Swimming WA Open Water Series 4
14 Dec 2014
Results
Details
 
Contact
500m Swim
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
10km Swim
10km Elite
5km Elite
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (60 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
Pace
507
Dave SHARP
Dave SHARP #507
Male 35 & Over
DNS
DNS
35 & Over
Male
Open Water
AUS
min/km
506
Jack BEATTIE
Jack BEATTIE #506
Male 14 & Under
DNS
DNS
14 & Under
Male
Barracudas
BRU
min/km
505
Laura HAMILTON
Laura HAMILTON #505
Female 18 & Over
DNS
DNS
18 & Over
Female
Open Water
BRU
min/km
504
Robyn FORTH
Robyn FORTH #504
Female 35 & Over
DNS
DNS
35 & Over
Female
Open Water
AUS
min/km
18
77
Kirralee SHEPHERD
Kirralee SHEPHERD #77
Female 14 & Under
00:21:14.60
00:21:14.60
7
(8)
14 & Under
7
Female
8
ROCKINGHAM
AUS
16:59 min/km
43
76
Jessica PENDAL
Jessica PENDAL #76
Female 14 & Under
00:25:28.60
00:25:28.60
16
(21)
14 & Under
16
Female
21
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
20:22 min/km
10
75
Isabelle JEMINSON
Isabelle JEMINSON #75
Female 14 & Under
00:19:35.30
00:19:35.30
5
(5)
14 & Under
5
Female
5
ROCKINGHAM
AUS
15:40 min/km
24
74
Mia NJIRICH
Mia NJIRICH #74
Female 14 & Under
00:21:54.20
00:21:54.20
9
(11)
14 & Under
9
Female
11
Perth City Swimming Club
AUS
17:31 min/km
12
73
Flynn MASON
Flynn MASON #73
Male 14 & Under
00:19:56.10
00:19:56.10
2
(6)
14 & Under
2
Male
6
Barracudas
AUS
15:56 min/km
29
72
Zoe KELLAM
Zoe KELLAM #72
Female 14 & Under
00:22:41.10
00:22:41.10
10
(12)
14 & Under
10
Female
12
Perth City Swimming Club
AUS
18:08 min/km
41
71
Cheyanne GLEW
Cheyanne GLEW #71
Female 14 & Under
00:24:51.70
00:24:51.70
14
(19)
14 & Under
14
Female
19
SWAN HILLS
AUS
19:53 min/km
8
70
Cassidy RODGERS
Cassidy RODGERS #70
Female 14 & Under
00:19:30.40
00:19:30.40
3
(3)
14 & Under
3
Female
3
ROCKINGHAM
AUS
15:36 min/km
9
69
Eliza VAN DE VELDE
Eliza VAN DE VELDE #69
Female 14 & Under
00:19:32.80
00:19:32.80
4
(4)
14 & Under
4
Female
4
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
15:38 min/km
5
68
Isabelle WHITE
Isabelle WHITE #68
Female 14 & Under
00:19:25.40
00:19:25.40
2
(2)
14 & Under
2
Female
2
WEST COAST
AUS
15:32 min/km
33
67
Kayla MITCHELL
Kayla MITCHELL #67
Female 14 & Under
00:23:02.30
00:23:02.30
12
(15)
14 & Under
12
Female
15
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
18:25 min/km
38
66
Rebecca DECK
Rebecca DECK #66
Female 14 & Under
00:23:40.10
00:23:40.10
13
(18)
14 & Under
13
Female
18
Open Water
AUS
18:56 min/km
3
65
Natasha ANGELIDIS
Natasha ANGELIDIS #65
Female 14 & Under
00:17:53.00
00:17:53.00
1
(1)
14 & Under
1
Female
1
Riverside
AUS
14:18 min/km
19
64
Bella BRYANT
Bella BRYANT #64
Female 14 & Under
00:21:21.80
00:21:21.80
8
(9)
14 & Under
8
Female
9
Open Water
AUS
17:05 min/km
42
63
Chelsea MCCRACKEN
Chelsea MCCRACKEN #63
Female 14 & Under
00:25:09.00
00:25:09.00
15
(20)
14 & Under
15
Female
20
BUNBURY
AUS
20:07 min/km
30
62
Melissa GOH
Melissa GOH #62
Female 14 & Under
00:22:46.80
00:22:46.80
11
(13)
14 & Under
11
Female
13
Open Water
AUS
18:13 min/km
17
61
Shiran VIDER
Shiran VIDER #61
Female 14 & Under
00:21:11.70
00:21:11.70
6
(7)
14 & Under
6
Female
7
Perth City Swimming Club
AUS
16:57 min/km
53
60
Alana DENNIS
Alana DENNIS #60
Female 18 & Over
00:31:22.60
00:31:22.60
4
(24)
18 & Over
4
Female
24
Open Water
AUS
25:06 min/km
31
59
Crystal RINELLI
Crystal RINELLI #59
Female 18 & Over
00:22:49.30
00:22:49.30
1
(14)
18 & Over
1
Female
14
Open Water
AUS
18:15 min/km
46
58
Tim WATTS
Tim WATTS #58
Male 18 & Over
00:26:55.40
00:26:55.40
2
(25)
18 & Over
2
Male
25
Open Water
AUS
21:32 min/km
34
57
Anja MESSMER
Anja MESSMER #57
Female 18 & Over
00:23:25.30
00:23:25.30
2
(16)
18 & Over
2
Female
16
Open Water
