Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
11
12
13
Page 6 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
145
207
Team RETIRED DOUBLES
Team RETIRED DOUBLES #207
Mixed AR Pair
05:20:09.00
05:20:09.00
3
(63)
AR Pair
3
Mixed
63
WA
AUS
Bruce Dewar
Keira Macfarlane
5:38 min/km
01:16:33.50
230
5
78
00:35:43.50
147
2
80
01:21:52.40
150
4
70
01:45:43.80
191
4
87
00:20:15.80
251
6
84
430
512
Team Clan Macnish
Team Clan Macnish #512
Male Team of 4 Male
06:28:20.40
06:28:20.40
79
(216)
Team of 4 Male
79
Male
216
WA
AUS
Ryan Macnish
Peter Dallas
Graham Macnish
Kim Macnish
6:50 min/km
01:47:31.40
519
83
254
00:38:27.70
219
59
90
01:48:10.20
445
75
216
01:53:55.00
285
57
142
00:20:16.10
252
41
146
196
493
Team Margaret River Shire Fillies
Team Margaret River Shire Fillies #493
Female Team of 4 Female
05:31:00.70
05:31:00.70
3
(12)
Team of 4 Female
3
Female
12
WA
AUS
Amy Smith
Charlotte O'Beirne
Bec Lickel
Ingrid Fuhrmann
5:50 min/km
01:23:35.50
337
8
23
00:30:39.60
39
1
1
01:42:32.40
408
12
32
01:33:55.80
65
1
3
00:20:17.40
253
4
23
329
189
Nicholas KIRBY
Nicholas KIRBY #189
Male Veteran (40-49 years)
05:58:17.80
05:58:17.80
41
(171)
Veteran (40-49 years)
41
Male
171
WA
AUS
Nicholas Kirby
Nicholas Kirby
Nicholas Kirby
Nicholas Kirby
6:19 min/km
01:17:06.40
239
34
140
00:48:12.00
442
60
217
01:30:50.80
269
34
131
02:01:50.60
357
45
181
00:20:18.00
254
39
147
135
382
Team Hale & Pace
Team Hale & Pace #382
Mixed Team of 2 Prime
05:17:47.10
05:17:47.10
18
(57)
Team of 2 Prime
18
Mixed
57
WA
AUS
Travis Kell
Nic Christie
Nic Christie
Travis Kell
5:36 min/km
01:16:44.50
235
24
81
00:31:04.20
43
6
26
01:31:59.10
287
25
130
01:37:41.00
106
11
47
00:20:18.30
255
28
85
467
622
Team Indipop
Team Indipop #622
Mixed Team of 4 Mixed
06:52:50.20
06:52:50.20
74
(198)
Team of 4 Mixed
74
Mixed
198
WA
AUS
Ainsley Field
Narissa
Adam Field
Andreas Scheib
7:16 min/km
01:40:37.90
491
69
205
00:47:25.30
421
73
184
02:19:07.40
512
78
217
01:45:20.90
184
34
86
00:20:18.70
256
25
86
165
589
Team Crakesters
Team Crakesters #589
Mixed Team of 4 Mixed
05:23:42.70
05:23:42.70
22
(71)
Team of 4 Mixed
22
Mixed
71
WA
AUS
Danelle Milward
Jenny Crake
Steven Crake
Aaron Milward
5:42 min/km
01:31:39.40
442
60
177
00:42:04.20
317
57
150
01:33:21.10
306
47
138
01:16:16.30
6
1
2
00:20:21.70
257
26
87
314
580
Team The Dekkers
Team The Dekkers #580
Mixed Team of 4 Mixed
05:56:19.40
05:56:19.40
48
(131)
Team of 4 Mixed
48
Mixed
131
WA
AUS
Georgia Leyendekkers
Andrew Hickey
John Leyendekkers
Clee Avard
6:17 min/km
01:42:11.00
497
72
209
00:36:52.60
179
33
91
01:31:40.40
284
45
127
01:45:13.00
182
33
84
