Kennedy Baptist College Cross Country
3 May 2024
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
3km Cross Country
Lapathon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (240 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Points
Dist
Pace
Wave
460m
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
199
4
Nellie HOUSTON
Nellie HOUSTON #4
Female Y07
00:19:03.69
00:19:03.69
18
(77)
Y07
18
00:06:15.59
Female
77
Falcon
51
25
3
6:21 min/km
Wave 3 - Juniors
00:02:09.97
4:42 min/km
203
20
76
00:16:53.72
6:39 min/km
198
17
75
197
5
Eden HOVE
Eden HOVE #5
Female Y07
00:19:01.86
00:19:01.86
16
(75)
Y07
16
00:06:13.76
Female
75
Falcon
47
35
3
6:20 min/km
Wave 3 - Juniors
00:02:09.76
4:42 min/km
200
19
75
00:16:52.10
6:38 min/km
195
16
72
87
6
Allegra JONES
Allegra JONES #6
Female Y07
00:14:20.23
00:14:20.23
6
(16)
Y07
6
00:01:32.13
Female
16
Falcon
19
90
3
4:46 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:48.44
3:55 min/km
116
6
26
00:12:31.79
4:55 min/km
84
6
15
121
17
Molly MULLINS
Molly MULLINS #17
Female Y07
00:15:35.35
00:15:35.35
11
(31)
Y07
11
00:02:47.25
Female
31
Falcon
35
60
3
5:11 min/km
Wave 3 - Juniors
00:02:05.54
4:32 min/km
191
15
69
00:13:29.81
5:18 min/km
107
10
25
202
18
Lucas NILE
Lucas NILE #18
Male Y07
00:19:40.41
00:19:40.41
18
(124)
Y07
18
00:07:23.06
Male
124
Falcon
52
25
3
6:33 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:56.31
4:12 min/km
150
16
107
00:17:44.09
6:58 min/km
203
19
125
51
28
Benjamin BUCCELLATO
Benjamin BUCCELLATO #28
Male Y07
00:13:18.34
00:13:18.34
3
(46)
Y07
3
00:01:00.99
Male
46
Falcon
6
125
3
4:26 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:44.57
3:47 min/km
94
6
78
00:11:33.77
4:33 min/km
47
3
43
77
29
Thomas BUCCELLATO
Thomas BUCCELLATO #29
Male Y07
00:14:02.82
00:14:02.82
9
(66)
Y07
9
00:01:45.48
Male
66
Falcon
29
70
3
4:40 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:48.84
3:56 min/km
118
10
92
00:12:13.98
4:48 min/km
77
8
66
110
30
Lily CARROLL
Lily CARROLL #30
Female Y07
00:15:20.48
00:15:20.48
8
(23)
Y07
8
00:02:32.38
Female
23
Falcon
25
75
3
5:06 min/km
Wave 3 - Juniors
00:02:00.62
4:22 min/km
171
11
58
00:13:19.86
5:14 min/km
102
8
22
54
37
Samuel LEWIS
Samuel LEWIS #37
Male Y07
00:13:22.93
00:13:22.93
4
(49)
Y07
4
00:01:05.59
Male
49
Falcon
9
110
3
4:27 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:45.56
3:49 min/km
103
7
80
00:11:37.37
4:34 min/km
50
4
46
198
43
Rivka NAPITUPULU
Rivka NAPITUPULU #43
Female Y07
00:19:02.16
00:19:02.16
17
(76)
Y07
17
00:06:14.06
Female
76
Falcon
48
30
3
6:20 min/km
Wave 3 - Juniors
00:02:00.31
4:21 min/km
170
10
57
00:17:01.84
6:42 min/km
200
18
77
209
47
Bailey PETKOVICH
Bailey PETKOVICH #47
Male Y07
00:20:50.81
00:20:50.81
22
(130)
Y07
22
00:08:33.47
Male
130
Falcon
61
15
3
6:56 min/km
Wave 3 - Juniors
00:02:20.06
5:04 min/km
216
22
134
00:18:30.75
7:17 min/km
209
22
130
218
49
Matilda ROWCLIFFE
Matilda ROWCLIFFE #49
Female Y07
00:25:51.98
00:25:51.98
21
(83)
Y07
21
00:13:03.88
