Margaret River Ultra Marathon
5 May 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (325 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gen Pos
Runner 1
Runner 2
Runner 3
Runner 4
Runner 5
Pace
11km
Pace
O/Pos
C/Pos
29km
Pace
O/Pos
C/Pos
48km
Pace
O/Pos
C/Pos
62km
Pace
O/Pos
C/Pos
80km
Pace
O/Pos
C/Pos
9
308
Team PUR1
Team PUR1 #308
Team of 2 or 3 Male
07:58:48.14
07:58:48.14
2
(8)
Team of 2 or 3 Male
2
00:36:14.76
8
Daniel BOBRIDGE
Daniel BOBRIDGE
Daniel BOBRIDGE
Paul LAVENDER
Paul LAVENDER
5:59 min/km
01:04:48.82
5:46 min/km
25
2
01:31:17.69
5:04 min/km
11
2
02:26:46.15
7:43 min/km
70
4
01:11:08.92
5:04 min/km
8
1
00:00:08.86
5:49 min/km
10
1
75
17
Daniel HEWITT
Daniel HEWITT #17
Prime 20-39 Male
09:48:39.29
09:48:39.29
9
(29)
Prime 20-39 Male
9
01:50:25.00
29
7:21 min/km
01:04:31.15
5:45 min/km
24
7
01:39:38.64
5:32 min/km
29
8
02:18:38.66
7:17 min/km
49
5
01:49:01.44
7:47 min/km
91
11
00:00:09.60
9:49 min/km
171
22
55
580
Team Moort Boodja
Team Moort Boodja #580
Team of 4 or 5 Mixed
09:33:04.31
09:33:04.31
17
(23)
Team of 4 or 5 Mixed
17
02:05:23.63
23
Lauren TOCKER
Shelby BAILEY
Travis MCGUIRE
Corey MCGUIRE
Hayley LANGE
7:09 min/km
01:04:08.23
5:49 min/km
23
6
02:17:12.63
7:37 min/km
234
44
02:20:08.31
7:22 min/km
54
18
01:13:04.68
5:13 min/km
11
5
00:00:07.76
8:48 min/km
124
42
35
211
Andrew LAYSON
Andrew LAYSON #211
Vintage 50-59 Male
09:00:57.81
09:00:57.81
1
(16)
Vintage 50-59 Male
1
16
6:45 min/km
01:03:56.04
5:43 min/km
22
1
01:38:35.02
5:28 min/km
26
1
02:25:54.38
7:40 min/km
69
1
01:35:49.49
6:50 min/km
54
1
00:00:10.20
7:35 min/km
66
1
41
305
Team McDonald/King
Team McDonald/King #305
Team of 2 or 3 Mixed
09:13:45.83
09:13:45.83
6
(18)
Team of 2 or 3 Mixed
6
01:14:31.58
18
Rob KING
Rob KING
Rob KING
Catherine MCDONALD
Catherine MCDONALD
6:55 min/km
01:03:44.69
5:41 min/km
21
5
01:38:47.17
5:29 min/km
27
4
02:32:19.33
8:01 min/km
76
12
01:26:12.79
6:09 min/km
29
3
00:00:09.81
8:28 min/km
105
12
121
27
Mathieu PANGRAZZI
Mathieu PANGRAZZI #27
Prime 20-39 Male
10:28:43.92
10:28:43.92
14
(41)
Prime 20-39 Male
14
02:30:29.63
41
7:51 min/km
01:03:28.40
5:41 min/km
20
6
01:38:14.39
5:27 min/km
25
7
02:43:02.41
8:34 min/km
99
12
02:11:01.47
9:21 min/km
165
23
00:00:10.76
9:36 min/km
158
20
31
31
Warrick HEALD
Warrick HEALD #31
Prime 20-39 Male
08:55:48.29
08:55:48.29
4
(15)
Prime 20-39 Male
4
00:57:34.00
15
6:41 min/km
01:03:05.94
5:40 min/km
19
5
01:41:40.79
5:38 min/km
36
10
02:12:46.70
6:59 min/km
38
2
01:45:50.57
7:33 min/km
81
8
00:00:09.88
7:21 min/km
57
4
46
50
Tim GODDARD
Tim GODDARD #50
Prime 20-39 Male
09:17:28.29
09:17:28.29
5
(20)
Prime 20-39 Male
5
01:19:14.00
20
6:58 min/km
01:03:03.50
5:38 min/km
18
4
01:36:22.00
5:21 min/km
20
4
02:20:04.93
7:22 min/km
53
6
01:52:21.84
8:01 min/km
102
13
00:00:08.33
8:05 min/km
88
9
106
529
Team Vikings
Team Vikings #529
Team of 4 or 5 Female
10:20:04.21
10:20:04.21
11
(16)
Team of 4 or 5 Female
11