00:20:22.40
258
27
88
332
455
Team Navy Rockie Divers
Team Navy Rockie Divers #455
Male Team of 4 Male
05:58:55.40
05:58:55.40
67
(174)
Team of 4 Male
67
Male
174
WA
AUS
Phil Riley
Andrew Wilson
Andrew Wilson
Glenn Mc Grath
6:19 min/km
01:01:31.80
26
7
21
00:43:16.70
344
73
162
01:38:18.00
363
61
175
02:15:25.80
438
76
221
00:20:23.10
259
42
148
249
685
Team Fagga Moto
Team Fagga Moto #685
Mixed Team of 4 Veteran
05:41:30.40
05:41:30.40
25
(109)
Team of 4 Veteran
25
Mixed
109
WA
AUS
Dean Twort
Pierre Luitingh
Greg Paul
Matt Owen
6:01 min/km
01:30:27.70
428
34
168
00:35:24.40
135
18
75
01:27:34.70
232
25
101
01:47:38.30
211
22
95
00:20:25.30
260
13
89
141
674
SOPHIE Row
SOPHIE Row #674
Mixed Team of 4 Veteran
05:19:13.20
05:19:13.20
15
(60)
Team of 4 Veteran
15
Mixed
60
WA
AUS
Naree Cowan
Sophie Row
Jeff Vidler
Scott Bradley
5:37 min/km
01:16:40.90
232
14
79
00:38:27.10
218
27
109
01:12:45.90
53
7
28
01:50:49.80
245
27
110
00:20:29.50
261
14
90
147
75
Cooper ROGERS
Cooper ROGERS #75
Male Prime (18-39 years)
05:20:24.20
05:20:24.20
25
(72)
Prime (18-39 years)
25
Male
72
WA
AUS
Cooper Rogers
Cooper Rogers
Cooper Rogers
Cooper Rogers
5:39 min/km
01:04:41.40
49
18
39
00:31:14.70
46
2
17
01:31:19.70
279
37
136
01:52:38.40
264
40
129
00:20:30.00
262
57
149
390
203
Team Dre and J
Team Dre and J #203
Mixed AR Pair
06:15:45.00
06:15:45.00
7
(158)
AR Pair
7
Mixed
158
WA
AUS
6:37 min/km
01:25:13.30
363
9
132
00:49:37.20
459
13
199
01:33:25.70
307
10
139
02:06:58.80
392
7
163
00:20:30.00
263
7
91
360
290
Kevin PENNY
Kevin PENNY #290
Male Vintage (50-59)
06:04:48.20
06:04:48.20
15
(186)
Vintage (50-59)
15
Male
186
WA
AUS
Kevin Penny
Kevin Penny
Kevin Penny
Kevin Penny
6:26 min/km
01:22:14.80
322
13
185
00:44:20.10
358
10
173
01:32:43.30
301
16
146
02:04:59.90
376
17
193
00:20:30.10
264
11
150
259
591
Team TEAM W.T.F
Team TEAM W.T.F #591
Mixed Team of 4 Mixed
05:43:00.30
05:43:00.30
41
(113)
Team of 4 Mixed
41
Mixed
113
WA
AUS
Tanya Hooper
Paul Garwood
Philip Gibaut
Warren Mcclintock
6:02 min/km
01:26:53.50
391
48
148
00:39:05.70
241
42
117
01:39:35.50
381
61
171
01:36:54.70
92
17
38
00:20:30.90
265
28
92
475
302
Gordon ROBERTS
Gordon ROBERTS #302
Male Masters (60+)
06:57:30.10
06:57:30.10
2
(236)
Masters (60+)
2
Male
236
WA
AUS
Gordon Roberts
Gordon Roberts
Gordon Roberts
Gordon Roberts
7:21 min/km
01:39:11.10
485
2
246
00:45:36.30
384
2
187
01:48:16.70
446
2
217
02:23:51.80
476
2
235
00:20:34.20
266
1
151
466
215
Team Malade avec une q
Team Malade avec une q #215
Mixed AR Pair
06:51:23.70
06:51:23.70
14
(197)
AR Pair
14
Mixed
197
WA
AUS
7:15 min/km
01:34:40.40
461
16
186