Female
83
Falcon
62
15
3
8:37 min/km
Wave 3 - Juniors
00:02:10.32
4:43 min/km
204
21
77
00:23:41.66
9:19 min/km
218
21
83
204
51
Jaydon SZE
Jaydon SZE #51
Male Y07
00:19:53.57
00:19:53.57
20
(126)
Y07
20
00:07:36.23
Male
126
Falcon
60
15
3
6:37 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:58.56
4:17 min/km
160
17
113
00:17:55.01
7:03 min/km
204
20
126
80
54
Helligaard VAN RIET
Helligaard VAN RIET #54
Male Y07
00:14:09.46
00:14:09.46
10
(69)
Y07
10
00:01:52.11
Male
69
Falcon
33
65
3
4:43 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:46.61
3:51 min/km
108
9
84
00:12:22.84
4:52 min/km
79
10
68
76
55
Anthony ALLARDICE
Anthony ALLARDICE #55
Male Y08
00:14:02.15
00:14:02.15
21
(65)
Y08
21
00:03:38.84
Male
65
Falcon
56
15
3
4:40 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:49.06
3:57 min/km
119
24
93
00:12:13.08
4:48 min/km
76
21
65
38
62
Lachlan FROST
Lachlan FROST #62
Male Y08
00:12:50.46
00:12:50.46
10
(37)
Y08
10
00:02:27.16
Male
37
Falcon
32
65
3
4:16 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:39.06
3:35 min/km
75
14
64
00:11:11.39
4:24 min/km
36
9
35
32
63
Fletcher GARDINER
Fletcher GARDINER #63
Male Y08
00:12:38.14
00:12:38.14
7
(32)
Y08
7
00:02:14.84
Male
32
Falcon
23
80
3
4:12 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:34.81
3:26 min/km
63
10
56
00:11:03.33
4:21 min/km
31
8
31
155
65
Emily HAMER
Emily HAMER #65
Female Y08
00:17:04.98
00:17:04.98
6
(49)
Y08
6
00:02:55.31
Female
49
Falcon
20
90
3
5:41 min/km
Wave 3 - Juniors
00:02:04.27
4:30 min/km
181
11
64
00:15:00.71
5:54 min/km
151
6
48
233
66
Jayden HARRIS
Jayden HARRIS #66
Male Y08
00:50:32.60
00:50:32.60
34
(146)
Y08
34
00:40:09.30
Male
146
Falcon
64
15
3
16:50 min/km
Wave 3 - Juniors
00:50:32.60
19:53 min/km
162
71
Ahlia JONES
Ahlia JONES #71
Female Y08
00:17:18.98
00:17:18.98
7
(55)
Y08
7
00:03:09.32
Female
55
Falcon
24
80
3
5:46 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:56.56
4:13 min/km
153
6
44
00:15:22.42
6:03 min/km
160
7
55
90
74
Amelie KOEN
Amelie KOEN #74
Female Y08
00:14:26.07
00:14:26.07
4
(19)
Y08
4
00:00:16.40
Female
19
Falcon
11
110
3
4:48 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:52.07
4:03 min/km
135
4
37
00:12:34.00
4:56 min/km
85
3
16
164
83
Luci BUMBAK
Luci BUMBAK #83
Female Y08
00:17:19.57
00:17:19.57
8
(57)
Y08
8
00:03:09.91
Female
57
Falcon
27
75
3
5:46 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:56.75
4:13 min/km
155
7
45
00:15:22.82
6:03 min/km
161
8
56
28
87
Aarush FERNANDO
Aarush FERNANDO #87
Male Y08
00:12:29.54
00:12:29.54
5
(28)
Y08
5
00:02:06.24
Male
28
Falcon
17
100
3
4:09 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:26.30
3:07 min/km
27
4
27
00:11:03.24
4:21 min/km
30
7
30
128
92
Xavier HANSEN
Xavier HANSEN #92
Male Y08
00:15:56.42
00:15:56.42
26
(95)
Y08
26
00:05:33.12
Male
95
Falcon
58
15
3
5:18 min/km
Wave 3 - Juniors
00:02:05.53
4:32 min/km
190
31
122
00:13:50.88
5:27 min/km
122
26
90
93
93
Mitchell HASSON
Mitchell HASSON #93
Male Y08