02:07:48.10
16
Dree CAMPBELL
Dree CAMPBELL
Julie PIETRALA
Louise VILLION
Bev COLLIER
7:45 min/km
01:02:52.75
5:37 min/km
17
1
02:09:58.13
7:13 min/km
208
17
03:03:15.25
9:38 min/km
153
15
01:24:29.46
6:02 min/km
26
5
00:00:09.03
8:51 min/km
125
15
15
546
Team Team 249
Team Team 249 #546
Team of 4 or 5 Mixed
08:19:22.08
08:19:22.08
2
(4)
Team of 4 or 5 Mixed
2
00:51:41.40
4
Lisa Miller
Aidan PERSE
Tim HALL
John HEYWARD
Kate BANCROFT
6:14 min/km
01:01:36.48
5:32 min/km
16
5
01:34:13.00
5:14 min/km
14
1
02:23:32.35
7:33 min/km
63
23
01:22:32.99
5:53 min/km
20
7
00:00:09.93
6:31 min/km
27
12
18
508
Team Making Up Numbers
Team Making Up Numbers #508
Team of 4 or 5 Mixed
08:32:45.21
08:32:45.21
4
(6)
Team of 4 or 5 Mixed
4
01:05:04.53
6
Jeff MURRAY
Jeff MURRAY
Anthony WALTER
Courtney DUNSIRE
Phil MONACO
6:24 min/km
01:00:46.49
5:25 min/km
15
4
01:37:13.41
5:24 min/km
22
5
02:13:23.20
7:01 min/km
39
14
01:30:47.87
6:29 min/km
36
13
00:00:10.04
7:15 min/km
51
24
68
574
Team The Fast the Slow and the Wobbly!
Team The Fast the Slow and the Wobb.. #574
Team of 4 or 5 Mixed
09:40:58.88
09:40:58.88
21
(33)
Team of 4 or 5 Mixed
21
02:13:18.20
33
Clare NYBERG
Victoria ROBINSON
Tim HAMILTON
Shirley REYNOLDS
Rob GOODALL
7:15 min/km
01:00:38.85
5:27 min/km
14
3
01:45:20.46
5:51 min/km
54
11
02:19:20.71
7:20 min/km
51
17
01:40:09.38
7:09 min/km
65
22
00:00:09.78
9:44 min/km
164
48
28
13
Chris HENDERSON
Chris HENDERSON #13
Prime 20-39 Male
08:51:54.04
08:51:54.04
3
(14)
Prime 20-39 Male
3
00:53:39.75
14
6:38 min/km
01:00:33.74
5:24 min/km
13
3
01:31:00.17
5:03 min/km
9
3
02:18:29.43
7:17 min/km
48
4
01:43:41.74
7:24 min/km
74
6
00:00:11.44
7:40 min/km
71
6
95
524
Team Turbo Gazelles
Team Turbo Gazelles #524
Team of 4 or 5 Mixed
10:10:11.94
10:10:11.94
34
(49)
Team of 4 or 5 Mixed
34
02:42:31.26
49
Damon Last
Claire JORDAN
Jessica NGEH
Fran ENDERSBY
Kristie Bower
7:37 min/km
01:00:31.49
5:22 min/km
12
2
02:24:23.87
8:01 min/km
257
48
00:52:18.46
2:45 min/km
3
3
03:57:48.35
16:59 min/km
290
48
00:00:08.49
6:23 min/km
24
10
5
553
Team 3 x 2 x 3
Team 3 x 2 x 3 #553
Team of 4 or 5 Mixed
07:27:40.68
07:27:40.68
1
(1)
Team of 4 or 5 Mixed
1
1
Kate SHRYOCK
Sandy FRANCO
Gervase VLAHOV
Ben MCROBB
Scott BIFFEN
5:35 min/km
00:59:31.26
5:19 min/km
11
1
01:39:41.96
5:32 min/km
30
7
02:00:00.10
6:18 min/km
22
10
01:12:15.47
5:09 min/km
10
4
00:00:09.11
5:20 min/km
3
2
19
306
Team MilleBen
Team MilleBen #306
Team of 2 or 3 Mixed
08:38:07.25
08:38:07.25
3
(7)
Team of 2 or 3 Mixed
3
00:38:53.00
7
Ben NICHOLLS
Ben NICHOLLS
Ben NICHOLLS
Camille NICHOLLS
Camille NICHOLLS
6:28 min/km
00:59:24.15
5:18 min/km
10
4
01:28:59.57
4:56 min/km
5
2
02:24:28.05
7:36 min/km
65
11
01:22:55.12
5:55 min/km
22
2
00:00:10.71
7:54 min/km
82
8
10
325
Team VFuel Australia 1
Team VFuel Australia 1 #325
Team of 2 or 3 Mixed
07:59:14.25
07:59:14.25
1
(2)
Team of 2 or 3 Mixed
1
2
Dan ROBERTSON
Dan ROBERTSON
Tegyn ANGEL
Tegyn ANGEL