00:45:41.60
388
7
171
01:29:33.20
252
7
111
02:40:53.90
500
18
212
00:20:34.60
267
8
93
435
486
Team Fit Fab and Forty
Team Fit Fab and Forty #486
Female Team of 4 Female
06:30:49.10
06:30:49.10
13
(33)
Team of 4 Female
13
Female
33
WA
AUS
Claire Allen
Chelsea Boisvert
Kate MacRae
Simone Jones
6:53 min/km
01:48:21.10
521
16
46
00:36:22.10
164
7
10
01:45:18.90
431
13
36
02:00:12.30
342
10
25
00:20:34.70
268
5
24
377
32
Julien GRACIET
Julien GRACIET #32
Male Prime (18-39 years)
06:11:32.40
06:11:32.40
56
(197)
Prime (18-39 years)
56
Male
197
WA
AUS
Julien Graciet
Julien Graciet
Julien Graciet
Julien Graciet
6:33 min/km
01:21:52.30
318
61
183
00:46:09.60
398
52
195
01:36:24.40
338
47
166
02:06:29.50
389
59
200
00:20:36.60
269
58
152
186
706
Team The Dougos
Team The Dougos #706
Mixed Team of 4 Mixed
05:29:19.80
05:29:19.80
28
(83)
Team of 4 Mixed
28
Mixed
83
WA
AUS
Brett Douglas
Ella Douglas
Brett Douglas
Rob Haynes
5:48 min/km
01:07:40.40
80
7
22
00:34:38.40
116
25
68
01:31:29.40
281
44
125
01:54:54.80
295
50
130
00:20:36.80
270
29
94
297
449
Team Katiewantstowin
Team Katiewantstowin #449
Female Team of 4 Female
05:51:58.00
05:51:58.00
7
(19)
Team of 4 Female
7
Female
19
WA
AUS
Katie Coates
Katie Coates
Jackie Tan
Michelle James
6:12 min/km
01:17:42.00
252
6
18
00:41:24.20
306
12
25
01:40:18.20
390
9
29
01:51:54.00
255
4
15
00:20:39.60
271
6
25
347
282
Robert JOHNSTON
Robert JOHNSTON #282
Male Vintage (50-59)
06:02:00.70
06:02:00.70
14
(179)
Vintage (50-59)
14
Male
179
WA
AUS
Robert Johnston
Robert Johnston
Robert Johnston
Robert Johnston
6:23 min/km
01:23:48.00
340
15
197
00:45:39.30
387
12
189
01:20:39.60
132
5
65
02:11:13.00
417
19
214
00:20:40.80
272
12
153
131
639
Team Slack Attack
Team Slack Attack #639
Mixed Team of 4 Mixed
05:16:36.50
05:16:36.50
17
(54)
Team of 4 Mixed
17
Mixed
54
WA
AUS
Nicole Smith
Angela Moore
Simon Kirke
David Slack
5:35 min/km
01:30:35.70
430
55
169
00:34:56.00
125
27
72
01:22:20.90
159
28
74
01:28:02.90
31
4
11
00:20:41.00
273
30
95
177
636
Team Rafferty Rules
Team Rafferty Rules #636
Mixed Team of 4 Mixed
05:26:53.70
05:26:53.70
26
(80)
Team of 4 Mixed
26
Mixed
80
WA
AUS
Naomi Loraine
Priscilla Rafferty
Greg Rafferty
Craig Rafferty
5:45 min/km
01:45:42.80
512
76
218
00:32:16.30
69
16
40
01:14:18.30
68
13
33
01:33:52.60
64
11
25
00:20:43.70
274
31
96
275
539
Team WCWC
Team WCWC #539
Male Team of 4 Male
05:47:25.10
05:47:25.10
55
(143)
Team of 4 Male
55
Male
143
WA
AUS
Tim Islip
Matt Landy
Guy Olver
Murray Walker
6:07 min/km
01:20:25.00
300
59
170
00:45:33.10
381
77
186
01:17:40.80
102
19
51
02:03:02.30
362
71
186
00:20:43.90
275
43
154
226
