School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
10
11
Page 5 of 11 (518 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
457
2276
Erica QUARTERMAINE
Erica QUARTERMAINE #2276
Female Y03
00:12:20.80
00:12:20.80
201
(201)
Y03
201
00:04:27.97
Female
201
Yale Primary School
3
6:10 min/km
00:06:38.60
6:19 min/km
449
194
194
00:05:42.20
6:00 min/km
463
207
207
458
1527
Bethel COKA
Bethel COKA #1527
Female Y03
00:12:23.05
00:12:23.05
202
(202)
Y03
202
00:04:30.22
Female
202
Serpentine Primary School
305
10
7
6:11 min/km
00:07:01.23
6:41 min/km
459
201
201
00:05:21.82
5:38 min/km
459
203
203
459
1684
Emma ROOST
Emma ROOST #1684
Female Y03
00:12:28.90
00:12:28.90
203
(203)
Y03
203
00:04:36.07
Female
203
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
13
6:14 min/km
00:07:20.43
6:59 min/km
468
210
210
00:05:08.47
5:24 min/km
451
197
197
460
1682
Talia KEIHANI
Talia KEIHANI #1682
Female Y03
00:12:33.35
00:12:33.35
204
(204)
Y03
204
00:04:40.52
Female
204
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
14
6:16 min/km
00:06:41.67
6:22 min/km
452
197
197
00:05:51.67
6:10 min/km
465
209
209
461
563
Lilly DARCY
Lilly DARCY #563
Female Y03
00:12:34.15
00:12:34.15
205
(205)
Y03
205
00:04:41.32
Female
205
Harmony Primary School
244
2
6
6:17 min/km
00:07:03.06
6:42 min/km
461
203
203
00:05:31.09
5:48 min/km
461
205
205
462
2083
Skye BRODIE
Skye BRODIE #2083
Female Y03
00:12:38.65
00:12:38.65
206
(206)
Y03
206
00:04:45.82
Female
206
Ursula Frayne Catholic College
503
21
4
6:19 min/km
00:07:34.47
7:12 min/km
472
214
214
00:05:04.18
5:20 min/km
447
194
194
463
1680
Ananda DRAYTON
Ananda DRAYTON #1680
Female Y03
00:12:42.74
00:12:42.74
207
(207)
Y03
207
00:04:49.91
Female
207
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
15
6:21 min/km
00:07:12.87
6:52 min/km
464
206
206
00:05:29.86
5:47 min/km
460
204
204
465
1515
Layla MCCARTHY
Layla MCCARTHY #1515
Female Y03
00:12:51.40
00:12:51.40
208
(208)
Y03
208
00:04:58.57
Female
208
Serpentine Primary School
305
10
8
6:25 min/km
00:07:18.99
6:58 min/km
467
209
209
00:05:32.41
5:49 min/km
462
206
206
466
1677
Violet MILEVSKI
Violet MILEVSKI #1677
Female Y03
00:12:54.57
00:12:54.57
209
(209)
Y03
209
00:05:01.74
Female
209
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
16
6:27 min/km
00:07:33.44
7:11 min/km
470
212
212
00:05:21.13
5:38 min/km
458
202
202
467
1568
Kaelee BROWN
Kaelee BROWN #1568
Female Y03
00:13:01.03
00:13:01.03
210
(210)
Y03
210
00:05:08.20
Female
210
Sheoak Grove Primary School
630
23
4
6:30 min/km
00:07:01.44
6:41 min/km
460
202
202
00:05:59.59
6:18 min/km
466
210
210
468
247
Ruby STRAPP
Ruby STRAPP #247
Female Y03
00:13:17.15
00:13:17.15
211
(211)
Y03
211
00:05:24.32
Female
211
Collier Primary School
666
25
4
6:38 min/km
00:07:17.13
6:56 min/km
466
208
208
00:06:00.02
6:18 min/km
467
211
211
469
246
Lani BANGAY
Lani BANGAY #246
Female Y03
00:13:24.59
00:13:24.59
212
(212)
Y03
212
00:05:31.76
Female
212
Collier Primary School
666
25
5
6:42 min/km
00:07:16.12
6:55 min/km
465
207
207
00:06:08.47