Kellie EMMERSON
5:59 min/km
00:59:22.10
5:20 min/km
9
3
01:32:32.46
5:08 min/km
13
3
02:10:57.86
6:53 min/km
36
6
01:39:04.83
7:04 min/km
61
10
00:00:07.23
5:24 min/km
4
1
67
312
Team Scrambled Legs
Team Scrambled Legs #312
Team of 2 or 3 Mixed
09:40:30.28
09:40:30.28
12
(32)
Team of 2 or 3 Mixed
12
01:41:16.03
32
Phip HUGHES
Phip HUGHES
Tom CARTY
Tom CARTY
Tom CARTY
7:15 min/km
00:58:31.18
5:13 min/km
8
2
01:43:01.06
5:43 min/km
41
6
01:38:53.43
5:12 min/km
15
2
03:27:16.67
14:48 min/km
285
19
00:00:10.21
6:15 min/km
20
2
1
540
Team Old Timers
Team Old Timers #540
Team of 4 or 5 Male
07:03:33.30
07:03:33.30
1
(1)
Team of 4 or 5 Male
1
1
Steve MCKEAN
Jon PENDSE
Will WITHERS
Paul GENOVESE
Evan KOLBE
5:17 min/km
00:58:29.19
5:11 min/km
7
3
01:54:03.79
6:20 min/km
102
14
01:26:37.85
4:33 min/km
12
2
00:49:47.48
3:33 min/km
2
2
00:00:08.29
6:21 min/km
22
8
34
314
Team Team Bull
Team Team Bull #314
Team of 2 or 3 Mixed
08:59:45.53
08:59:45.53
5
(14)
Team of 2 or 3 Mixed
5
01:00:31.27
14
James HEGGIE
James HEGGIE
James HEGGIE
Renee BIRCHALL
Renee BIRCHALL
6:44 min/km
00:58:16.48
5:13 min/km
6
1
01:27:16.76
4:50 min/km
3
1
02:19:27.67
7:20 min/km
52
9
01:39:24.30
7:06 min/km
62
11
00:00:09.95
8:37 min/km
115
14
2
307
Team OCR Plodders
Team OCR Plodders #307
Team of 2 or 3 Male
07:22:33.38
07:22:33.38
1
(2)
Team of 2 or 3 Male
1
2
Matt WISNIEWSKI
Matt WISNIEWSKI
Matt WISNIEWSKI
Adrian CASTLE
Adrian CASTLE
5:31 min/km
00:57:41.77
5:10 min/km
5
1
01:31:31.23
5:05 min/km
12
3
01:45:33.16
5:33 min/km
17
1
01:15:01.99
5:21 min/km
15
2
00:00:09.73
6:15 min/km
19
2
3
539
Team The Sole Mates
Team The Sole Mates #539
Team of 4 or 5 Male
07:24:15.39
07:24:15.39
2
(3)
Team of 4 or 5 Male
2
00:20:42.09
3
Renny CARROLL
Craig MANSFIELD
Brenden LOAG
Peter BALDWIN
Aaron BUTTERS
5:33 min/km
00:56:55.34
5:04 min/km
4
2
01:24:23.97
4:41 min/km
2
1
02:02:29.56
6:26 min/km
24
6
01:14:39.73
5:19 min/km
14
5
00:00:05.80
5:52 min/km
11
5
132
207
Raymond LAMPARD
Raymond LAMPARD #207
Prime 20-39 Male
10:38:14.94
10:38:14.94
16
(45)
Prime 20-39 Male
16
02:40:00.65
45
7:58 min/km
00:56:53.16
5:06 min/km
3
2
01:29:20.67
4:57 min/km
6
2
02:47:16.49
8:48 min/km
111
14
02:14:17.20
9:35 min/km
178
28
00:00:22.77
10:34 min/km
196
28
11
593
Team Boys Runing Berzerk
Team Boys Runing Berzerk #593
Team of 4 or 5 Male
08:01:01.25
08:01:01.25
6
(9)
Team of 4 or 5 Male
6
00:57:27.94
9
Mark Kavanagh
Croig Hogarth
Mark Howard
Dane Rynnis
Marc Kavanagh
6:00 min/km
00:56:51.72
5:06 min/km
2
1
01:36:16.54
5:20 min/km
19
6
02:21:03.85
7:25 min/km
57
11
01:25:27.08
6:06 min/km
27
8
00:00:10.94
5:37 min/km
6
2
8
46
Josh O'HART
Josh O'HART #46
Prime 20-39 Male
07:58:14.29
07:58:14.29
1
(7)
Prime 20-39 Male
1
7
5:58 min/km
00:54:27.44
4:52 min/km
1
1
01:22:53.82
4:36 min/km
1
1
02:03:18.34
6:29 min/km
25
1
01:34:13.88
6:43 min/km
47
1
00:00:07.47
6:51 min/km
40
1
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (325 items)