BRU
18:44 min/km
52
55
Nadine NEETHLING
Nadine NEETHLING #55
Female 18 & Over
00:29:40.80
00:29:40.80
3
(23)
18 & Over
3
Female
23
Open Water
AUS
23:44 min/km
22
54
Alex BRADLEY
Alex BRADLEY #54
Female 35 & Over
00:21:27.40
00:21:27.40
2
(10)
35 & Over
2
Female
10
Open Water
AUS
17:09 min/km
54
53
Nikki PURVEY
Nikki PURVEY #53
Female 35 & Over
00:31:35.30
00:31:35.30
4
(25)
35 & Over
4
Female
25
Open Water
AUS
25:16 min/km
35
52
Joanne POLLARD
Joanne POLLARD #52
Female 35 & Over
00:23:33.90
00:23:33.90
3
(17)
35 & Over
3
Female
17
Open Water
AUS
18:51 min/km
11
51
Rachel BORN
Rachel BORN #51
Female 35 & Over
00:19:47.00
00:19:47.00
1
(6)
35 & Over
1
Female
6
Open Water
AUS
15:49 min/km
55
49
Jenny SPOKES
Jenny SPOKES #49
Female 35 & Over
00:32:54.80
00:32:54.80
5
(26)
35 & Over
5
Female
26
Open Water
AUS
26:19 min/km
48
48
Barbara WILSON
Barbara WILSON #48
Female 50 & Over
00:28:54.00
00:28:54.00
1
(22)
50 & Over
1
Female
22
Open Water
AUS
23:07 min/km
7
47
Drew MANN
Drew MANN #47
Male 14 & Under
00:19:30.30
00:19:30.30
1
(5)
14 & Under
1
Male
5
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
15:36 min/km
39
46
Kenneth GOH
Kenneth GOH #46
Male 14 & Under
00:23:51.90
00:23:51.90
16
(21)
14 & Under
16
Male
21
Open Water
AUS
19:05 min/km
21
45
Christopher VERRAN
Christopher VERRAN #45
Male 14 & Under
00:21:22.30
00:21:22.30
7
(12)
14 & Under
7
Male
12
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
17:05 min/km
36
44
Luca ZAPPACOSTA
Luca ZAPPACOSTA #44
Male 14 & Under
00:23:34.50
00:23:34.50
14
(19)
14 & Under
14
Male
19
Victoria Park
AUS
18:51 min/km
28
43
Max COTEN
Max COTEN #43
Male 14 & Under
00:22:22.20
00:22:22.20
12
(17)
14 & Under
12
Male
17
South Shore Swimming Club
AUS
17:53 min/km
16
42
William CAWOOD
William CAWOOD #42
Male 14 & Under
00:21:09.40
00:21:09.40
5
(10)
14 & Under
5
Male
10
SWAN HILLS
AUS
16:55 min/km
13
41
James GREGORY
James GREGORY #41
Male 14 & Under
00:20:17.50
00:20:17.50
3
(7)
14 & Under
3
Male
7
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
16:14 min/km
23
40
Andre PAVLOVIC
Andre PAVLOVIC #40
Male 14 & Under
00:21:43.50
00:21:43.50
8
(13)
14 & Under
8
Male
13
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
17:22 min/km
14
39
Joshua PENDAL
Joshua PENDAL #39
Male 14 & Under
00:20:48.20
00:20:48.20
4
(8)
14 & Under
4
Male
8
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
16:38 min/km
20
38
Callum GRIFFITHS
Callum GRIFFITHS #38
Male 14 & Under
00:21:21.90
00:21:21.90
6
(11)
14 & Under
6
Male
11
WEST COAST
AUS
17:05 min/km
32
37
Alex CHEN
Alex CHEN #37
Male 14 & Under
00:23:00.40
00:23:00.40
13
(18)
14 & Under
13
Male
18
Barracudas
AUS
18:24 min/km
26
36
Akira HOSHI-EGGLETON
Akira HOSHI-EGGLETON #36
Male 14 & Under
00:22:01.00
00:22:01.00
10
(15)
14 & Under
10
Male
15
Barracudas
AUS
17:36 min/km
25
35
Conor MCCABE
Conor MCCABE #35
Male 14 & Under
00:21:54.60
00:21:54.60
9
(14)
14 & Under
9
Male
14
UWA Swimming Club
AUS
17:31 min/km
37
34
Robert COOK
Robert COOK #34
Male 14 & Under
00:23:38.40
00:23:38.40
15
(20)
14 & Under
15
Male
20
Barracudas
BRU
18:54 min/km
27
33
Nathan BARTLETT
Nathan BARTLETT #33
Male 14 & Under
00:22:21.60
00:22:21.60
11
(16)
14 & Under
11
Male
16
Barracudas
AUS
17:53 min/km
4
31
Brandon BENNIER
Brandon BENNIER #31
Male 18 & Over
00:19:19.50
00:19:19.50
1
(3)
18 & Over
1
Male
3
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
15:27 min/km
51
30
Zachary BRODERICK
Zachary BRODERICK #30
Male 18 & Over
00:29:29.10
00:29:29.10
4
(29)
18 & Over
4
Male
29
Open Water
AUS
23:35 min/km
47
29
Brendon TRIMMINGS
Brendon TRIMMINGS #29
Male 18 & Over
00:27:51.80
00:27:51.80
3
(26)
18 & Over
3
Male
26
Open Water
AUS
22:17 min/km
[1]
2
Page 1 of 2 (60 items)
© 2023