6:27 min/km
469
213
213
470
1683
Stella LAI
Stella LAI #1683
Female Y03
00:13:37.16
00:13:37.16
213
(213)
Y03
213
00:05:44.33
Female
213
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
17
6:48 min/km
00:07:31.41
7:09 min/km
469
211
211
00:06:05.75
6:24 min/km
468
212
212
471
1686
Indiana COUZENS
Indiana COUZENS #1686
Female Y03
00:13:48.14
00:13:48.14
214
(214)
Y03
214
00:05:55.31
Female
214
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
18
6:54 min/km
00:07:33.65
7:12 min/km
471
213
213
00:06:14.49
6:34 min/km
470
214
214
472
1923
Lucy ELLIS
Lucy ELLIS #1923
Female Y03
00:14:12.30
00:14:12.30
215
(215)
Y03
215
00:06:19.47
Female
215
St Peter's Primary School
363
18
6
7:06 min/km
00:07:35.22
7:13 min/km
473
215
215
00:06:37.07
6:57 min/km
471
215
215
1839
Mia UUISMAKI
Mia UUISMAKI #1839
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
St Luke's Catholic Primary School
1685
Lily BROWN
Lily BROWN #1685
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
1678
Mary CACCETTA
Mary CACCETTA #1678
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
1841
Holly SPENCER
Holly SPENCER #1841
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
St Luke's Catholic Primary School
1844
Stella MARTINO
Stella MARTINO #1844
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
St Luke's Catholic Primary School
2084
Eloise HILL
Eloise HILL #2084
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Ursula Frayne Catholic College
503
21
1645
Dilan MARTINOVICH
Dilan MARTINOVICH #1645
Female Y03
DNF
DNF
Y03
Female
Spring Hill Primary School
266
6
01:18:07.69
14:24 min/km
1375
Annika HAGUE
Annika HAGUE #1375
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Richmond Primary School
1034
Priscilla HLAWN CHING
Priscilla HLAWN CHING #1034
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Mercy College
362
17
245
Jasmine VAN DER WILK
Jasmine VAN DER WILK #245
Female Y03
Started
Started
Y03
Female
Collier Primary School
666
25
2454
Tayla JOHNSON
Tayla JOHNSON #2454
Female Y03
Query
Query
Y03
Female
Quinns Beach Primary School
02:22:40.50
30:11 min/km
2456
Eve LEFROY
Eve LEFROY #2456
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
St Joseph's Primary School
2450
Chloe ECKERMANN
Chloe ECKERMANN #2450
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Carey Baptist College
2451
Jorja EDMONDS
Jorja EDMONDS #2451
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Campbell Primary School
521
Isabelle DUNKLEY
Isabelle DUNKLEY #521
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Halidon Primary School
522
Claire MURPHY
Claire MURPHY #522
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Halidon Primary School
523
Allegra VOCE
Allegra VOCE #523
Female Y03
Not started
Not started
Y03
Female
Halidon Primary School
524
Isla NEWTON
Isla NEWTON #524
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Halidon Primary School
455
Havana MOSBERGEN-SMITH
Havana MOSBERGEN-SMITH #455
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Good Shepherd Catholic School