502
Team Team K
Team Team K #502
Male Team of 4 Male
05:37:09.70
05:37:09.70
48
(118)
Team of 4 Male
48
Male
118
WA
AUS
Duncan Abbs
Ross Williams
Jared Graves
Lachlan Spicer
5:56 min/km
01:28:47.60
411
76
222
00:40:45.60
292
69
129
01:25:04.90
192
35
94
01:41:47.60
146
31
73
00:20:44.00
276
44
155
488
255
Mark SCATENA
Mark SCATENA #255
Male Veteran (40-49 years)
07:15:08.50
07:15:08.50
67
(240)
Veteran (40-49 years)
67
Male
240
WA
AUS
Mark Scatena
Mark Scatena
Mark Scatena
Mark Scatena
7:40 min/km
01:22:21.80
324
46
187
00:55:55.00
506
65
241
02:01:11.70
485
65
231
02:34:55.10
493
68
239
00:20:44.90
277
40
156
234
396
Team oblak attack
Team oblak attack #396
Mixed Team of 2 Prime
05:38:25.10
05:38:25.10
24
(98)
Team of 2 Prime
24
Mixed
98
WA
AUS
Matt Oblak
Tom Oblak
Matt Oblak
Tom Oblak
5:58 min/km
01:20:16.10
296
32
107
00:37:58.60
208
25
103
01:23:33.10
169
15
79
01:55:48.80
304
28
133
00:20:48.50
278
29
97
238
586
Team Nick's Chicks
Team Nick's Chicks #586
Mixed Team of 4 Mixed
05:39:21.80
05:39:21.80
37
(102)
Team of 4 Mixed
37
Mixed
102
WA
AUS
Nick Lonie
Emily Haswell
Gordon Menzies
Kate Reynolds
5:59 min/km
01:13:01.30
172
18
53
00:41:14.20
301
54
145
01:18:31.40
112
22
55
02:05:45.10
380
59
156
00:20:49.80
279
32
98
166
359
Team Fisher
Team Fisher #359
Mixed Team of 2 Prime
05:23:49.10
05:23:49.10
20
(72)
Team of 2 Prime
20
Mixed
72
WA
AUS
Peter Fisher
Peter Fisher
John Fisher
John Fisher
5:42 min/km
01:01:52.00
28
2
4
00:39:59.40
272
31
130
01:32:16.70
293
26
133
01:48:49.50
221
19
99
00:20:51.50
280
30
99
422
375
Team Flower Power
Team Flower Power #375
Mixed Team of 2 Prime
06:26:31.00
06:26:31.00
39
(180)
Team of 2 Prime
39
Mixed
180
WA
AUS
Charlie Trevena
Charlie Trevena
Sarah-Jane Knowles
Sarah-Jane Knowles
6:49 min/km
01:32:47.40
450
41
180
00:46:07.90
397
39
174
01:35:44.30
329
29
148
02:10:57.70
415
36
172
00:20:53.70
281
31
100
323
614
Team AWESOME
Team AWESOME #614
Mixed Team of 4 Mixed
05:57:29.00
05:57:29.00
50
(133)
Team of 4 Mixed
50
Mixed
133
Niki Tonkin-Normore
Cathy Schieb
Leon
Eujay McCartain
6:18 min/km
01:29:12.50
417
53
162
00:49:28.40
456
76
197
01:41:40.00
402
64
179
01:36:12.30
84
14
33
00:20:55.80
282
33
101
479
108
Stacey MCKENZIE
Stacey MCKENZIE #108
Female Prime (18-39 years)
07:01:38.10
07:01:38.10
16
(39)
Prime (18-39 years)
16
Female
39
WA
AUS
Stacey Mckenzie
Stacey Mckenzie
Stacey Mckenzie
Stacey Mckenzie
7:26 min/km
01:33:21.40
452
17
35
00:52:43.30
486
16
42
01:54:41.30
471
16
41
02:19:55.90
456
15
38
00:20:56.20
283
15
26
432
156
Nigel CALVER
Nigel CALVER #156
Male Veteran (40-49 years)
06:29:18.20
06:29:18.20
56
(218)