00:14:36.51
00:14:36.51
23
(73)
Y08
23
00:04:13.20
Male
73
Falcon
57
15
3
4:52 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:56.55
4:13 min/km
152
29
109
00:12:39.95
4:59 min/km
90
23
72
46
102
Jack LANE
Jack LANE #102
Male Y08
00:13:09.52
00:13:09.52
13
(42)
Y08
13
00:02:46.22
Male
42
Falcon
39
50
3
4:23 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:40.81
3:39 min/km
79
16
68
00:11:28.71
4:31 min/km
46
14
42
189
114
Taja HASKEW
Taja HASKEW #114
Female Y09
00:18:52.94
00:18:52.94
15
(70)
Y09
15
00:05:17.91
Female
70
Falcon
45
40
3
6:17 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:58.79
4:18 min/km
163
14
50
00:16:54.15
6:39 min/km
199
15
76
57
119
Aaron KORNEDER
Aaron KORNEDER #119
Male Y09
00:13:29.46
00:13:29.46
12
(52)
Y09
12
00:01:55.09
Male
52
Falcon
37
55
3
4:29 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:41.53
3:40 min/km
82
18
71
00:11:47.93
4:38 min/km
54
9
49
17
126
Liam PERNA
Liam PERNA #126
Male Y09
00:12:06.49
00:12:06.49
5
(17)
Y09
5
00:00:32.12
Male
17
Falcon
15
100
3
4:02 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:24.68
3:04 min/km
16
3
16
00:10:41.81
4:12 min/km
19
5
19
146
128
Isaac PICHLER
Isaac PICHLER #128
Male Y09
00:16:38.79
00:16:38.79
18
(103)
Y09
18
00:05:04.42
Male
103
Falcon
49
25
3
5:32 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:41.14
3:39 min/km
80
17
69
00:14:57.65
5:53 min/km
150
18
103
92
129
Joshua PLUMMER
Joshua PLUMMER #129
Male Y09
00:14:29.57
00:14:29.57
15
(72)
Y09
15
00:02:55.20
Male
72
Falcon
43
40
3
4:49 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:47.00
3:52 min/km
111
20
87
00:12:42.57
5:00 min/km
91
15
73
82
139
Serena HEALY
Serena HEALY #139
Female Y09
00:14:12.90
00:14:12.90
4
(13)
Y09
4
00:00:37.86
Female
13
Falcon
10
110
3
4:44 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:29.32
3:14 min/km
44
1
2
00:12:43.58
5:00 min/km
92
4
19
15
146
Jorge MARTIN-TERAMOTO
Jorge MARTIN-TERAMOTO #146
Male Y09
00:11:57.97
00:11:57.97
4
(15)
Y09
4
00:00:23.60
Male
15
Falcon
7
110
3
3:59 min/km
Wave 1 - Gold
00:01:17.09
2:47 min/km
7
2
7
00:10:40.87
4:12 min/km
18
4
18
120
148
Scarlett MCNEIL
Scarlett MCNEIL #148
Female Y09
00:15:34.52
00:15:34.52
8
(30)
Y09
8
00:01:59.49
Female
30
Falcon
26
75
3
5:11 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:46.56
3:51 min/km
107
7
24
00:13:47.96
5:25 min/km
121
8
32
7
149
Jackson MCQUADE
Jackson MCQUADE #149
Male Y09
00:11:34.37
00:11:34.37
1
(7)
Y09
1
Male
7
Falcon
2
175
3
3:51 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:27.33
3:09 min/km
32
7
32
00:10:07.04
3:58 min/km
8
2
8
11
150
Roman MCQUADE
Roman MCQUADE #150
Male Y09
00:11:42.56
00:11:42.56
3
(11)
Y09
3
00:00:08.19
Male
11
Falcon
5
125
3
3:54 min/km
Wave 1 - Gold
00:01:24.85
3:04 min/km
18
4
18
00:10:17.71
4:03 min/km
11
3
11
71
160
Caleb NORMAN
Caleb NORMAN #160
Male Y09
00:13:52.57
00:13:52.57
14
(62)
Y09
14
00:02:18.20
Male
62
Falcon
40
45
3
4:37 min/km
Wave 3 - Juniors
00:01:40.72
3:38 min/km
78
16
67