456
Aimmerance KOMBI
Aimmerance KOMBI #456
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Good Shepherd Catholic School
777
Ella TAYLOR
Ella TAYLOR #777
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Kensington Primary School
703
Amelia THORPE
Amelia THORPE #703
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Holy Rosary Primary School
415
19
704
Izzie F FITZPATRICK
Izzie F FITZPATRICK #704
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Holy Rosary Primary School
415
19
811
Abbey PAVLOS
Abbey PAVLOS #811
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
Kyilla Primary School
1
1101
Jack CAIRNS
Jack CAIRNS #1101
Male Y03
00:07:19.08
00:07:19.08
1
(1)
Y03
1
Male
1
North Perth Primary School
179
3
1
3:39 min/km
00:04:18.69
4:06 min/km
6
6
6
00:03:00.38
3:09 min/km
1
1
1
2
825
Corey MCKINLAY
Corey MCKINLAY #825
Male Y03
00:07:19.08
00:07:19.08
2
(2)
Y03
2
00:00:00.00
Male
2
Lake Joondalup Baptist College
1
3:39 min/km
00:04:11.55
3:59 min/km
1
1
1
00:03:07.53
3:17 min/km
4
4
4
3
1626
Dominic MOORE
Dominic MOORE #1626
Male Y03
00:07:19.28
00:07:19.28
3
(3)
Y03
3
00:00:00.20
Male
3
Spring Hill Primary School
285
6
1
3:39 min/km
00:04:11.76
3:59 min/km
2
2
2
00:03:07.52
3:17 min/km
3
3
3
4
2303
Makai HOLMES
Makai HOLMES #2303
Male Y03
00:07:20.08
00:07:20.08
4
(4)
Y03
4
00:00:01.00
Male
4
Samson Primary School
1
3:40 min/km
00:04:13.39
4:01 min/km
3
3
3
00:03:06.68
3:16 min/km
2
2
2
5
2311
Blake MELIS
Blake MELIS #2311
Male Y03
00:07:28.01
00:07:28.01
5
(5)
Y03
5
00:00:08.93
Male
5
Floreat Park Primary School
1
3:44 min/km
00:04:14.21
4:02 min/km
4
4
4
00:03:13.79
3:23 min/km
14
14
14
6
103
Atticus GALLEN
Atticus GALLEN #103
Male Y03
00:07:34.08
00:07:34.08
6
(6)
Y03
6
00:00:15.00
Male
6
Beaumaris Primary School
311
9
1
3:47 min/km
00:04:23.18
4:10 min/km
9
9
9
00:03:10.89
3:20 min/km
10
10
10
7
2304
Jax JOHNSON
Jax JOHNSON #2304
Male Y03
00:07:34.91
00:07:34.91
7
(7)
Y03
7
00:00:15.83
Male
7
Calista Primary School
1
3:47 min/km
00:04:24.75
4:12 min/km
11
11
11
00:03:10.15
3:20 min/km
9
9
9
8
1983
Donovan ALLEN
Donovan ALLEN #1983
Male Y03
00:07:35.08
00:07:35.08
8
(8)
Y03
8
00:00:16.00
Male
8
Swanbourne Primary School
113
2
1
3:47 min/km
00:04:17.26
4:05 min/km
5
5
5
00:03:17.82
3:28 min/km
19
19
19
9
2320
Amon STANCOMBE
Amon STANCOMBE #2320
Male Y03
00:07:35.73
00:07:35.73
9
(9)
Y03
9
00:00:16.65
Male
9
West Greenwood Primary School
1
3:47 min/km
00:04:26.26
4:13 min/km
14
14
14
00:03:09.47
3:19 min/km
7
7
7
10
1392
Alfie MILLER-MACDONALD
Alfie MILLER-MACDONALD #1392
Male Y03
00:07:36.08
00:07:36.08
10
(10)
Y03
10
00:00:17.00
Male
10
Rosalie Primary School
82
1
1
3:48 min/km
00:04:27.91
4:15 min/km
18
18
18
00:03:08.17
3:18 min/km
5
5
5
11
1102
Fletcher WYLIE
Fletcher WYLIE #1102
Male Y03
00:07:36.34
00:07:36.34
11
(11)
Y03
11
00:00:17.26
Male
11
North Perth Primary School
179
3
2
3:48 min/km
00:04:27.91
4:15 min/km
17
17
17
00:03:08.43
3:18 min/km
6
6
6
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
10
11
Page 5 of 11 (518 items)
© 2023