Veteran (40-49 years)
56
Male
218
WA
AUS
Nigel Calver
Nigel Calver
Nigel Calver
Nigel Calver
6:51 min/km
01:29:05.50
415
58
223
00:42:06.70
319
29
144
01:49:39.30
454
62
222
02:07:30.30
398
53
203
00:20:56.40
284
41
157
375
431
Team Fast and Furoius - Post Mark
Team Fast and Furoius - Post Mark #431
Mixed Team of 2 Veteran
06:11:02.40
06:11:02.40
24
(153)
Team of 2 Veteran
24
Mixed
153
WA
AUS
Grant Lewis
Grant Lewis
Maurie Carlyon
Grant Lewis
6:32 min/km
01:42:43.40
498
32
210
00:32:54.60
81
3
48
01:35:30.70
325
25
147
01:58:57.00
333
23
147
00:20:56.70
285
14
102
267
163
Sean CRIBB
Sean CRIBB #163
Male Veteran (40-49 years)
05:46:02.60
05:46:02.60
30
(137)
Veteran (40-49 years)
30
Male
137
WA
AUS
Sean Cribb
Sean Cribb
Sean Cribb
Sean Cribb
6:06 min/km
01:10:21.70
139
23
87
00:43:06.20
342
36
160
01:22:03.20
151
17
70
02:09:34.10
408
57
211
00:20:57.40
286
42
158
57
531
Team Busso Boys
Team Busso Boys #531
Male Team of 4 Male
04:51:19.50
04:51:19.50
14
(37)
Team of 4 Male
14
Male
37
WA
AUS
Cam Best
Gary Haggarty
Tony Best
Neil Sinclair
5:08 min/km
01:10:18.50
137
27
85
00:32:46.70
77
22
27
01:14:50.70
74
14
37
01:32:25.90
52
14
32
00:20:57.70
287
45
159
357
147
Adam BANCROFT
Adam BANCROFT #147
Male Veteran (40-49 years)
06:04:27.20
06:04:27.20
43
(184)
Veteran (40-49 years)
43
Male
184
WA
AUS
Adam Bancroft
Adam Bancroft
Adam Bancroft
Adam Bancroft
6:25 min/km
01:18:10.30
262
36
150
00:47:55.10
437
56
213
01:41:34.20
400
54
191
01:55:47.50
303
33
151
00:21:00.10
288
43
160
284
571
TEAM Sjbs
TEAM Sjbs #571
Male Team of 4 Male
05:49:44.40
05:49:44.40
60
(149)
Team of 4 Male
60
Male
149
WA
AUS
Stephen Forrest
Denis Munro
Laurie Fairweather
Stuart Jones
6:10 min/km
01:21:47.00
316
66
182
00:36:16.00
159
48
65
01:44:00.90
424
69
206
01:46:39.80
200
40
98
00:21:00.70
289
46
161
98
472
Team Warriors
Team Warriors #472
Mixed Team of 4 Mixed
05:05:56.70
05:05:56.70
12
(40)
Team of 4 Mixed
12
Mixed
40
WA
AUS
Rory Thomson
Simon Bedbrook
Andy Roberts
Emma Bedbrook
5:23 min/km
01:07:36.50
76
6
20
00:28:49.90
16
4
7
01:16:10.20
86
17
43
01:52:16.80
260
44
118
00:21:03.30
290
34
103
481
95
Mason WOODS
Mason WOODS #95
Male Prime (18-39 years)
07:06:16.60
07:06:16.60
69
(238)
Prime (18-39 years)
69
Male
238
WA
AUS
Mason Woods
Mason Woods
Mason Woods
Mason Woods
7:31 min/km
01:26:28.50
383
68
213
00:56:42.40
509
70
243
02:07:44.70
500
71
242
02:14:17.50
430
65
218
00:21:03.50
291
59
162
246
470
Team team fisher
Team team fisher #470
Mixed Team of 4 Mixed
05:41:03.40
05:41:03.40
39
(107)
Team of 4 Mixed
39
Mixed
107
WA
AUS
Aaron Fisher
Amy Manson
Joel Fisher
Joel Fisher
6:00 min/km
