
Team of 4 Veteran
7
Mixed
23
WA
AUS
Gary Peace
Steve Johnston
Steve Johnston
Paul Lander
5:12 min/km
01:06:13.30
66
2
16
00:33:15.40
89
14
52
01:26:43.10
219
23
96
01:31:18.10
45
4
17
00:17:35.10
118
5
31
37
18
John CARROLL
John CARROLL #18
Male Prime (18-39 years)
04:41:44.80
04:41:44.80
13
(28)
Prime (18-39 years)
13
Male
28
WA
AUS
John Carroll
John Carroll
John Carroll
John Carroll
4:58 min/km
01:00:00.80
19
11
16
00:42:37.30
334
41
156
01:12:30.60
48
8
24
01:31:02.40
44
12
27
00:15:33.70
42
16
30
288
122
Jessica BARCLAY
Jessica BARCLAY #122
Female Prime (18-39 years)
05:50:50.70
05:50:50.70
10
(18)
Prime (18-39 years)
10
Female
18
WA
AUS
Jessica Barclay
Jessica Barclay
Jessica Barclay
Jessica Barclay
6:11 min/km
01:16:25.40
226
10
16
00:34:55.00
123
2
7
01:23:27.60
167
7
12
02:18:56.70
452
14
37
00:17:06.00
90
9
11
77
86
Rhys THOMAS
Rhys THOMAS #86
Male Prime (18-39 years)
04:59:41.10
04:59:41.10
16
(43)
Prime (18-39 years)
16
Male
43
WA
AUS
Rhys Thomas
Rhys Thomas
Rhys Thomas
Rhys Thomas
5:17 min/km
01:00:44.80
21
12
17
00:41:57.50
314
38
141
01:25:40.10
202
27
99
01:35:06.00
71
17
40
00:16:12.70
61
24
42
111
452
Team Look out Mud
Team Look out Mud #452
Female Team of 4 Female
05:09:44.60
05:09:44.60
1
(9)
Team of 4 Female
1
Female
9
WA
AUS
Karlene Marzec
Linda Jackson
Tricia Gilbert
Linda Jackson
5:27 min/km
01:17:22.50
243
5
17
00:31:35.00
54
3
3
01:12:31.10
49
1
1
01:48:29.70
220
3
13
00:19:46.30
228
2
19
[1]
2
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 1 of 13 (625 items)