00:12:11.84
4:48 min/km
74
14
64
22
164
Nicholas ALLARDICE
Nicholas ALLARDICE #164
Male Y10
00:12:21.31
00:12:21.31
5
(22)
Y10
5
00:01:45.32
Male
22
Falcon
16
100
3
4:07 min/km
Wave 2 - Seniors
00:01:20.32
2:54 min/km
10
3
10
00:11:00.99
4:20 min/km
27
5
27
159
166
Holli BUMBAK
Holli BUMBAK #166
Female Y10
00:17:13.07
00:17:13.07
11
(52)
Y10
11
00:02:58.13
Female
52
Falcon
36
60
3
5:44 min/km
Wave 2 - Seniors
00:01:50.98
4:01 min/km
129
10
33
00:15:22.09
6:03 min/km
159
12
54
160
167
Emma CARROLL
Emma CARROLL #167
Female Y10
00:17:14.98
00:17:14.98
12
(53)
Y10
12
00:03:00.04
Female
53
Falcon
38
55
3
5:44 min/km
Wave 2 - Seniors
00:01:59.28
4:19 min/km
164
13
51
00:15:15.69
6:00 min/km
156
11
52
177
169
Zavier DUNSIRE
Zavier DUNSIRE #169
Male Y10
00:18:00.50
00:18:00.50
24
(116)
Y10
24
00:07:24.52
Male
116
Falcon
59
15
3
6:00 min/km
Wave 2 - Seniors
00:01:25.21
3:05 min/km
20
7
20
00:16:35.29
6:31 min/km
185
24
120
78
175
Charlie GEER
Charlie GEER #175
Male Y10
00:14:03.41
00:14:03.41
11
(67)
Y10
11
00:03:27.43
Male
67
Falcon
34
60
3
4:41 min/km
Wave 2 - Seniors
00:01:57.03
4:14 min/km
156
24
111
00:12:06.38
4:45 min/km
68
10
61
226
179
Levi GRIDA
Levi GRIDA #179
Male Y10
00:30:01.69
00:30:01.69
30
(141)
Y10
30
00:19:25.71
Male
141
Falcon
63
15
3
10:00 min/km
Wave 2 - Seniors
00:03:08.32
6:49 min/km
227
29
140
00:26:53.37
10:35 min/km
225
30
140
64
183
Leeroy HOVE
Leeroy HOVE #183
Male Y10
00:13:39.06
00:13:39.06
9
(58)
Y10
9
00:03:03.08
Male
58
Falcon
28
70
3
4:33 min/km
Wave 2 - Seniors
00:01:30.89
3:17 min/km
48
13
45
00:12:08.16
4:46 min/km
70
11
63
154
189
Isabella HAMER
Isabella HAMER #189
Female Y10
00:17:04.74
00:17:04.74
9
(48)
Y10
9
00:02:49.81
Female
48
Falcon
31
70
3
5:41 min/km
Wave 2 - Seniors
00:01:50.98
4:01 min/km
130
11
34
00:15:13.76
5:59 min/km
153
9
50
124
193
Mitchell HUDSTON
Mitchell HUDSTON #193
Male Y10
00:15:49.31
00:15:49.31
19
(91)
Y10
19
00:05:13.33
Male
91
Falcon
54
20
3
5:16 min/km
Wave 2 - Seniors
00:01:52.81
4:05 min/km
137
21
100
00:13:56.50
5:29 min/km
124
20
92
113
196
Brianna KING
Brianna KING #196
Female Y10
00:15:26.33
00:15:26.33
4
(26)
Y10
4
00:01:11.40
Female
26
Falcon
12
110
3
5:08 min/km
Wave 1 - Gold
00:01:45.10
3:48 min/km
100
4
21
00:13:41.23
5:23 min/km
119
4
30
185
198
Lara LANE
Lara LANE #198
Female Y10
00:18:40.74
00:18:40.74
14
(67)
Y10
14
00:04:25.81
Female
67
Falcon
42
45
3
6:13 min/km
Wave 2 - Seniors
00:01:49.75
3:58 min/km
123
8
30
00:16:50.98
6:38 min/km
193
15
71
99
204
Harrison LOWE
Harrison LOWE #204
Male Y10
00:14:54.51
00:14:54.51
14
(79)
Y10
14
00:04:18.53
Male
79
Falcon
41
45
3
4:58 min/km
Wave 2 - Seniors
00:01:46.78
3:52 min/km
110
19
86
00:13:07.73
5:10 min/km
95
12
75
220
206
Ava MARSHALL
Ava MARSHALL #206
Female Y10
00:27:52.01
00:27:52.01
18
(85)
Y10
18
00:13:37.08
Female
85
Falcon
53
25
3
9:17 min/km
Wave 2 - Seniors
00:01:58.77
4:18 min/km
162
12
49
00:25:53.24
10:11 min/km
222
18
85
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (240 items)
© 2023