01:11:37.60
157
16
47
00:51:30.10
474
77
207
01:36:37.30
345
52
153
01:40:14.00
129
24
59
00:21:04.40
292
35
104
248
366
Team Sleek and Elite
Team Sleek and Elite #366
Mixed Team of 2 Prime
05:41:29.00
05:41:29.00
26
(108)
Team of 2 Prime
26
Mixed
108
WA
AUS
Christian Sailer
David Jeisman
David Jeisman
Christian Sailer
6:01 min/km
01:16:06.50
219
21
73
00:37:21.20
190
21
94
01:43:20.40
416
37
184
01:43:33.00
161
16
73
00:21:07.90
293
32
105
478
219
Team Kubota
Team Kubota #219
Mixed AR Pair
07:01:28.20
07:01:28.20
16
(204)
AR Pair
16
Mixed
204
VIC
AUS
7:25 min/km
01:24:30.90
355
8
129
00:51:57.10
483
17
212
02:11:12.10
505
20
213
02:12:40.00
423
11
175
00:21:08.10
294
9
106
373
183
Andrew JONATS
Andrew JONATS #183
Male Veteran (40-49 years)
06:10:09.80
06:10:09.80
50
(196)
Veteran (40-49 years)
50
Male
196
SA
AUS
Andrew Jonats
Andrew Jonats
Andrew Jonats
Andrew Jonats
6:31 min/km
01:28:35.70
407
57
221
00:42:05.90
318
28
143
01:45:41.10
433
58
211
01:52:34.50
263
25
128
00:21:12.60
295
44
163
240
485
Team The Girls
Team The Girls #485
Female Team of 4 Female
05:39:48.30
05:39:48.30
5
(16)
Team of 4 Female
5
Female
16
WA
AUS
Celia Ipsen
Kira Monaghan
Natalie Di-Bona
Tahlia Smart
5:59 min/km
01:09:01.70
108
2
11
00:34:08.80
107
5
6
01:40:30.70
392
10
30
01:54:54.00
294
6
19
00:21:13.10
296
7
27
221
527
Team WC Team1
Team WC Team1 #527
Male Team of 4 Male
05:36:25.10
05:36:25.10
45
(115)
Team of 4 Male
45
Male
115
WA
AUS
Alistair Park
Craig Bell
John Taylor
Leon Felton
5:55 min/km
01:03:12.20
42
13
33
00:34:44.90
119
35
43
01:47:01.80
439
74
214
01:50:10.20
236
50
120
00:21:16.00
297
47
164
310
466
Team Running on Rum
Team Running on Rum #466
Male Team of 4 Male
05:55:17.90
05:55:17.90
61
(162)
Team of 4 Male
61
Male
162
WA
AUS
Nick Berry
Andrew Thelander
Daniel Engel
Andrew Thelander
6:15 min/km
01:10:45.10
143
30
90
00:42:40.30
336
72
158
01:38:59.60
373
63
179
02:01:36.20
355
66
179
00:21:16.70
298
48
165
321
137
Diane BROAD
Diane BROAD #137
Female Vintage (50-59)
05:57:21.90
05:57:21.90
1
(23)
Vintage (50-59)
1
Female
23
WA
AUS
Diane Broad
Diane Broad
Diane Broad
Diane Broad
6:18 min/km
01:23:34.50
336
1
22
00:42:44.30
338
1
26
01:26:42.70
218
1
15
02:03:02.50
363
1
27
00:21:17.90
299
1
28
204
585
Team The Middle Ages
Team The Middle Ages #585
Mixed Team of 4 Mixed
05:32:57.40
05:32:57.40
31
(87)
Team of 4 Mixed
31
Mixed
87
WA
AUS
Brad Potgieter
Alexandra Kiely
Damian Kiely
Ben Forrest
5:52 min/km
01:15:50.00
215
25
71
00:34:19.90
110
24
66
01:17:00.60
95
19
47
02:04:25.50
372
58
152
00:21:21.40
300
36
107
1
2
3
...
5
[6]
7
8
...
11
12
13
Page 6 of 13 (625 items)